Brazylia

2

Kolumbia

1

• Uffff, działo się! Tymczasem z mojej strony to już wszystko, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn i zapraszam na jutrzejsze relacje na żywo z ćwierćfinałów Mistrzostw Świata!

• Wielka bitwa na Arenie Castelao w Fortalezie! Kolumbia walczyła do końca, ale obudziła się zbyt późno i nie zdążyła już odrobić strat! To Brazylijczycy przechodzą do półfinału, w którym spotkają się z Niemcami!

• KONIEC!!! BRAZYLIA W PÓŁFINALE!!!

• Faulowany w narożniku boiska Ramires, tu już nic się zdarzyć nie może...

• Bardzo niecelne uderzenie głową Ramosa!

• Jeszcze rzut wolny dla Los Cafeteros. 40 metrów do bramki, biegnie Ospina!

• RAMOS! Główkował po centrze Quintero niecelnie! Gdyby to był Sergio, to kto wie, a to tylko Adrian...

• Rzut rożny dla Kolumbii po ważnej interwencji Marcelo.

• Hernanes w kontrataku chciał zagrać za linię obrony do Ramiresa, ale podał zbyt mocno i strata.

• Spore zamieszanie w okolicach szesnastki, interweniuje Ramires i wybija piłkę Julio Cesar.

• Pięć minut doliczonych do tego meczu! Będzie się działo!

• Bacca po indywidualnej akcji chciał uderzyć z dystansu, ale zablokował go Henrique.

• Neymar opuszcza boisko na noszach! Wygląda to bardzo źle! W jego miejsce Henrique.

• Leży na boisku Neymar, którego bardzo ostro, kolanem w plecy, potraktował Zuniga.

• Nie najlepsze dośrodkowanie Quintero, ale kontra Brazylijczyków została zmarnowana przez Oscara.

• Schodzi z boiska Paulinho, w jego miejsce Hernanes.

• Efektowny pojedynek biegowy Zunigi z Oscarem, interwencja Brazylijczyka i rzut rożny.

• Po składnej akcji Kolumbijczyków zdaniem sędziego Armero był na spalonym. Arbiter miał rację.

• Brazylia - Kolumbia

• Po centrze Quintero Fred wybił piłkę głową raz jeszcze na rzut rożny. Po kolejnej wrzutce Ramires zdołał uprzedzić Jamesa.

• Ramires tymczasem wchodzi w miejsce Hulka

• Teraz korner po akcji Ramosa. Kolumbia naciska!

• Bacca groźnie uderzał głową, ale obok bramki i w dodatku był jeszcze napastnik Sevilli na spalonym.

• Armero wywalczył rzut rożny dla Los Cafeteros!

• Quintero zmienia Cuadrado!

• JAMEEEESS I GOOOOOOOOOOOOOOOOLLLL!!! Julio Cesar w jednym rogu, piłka w drugim! Kolumbia wraca do gry!

• Jeszcze żółta kartka dla Julio Cesara!

• RZUT KARNY DLA KOLUMBII!!! Zdaniem sędziego Julio Cesar faulował w polu karnym Baccę!

• Mizerny centrostrzał Cuadrado wpada w ręce Julio Cesara.

• Dobry strzał z dystansu Neymara nieznacznie minął bramkę Ospiny!

• Żółta kartka dla Yepesa.

• Błyskawiczna reakcja Pekermana! Bacca za Gutierreza!

• Niesamowite uderzenie z rzutu wolnego obrońcy PSG!!! Nie dał rady Ospina!!! Przepiękny gol i 2:0 dla Brazylii!!!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLL!!!! DAVID LUIZZZZ!!!

• Żółta kartka dla Jamesa za faul taktyczny na Hulku.

• Piłka w bramce po ogromnym zamieszaniu i strzale Yepesa, ale wcześniej ten był na spalonym! Dobra decyzja arbitra!

• Neymar centrował piłkę jednak w ręce Ospiny, któremu za to przeszkodził w rozpoczęciu akcji Thiago Silva i ten ogląda żółtą kartkę, przez co nie zagra w ewentualnym półfinale!!!

• Neymar faulowany przez Cuadrado na lewej stronie boiska. Szansa dla Brazylii z rzutu wolnego.

• Po dośrodkowaniu Rodrigueza z rzutu wolnego piłka zrobiła bilard w polu karnym, po czym została wybita poza pole karne.

• Faul, faul, faul i faul... Strasznie dużo tego na murawie z obu stron.

• David Luiz przerwał kolejny atak swoich rywali.

• Guarin spróbował strzału z powietrza, ale uderzył wysoko nad poprzeczką.

• Jakiejś kontuzji chyba doznał teraz Thiago Silva. To byłoby wielkie osłabienie Canarinhos, ale ich kapitan wraca do gry.

• Nieudana akcja kombinacyjna prawym skrzydłem rozpoczęta przez rozpędzonego Maicona.

• Mnóstwo drobnych fauli na początku drugiej połowy. Ten mecz stracił z tego powodu swoje tempo.

• Kolumbia - BrazyliaKolumbia - Brazylia

• Marcelo minął na lewej stronie boiska Cuadrado, ale jego dośrodkowanie pewnie złapał Ospina.

• Po interwencji Zapaty powinien być teraz korner dla Brazylii. Sędzia Velasco Carballo na razie nie najlepiej wszedł w drugą połowę tego meczu.

• Wrzutka z wolnego Cuadrado po raz kolejny nie doszła do żadnego z Kolumbijczyków ustawionych w polu karnym. Przy stałych fragmentach Brazylijczycy na razie bronią wzorowo.

• Kolejna świetna interwencja Thiago Silvy, który na lewym skrzydle zatrzymał szarzującego Armero.

• Ramos lewą stroną nie przedarł się przez wszędobylskiego Fernandinho.

• Cuadrado zdaniem sędziego próbował wymusić rzut wolny w starciu z Davidem Luizem.

• WZNAWIAMY GRĘ!!!

• Będzie jedna zmiana w przerwie w zespole kolumbijskim. Adrian Ramos za Victora Ibarbo

• Piłkarze obu drużyn wracają na plac gry w Fortalezie.

• Statystyki: strzały 11-4, celne 4-0, rzuty rożne 4-1, posiadanie piłki 60-40

• Działo się! Brazylia wydaje się wreszcie grać na swoim dobrym poziomie, a Kolumbia zupełnie nie weszła mecz, który przez to tak naprawdę rozpoczął się dla niej od wyniku 0:1. W końcówce pierwszej połowy to spotkanie było już wyrównane, ale po przerwie to Kolumbijczycy będa musieli odrabiać straty. Zapowiadają się wielkie emocje.

• Brazylia - KolumbiaBrazylia - Kolumbia

• KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY!

• Bardzo ostre wejście Zunigi na nogę Hulka, ale nie ma nawet żółtej kartki, choć ta wydawała się nieunikniona!

• Neymar ponownie spróbował szczęścia, ale uderzył tuz ponad spojeniem słupka z poprzeczką!

• Neymar dość przypadkowo założył siatkę Zunidze, po czym został przez niego sfaulowany 20 metrów od bramki Ospiny!

• Neymar minął na skrzydle Zapatę, ale daleko wypuścił sobie piłkę i Yepes zdołał go wyblokować.

• Hulk krótkim zwodem poradził sobie w polu karnym z Zunigą, ale huknął z kilku metrów bardzo niecelnie!

• Kolejny rzut wolny, kolejny raz James, ale tym razem jego dośrodkowanie łapie Julio Cesar.

• To był rzut wolny pośredni i zdążył dopaść do Rodrigueza Fernandinho! Brazylijczyk zablokował strzał!

• Rzut wolny dla Kolumbii z 17 metrów od bramki Julio Cesara po niebezpiecznym zagraniu Fernandinho! Szansa dla Los Cafeteros!

• Dośrodkowanie na pierwszy słupek na głowę Fernandinho, który uderza wysoko nad poprzeczką!

• Dobre zagranie Neymara na skrzydło do Maicona, który miał problemy z przyjęciem piłki, ale wywalczył korner.

• David Luiz chciał popisac się niezwykłą akcją indywidualną, ale zatrzymał się na ostatniej przeszkodzie, którą był Zapata!

• Kolumbia w ataku. Uderzeni z dystansu Cuadrado zablokowane przez Thiago Silvę.

• Dośrodkowanie z rzutu wolnego Rodrigueza i Paulinho głową wybija piłkę daleko.

• OSPINA!!! Kolumbijski bramkarz ponownie wygrywa pojedynek z Hulkiem po strzale z ostrego kąta napastnika Zenita!

• Hulk na skrzydle zakręcił obrońcami i wycofał piłkę do Marcelo, który strzelił nieudanie, a odbita od głowy Freda wyszła poza plac gry.

• Paulinho poradził sobie z Zunigą i wpadł w pole karne, gdzie rozpaczliwie zatrzymał go Zapata!

• Gorąco na boisku! Coraz gorętsza jest atmosfera na murawie Areny Castelao!

• Po pięknej akcji Rodrigueza Kolumbijczycy wyszli 'czterech na dwóch', ale fatalnie zepsuł ten atak złym podaniem Cuadrado, a kapitalną interwencją popisał się Thiago Silva!

• Po błędzie Neymara, Zuniga zbyt daleko wypuścił sobie piłkę i ta wyleciała poza linię końcową.

• Marcelo wywalczył korner, czym wywołał wrzawę na trybunach, ale z tego rzutu rożnego nic nie wynikło

• OSPINAAAA!!! Hulk po akcji dwójkowej z Marcelo wpadł w pole karne, ale jego uderzenie znakomicie obronił Ospina, który również złapał piłkę po strzale Oscara!!!

• Niebezpieczne zagranie Ibarbo, który trafił nogą w głowę Maicona. Rzut wolny dla gospodarzy Mundialu.

• Brazylia - Kolumbia Radość Brazylijczyków po golu!

• Z tym dośrodkowaniem Neymara poradził sobie Yeppes, ale po chwili wszedł w pole karne Hulk i zagrał przed bramkę, gdzie został uprzedzony David Luiz!

• Rzut rożny dla Brazylii po kolejnej akcji Maicona.

• Nie pozwala na wiele dzisiaj Carlos Velasco Carballo, zupełne przeciwieństwo Howarda Webba, który prowadził mecz Brazylia - Chile.

• Faulowany w środku pola James Rodriguez przez Fernandinho, który nie daje swojemu rywalowi ani odrobiny miejsca.

• Teraz Teofilo Gutierrez ostro potraktował Davida Luiza. Nie było tu jednak złośliwości.

• Oscar w ofensywie sfaulował Pablo Armero.

• Bardzo kiepsko wykonany korner przez Kolumbijczyków - zero zagrożenia dla bramki Cesara.

• CUADRADOOO!!! Po akcji Guarina prawym skrzydłem Luiz wybił piłkę przed pole karne, gdzie zdołał strzelić Cuadrado, ale odbita od Silvy piłka poszybowała tuż obok bramki!!!

• Freddy Guarin z rzutu wolnego z 35 metrów uderza bardzo niedokładnie.

• Prawdziwa teraz próba dla Kolumbijczyków - próba, której jeszcze w tym turnieju nie mieli. Czy będą w stanie odrobić stratę?

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego Neymara, minęło się z piłką kilku zawodników i na drugim słupku Thiago Silva nogą pakuje piłkę do siatki! Wypisz, wymaluj, akcja bramkowa z meczu z Chile i 1:0 dla Brazylii!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLL!!!! THIAGO SILVAAAAA! IL CAPITANO!!!

• Neymar w pojedynku z Zapatą wywalczył rzut rożny dla Canarinhos.

• Maicon w akcji prawą stroną boiska nie zdołał celnie dośrodkować w szesnastkę. Piłka poza boiskiem, choć być może dotknął jeszcze tę piłkę Ospina.

• Neymar uderza dość wyraźnie obok bramki!

• Fred faulowany przez Sancheza około 30 metrów od bramki Ospiny. Szansa dla Canarinhos?

• Paulinho chciał się przedrzeć prawym skrzydłem, ale Yepes zdołał go powstrzymać.

• Pierwsza długa piłka pod brazylijskie pole karne, gdzie David Luiz wygrywa pojedynek z Ibarbo.

• PIERWSZY GWIZDEK ARBITRA I ZACZYNAMY!

• Losowanie stron z udziałem kapitanów już za nami. Za chwilę początek wielkiego pojedynku w Fortalezie! Czy Castelanazo zastąpi słynne sprzed kilkudziesięciu lat Maracanazo?

• Po raz kolejny hymn brazylijski odśpiewany w sposób niezwykły!

• Czas na hymny narodowe obu państw!

• A kapitanami obu drużyn są Thiago Silva (Brazylia) oraz Mario Yepes (Kolumbia).

• Czas na apele przeciwko rasizmowi wygłoszane przez kapitanów obu drużyn.

• Piłkarze obu drużyn wychodzą na murawę Areny Castelao!

• Kibice przed meczem Brazylia - Kolumbia

• Sędzią tego meczu będzie doświadczony hiszpański arbiter, Carlos Velasco Carballo.

• Dzisiejsze spotkanie zostanie rozegrane na Arena Castelao w Fortalezie, gdzie do tej pory rozegrano następujące pojedynki: Urugwaj - Kostaryka (1:3), Brazylia - Meksyk (0:0), Niemcy - Ghana (2:2), Grecja - Wybrzeże Kości Słoniowej (2:1), Holandia - Meksyk (2:1).

• Kibice przed meczem Brazylia -Kolumbia

• - Brazylia to pięciokrotny mistrz świata, największy zespół w historii, podziwiany ze względu na swoją filozofię i formę gry. Spodziewamy się bardzo ciężkiego meczu. W końcu to już ćwierćfinały i staramy się awansować do najlepszej czwórki na świecie. To wielki krok, dlatego też będzie to niezwykle wymagające spotkanie dla obu drużyn. Wiemy, jak wielkich piłkarzy ma Brazylia, ale udowodniliśmy, że Kolumbia też takich ma - sugerował z kolei szkoleniowiec Kolumbijczyków, Jose Pekerman.

• - Kolumbia to zespół, który bardzo lubię oglądać. Są dobrze wyszkoleni technicznie i świetnie zorganizowani, ale pod tym względem się niczym od nas nie różnią, w związku z czym jesteśmy w stanie zadać im ból. Moi zawodnicy wiedzą, że jeśli nie wygrają, to zostaną wyeliminowani. Każdego dnia się o nich mówi, ale oni sami są optymistami, jak ich o to pytam. Jesteśmy optymistami - tego się od nas oczekuje. W 1/8 finału niemalże wszyscy męczyli się w dogrywce, poza Kolumbia czy zespołem, którego trener mówi o istnieniu 'spisku' dla Brazylii i który dostał karnego w doliczonym czasie gry (Holandia - przyp. red.) - mówił przed tym meczem selekcjoner Canarinhos, Luiz Felipe Scolari.

• Rezerwowi reprezentacji Kolumbii: Camilo Vargas (GK), Faryd Mondragon (GK), Santiago Arias, Eder Alvarez-Balanta, Carlos Valdes, Carlos Carbonero, Abel Aguilar, Jackson Martinez, Alexander Mejia, Juan Quintero, Carlos Bacca, Adrian Ramos

• Rezerwowi reprezentacji Brazylii: Jefferson (GK), Victor (GK), Dani Alves, Henrique, Dante, Maxwell, Ramires, Hernanes, Bernard, Willian, Jo. Luiz Gustavo dziś nie wystąpi z powodu nadmiaru żółtych kartek.

• Oto wyjściowe składy obu drużyn na to spotkanie! W ekipie gospodarzy Mundialu mamy Maicona i Paulinho, w Kolumbii zobaczymy z kolei Guarina oraz Ibarbo.

• Brazylijczycy do tego etapu dotarli ze znacznie większym trudem, bo dopiero po rzutach karnych pokonali Chile (1:1, k. 3:2). Co więcej, również w grupie Canarinhos mieli trochę problemów z Chorwacją (3:1) czy Meksykiem (0:0) i jedynie mecz z Kamerunem zakończył się ich łatwym zwycięstwem 4:1. Nic więc dziwnego, że wobec wielkich oczekiwań w Kraju Kawy, w drużynie Scolariego jet nerwowo, a sam selekcjoner na konferencji prasowej 'wysyła do diabła' tych, którzy są przeciwko jego zespołowi.

• Kolumbia jest zespołem, która na tym turnieju wygrała wszystkie cztery spotkania. Podopieczni Jose Pekermana ograli w grupie Grecję 3:0, Wybrzeże Kości Słoniowej 2:1 oraz Japonię 4:1, a następnie pokonali w 1/8 finału Urugwaj 2:0. Nic więc dziwnego, że James Rodriguez, Juan Cuadrado i spółka są już teraz nazywani przez wielu kandydatami do tytułu. Co więcej, to właśnie Los Cafeteros uznawani są za faworytów dzisiejszego pojedynku.

• Zwycięzca tego meczu zmierzy się w półfinale z Niemcami, którzy dzisiaj ograli Francję 1:0 po bramce Matsa Hummelsa.

• Czas na drugi ćwierćfinał tych mistrzostw. Na Arenie Castelao w Fortalezie odbędą się gorące Derbi Sudamericana, w których Brazylijczycy będą walczyć z Kolumbią. To nie tylko pojedynek dwóch wspaniałych zespołów z Ameryki Południowej, ale też starcie dwóch wielkich liderów obu drużyn, dwóch 'dziesiątek' - Neymara oraz Jamesa Rodrigueza.

• Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu ćwierćfinałowego piłkarskich Mistrzostw Świata, w którym Brazylia zmierzy się z Kolumbią.