Brazylia

0

Meksyk

0

• Mecz może być znakomity nawet bez bramek! Obie drużyny od pierwszego do ostatniego gwizdka grały w niezwykle szybkim tempie i z pewnością te gole by padły, gdyby nie wspaniałe interwencje obu bramkarzy, ze znacznie większym wskazaniem na Guillermo Ochoę, który dzisiaj przyciągał piłkę jak magnes! Brazylia pozostaje liderem grupy A, ale Meksyk ma tyle samo punktów i o wszystkim zadecyduje ostatnia kolejka. To tyle z mojej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

• KONIEC! BEZ BRAMEK W FORTALEZIE!

• Neymar przyspieszył na skrzydle, ale nie był w stanie dograć celnie w pole karne do schowanego Jo.

• JIMENEZ!!! Rezerwowy Meksyku dostał piłkę w narożniku pola karnego i uderzył kąśliwie z powietrza, ale broni Julio Cesar!

• Trzy minuty doliczone przez arbitra.

• GUARDADO! Po dośrodkowaniu zawodnika Bayeru Leverkusen piłka wróciła pod jego nogi, ale ten z dystansu przeniósł piłkę nieznacznie ponad bramką!

• Jimenez już zdążył wywalczyć korner dla Meksyku.

• Marcelo teraz wyprzedził rywala i był przytrzymywany przez Jimeneza w polu karnym, ale sędzia nie zdecydował się na wskazanie na wapno.

• Złe dośrodkowanie z rzutu wolnego Guardado po drugiej stronie boiska i Meksykanie tracą szansę na zwycięskiego gola.

• OCHOAAAA!!! Thiago Silva z pięciu metrów nie potrafił głową pokonać Ochoy! Niesamowite!!!

• Luiz Gustavo faulowany teraz w narożniku boiska przez Rodrigueza. Rzut wolny dla Brazylii.

• Willian za to zastąpił Oscara.

• Schodzi z boiska Giovani, w jego miejsce Raul Jimenez.

• Brazylia - Meksyk

• Dos Santos uderza tylko w mur, kontra Brazylii i Jo nie dochodzi do prostopadłego podania od Neymara.

• Bardzo brzydkie wejście Thiago Silvy 20 metrów od bramki Cesara. Żółta kartka.

• Doszedł do uderzenia głową Javier Hernandez, ale z trudnej pozycji kilkanaście metrów od bramki strzelił bardzo niedokładnie.

• Hector Moreno dobrze przerwał teraz przed polem karnym wejście Paulinho.

• Marco Fabian zmienia Hectora Herrerę.

• JO! Bernard świetnie zagrał w pole karne do swojego napastnika, ale ten mając dużo czasu uderza lewą nogą nieczysto i obok bramki!!!

• Dobre prostopadłe zagranie w pole karne do Hernandeza, ale ten przegrywa pojedynek z Davidem Luizem.

• Chicharito Hernandez na boisku! Gracz Man Utd zmienia Peraltę.

• Brazylia naciska. Wrzutka Alvesa zatrzymuje się na Rodriguezie.

• Oscar znalazł w polu karnym wbiegającego Davida Luiza, ale ten przy próbie strzału skiksował!

• Ochoa poradził sobie z dwoma dośrodkowaniami z prawej strony boiska.

• ZNOWU OCHOA!!! Po centrze z lewej strony boiska Bernarda piłka trafiła w pole karne do Neymara, ale tego strzał ponownie świetnie odbił Ochoa!

• Jest zmiana w reprezentacji Brazylii. Niewidocznego Freda zastępuje Jo. Buczenie miesza się z oklaskami.

• Layun na skrzydle minął Alvesa, ale jego dośrodkowanie ofiarną interwencją przerwał Thiago Silva.

• Ponownie na spalonym Fred, który tylko tak zaznacza swoją obecność na boisku.

• NEYMAR!!! Niezły strzał gwiazdora Canarinhos z rzutu wolnego z 33 metrów, ale piłka minęła bramkę Ochoy.

• Żółta kartka dla Vazqueza za faul na Neymarze.

• Zdążył na prawym skrzydle do piłki Dos Santos i zagrał przed bramkę, gdzie zabrakło Peralty i piłkę przejął Julio Cesar.

• Jeszcze jedno niecelne uderzenie z daleka, tym razem autorstwa Guardado. Pierwszy kwadrans drugiej połowy zdecydowanie dla Meksykanów.

• Doczekał się swojej żółtej kartki Paul Aguilar, który teraz bezpardonowo potraktował Bernarda.

• HERRERA! Kolejna groźna próba z dystansu i piłka ponownie nieznacznie nad bramką Brazylii! To jest moment Meksyku!

• Dos Santos w indywidualnej akcji uderzył z 23 metrów, a odbita od Thiago Silvy piłka padła łupem Julio Cesara!

• Dobrze w ostatnich minutach wygląda Meksyk, który łatwo przejmuje piłkę w środku pola.

• VAZQUEZ! Ponownie bardzo dobre uderzenie z dystansu Meksykanina, ale piłka poszybowała zbyt wysoko o kilkadziesiąt centymetrów!

• Rzut rożny już wykonany, ale poradzili sobie obrońcy Canarinhos.

• Po przechwycie Moreno źle dośrodkowywał Peralta, ale po chwili uderzenie z dystansu Guardado musiał odbić głową Thiago Silva. Rzut rożny.

• Meksykanie przechwycili piłkę na połowie Brazylijczyków, ale szansę na niezłą akcję zmarnował Aguilar.

• Bardzo nieudane uderzenie z dystansu Oscara.

• BERNARD! Dani Alves kapitalnie długą piłką wypuścił Bernarda, a ten chciał obsłużyć Neymara, jednak doskonałą interwencją popisał się Rodriguez!

• Leży na boisku Rafa Marquez poturbowany w starciu z Thiago Silvą. Wszystko już jednak w porządku.

• Po stracie Freda bardzo dobrze kontrę rywala przerwał Thiago Silva.

• ROZPOCZYNAMY DRUGĄ POŁOWĘ SPOTKANIA!

• Piłkarze obu drużyn wracają na murawę. Będzie jedna zmiana w reprezentacji Brazylii. Bernard za bezproduktywnego Ramiresa.

• W Fortalezie wciąż 0:0, ale jest to naprawdę znakomite widowisko, bowiem zarówno Brazylia, jak i Meksyk, stanęły na wysokości zadania i prezentują naprawdę bardzo dobry futbol. Bliżej bramki byli Canarinhos, ale w dwóch sytuacjach doskonale zachował się bramkarz Guillermo Ochoa. Oby po przerwie tempo tego meczu nie spadło.

• KONIEC PIERWSZEJ CZĘŚCI GRY!

• Jedna minuta doliczona do pierwszej połowy.

• Ramires fauluje na skrzydle przeciwnika i ogląda pierwszą żółtą kartkę. Nie jest to zła decyzja arbitra, ale wcześniej podobnych nie karał.

• OCHOA RATUJE MEKSYK!!! Fatalnie zachowała się obrona Meksyku po stałym fragmencie dla Brazylii, ale Ochoa genialnie obronił strzał z bliska Luiza!!!

• VAZQUEZ! Guardado poradził sobie na skrzydle z Alvesem, piłkę przed pole karne wybija Paulinho, a techniczny strzał Vazqueza z 20 metrów mija słupek bramki Julio Cesara!

• Strzela głową Neymar i broni Ochoa.

• Ucierpiał w starciu z Herrerą Luiz Gustavo. Przerwa w grze.

• Groźne uderzenie z daleka Marcelo dość wyraźnie jednak mija bramkę rywala.

• Brazylia -  Meksyk

• Paulinho poradził sobie w polu karnym z dośrodkowaniem Guardado, po czym z dystansu na wiwat uderza Layun, aby nie było kontry Canarinhos.

• Dani Alves zdaniem sędziego faulował w narożniku boiska Layuna. Rzut wolny i szansa dla El Tri.

• FRED! Neymar swoim dośrodkowaniem znalazł napastnika Fluminense, ale ten uderzył zbyt lekko, aby zaskoczyć Ochoę!

• Niezła centra Neymara, interwencja Herrery i jeszcze jeden korner.

• Vazquez wygrał pojedynek przy linii końcowej z Neymarem, ale jest jeszcze rzut rożny dla Brazylii.

• Indywidualna akcja Neymara powstrzymana przez trójkę atakujących go Meksykanów tuż przed polem karnym.

• Giovani dos Santos starał się urwać brazylijskim obrońcom, ale bardzo skutecznie zatrzymał go Thiago Silva.

• Ochoa spokojnie teraz łapie piłkę po płaskim strzale z dystansu Oscara.

• W odpowiedzi uderzenie z dystansu kolejnego z graczy El Tri okazało się niecelne.

• NEYMAAAR!!! Po dośrodkowaniu z prawej strony Daniego Alvesa, Neymar wygrał pojedynek główkowy z obrońcą, ale jego uderzenie z kilku metrów kapitalnie odbił Ochoa!!!

• Neymar chciał świetnie dograć w pole karne do Oscara, ale ten nie opanował piłki.

• HERRERA!!! Kapitalny strzał z dystansu pomocnika Porto, który po palcach Julio Cesara poszybował tuż nad poprzeczką brazylijskiej bramki! Wciąż 0:0.

• Thiago Silva wygrał pojedynek z Oribe Peraltą we własnym polu karnym. Było groźnie.

• Obie drużyny pierwsze minuty rozgrywają na niezwykłej intensywności. Ciekawe, kto lepiej wytrzyma to kondycyjnie. Tymczasem na spalonym znowu złapany Fred.

• Przerwa w grze, bo na murawie leży poturbowany Layun. Za chwilę jednak wszystko powinno być w porządku.

• Na spalonym zdaniem sędziego ponownie był Fred. Dobra decyzja.

• Fatalne uderzenie z 35 metrów Luiza Gustavo. Piłka poleciała daleko od meksykańskiej bramki.

• Zbyt krótko centrował Neymar i defensywa Meksyku spokojnie wyjaśniła sytuację w polu karnym.

• Jeszcze jeden faul Meksykanina, tym razem na Neymarze. Rzut wolny dla Brazylii, a do bramki Ochoy 40 metrów.

• Teraz Aguilar ostro potraktował Oscara. Wciąz bez kartki.

• Groźna akcja Brazylijczyków. Fred został zablokowany na skraju szesnastki, ale z piłką jeszcze wpadł w pole karne Marcelo i zagrał ostro w przed bramkę, gdzie nastrzelił Paulinho i piłka wyszła poza plac gry.

• Kolejny brzydki faul w tym meczu, tym razem autorstwa Daniego Alvesa, który przewrócił Guardado. Wciąż bez kartki, ale tym razem chyba słusznie.

• FRED!!! Oscar doskonale się urwał lewym skrzydłem, po czym dośrodkował piłkę zewnętrzną częścią stopy, a Fred z kilku metrów trafił tylko w boczną siatkę! W dodatku był jeszcze spalony.

• Bardzo wysokie tempo tego meczu od pierwszego gwizdka sędziego. Nie ma sytuacji bramkowych, ale jest naprawdę ciekawie w Fortalezie.

• Doigra się zaraz turecki sędzia, który nie karze zawodników za kolejne brzydkie faule. Ten mecz może mu się wymknąć spod kontroli.

• Ramires dośrodkował w pole karne, gdzie piłka nie dotarła do Freda.

• Neymar zatrzymał w defensywie atakującego Giovaniego Dos Santosa. Pojedynek 'dziesiątek' wygrywa ta brazylijska.

• Kolejne brzydkie wejście, tym razem Layuna na nogi Luiza Gustavo. Sędzia Cakir na razie bardzo spokojny.

• Meksyk atakuje. Dośrodkowanie Guardado odbija David Luiz, a chwilę później po centrze Aguilara Thiago Silva wybija na rzut rożny.

• Już pierwsze sekundy pokazują, że dzisiaj na boisku będzie niesamowicie dużo walki i fauli. Oby tylko nie było niepotrzebnych złośliwości czy brutalności.

• Nie minęło pół minuty, a jest kolejny faul reprezentanta Meksyku, tym razem na Neymarze.

• W meczu z Chorwacją faulowany w 10. sekundzie był Neymar, a teraz podobna rzecz spotyka Ramiresa.

• PIERWSZY GWIZDEK ZA NAMI! ZACZYNAMY! Brazylia przy piłce!

• Neymar po hymnie nawet uronił łzy wzruszenia. Kapitanami obu zespołów są Thiago Silva (Brazylia) i Rafa Marquez (Meksyk).

• Oba wykonania bardzo efektowne, nawet hymnu meksykańskiego, bowiem na stadionie jest obecna spora grupa kibiców El Tri!

• Czas na hymny narodowe!

• Obie drużyny wychodzą na murawę Estadio Castelao! Sędzią spotkania będzie Turek Cuneyt Cakir, znany chociażby z wyrzucenia Naniego w meczu Manchester Utd - Real Madryt.

• Co ciekawe, Brazylijczycy we własnym kraju po raz ostatni przegrali w... 2002 roku, kiedy pokonał ich Paragwaj. Od tego momentu minęło 38 spotkań bez porażki u siebie.

• - Brazylia to nie Kamerun, to prawdziwy faworyt do wygrania tego turnieju. To będzie bardzo trudny mecz, ale zespół wygląda dobrze, zarówno mentalnie, jak i fizycznie. Postaramy się zaprezentować tak jak ostatnio, tak solidnie, aby móc wygrać to spotkanie - deklarował z kolei selekcjoner reprezentacji Meksyku, Miguel Herrera.

• Co mówił przed tym spotkaniem Luiz Felipe Scolari? - Zawsze kiedy graliśmy z Meksykiem, mieliśmy problemy i były to mecze wyrównane. Dlatego też wszyscy wiedzą, że podobnie będzie teraz, a rywal będzie dobrze ustawiony od początku do końca. Meksyk ma bardzo dobrego trenera, wielu jakościowych piłkarzy, którzy w sekundę potrafią odmienić losy meczów. To zespół waleczny, silny i dobrze zorganizowany.

• Rezerwowi reprezentacji Meksyku: Alfredo Talavera (GK), Jose Corona (GK), Carlos Salcido, Diego Reyes, Miguel Ponce, Marco Fabian, Isaac Brizuela, Javier Aquino, Carlos Pena, Raul Jimenez, Alan Pulido, Javier Hernandez.

• Rezerwowi reprezentacji Brazylii: Jefferson (GK), Victor (GK), Maicon, Dante, Henrique, Maxwell, Fernandinho, Hernanes, Bernard, Hulk, Willian, Jo.

• Obok prezentujemy składy wyjściowe obu drużyn. W zespole reprezentacji Brazylii nie ma Hulka, który ostatnio zmagał się z drobnym urazem. W jego miejsce Ramires.

• Obie drużyny zdążyły także spotkać się rok temu w meczu Pucharu Konfederacji, w którym Brazylia okazała się lepsza i wygrała 2:0. Ten mecz również był rozgrywany w Fortalezie.

• Niektórzy z Brazylijczyków, z Neymarem i Oscarem na czele, na pewno wciąż pałają żądzą rewanżu za finał Igrzysk Olimpijskich w Londynie, gdzie Canarinhos przegrali z Meksykiem 1:2. Co ciekawe, w zespole Azteków dzisiaj zagra absolutny bohater tamtego spotkania, Oribe Peralta. Tak wyglądało to spotkanie:

• Ktokolwiek dzisiaj zwycięży, z sześcioma punktami na koncie będzie niezwykle blisko nie tylko awansu do kolejnej rundy, ale też zwycięstwa w grupie, co odebrać mógłby tylko kataklizm w ostatniej kolejce.

• Dzisiejsze spotkanie będzie pojedynkiem o pierwsze miejsce w grupie, bowiem zarówno Canarinhos, jak i El Tri zwyciężyli w pierwszej kolejce. Brazylia ograła Chorwację 3:1 dzięki dwóm bramkom Neymara oraz jednek Oscara, natomiast Meksyk wygrał z Kamerunem 1:0 po trafieniu Oribe Peralty.

• Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu grupy A piłkarskich Mistrzostw Świata w Brazylii, w którym gospodarze imprezy, Brazylijczycy, zmierzą się z Meksykiem.