1

Niemcy

7

5 1 połowa

• Brazylijczycy we łzach i (dosłownie) na kolanach. Niemcy dzisiaj zrobili w półfinale to, czego gospodarzom Mundialu nawet w najgorszych koszmarach nie występowało. Słynne Maracanazo schodzi na dalszy plan przy dzisiejszym Mineirazo. Nasi zachodni sąsiedzi po dwunastu latach meldują się w wielkim finale! To tyle z mojej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

• KONIEC! NIEMCY W FINALE!

• Jeszcze uderzenie z dystansu Davida Luiza prosto w ręce Neuera.

• Jest gol honorowy! Długa piłka do Oscara, który poradził sobie z Boatengiem w polu karnym i pokonał Neuera! 1:7

• GOL! OSCAR!

• W odwecie Oezil marnuje sytuację sam na sam z Julio Cesarem!!!

• Kolejna niezła akcja Canarinhos, po której Bernard uderza jednak wysoko w trybuny!

• OSCAR! Po dobrym podaniu Williana wyszedł sam na sam z Neuerem, ale z ostrego kąta nie był w stanie zmieścić piłki w bramce!

• Jeszcze rzut rożny dla reprezentacji Niemiec.

• Niemieccy kibice na Estadio Mineirao śpiewają swój hymn. Świętują od dobrej godziny, a pewnie będą i do białego rana.

• Neuer broni pewnie uderzenie z dystansu Ramiresa.

• Złośliwość brazylijskich kibiców, którzy teraz krzyczą 'Ole!' przy rozgrywaniu piłki przez Niemców.

• Jeszcze nieudane uderzenie zza pola karnego Marcelo. Niewiarygodne rzeczy dzieją się na Estadio Mineirao.

• Nieprawdopodobne uderzenie gracza Chelsea, w samo okienko, nie do obrony dla Cesara! Siedem do zera!

• GOOOOOOOOOOOOOOOLL!!! CO ZA TRAFIENIE SCHUERRLE!

• Draxler zmienia Khedirę.

• Neuer pewnie broni uderzenie z narożnika pola karnego w wykonaniu Paulinho.

• Brazylia - Niemcy

• Willian zmienił wygwizdanego Freda.

• Kolejne fatalne zachowanie brazylijskiej obrony! Lahm na siódmy metr do Schuerrle, a ten z łatwością strzela szóstego gola!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLL!!! ANDRE SCHUERRLE!

• Żółta kartka dla sfrustrowanego Dante.

• Paulinho niecelnie uderzył teraz przewrotką, ale powodzenie jego próby i tak nie było ważne, bo Brazylijczyk był wcześniej na spalonym.

• Fatalny błąd Dante naprawiony kapitalną interwencją na przedpolu Julio Cesar, zatrzymując Muellera!

• Julio Cesar, w stylu Neuera, przerwał teraz bardzo groźną kontrę naszych zachodnich sąsiadów.

• Niemcy już spokojnie kontrolują to spotkanie i chcą bez strat dotrwać do końcowego gwizdka i do finału.

• Maicon teraz w teatralny sposób przewrócił się w polu karnym. Sędzia jeszcze wskazał na rzut rożny, ale po tym Neuer wyłapał dośrodkowanie Bernarda.

• JULIO CESAR! Brazylijski golkiper popisał się piękną interwencją po technicznym uderzeniu Muellera!

• Po fatalnym błędzie brazylijskiej obrony Julio Cesar zdążył uprzedzić w polu karnym atakującego Muellera.

• Fatalny strzał z dystansu Freda. Piłka ledwo doleciała do Neuera.

• Andre Schuerrle zmienia Miroslava Klose!

• Popędził lewym skrzydłem Mueller, ale nie dał rady dograć celnie przed bramkę do Klosego. W odpowiedzi Neuer musiał interweniować daleko od bramki, aby zatrzymać Ramiresa.

• Brazylia stara się zmniejszyć straty. Po przerwie gra podopiecznych Scolariego wygląda dobrze, ale brakuje im pewności pod bramką Neuera.

• NEUER!!! Teraz golkiper Bayernu dwukrotnie wygrał pojedynek sam na sam z Paulinho!!!

• Rzut rożny dla Brazylii po akcji Bernarda lewym skrzydłem.

• NEUER! Kolejna kombinacja Niemców, ale po uderzeniu Oscara w idealnej okazji świetnie broni Neuer!!!

• SZANSA! Wreszcie dobra akcja Brazylijczyków, piłka w pole karne do Ramiresa, ten szukał przed bramką Freda, jednak znowu świetnie interweniował Neuer!

• Najpierw Oscar, a następnie Fred w bardzo kiepski sposób próbowali wymusić rzut karny. Oczywiście bez skutku.

• Pierwszaa akcja Brazylijczyków po przerwie. Mertesacker zdołał jednak zablokować Ramiresa.

• WZNAWIAMY GRĘ!

• a w ekipie niemieckiej Mertesacker za Hummelsa.

• Jest więcej zmian. Ramires za Hulka...

• Wracamy na Estadio Mineirao. Zmiana w przerwie w ekipie Brazylii. Paulinho za Fernandinho.

• Ogromne gwizdy i buczenie ze strony brazylijskich kibiców, podczas gdy ich piłkarze schodzą z murawy niczym zbite psy. W najgorszych koszmarach nikt nie przypuszczał czegoś takiego! Niemcy się bawią, Niemcy już świętują awans do finału piłkarskich Mistrzostw Świata, a Miroslav Klose rekord wszech czasów jesli chodzi o liczbę strzelonych goli na mundialach!

• KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY!

• Był rzut wolny dla Brazylii. Piłkę centrował w pole karne Marcelo, ale przyniosło to tylko kontrę Niemców, którą w ostatniej chwili przerwał Maicon.

• Próba akcji dwójkowej Hulka z Marcelo - nieskuteczna. Po chwili podanie w pole karne otrzymał Oscar, aloe jego strzał nie przedarł się przez Boatenga.

• Mesut Oezil uderza jednak dość wyraźnie nad poprzeczką!

• Brzydkie wejście Luiza Gustavo na nogi Muellera. Rzut wolny dla Niemców z 20 metrów od brazylijskiej bramki.

• Hulk złapany teraz na spalonym.

• Mogło być sześć, ale uderzenie Kroosa z 16 metrów, odbite od Fernandinho, poszybowało tuż obok brazylijskiej bramki.

• Nie-praw-do-po-do-bne! Kolejna prosta kombinacja wobec bezradności brazylijskich obrońców i Khedira pokonuje Julio Cesara! Manita w pół godziny! Niemcy w finale i wciąż się bawią!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLL!!! SAMI KHEDIRA!!! MINEIRAZO!!!

• Hulk szukał faulu na prawym skrzydle, ale sędzia Rodriguez nie dał się nabrać.

• Brazylia jest rozbita, a Niemcy się bawią!!! I to jak! Kroos i Khedira zabawili się ze stoperami rywala w polu karnym i ten pierwszy pakuje piłkę do pustej bramki! 4:0 w niespełna pół godziny!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLL!!! TONI KROOOOOS!! CO TU SIĘ DZIEJE!!!

• Lahm przedarł się prawym skrzydłem i przy bierności Marcelo zagrał płasko w pole karne, gdzie nie trafił w piłkę Mueller, po czym jednak z pierwszej piłki mocno uderza Kroos i zaskakuje Cesara!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLL!!! TONI KROOOOS!!! NOKAUT!

• Fatalne zachowanie Marcelo, który w juniorski sposób złamał linię spalonego! Piłka dotarła przez to w pole karne do Muellera, który zostawił ją jednak Miroslavowi Klose! Ten na raty pokonuje Julio Cesara!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLL!!! MIROSLAV KLOSE!!! REKORD!

• Dynamiczna akcja prawą stroną Muellera, płaska centra w pole karne, gdzie wybija piłkę Dante.

• Mizerny strzał zza pola karnego Klose ledwo dotoczył się do rąk Julio Cesara.

• Luiz w pojedynku biegowym na skrzydle okazał się teraz lepszy od Oezila.

• Groźna kontra Niemców przerwany świetnym zagraniem w defensywie Maicona! Gdyby nie on, to Ozil miał okazję być sam na sam.

• Oscar obrócił się z piłką w polu karnym i szukał zagrania przed bramkę, ale tam dobrze ustawiony był Hummels.

• Jeszcze spięcie Marcelo z Boatengiem - sędzia upomina obu graczy.

• Marcelo wbiegł w pole karne na pełnej szybkości, gdzie znakomicie został powstrzymany przez Lahma! Tylko rzut rożny dla Canarinhos!

• Dobrze wymienili piłkę gospodarze Mundialu na prawym skrzydle, ale Maicon nie zdołał dośrodkować piłki w pole karne. Dobra interwencja Hummelsa.

• W odpowiedzi szybka akcja Brazylijczyków, piłka na lewe skrzydło do Hulka, ale ten zwlekał zbyt długo, a potem nie był w stanie celnie dośrodkować w pole karne!

• Mueller mógł wyjść sam na sam z Cesarem, ale nie opanował zagranej do siebie piłki.

• Identycznie zaczyna się dla Niemców to spotkanie, jak ćwierćfinał z Francją. Czy podopieczni Joachima Loewa będą w stanie tak samo kontrolować ten mecz, jak czynili to kilka dni temu?

• Dośrodkowanie Toniego Kroosa, piłka minęła wielu zawodników zgrupowanych na pierwszym słupku, ale trafiła do niepilnowanego Muellera, który z pierwszej piłki nie daje szans Cesarowi!!! 1:0 dla Niemców!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLL!!! THOMAS MUELLER!!!

• Błąd Marcelo, ale zdążył jeszcze gracz Realu zablokować na skrzydle Khedirę. Rzut rożny.

• Mueller faulował taktycznie Marcelo, ale sędzia tylko upomniał reprezentanta Niemiec.

• Oezil w polu karnym znalazł niepilnowanego Khedirę, ale ten został zablokowany przez brazylijską defensywę!

• Prawdziwy kocioł na stadionie w Belo Horizonte. Niemcy rozgrywają piłkę przy ogromnym tumulcie w wykonaniu miejscowych fanów.

• Pierwsza akcja Niemców kończy się stratą Klosego pod polem karnym Canarinhos.

• Po centrze Hulka Neuer w ostatniej chwili uprzedził Bernarda.

• Marcelo! Pierwszy strzał w tym meczu. Uderzenie obrońcy Realu Madryt zza szesnastki mija bramkę Neuera.

• Dośrodkowanie Oscara z narożnika boiska wybił głową Boateng. Po chwili interweniować również musiał Hoewedes.

• Fernandinho zdołał wywalczyć rzut rożny dla swojego zespołu, choć asystent chyba się pośpieszył.

• PIERWSZY GWIZDEK ARBITRA I ZACZYNAMY!

• Wszystko gotowe do rozpoczęcia tego meczu.

• W losowaniu stron biorą udział dwaj kapitanowie, David Luiz oraz Philipp Lahm.

• Po raz kolejny ciarki przeszły, gdy Brazylijczycy śpiewali swój hymn. Tuż przed tym, dzisiejszy kapitan Canarinhos, David Luiz, wzniósł do góry koszulkę Neymara, którą potem trzymał przez cały czas z Julio Cesarem!

• Czas na hymny narodowe!

• Sędzia Rodriguez wyprowadza piłkarzy na boisko.

• Obie drużyny już są gotowe do wyjścia na murawę Estadio Mineirao!

• Kibice przed meczem Brazylia - Niemcy Kibice przed meczem Brazylia - Niemcy

• - Gra z gospodarzem turnieju zawsze jest dodatkową motywacją. Nie po raz pierwszy jesteśmy w takiej sytuacji, a osiem lat temu sami organizowaliśmy mundial i dotkliwie przekonaliśmy się, jak ta ekstra mobilizacja może być groźna - mówił za to Joachim Low, szkoleniowiec Niemców. WIĘCEJ

• Co przed tym meczem powiedzieli trenerzy obu drużyn? - Problemy nas nie załamują, tylko motywują do jeszcze cięższej pracy. W półfinale zagramy dla Neymara, dla siebie, dla całego naszego kraju. Celem od samego początku było zdobycie tytułu mistrza świata i w jakiej byśmy nie byli sytuacji, nie ulegnie on zmianie - zapewnił Luiz Felipe Scolari, selekcjoner Canarinhos. WIĘCEJ

• Niemcy, jak już wspominałem, zagrają identycznie jak przeciwko Francji - Thomas Mueller będzie tworzył duet skrzydłowych z Mesutem Oezilem. Philipp Lahm ponownie wystąpi na prawej obronie.

• W reprezentacji Brazylii do składu wskakują z konieczności Dante oraz Bernard. Wraca Luiz Gustavo, a swoje miejsce w jedenastce utrzymał Fernandinho. Wreszcie na pozycji typowej dziesiątki będzie mógł zagrać Oscar, którego postawa może być kluczowa.

• Shkodran Mustafi nie zagra dziś z powodu kontuzji.

• Rezerwowi reprezentacji Niemiec: Roman Weidenfeller (GK), Ron-Robert Zieler (GK), Per Mertesacker, Matthias Ginter, Kevin Grosskreutz, Erik Durm, Andre Schuerlle, Lukas Podolski, Julian Draxler, Christoph Kramer, Miroslav Klose.

• Jak dobrze wiadomo, Neymar nie wystąpi dziś z powodu kontuzji, a Thiago Silva jest zawieszony za kartki.

• Rezerwowi reprezentacji Brazylii: Jefferson (GK), Victor (GK), Dani Alves, Henrique, Maxwell, Paulinho, Ramires, Hernanes, Jo, Willian.

• Znamy już wyjściowe składy obu drużyn! Ostatecznie Neymara zastąpi dzisiaj Bernard, a nie awizowany Willian. Niemcy zagrają w takim zestawieniu, jak w meczu z Francją!

• Sędzią głównym będzie dzisiaj Meksykanin Marco Rodriguez. Sędzia ten prowadził dotychczas w Brazylii dwa pojedynki. Jednym z nich było starcie Belgii z Algierią właśnie w Belo Horizonte, a drugim pamiętny mecz Urugwaj - Włochy, w którym Luis Suarez ugryzł Giorgio Chielliniego. Dla Meksykanina są to trzecie mistrzostwa świata - cztery lata temu w RPA prowadził on jeden z meczów reprezentacji Niemiec, w którym pokonała ona Australię 4:0.

• Dzisiejsze spotkanie zostanie rozegrane na Estadio Mineirao w Belo Horizonte, które może pomieścić około 58 tysięcy widzów. Na tym stadionie rozegrano już następujące mecze: Kolumbia - Grecja (3:0), Belgia - Algieria (2:1), Argentyna - Iran (1:0), Kostaryka - Anglia (0:0), a także dramatyczny pojedynek Brazylii z Chile w 1/8 finału, który skończył się dla gospodarzy Mundialu szczęśliwym zwycięstwem po rzutach karnych.

• Co ciekawe, obie drużyny ma mistrzostwach świata po raz ostatni spotkały się w 2002 roku, w Korei i Japonii i, co więcej, miało to miejsce w wielkim finale w Yokohamie, w którym Canarinhos zwyciężyli 2:0 po dwóch bramkach mitycznego Ronaldo i sięgnęli po swój piąty i ostatni tytuł mistrzowski.

• W Brazylii reprezentacja Niemiec wygrała grupę G z Portugalią (4:0), Ghaną (2:2) oraz Amerykanami (1:0). Paradoksalnie najwięcej problemów Muellerowi i spółce sprawiła Algieria, którą w 1/8 finału udało im się wyeliminować po dogrywce (2:1). W ćwierćfinale Niemcy okazali lepsi od Francji (1:0).

• Niemcy z kolei kontynuują swoją świetną passę zapoczątkowaną jeszcze przez ekipę Jurgena Klinsmanna w 2006 roku i znajdują się w półfinale na piątym wielkim turnieju z rzędu. Wobec dużych problemów kadrowych rywali podopieczni Joachima Loewa wydają się być dzisiaj faworytem, ale warto wspomnieć, że z czterech poprzednich wspomnianych półfinałów nasi zachodni sąsiedzi potrafili wygrać tylko jeden - na Euro 2008 okazali się lepsi od niezwykle osłabionej wtedy reprezentacji Turcji.

• Przypomnijmy, podopieczni Luiza Felipe Scolariego w grupie pokonali Chorwację (3:1) oraz Kamerun (4:1), a także bezbramkowo zremisowali z Meksykiem. W kolejnych rundach Neymar i spółka ogrywali rywali z kontynentu - po rzutach karnych okazali się lepsi od Chile (1:1, k.3:2), a następnie w swoim najlepszym meczu na tych Mistrzostwach pokonali Kolumbię 2:1.

• Brazylia dzisiaj zmierzy się nie tylko z bardzo silnym rywalem, jakim są Niemcy, ale też z własnym wielkim osłabieniem. Canarinhos zagrają dzisiaj bez swoich dwóch najlepszych piłkarzy. Ich lider ataku, Neymar, z powodu urazu kręgosłupa na tej imprezie już nie wystąpi, podczas gdy ostoja defensywy i kapitan zespołu, Thiago Silva, musi dziś pauzować z powodu nadmiaru żółtych kartek. Nie ma co ukrywać - to jest ogromna strata dla drużyny z Kraju Kawy.

• W grze o tytuł pozostały już tylko cztery zespoły, a dzisiaj czas na poznanie pierwszego finalisty. W Belo Horizonte osłabieni gospodarze Mundialu, Brazylijczycy, podejmą reprezentację Niemiec i z pewnością nie będą w tym meczu faworytem.

• Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu półfinałowego piłkarskich Mistrzostw Świata, w którym Brazylia zmierzy się z Niemcami!