Chile

3

Australia

1

• Po znakomitym początku spotkania w wykonaniu "La Roja" wydawało się, że Chile odniesie w tym meczu bardzo łatwe zwycięstwo. Później "Soocerros" pokazali jednak wielką wolę walki i ambicję, strzelili bramkę kontaktową i byli bardzo bliscy doprowadzenia do wyrównania. Ostatecznie w końcówce to podopieczni Sampaoliego przypieczętowali zwycięstwo. Już teraz nie możemy się doczekać meczu Chile z Hiszpanią, który może wyjaśnić wszystko w grupie B! Za dzisiaj dziękuje już Maciej Pietrasik.

• KONIEC MECZU! Chile wygrywa z Australią 3:1!

• Chile pieczętuje zwycięstwo! W sytuacji sam na sam z Ryanem znalazł się Alexis, uderzył w bramkarza rywali, ale piłka trafiła jeszcze do Beausejoura, który z dystansu precyzyjnym strzałem dał swojemu zespołowi trzecią bramkę.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA CHILE! BEAUSEJOUR!

• Arbiter dolicza do drugiej połowy cztery minuty.

• Cahill pada w polu karnym, rozkłada ręce, ale gwizdek sędziego milczy!

• Mamy ostatnią zmianę w drużynie Chile, Mauricio Pinilla zastępuje Eduardo Vargasa.

• Mamy pierwszą żółtą kartkę w drużynie Chile, jednego z rywali faulował Charles Aranguiz.

• Strzał Alexisa sprzed linii pola karnego pozostawiał wiele do życzenia. Wysoko na bramką.

• Jedinak z dystansu, rykoszet i piłka wpada w ręce Bravo. A ten przedłuża grę tak długo jak tylko się da.

• Fatalne zagranie Jedinaka, Chile znów ma aut i niemal natychmiast traci piłkę.

• Nie możemy oprzeć się wrażeniu, że śpiewający kibice "La Roja" są w ostatnich minutach dużo aktywniejsi od piłkarzy Sampaoliego.

• Niedokładne podanie Australijczyków, aut dla Chile.

• Matthew Leckie leży na boisku po ostrym starciu z Meną.

• Alexis chce wziąć na siebie ciężar rozegrania akcji, jest faulowany, ale jeszcze na własnej połowie.

• Ostatnia zmiana w ekipie Australii. James Troisi zastępuje mocno zmęczonego Bresciano.

• Dobra akcja Hallorana lewą stroną boiska, ale jeszcze lepiej interweniuje Isla.

• Reprezentacja Chile wciąż bardzo niedokładna. Kolejna strata "La Roja", Jorge Sampaolo szaleje przy linii.

• Jak pokazały powtórki, Vargas wcale nie był a spalonym. To pierwszy poważny błąd arbitra w tym meczu.

• Dobre podanie Sancheza do Vargasam ale napastnik Valencii znajdował się na spalonym.

• Kolejna strata Alexisa i kontra Australii. Znów wrzutka na głowę Cahilla, ale tym razem napastnik "Socceroos" uderza nad bramką.

• Mamy także roszadę w ekipie Australii, Halloran za Oara

• Druka zmiana w drużynie Chile, Beausejour zastępuje Valdivię.

• Milligan fauluje Alexisa i zostaje ukarany żółtą kartką.

• Najpierw dwójkowa akcja Vargasa z Gutierrezem, którą zaprzepaścił Vidal, a potem szybka kontra Australii i świetna interwencja Diaza, który w ostatniej chwili powstrzymał Leckiego.

• Podczas krótkiej przerwy w grze realizator pokazał wściekłego Arturo Vidala. Wygląda na to, że pomocnik Juventusu wciąż walczy z kontuzją.

• Chile - Australia

• Szybka odpowiedź Australii za pomocą strzału Bresciano. Piłka przeleciała obok bramki.

• Ależ blisko bramki Chile! Strzał oddał Vargas, piłka minęła australijskiego golkipera, ale uderzenie było dość lekkie i tuż sprzed linii bramkowej piłkę wybił Wilkinson!

• Mamy pierwszą zmianę w ekipie Chile. To był słaby mecz Arturo Vidala, piłkarza Juventusu zastąpił Felipe Gutierrez.

• Australia wciąż napiera, a Chile się gubi. Tym razem piłkę przejął Bresciano, lecz jego indywidualna akcja zakończyła się niepowodzeniem.

• Jedinak ostro potraktował Sancheza, chcąc przerwać szybką akcję Chile. Słuszna żółta kartka.

• To powinien być gol dla Australii! Kolejne dośrodkowanie w pole karne, strzał z pierwszej piłki oddał Bresciano, a po interwencji Claudio Bravo piłka odbiła się jeszcze od słupka! Sporo szczęścia miało teraz Chile.

• A kontra zakończyła się golem dla "Socceroos"! Leckie dostał piłkę na prawej stronie, dośrodkował do Cahilla, a ten po raz drugi umieścił piłkę w siatce. Nie cieszył się jednak zbyt długo, sędzia słusznie dopatrzył się spalonego.

• Valdivia zagrał piętką do Sancheza, ale gracz Barcelony stracił piłkę i z kontrą wyszła Australia.

• Znów Cahill powalczył w powietrzu, oddał strzał głową, obrońcy Chile nie pozwolili jednak na czyste uderzenie. Australijczyk był lekko przytrzymywany za koszulkę, ale o rzucie karnym nie ma mowy.

• Uraz Francjicia okazał się na tyle poważny, że nie wróci już na boisko. Zastąpił go Ryan McGowan.

• Spokojny atak pozycyjny Chile, przyspieszenie Medela na prawej stronie, dośrodkowanie w pole karne, gdzie Alexisa ubiegli obrońcy.

• Ostre starcie Meny z Francjiciem. Uraz australijskiego obrońcy, być może konieczna będzie nawet zmiana.

• Obie ekipy na razie bez żadnych zmian.

• Gramy, od środka zaczęli Australijczycy.

• Obie drużyny właśnie wychodzą na murawę. Za chwilę zaczynamy drugą połowę!

• A oto kontaktowa bramka Cahilla:

• Kto zdecydował się na pozostanie przed telewizorem na drugi mecz grupy B, z pewnością nie żałuje. Po niemrawym początku Chile wyprowadziło dwa błyskawiczne ciosy. Australii wejście w mecz zajęło pół godziny, ale po bramce Cahilla "Socceroos" uwierzyli w swoje umiejętności i pokazali, że także mogą być groźni. Po pierwszych 45 minutach Chile prowadzi 2:1, ale to na pewno nie koniec emocji. Na kolejne zapraszamy za około 10 minut.

• Obrońcy Australii dobrze blokują piłkę, koniec pierwszej połowy!

• Faul na Alexisie, tuż przed przerwą szansę będzie miało Chile.

• Mamy pierwszą żółtą kartkę, za dyskusje ukarany nią Tim Cahill, który niemal w tym samy czasie co Davidson przewrócił się w polu karnym w starciu bez piłki.

• Davidson faulowany przez Vidala, będzie rzut wolny dla Australii.

• Ryan długim wyrzutem uruchomił Oara, lecz ten za daleko wypuścił sobie piłkę i ta wyszła na aut.

• Swoją szansę miało już też Chile. Davidson dobrze wrócił za Islą i wybił piłkę na rzut rożny. Ten nie przyniósł większego zagrożenia.

• Mogło być 2:2! Znów w polu karnym znalazł się Cahill, oddał strzał z prawej strony boiska, ale świetnie obronił Bravo. Ależ zrobił nam się mecz!

• Akcja Australii prawą stroną boiska, dośrodkowanie w pole karne gdzie jest Cahill i trzech obrońców Chile. Australijski napastnik wygrywa pojedynek główkowy z Medelem i trafia do siatki!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA AUSTRALII! TIM CAHILL!

• Jara powstrzymuje Leckiego, ten domaga się rzutu wolnego dla Australii. Arbiter ma inne zdanie, od rzutu wolnego z własnej połowy Chile.

• Prawą stroną Mena, indywidualna akcja i dwie próby strzału, po drugim z nich mamy rzut rożny dla Chile.

• Gol Valdivii na 2:0:

• Fatalne zagranie Oara i kolejna strata Australii. Nieco spokojniejszy fragment meczu w wykonaniu Chile, coraz częściej atakują "Socceroos".

• Bramka Sancheza na 1:0:

• Kontra Australii, prawą stroną Leckie, zamiast podawać do Jedinaka zdecydował się na strzał z ostrego kąta, bardzo niecelnie.

• Reprezentacja Chile wciąż naciska. "La Roja" grają bardzo wysokim pressingiem j w pełni kontrolują przebieg gry, Australia co chwilę wybija piłkę z własnego pola karnego.

• Pierwsza próba strzału w wykonaniu Australijczyków. Uderzenie zza pola karnego przeleciało jednak dobrych kilka metrów obok słupka.

• Kolejne ataki Chile dały tej reprezentacji rzut rożny. Dośrodkowanie w pole karne, Valdivia zdołał oddać kolejny strzał, ale tym razem bez problemu piłkę złapał australijski golkiper.

• Indywidualną akcję przeprowadził Alexis, podał do znajdującego się po lewej stronie Valdivii, a ten pięknym techniczny strzałem pokonał Ryana. "La Roja" potwierdza wielkie aspiracje!

• GOOOOOOOOOOOL DLA CHILE! ALEŻ POCZĄTEK, VALDIVIA!

• Ogromne zamieszanie w polu karnym Australii. Alexis wdał się w drybling, stracił piłkę, ale przejął ją Aranguiz. Ten ostatni wyciągnął Ryana z bramki, dośrodkował, w powietrzu powalczył Eduardo Vargas, a futbolówka wróciła ostatecznie do Alexisa, który umieścił ją w bramce.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA CHILE! ALEXIS!

• Medel zagrał ręką i Australia miała rzut wolny. Szybka strata "Socceroos", na razie ten mecz nie stoi na zbyt wysokim poziomie.

• Wciąż bardzo niedokładnie gra reprezentacja Chile. Tym razem piłkę przejął Bresciano, zagrał w stronę Cahilla, piłka była jednak nieco za mocna i złapał ją Bravo.

• Valdivia zdecydował się na akcję lewą stroną, lecz dobrze interweniował Franjić. Chilijczycy nie mieli nawet rzutu rożnego.

• Na razie z ataków Chile niezbyt wiele wychodzi. Gracze z Ameryki Południowej notują sporo strat.

• Kontra "Socceroos" lewą stroną boiska, dośrodkowanie w pole karne, ale piłkę pewnie łapie Claudio Bravo.

• Po raz pierwszy Australia na połowie rywala, Cahill fauluje jednak Medela.

• Na początku "La Roja" częściej utrzymują się przy piłce, ale głównie rozgrywają piłkę z dala od bramki rywali. Pierwsza akcja lewym skrzydłem powstrzymana przez Milligana.

• Zaczynamy, od środka Chile!

• Na trybunach rzecz jasna przeważają kibice Chile, którzy a cappella dośpiewali część hymnu, gdy skończyła się muzyka. Podopieczni Jorge Sampaoliego z pewnością będą mogli liczyć na doping rodaków.

• Piłkarze obu drużyn wychodzą właśnie na boisko, przed nami hymny narodowe!

• Do tej pory Chile grało z Australią 4 razy i wygrało 3 z tych pojedynków. Jedyny remis padł podczas mundialu w 1974 roku. Australijczycy zdobyli wówczas swój pierwszy punkt w historii swoich występów na mistrzostwach świata. Był to też jedyny mecz na wszystkich mundialach, w którym zachowali czyste konto.

• Sędzią głównym tego meczu będzie Noumandiez Doue z Wybrzeża Kości Słoniowej. Jak dotąd sędziowie spoza Europy spisywali się w tym turnieju bardzo słabo. Mamy nadzieję, że tym razem będzie inaczej.

• Sam Ante Postecoglou nie ma wobec swoich graczy wielkich oczekiwań. Oto co powiedział przed spotkaniem: To dla nas wielka rzecz i wielki test, gra z najlepszymi na świecie. Mam nadzieję, że moi piłkarze mają podobną wiarę. Dla wielu zawodników jest to pierwszy wielki turniej i wiem, że w ich głowach jest trochę niepewności. Jeżeli dobrze zaczniemy, to o resztę jestem spokojny.

• W reprezentacji Chile przed meczem panuje bardzo bojowa atmosfera. Oto co przed spotkaniem powiedział Gary Medel: Chcemy w tym turnieju zajść tak daleko, jak to tylko możliwe. Chcemy razem z tą grupą tworzyć historię, dojść do samego końca. Mamy wielką generację piłkarzy i pracowaliśmy bardzo ciężko, aby tutaj być. Mamy nadzieję, że ludzie lubią naszą grę, a przede wszystkim chcemy być mistrzami.

• Czego spodziewacie się po ostatnim dzisiejszym meczu? Chile rozbije rywali czy Australia sprawi niespodziankę? Czekamy na Wasze komentarze!

• Zdecydowanymi faworytami dzisiejszego meczu są reprezentanci Chile, w której upatrujemy "czarnego konia" turnieju. Jeżeli podopieczni Jorge Sampaoliego wygrają ten pojedynek, do awansu powinien im wystarczyć remis z Hiszpanią. Na razie trzeba postawić jednak pierwszy krok, a tym jest właśnie spotkanie z "Socceroos".

• Rezerwowi Australii: Wright, Taggart, Vidosić, McKay, Troisi, McGowan, Luongo, Langerak, Holland, Halloran, Galeković, Bozanić

• Rezerwowi Chile: Roselli, Siva, Rojas, Paredes, Herrera, Gutierrez, Fuenzalida, Orellana, Carmona, Beausejour, Albornoz, Pinilla

• Znamy już podstawowe składy obu zespołów, które możecie zobaczyć po lewej stronie (w składzie Australii za chwilę pojawić się jeszcze powinien jej kapitan, Mile Jedinak). Wszyscy sympatycy reprezentacji Chile odetchnęli z ulgą - w składzie "La Roja" jest Arturo Vidal!

• Jeszcze nie opadły emocje po nokaucie, jaki Hiszpanom zafundowała Holandia, ale my zapraszamy już na kolejny mecz grupy B, w którym Chile zmierzy się z Australią. Od pierwszego gwizdka arbitra dzieli nas jeszcze nieco ponad 50 minut.