Francja

3

Honduras

0

• Chyba nawet przez chwilę nie było wątpliwości, że prędzej czy później Francuzi zdobędą gole na wagę zwycięstwa. Z pomocą przyszedł im jednak doświadczony Wilson Palacios, który w końcówce pierwszej połowy sprowokował rzut karny i wyleciał z boiska. Przy prowadzeniu 1:0 i grając w przewadze Trójkolorowym grało się lekko, łatwo i przyjemnie, co zaowocowało kolejnymi dwoma trafieniami i zwycięstwem 3:0. Les Bleus zostają pierwszym liderem grupy E. To tyle z naszej strony, za uwagę dziękują Damian Wiśniewski i Kuba Seweryn.

• Koniec! Francja pokonuje Honduras 3:0!

• Matuidi mocno uderzył z 20 metrów na bramkę Hondurasu, ale piłka poszybowała ponad poprzeczką.

• Trzy minuty doliczone do tego spotkania.

• Po dośrodkowaniu Evry Griezmann w trudnej sytuacji uderzył głową ponad poprzeczką.

• Składna akcja Francuzów, Mavuba wycofał piłkę na 16. metr do Benzemy, który miał dobrą okazję do strzału, ale przekombinował i stracił piłkę.

• No mamy kontrowersję na boisku, bo teraz jeden z reprezentantów Hondurasu był chyba faulowany przez Varane'a w polu karnym, ale sędzia Ricci nakazuje grać dalej.

• Gol Benzemy na 3:0

• Chavez ucierpiał w starciu z Giroud, ale spokojnie będzie mógł kontynuować grę.

• Bardzo brzydki faul Garrido na Matuidim i zasłużona żółta kartka.

• Gol samobójczy Valladaresa na 2:0

• No to wrzucamy bramki. Najpierw gol Benzemy z karnego

• Dziesięć minut do końca spotkania, ale nie ma co się oszukiwać, że zwycięzcę tego meczu to my już znamy.

• Karim Benzema

• Olivier Giroud zmienia Mathieu Valbuenę.

• Francuzi nie ustają w atakach. Rzut rożny dla Trójkolorowych.

• Uderzenie z dystansu Bońka Garcii na wiwat.

• Francuzi rozegrali rzut rożny podobnie jak wczoraj Włosi w meczu z Anglią, ale strzał Debuchy'ego trafił w obrońcę Hondurasu, tyle że odbita piłka spadła pod nogi Benzemy, który dopełnił formalności!

• Goooooooooooooooool! Znowu Benzema, 3:0 dla Francji!

• Figueroa ostro faulował teraz Valbuenę, ale arbiter nie zdecydował się pokazać mu żółtej kartki.

• Patrcie Evra złapał chyba jakąś kontuzję. Lewy obrońca Manchesteru United wyraźnie utyka.

• Boniek oddał przed chwilą strzał na bramkę Llorisa, ale bramkarz Tottenhamu nie mógł w tym przypadku źle interweniować

• Mavuba melduje się na boisku, schodzi z niego Cabaye

• Siadło nam tempo tego spotkania zupełni. Francuzi nie myślą chyba o strzelaniu kolejnych goli, tylko spokojnie pilnują wyniku

• Jorge Carlos pojawił się na boisku, a zszedł z niego Najar.

• Debuchy zagrał piłkę z prawej strony, ale w polu karnym dobrze interweniował obrońca

• Niezłą akcję przeprowadzili przed chwilą Francuzi, ale skończyła się ona niecelnym uderzeniem Valbueny.

• Sissoko wchodzi na boisko, schodzi z niego Pogba

• Benzema, to powinien być gol! Napastnik Realu po zagraniu Griezmanna stanął przed świetną okazją do skompletowania hat-tricka, ale nie potrafił jej wykorzystać

• Francuzi wrócili do spokojnego rozgrywania piłki. Znów długo wymieniają podania i czekają na jakiś błąd w ustawieniu rywala

• Wreszcie technologia goal-line przydała się na Mundialu! A ile takich goli w przeszłości nie uznawali sędziowie? Technologia goal-line

• Żółta kartka dla Bońka Garcii

• Wracamy do gry. Pogba ucierpiał w jednym ze starć i Francuzi mają rzut wolny

• Jakieś pretensje ma teraz Luis Suarez, ale o co się tu spierać? Goal-line pokazało, że gol musi być zaliczony.

• Świetny początek Francuzów, choć po raz pierwszy przydała się goal-line technology. Po uderzeniu Benzemy piłka odbiła się od słupka, następnie od bramkarza Valladaresa i nie można byłoby być pewnym, czy przekroczyła potem linię bramkową. Jak się okazało, tak.

• Gooooooooooooool! Benzema oddał strzał na bramkę, ale gol ostatecznie zapisany jako samobój na konto Valladaresa.

• I teraz wznawiamy grę.

• Bryan Beckeles również schodzi z boiska, a w jego miejsce... Boniek! Ale Garcia. :)

• Victor Bernandez schodzi, wchodzi Osman chavez

• I mamy koniec pierwszej połowy

• Żółtą kartką ukarany Cabaye

• Goooooool! Benzema pewnie wykorzystuje jedenastkę!

• Fatalne zachowanie Palaciosa, który faulował Pogbę i otrzymał drugą żółtą kartkę. Honduras w "10", a Francja zaraz będzie miała karnego.

• Karny dla Francji!

• Debuchy stanął przed dobrą okazją do strzały po podaniu Pogby, jednak zamiast zdecydować się na uderzenie, to postanowił podawać i zepsuł tę szansę.

• Blaise Matuidi oddał teraz strzał po podaniu Benzemy, ale wywalczył tylko rzut rożny.

• Brakuje tempa temu spotkaniu. Akcje są rozgrywane w mozolny, nużący sposób.

• Francja - Honduras

• Debuchy zgrywał piłkę głową po dośrodkowaniu w pole karne, ale spokojnie piłkę chwycił bramkarz.

• Podopieczni Didier Deschampsa znów mozolnie budują akcję, długo wymieniając podania.

• Sporo chaosu mamy teraz na murawie. Ani jedni ani drudzy nie potrafią dłużej utrzymać się przy piłce.

• Teraz dla odmiany dłużej przy Honduranie. Francuzi czekają na to, co zrobi rywal

• I dla Pogby. Możemy wracać do gry

• Żółta kartka dla Palaciosa...

• Spore zamieszanie mamy na boisku. Palacios przeszedł się po nogach Pogby, a ten zareagował na to agresywnie. Jaki będzie finał tej sytuacji?

• I kolejny strzał na bramkę Hondurasu, tym razem niecelny. Francuzom brakuje skuteczności

• Griezmann i znowu porzeczka! Kolejna świetna okazja Francuzów, która powinna zakończyć się golem!

• Niezłą akcję rozprowadził Valbuena, ale skończyła się ona niedokładnym podaniem Benzemy

• Francuzi spokojnie teraz rozgrywają futbolówkę, szukając dziury w defensywie rywala. Zobaczymy, co z tego wyniknie.

• Jestem Wam winien jeszcze ławki rezerwowych obu zespołów. Honduras: Escober, O. Chavez, Montes Garcia, Palacios, Martinez, Delgado, Boniek, Martinez, Claros, M. Chavez, Lopez. Francja: Ruffier, Landreau, Cabella Giroud, Mavuba, Mangala, Sagna, Digne, sissoko, Remy, Koscielny, Schneiderlin

• To była pierwsza groźna sytuacja w tym meczu. Francuzi mają przewagę, ale grają bardzo ostrożnie, więc zobaczymy, jak długo będziemy czekali na kolejną.

• Poprzeczka! Po dośrodkowaniu Valbueny z rzutu wolnego piłka spadła pod nogi Matuidiego, a ten minimalnie się pomylił!

• Francuzi grają bardzo spokojnie, cierpliwie. Jeśli ktoś myślał, że od razu rzucą się na rywala, to mocno się przeliczył.

• Kolejne dośrodkowaniu z rzutu wolnego w pole karne Valladaresa, który pewnie wypiąstkował futbolówkę.

• Benzema oddał przed chwilą strzał głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ale mocno się pomylił i od bramki zacznie Honduras.

• Valbuena spróbował teraz akcji indywidualnej, ale został szybko zatrzymany przez Bernandeza

• Evra dostał żółtą kartkę za zbyt ostry faul na rywalu

• Valbuena nieźle dośrodkował przed chwilą w pole karne, ale bez żadnego efektu. Obrońcy wybili piłkę

• Na spalonym był teraz jeden z reprezentantów Hondurasu.

• Spokojny ten początek spotkania, żadna ze stron nie zdecydowała się jeszcze na atak. Na razie przy piłce Francuzi.

• Sędzia dał znak, Honduras zaczął ten mecz.

• Tymczasem na stadionie w Brazylii nie zagrano hymnów...

• Piłkarze są już na boisku, za chwilkę zaczniemy ten pojedynek.

• Wspomniałem o ostatnim towarzyskim meczu Francji, warto również powiedzieć o ostatniej potyczce Hondurasu. Drużyna ta zremisowała bezbramkowo z Anglią.

• Dla Francuzów jest to 14. Mundial w historii. Honduras zagra na tym turnieju po raz trzeci.

• W składzie Hondurasu widzimy mały polski akcent. Objawia się on w osobie Carlo Costly'ego, który swego czasu reprezentował GKS Bełchatów. Obecnie występuje w Realu Espana.

• Francuzi swój pierwszy mecz na Mundialu wygrali ostatni raz w 1998 roku, kiedy ograli RPA. W późniejszych latach przegrali z Senegalem oraz remisowali ze Szwajcarią i Urugwajem. Zobaczymy, jak będzie w dziś wieczór.

• Różnicę klas między tymi zespołami pokazuje również ranking Fifa, w którym Francja jest 17., a Honduras 33. Warto również pamiętać, że będzie to pierwszy w historii mecz między tymi reprezentacjami.

• Oto bramki z tego spotkania:

• Faworytem i to zdecydowanym są oczywiście Francuzi. Podopieczni Didier Deschampsa są w znakomitej formie strzeleckiej, w ostatnim meczu towarzyskim ograli Jamajkę aż 8:0.

• Dziś rozegrano już jedno spotkanie tej grupy. W zakończonym niedawno pojedynku, po emocjonującej końcówce Szwajcarzy pokonali 2:1 Ekwador. A jak będzie teraz? Zapraszam do typowania.

• Za chwilkę po lewej stronie pojawią się wyjściowe jedenastki obu zespołów, a ja tymczasem zachęcam do zapoznania się z zapowiedzią tego spotkania, którą przygotował dla Was Kuba Seweryn. Można ją znaleźć tutaj.

• Witamy! Już tylko godzina została do rozpoczęcia spotkania grupy E na Mundialu w Brazylii, w którym zmierzą się Francja oraz Honduras. Na relację live z tego wydarzenia zaprasza serdecznie Damian Wiśniewski.