Ghana

1

USA

2

• W ostatnim dzisiejszym spotkaniu emocji z pewnością nie brakowało. To Ghana przez większość meczu atakowała, ale piłkarze USA byli dużo bardziej skuteczni. Dwie sytuacje bramkowe i dwa gole, dzięki czemu podopieczni Juergena Klinsmanna mogą cieszyć się z trzech punktów. Już za chwilę na naszej stronie sporo materiałów pomeczowych, a za relację dziękuje już Maciej Pietrasik.

• KONIEC! USA pokonuję Ghanę 2:1!

• Zły strzał Muntariego, piłka wysoko nad bramką Howarda.

• Faul Muntariego na Dempseyu i żółta kartka. Coraz bardziej sfrustrowani piłkarze Ghany, a Amerykanie śpiewają na trybunach.

• Druga część meczu potrwa jeszcze pięć minut.

• Sprytnie dał się sfaulować Jones. Essien niepocieszony, USA ma rzut wolny.

• Próba zagrania piętą Boatenga, będzie corner dla Ghany. USA broni się praktycznie całym zespołem.

• USA wywalczyło rzut rożny, obrońcy Ghany nie upilnowali Brooksa, który mocnym strzałem głową znów daje Amerykanom prowadzenie! Klinsmann szaleje, a Ghana nie wierzy w to, co się stało!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA USA! ZNÓW ODWRACAJĄ SIĘ LOSY MECZU!

• Wciąż naciska Ghana. Świetne podanie Boatenga do znajdującego się na lewej stronie Ayewa, ten podaje do będącego przed polem karnym Essiena, który nie zdołał oddać strzału.

• Trzeba przyznać, że Ghana zasłużyła na tego gola. Szybka akcja lewą stroną, Gyan zagrywa piętką do Ayew, a ten oddaje mocny, precyzyjny strzał i pokonał Howarda!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA GHANY!

• Indywidualna akcja Johnsona, sam wygonił się jednak z pola karnego, podał do Dempseya, lecz strzał tego drugiego bez problemu złapał Kwarasey.

• W całym meczu Ghana oddała 17 strzałów przy 6 próbach USA. Wynik zupełnie tego jednak nie odzwierciedla.

• Ostatnia zmiana także w reprezentacji Ghany. Christiana Atsu zastępuje Albert Adomah.

• Ostatnia zmiana w drużynie USA. Schodzi zmęczony Bedoya, wchodzi Graham Zusi.

• Ghana wciąż cierpliwie stara się budować swoje akcje. Do końca meczu pozostało jednak coraz mniej czasu.

• Na boisku pojawia się Michael Essien. Zastępuje Rabiu.

• Opare prawą stroną, dobry wślizg Jonesa i od bramki Howard.

• Groźnie zrobiło się pod bramką Ghany, Kwarasey minął się z piłką, ale nie przyniosło to konsekwencji.

• Z dystansu próbował Boateng, ale była to fatalna próba. Piłka wylądowała daleko poza bramką Howarda.

• Asamoah próbował strzału z daleka, piłkę pewnie złapał Howard.

• Znów ruszyła Ghana, Jones powstrzymał Muntariego faulem.

• Znów próbował Gyan! Boateng dograł do napastnika reprezentacji Ghany z lewej strony boiska, ale ten po raz kolejny spudłował.

• Tym razem zaatakowali Amerykanie, Jones próbował z dystansu, lecz Kwarasey dobrze interweniował.

• Wciąż naciskają piłkarze Ghany. Kolejny atak pozycyjny, tym razem próbował Atsu, ale i jemu brakło nieco precyzji.

• Mamy pierwszą zmianę w drużynie Ghany. Kevin-Prince Boateng zastępuje Jordana Ayewa.

• Gyan! Opare dośrodkowuje w pole karne, Gyan po raz kolejny uderza głową, ale broni Howard!

• Kolejna świetna akcja Ghany. Muntari dośrodkowuje w pole karne z lewej strony boiska, do strzału dochodzi Gyan, lecz piłka przelatuje nad poprzeczką!

• Była szansa dla Ghany. Po ataku pozycyjny Muntari zdecydował się na atomowy strzał z dystansu, piłka przeleciała jednak obok słupka.

• Miał teraz szansę Beasley, lecz ostatecznie jego drybling w polu karnym rywali nie przyniósł efektu. Do ataku znów przechodzi Ghana.

• Gyan fauluje Brooksa w ofensywie, USA ma rzut wolny z własnego pola karnego.

• Bardzo chaotyczny początek z obu stron. Nieco lepiej zaczęli Amerykanie, choć teraz to Ghana przejmuje inicjatywę.

• Jest jedna zmiana w ekipie USA, Besler nie wyszedł na drugą połowę, zastąpił go John Brooks.

• Znów gramy!

• Wracamy do Natal, oba zespoły właśnie wychodzą na murawę.

• Amerykanie zaczęli ten mecz w sposób wymarzony, już po kilkudziesięciu sekundach wychodząc na prowadzenie. Później inicjatywę przejęła reprezentacja Ghany, która atakowała głównie prawym skrzydłem, a bardzo aktywny był Ayew. Czy w drugiej połowie ćwierćfinaliści poprzedniego mundialu zdołają wreszcie trafić do siatki? Na drugą połowę zapraszamy za nieco ponad 10 minut.

• Koniec pierwszej połowy!

• Ależ była szansa dla Ghany! Atsu popędził prawą stroną, dograł w pole karne, ale Ayew uderzył nieczysto.

• Ładne podanie Jonesa do Bradleya, ten przepuszcza piłkę, ale Johannsson nie zrozumiał intencji kolegi. Od bramki Kwarasey.

• Spore spięcie Muntariego z Jonesem. O dziwo arbiter nie ukarał żadnego z nich żółta kartką.

• Ładna akcja USA, Jones do Johannssona, ten podaje do Beasleya, którego dośrodkowanie zostało zablokowane.

• Arbiter dolicza do pierwszej połowy aż pięć minut.

• Bedoya zdecydował się jednak na bezpośredni strzał z ostrego kąta. Dobra interwencja bramkarza Ghany, będzie jeszcze rzut rożny.

• Jones sfaulowany przez Opare'a blisko pola karnego. Będzie dobra okazja na dośrodkowanie z rzutu wolnego.

• Nieco chaosu wkradło się teraz na boisko, seria niedokładnych podań z obu stron.

• Kontra USA, dwójkowa akcja Johannssona i Bedoyi, jednak ten pierwszy uderza nieczysto i Kwarasey z łatwością łapie piłkę.

• Próba dryblingu w wykonaniu Johannssona, lecz lepszy od niego okazał się Mensah.

• Znów dośrodkowuje Atsu, tym razem do strzału zdołał dojść Gyan, lecz piłka przeleciała wysoko nad poprzeczką amerykańskiej bramki.

• Atsu znów próbuje prawą stroną, dośrodkowanie w pole karne, ale amerykańscy obrońcy wybijają piłkę.

• Kolejny atak pozycyjny Ghany, faulował Bradley. Będzie rzut wolny z lewej strony boiska.

• Boye przypadkowo kopnął Dempseya w twarz. Mamy kolejną dłuższą przerwę, Klinsmann rozkłada ręce.

• Indywidualna akcja Gyana i bardzo mocny strzał z dystansu, świetna interwencja Howarda!

• Po straconej bramce to Ghana cały czas ma inicjatywę. Kolejny atak pozycyjny zawodników z Czarnego Lądu.

• Mamy pierwszą żółta kartkę w tym spotkaniu. Mohammed Rabiu faulował łokciem Beckermana.

• Dobry strzał z dystansy Atsu, ale piłka po rykoszecie przeleciała obok słupka. Ostatecznie sędzia nie przyznał Ghanie nawet rzutu rożnego.

• Opare dośrodkowuje z prawej strony w pole karne, niepewna interwencja Beslera, ale skończyło się tylko na rzucie rożnym dla Ghany.

• A oto bramka Clinta Dempseya:

• Ghana miała rzut rożny, strzał głową zdołał oddać Boye, ale do celu brakowało mu naprawdę dużo.

• Altidore zniesiony z boiska na noszach, zastąpił go Aron Johannsson.

• Długie podanie Bradley'a do Altidore'a, ale ten w biegu łapie się za mięsień i pada na murawę. Wydaje się, że to koniec meczu dla jednej z amerykańskich gwiazd.

• Dobra kontra USA, Johnson popędził prawą stroną, podał w pole karne do Altidore'a, jednak jego strzał zablokowali obrońcy Ghany.

• Wydawało się, że Jordan Ayew dojdzie do dobrej sytuacji strzeleckiej, lecz w walce o piłkę faulował rywala.

• Ghana liczy głównie na dośrodkowania z prawej strony boiska, znowu piąstkuje Howard.

• Dobre prostopadłe podanie do Gyana, Howard wychodzi z bramki i ubiega napastnika rywali. Bardzo dobra interwencja amerykańskiego golkipera.

• Znów Ghana prawą stroną, dośrodkowywał Jordan Ayew, kolejne wybicie amerykańskich defensorów.

• Coraz śmielej atakuje Ghana, Atsu był jednak na spalonym.

• Gol Dempseya w 29. sekundzie jest piątym najszybciej zdobytym golem w historii mundiali.

• Znów atakuje Ghana, lecz amerykańscy obrońcy dobrze sobie radzą i wybijają piłkę daleko od własnego pola karnego.

• Akcja Gyana prawą stroną boiska, dośrodkowanie w pole karne, ale piłkę bez problemu łapie Howard. Dobra kontra Ghany.

• Dośrodkowanie w pole karne z prawej strony boiska, do główki złożył się Altidore, piłka nie doleciała jednak nawet do bramki.

• Faulował Bedoya i Ghana miała rzut wolny. Ten rozegrany został jednak źle i od bramki rozpoczął Tim Howard

• Kolejna akcja USA, ale Jones zagrywa niedokładnie.

• Wymarzony początek USA! Amerykanie pressingiem wywalczyli sobie aut, Beasley zagrał do Bradleya, ten podał piłkę do Clinta Dempseya, który wbiegł w pole karne i precyzyjnym strzałem dał swojemu zespołowi prowadzenie!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA USA!

• Zaczynamy!

• Najpierw rozbrzmiał hymn Ghany, później USA. Za chwilę pierwszy gwizdek arbitra.

• Piłkarze obu drużyn wychodzą właśnie na murawę. Za chwilę hymny narodowe.

• Ghana i USA grały ze sobą na dwóch poprzednich mundialach. W 2006 roku w fazie grupowej, w 2010 w 1/8 finału. Za każdym razem piłkarze z Afryki wygrywali 2:1.

• Sędzią głównym dzisiejszego spotkania będzie Jonas Eriksson ze Szwecji.

• Za nami już jeden mecz grupy G. Niemcy rozbili dziś Portugalię aż 4:0 i to oni są głównymi faworytami do pierwszego miejsca. O drugie powalczyć powinny wszystkie trzy zespoły, choć dzisiejszy mecz może skreślić już jedną z drużyn.

• Rezerwowi USA: John Anthony Brooks, Timothy Chandler, Brad Davis, Mikkel Diskerud, Omar Gonzalez, Julian Green, Brad Guzan, Aron Johannsson, Nick Rimando, Chris Wondolowski, DeAndre Yedlin, Graham Zusi

• Rezerwowi Ghany: Afriyie Acquah, Stephen Adams, Albert, Adomah, Harrison Afful, Emmmanuel Agyemang Badu, Kevin-Prince Boateng, Fatau Dauda, Michael Essien, Samuel Inkoom, Abdul Majeed Waris, Wakaso Mubarak, Rashid Sumaila

• Nie ma słabych w tej grupie, każda drużyna jest dobra. My jednak jesteśmy w stanie pokonać zespół Ghany - powiedział przed tym spotkaniem Klinsmann.

• Juergen Klinsmann zaskoczył jeszcze przed mundialem, nie zabierając do Brazylii Landona Donovana. Amerykanie liczą głównie na dobrą grę Dempseya i Altidore'a.

• W drużynie Ghany zaskakuje przed wszystkim brak Kevina-Prince'a Boatenga i Michaela Essiena. Czy ekipa z Afryki poradzi sobie bez dwóch swoich gwiazd?

• Znamy już wyjściowe jedenastki obu zespołów. Możecie zobaczyć je po lewej stronie.

• Zapraszamy na relację z drugiego dzisiejszego starcia w grupie G. W Natal reprezentacja Ghany zmierzy się z USA. Lekkim faworytem wydają się piłkarze z Afryki, ale "Jankesi" nie raz pokazali już charakter. Pierwszy gwizdek arbitra za nieco ponad trzy kwadranse.