• Z mojej strony to już wszystko, za uwagę dziękuje Damian Wiśniewski. Dobrej nocy!

• Posiadanie piłki 55% do 45% dla WKS
    • Strzały 13 (2) do 13 (1) dla Greków
    • Rzuty rożne 7 do 4 dla WKS
    • Faule 23 do 12 dla WKS
  • Niebywały wieczór dla Greków, tego nikt się nie spodziewał! Wybrzeże Kości Słoniowej miało na spokojnie zapewnić sobie awans zwycięstwem, ewentualnie remisem, a tu taka niespodzianka! Podopieczni Fernando Santosa wykorzystali dwa fatalne błędy w obronie Iworyjczyków oraz blamaż Japonii w meczu z Kolumbią (Japończycy przegrali 1:4) i mimo ostatniego miejsca w grupie przed tym meczem wchodzą do fazy pucharowej.

• KONIEC! GRECJA OGRYWA WYBRZEŻE KOŚCI SŁONIOWEJ!

• Ależ zwrot akcji, coś nieprawdopodobnego! Rezerwowy Sio faulował Samarasa i wyeliminował tym samym swój zespół z turnieju!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLL!! SAMARAS I GRECJA GRA DALEJ! COŚ NIEBYWAŁEGO!

• KARNY! SAMARAS FAULOWANY PRZEZ SIO!

• Zagotowało nam się przed chwilą pod obiema bramkami, nie mieliśmy jednak żadnego trafienia.

• Znów blisko byli Grecy! Salpingidis zagrał z prawej strony i Aurier o mało nie wpakował piłki do własnej bramki!

• Mieliśmy teraz zamieszanie w polu karnym Greków, ale dobrze interweniował Glykos

• Christodoulopoulos! Dobry strzał z dystansu, acz minimalnie niecelny.

• Gervinho schodzi z boiska, wchodz na nie Sio

• Słupek! Torosidis dośrodkował z prawej strony, a piłka po tym trafiła w słupek i wyszła na aut bramkowy!

• Drogba też opuścił boisko, za niego pojawił się Diomande

• Gekas wchodzi na boisko, schodzi z niego Karagounis.

• Grecy od razu ruszyli do przodu, ale wywalczyli tylko rzut rożny, który zresztą kiepsko wykonali.

• Futbol znów okazuje się nie być sprawiedliwym! Grecy grali lepiej, bardziej konsekwentnie, ale jedno prostopadłe podanie i kapitalne wykończenie Bony'ego i są za burtę turnieju.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLL! Wilfired Bony, 1:1!

• Christodoulopoulos! Świetny strzał z dystansu, z rzutu wolnego, ale piłka nieznacznie minęła bramkę!

• Geoffroy Serey Die dostał teraz żółtą kartkę

• POPRZECZKA! Ależ to była bomba Karagounisa z dystansu i tak mało zabrakło do gola!

• A teraz Kalou spróbował sił sprzed pola karnego, jednak i on nie trafił nawet w bramkę.

• Didier Drogba znów wrócił się pod własną bramkę i wybił piłkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego

• Salpingidis, ależ bomba z dystansu! Kapitalnie interweniował Barry i tylko corner dla Greków!

• Podchodzą teraz Iworyjczycy pod bramkę rywala, ale niewiele z tego wynika. Czekamy na efekty

• Papastathopoulos po profesorsku zatrzymał teraz na prawej stronie Gervinho

• Ależ blisko gola byli Grecy! Lazaros Christodoulopoulos przeprowadził indywidualną akcję, po czym oddał strzał, który był nieznacznie niecelny!

• Gervinho zdecydował się teraz na akcję indywidualną, ale szybko stracił piłkę.

• Glykos! Świetna interwencja Greka po strzale Tiote!

• A teraz dośrodkowaniem popisali się Iworyjczycy, ale Drogba faulował bramkarza.

• Mieliśmy teraz dośrodkowanie w pole karne Wybrzeża Kości Słoniowej, ale Grecy wywalczyli tylko corner

• Sędzia daje znak, Grecy wznawiają grę.

• Piłkarze już wychodzą na boisko, zaraz wznowimy grę.

• Gol strzelony przez Greków:

• Statystyki pierwszej połowy:

• Posiadanie piłki 53% do 47% dla WKS
    • Strzały 3 (1) do 3 (0) dla Greków
    • Rzuty rożne 2 do 0 dla Greków
    • Faule 9 do 6 dla WKS
  • To nie była najbardziej piorunująca połowa tych mistrzostw, ale Grecy mają to, czego potrzebowali. Prowadzą 1:0, co przy aktualnym wyniku spotkania Japonia - Kolumbia (1:1) daje im wyjście z grupy!

• I w tym momencie arbiter zakończył pierwszą połowę meczu. Grecja prowadzi z Wybrzeżem Kości Słoniowej 1:0!

• Spokojnie grają teraz Grecy, daleko od własnej bramki utrzymują piłkę. W tej chwili mają rzut wolny

• Cztery minuty doliczył sędzia do pierwszej połowy

• Yaya Toure przeprowadził teraz indywidualną akcję i oddał strzał na bramkę, ale został zablokowany przez Samarisa.

• Fatalny błąd obrony Wybrzeża Kości Słoniowej w wyprowadzeniu piłki z linii obrony, trafiła ona do Samarasa, a ten dograł ją później do Samarisa. Rezerwowy reprezentacji Grecji kapitalnie, z zimną krwią pokonał bramkarza.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLL!! Samaris, 1:0 dla Greków!

• Kalou przeprowadził teraz akcję lewą stroną, starał się dograć piłkę do któregoś z kolegów, ale zrobił to niecelnie. Grecy wybili futbolówkę

• I znów chaos wdarł nam się w boiskowe wydarzenia, obie strony mają problemy z dłuższym utrzymaniem się przy piłce

• Żółtą kartką ukarany Didier Drogba.

• Kolejny faul w tym spotkaniu. Tym razem rzut wolny na własnej połowie ma Wybrzeże Kości Słoniowej

• Karagounis oddał teraz strzał z rzutu wolnego, ale spokojnie futbolówkę chwycił Boubacar Barry

• Poprzeczka! Ależ akcja Greków, ależ strzał Cholevasa! I tylko poprzeczka!

• Yaya Toure dośrodkował przed chwilą z rzutu rożnego, ale piłka nie minęła nawet pierwszego obrońcy

• Salpingidis starał się teraz dośrodkować z prawej strony boiska, ale nie dość, że został zablokowany, to jeszcze Iworyjczycy mają aut.

• Glykos zaliczył teraz pierwszą interwencję, pewnie wyłapując piłkę po dośrodkowaniu

• Yaya Toure był teraz faulowany w środkowej strefie boiska.

• Długa piłka w kierunku Drogby, ten jednak strącił ją niedokładnie i Grecy mają teraz aut.

• Orestis Karnezis nie jest jednak w stanie kontynuować gry. W jego miejsce melduje się Panaglotis Glykos

• Yaya Toure zagrał teraz w stronę Drogby, ale zrobił to niedokładnie i Grecy wznowią od bramki

• Wróciliśmy do sennej, nużącej gry w wykonaniu obu reprezentacji. Przy piłce są teraz Iworyjczycy i zobaczymy, co z tego wyniknie

• Karnezis stwierdził jednak, że da radę dalej występować w tym meczu i wznawiamy grę.

• Kontuzja Orestisa Karnezisa wygląda dość poważnie, zaraz Grecy będą chyba musieli dokonać drugą zmianę.

• Orestis Karnezis doznał jakiejś kontuzji pleców i mamy teraz przerwę w grze

• Salpingidis dośrodkował przed chwilą w pole karne, ale za bardzo przeciągnął piłkę i ta wyszła na aut

• Gervinho oddał teraz strzał na bramkę, ale piłka wyszła na... aut boczny

• A teraz Torosidis dośrodkował z prawej flanki, jednak również bardzo dobrze spisał się goalkeeper Wybrzeża Kości Słoniowej

• Yaya Toure bardzo dobrze dośrodkował z prawej strony, ale jeszcze lepiej w bramce spisał się bramkarz Greków.

• Tak jest, kontuzjowany Grek schodzi z boiska, w jego miejsce wchodzi Samaris

• Panagiotis Kone złapał jakąś kontuzję i chyba będzie potrzebna zmiana

• Gervinho zdecydował się teraz na akcję indywidualną, ale kapitalnie powstrzymał go Manolas

• Bardzo duży spokój w grze obu drużyn, teraz przy piłce Grecy

• Gervinho zagrywał teraz z prawej strony, ale piłka wyszła na aut bramkowy

• Spokojny początek z obu stron, na razie nikt nie zdecydował się na jakiś frontalny atak

• A teraz Tioté dośrodkował w pole karne, ale nie znalazł tam żadnego z kolegów z zespołu.

• Pierwsze dośrodkowanie Cholevasa i pierwsza pewna interwencja Boubacara Barry'ego

• Sędzia dał znak, Iworyjczycy zaczęli od środka

• Za nami już oficjalne ceremonie, piłkarze już szykują się do rozpoczęcia spotkania.

• Na stadionie rozbrzmiewają hymny obu państw.

• Piłkarze już wychodzą powoli na boisko, za chwilkę zaczniemy to spotkanie.

• Równolegle trwa oczywiście nasza relacja live z meczu Japonia - Kolumbia. Można ją śledzić w tym miejscu.

• Wybrzeże Kości Słoniowej z kolei od prawie roku nie zachowało czystego konta. W dziewięciu jednak przypadkach obie strony trafiały do bramki.

• Grecy nie zdobyli ani jednej bramki w siedmiu z ostatnich ośmiu meczów na Mistrzostwach Świata (jeden mecz wygrany, jeden zremisowany i sześć przegranych). Ten jedyny pojedynek był wygrany, przed czterema laty Grecja w RPA ograł 2:1 Nigerię

• Pisaliśmy, że Iworyjczycy lubią strzelać w końcówkach meczów, ale lubią też również robić to głową. Pięć z ich ostatnich dziewięciu goli strzelonych na Mundialach zostało zdobytych właśnie w ten sposób.

• Jeszcze jedna ciekawostka z meczu Greków z Japonią. Najlepiej podającym piłkarzem spośród podopiecznych Fernando Santosa, wykonał on 19 celnych zagrań do kolegów. Dziesięciu Japończyków może popisać się lepszą statystyką pod tym względem.

• Wybrzeże Kości Słoniowej to z kolei mistrzowie końcówek. Osiem z ich 12 goli strzelanych podczas Mistrzostw Świata padało w ostatnich czterech minutach meczów.

• W zremisowanym bezbramkowo spotkaniu z Japonią Grecy mieli posiadanie piłki na poziomie zaledwie 24.7%. Od 1966 roku tylko jedna drużyna była krócej przy piłce podczas meczu Mistrzostw Świata. Była to... oczywiście Grecja, której procent posiadania piłki w meczu z Argentyną na turnieju w RPA w 2010 wyniósł 20%

• Co ciekawe, obie te reprezentacje staną naprzeciw siebie po raz pierwszy. Zobaczymy, kto lepiej zacznie historię ich pojedynków.

• Dzisiejszy mecz nie jest więc w żadnym wypadku tym z serii o nic. Obie drużyny będą zdeterminowane do osiągnięcia pożądanego przez siebie wyniku, co, miejmy nadzieję, sprawi, że widowisko będzie przednie.

• Dużo bliżej awansu jest zespół prowadzony Sabri Lamouchiego. Jego podopieczni zajmują drugie miejsce w grupie, z trzypunktowym dorobkiem na koncie. Grecy są ostatni i mają tylko jedno oczko. By awansować do kolejnej rundy muszą dziś wygrać i liczyć na to, że Japonia nie pokona Kolumbii. Piłkarze z Kraju Kwitnącej Wiśni również mają jeden punkt, jednak dysponują lepszym bilansem bramkowym

• I teraz Grecji: Tzavellas, Moras, Mitroglou, Tziolis, Vyntra, Glykos, Kapino, Gekas, Samaris, Tziolis, Tachtsidis

• Wyjściowe składy już mamy, pora więc na podanie ławek rezerwowych. Na początek Wybrzeże Kości Słoniowej: Diarrassouba, Zokora, Bolly, Akpa-Akpro, Bony, Ya Konan, Diomande, Gradel, Djakpa, Gbohouo, Mande, Sio