Urugwaj

1

Kostaryka

3

• To już wszystko z pierwszego meczu grupy D, za chwilę pojedynek Anglii z Włochami. Za uwagę dziękuje Maciej Pietrasik.

• Gol Ureny na 3:1

• Gol Duarte na 2:1

• Bramka Campbella na 1:1

• Ten mecz potoczył się tak, jak nie spodziewał się chyba nikt. Urugwaj był zdecydowanym faworytem, jako pierwszy zdobył bramkę i do przerwy zasłużenie prowadził Podopieczni Jorge Luisa Pinto już podczas pierwszych 45 minut kilkukrotnie zagrozili jednak bramce Muslery, a w drugiej połowie grali jeszcze lepiej i strzelili rywalom trzy gole. Znakomite zawody rozegrał Joel Campbell, który zaliczył gola i asystę. Rywale mieli z nim ogromne problemy, a na koniec upust swojej frustracji dał Maxi Pereira, który po faulu na Cambpellu słusznie wyleciał z boiska. Czy Kostaryka zdoła zagrać na podobnym poziomie z Anglią i Wlochami? Rywalizacja w grupie D zapowiada się pasjonująco!

• Koniec! Ogromna sensacja w Fortalezie, Kostaryka pokonała Urugwaj 3:1!

• Pereira wylatuje z boiska! Słuszna kara za kopnięcie Campbella z premedytacją.

• Kolejny faul Pereiry, na boisku mamy niepotrzebne zamieszanie.

• Barrantes wywalczył rzut wolny po faulu Pereiry. Kostaryce nie stanie się w tym meczu już nic złego.

• Arbiter doliczył do tego meczu aż pięć minut. Taka decyzja może nieco dziwić.

• Podczas zmiany kamery uchwyciły Luisa Suareza. Mina napastnika Liverpoolu mówiła wszystko. Nikt z urugwajskiego obozu nie spodziewał się takiego obrotu spraw.

• Ostatnia zmiana w ekipie Kostaryki, zamiast Bolanosa na boisku Barrantes.

• Pressing Urugwaju przynosi skutek, Lodeiro przejmuje piłkę z prawej strony, ale Junior Diaz wybija piłkę na rzut rożny.

• Świetne prostopadłe podanie Campbella do znajdującego się z prawej strony pola karnego Ureny, a ten mierzonym strzałem pokonuje wychodzącego Muslerę. Urugwaj na kolanach!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA KOSTARYKI! URENA, CO ZA WEJŚCIE!

• Mundial 2014: Urugwaj - Kostaryka

• Druga zmiana w drużynie Kostaryki, Marco Urena zastępuje Bryana Ruiza.

• Ostry faul Caceresa, słuszna żółta kartka.

• Szansa dla Urugwaju, nikt nie zdołał jednak zamknąć dośrodkowania Maxiego Pereiry.

• Hernandez zaczął od spalonego. Jednego z Kostarykanów łapią natomiast skurcze.

• Suareza na boisku dziś nie zobaczymy. Ostatnia zmiana w Urugwaju, Abel Hernandez zastępuje Rodrigueza.

• Campbell popędził prawą stroną, ale powstrzymał go Diego Godin. Będzie rzut rożny.

• Mamy pierwszą zmianę w drużynie Kostaryki. Zamiast Tejedy na murawie pojawił się Cubero.

• Z kontrą na bramkę rywala popędził Gamboa, ale Urugwajczycy we trzech zdołali go powstrzymać.

• Ależ szansa Cavaniego! Napastnik PSG był o krok od drugiej bramki, ale Kostarykę świetną interwencją wyratował Navas!

• Zrobiło się bardzo gorąco pod bramką Kostaryki! Dośrodkowanie w pole karne przeleciało niemal przez całą jego długość, ale sytuacje dobrym wybiciem uratował Junior Diaz.

• Kolejna próba Campbella z dystansu, tym razem brakowało mu jednak sporo.

• Najpierw prawą stroną zaatakował Miximiliano Pereira, ale został powstrzymany przez obrońców. Po chwili na spalonym został złapany Cavani.

• Ależ szaleje dzisiaj Cambpell! Kolejna próba z dystansu, tym razem techniczny strzał przeszedł minimalnie nad poprzeczką.

• W międzyczasie Kostaryka miała kolejny rzut wolny. Tym razem nie wynikło z niej żadne zagrożenie dla urugwajskiej bramki.

• Od razu druga zmiana dokonana przez Tabareza, Gonzalez pojawia się na murawie zamiast Gargano.

• Na razie na murawie pojawia się Nicolas Lodeiro, który zastępuje Diego Forlana.

• A przy linii bocznej rozgrzewa się Luiz Suarez. Oscar Tabarez miał go dziś oszczędzać, ale przy takim obrocie spraw napastnik Liverpoolu prawdopodobnie pojawi się na boisku.

• Kolejne znakomite dośrodkowanie z rzutu wolnego Bolanosa, Duarte uderza głową, piłka przelatuje jeszcze po bucie jednego z urugwajskich obrońców i wpada tuż obok słupka. Muslera bezradny, sensacyjny obrót spraw w Fontalezie!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA KOSTARYKI! NIESAMOWITE, DUARTE!

• Kolejna akcja Kostaryki, Gargano fauluje Ruiza i otrzymuje żółta kartkę. Będzie rzut wolny.

• Dośrodkowanie z prawego narożnika, Ruiz w walce z dwoma obrońcami przedłuża piłkę do zupełnie niepilnowanego Campbella, a ten pewnie pokonuję Muslerę! Całkowicie zasłużone wyrównanie.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA KOSTARYKI! CAMPBELL!

• Indywidualna akcja Cavaniego i strzał z dystansu, piłka przelatuje jednak ponad bramką.

• Kostaryka marnuje kolejną świetną szansę! Bolanos dośrodkowywał z rzutu wolnego, piłkę przed bramka otrzymał Duarte, lecz przegrał pojedynek z Muslerą!

• Mamy pierwszą żółtą kartkę w tym spotkaniu, spóźniony Lugano fauluje Campbella.

• Gamboa fauluje Rodrigueza w ofensywie, Urugwaj ma rzut wolny na własnej połowie.

• Campbell zagrywa piłkę na lewą stronę, ale dośrodkowanie dobrze blokują obrońcy Urugwaju.

• W obu zespołach nie mamy na razie żadnych zmian.

• Gramy, od środka zaczyna Kostaryka.

• Oba zespoły właśnie wracają na boisko. Za chwilę początek drugiej połowy.

• A oto bramka Cavaniego z rzutu karnego:

• Wszyscy spodziewali się łatwego zwycięstwa Urugwaju, ale Kostaryka zaskakuje naprawdę dobrą grą. Za nami bardzo ciekawe 45 minut, w których obie drużyny miały kilka okazji do zdobycia gola. Minimalne pudło Campbella, szansa Gonzaleza, pudło Cavaniego, uderzenie Forlana czy wreszcie rzut karny i gol Cavaniego - w pierwszej części gry emocji nie brakowało. Na kolejne zapraszamy za nieco ponad 10 minut!

• Koniec pierwszej połowy!

• Kolejna próba Kostaryki, akcja prawą stroną boiska, dośrodkowanie w pole karne, lecz Campbell uderzył bardzo niecelnie.

• Niemiecki arbiter dolicza do pierwszej połowy dwie minuty.

• Teraz to Urugwaj mógł zdobyć drugą bramkę! Piękne uderzenie Forlana sprzed pola karnego i jeszcze lepsza interwencja Keylora Navasa!

• znów było bardzo groźnie! Dobre dośrodkowanie z rzutu wolnego, Muslera minął się z piłką, ale Gonzalez nie zdołał zamknąć tej akcji!

• Nieporozumienie w urugwajskiej obronie, będzie rzut rożny dla Kostaryki.

• Ceceres z Rodriguezem przeprowadzili bardzo dobra akcję lewą stroną boiska, później piłka trafiła do Forlana, lecz ten długo zwlekał z decyzja, a gdy w końcu oddał strzał, to zrobił to bardzo słabo.

• Nieporozumienie Lugano z Muslerą, ale urugwajski stoper ostatecznie dobrze zażegnał niebezpieczeństwo, wybijając piłkę na aut.

• Co ciekawe, na razie to Kostaryka częściej utrzymuje się przy piłce. "Los Ticos" byli przy niej przez 52% czasu.

• Dośrodkowanie w pole karne znajdującego się z lewej strony Forlana, ale Navas pewnie złapał piłkę.

• W polu karnym Urugwaju pada Ruiz, ale gwizdek arbitra milczy.

• Dobre dośrodkowanie Bolanosa, piłka trafia do Gonzaleza, ale obrońcy Urugwaju w ostatniej chwili zdążyli z interwencją! Znów było bardzo groźnie.

• Campbell faulowany przez Arevalo. Będzie rzut wolny dla Kostaryki, może być groźnie.

• Ależ to była bomba! Przepiękny strzał Joela Campbella minimalnie mija słupek urugwajskiej bramki. Kostaryka bliska wyrównania!

• Napastnik PSG pewnie wykorzystał "jedenastkę". Navas wyczuł jego intencje, ale strzał Urugwajczyka był zbyt precyzyjny.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! CAVANI!

• Diaz faulował w polu karnym Lugano po dośrodkowaniu Forlana z rzutu wolnego.

• RZUT KARNY DLA URUGWAJU!

• Znów inicjatywę przejęli Kostarykanie, co wyraźnie nie podoba się urugwajskim kibicom. Spokojna i cierpliwa gra podopiecznych Pinto, tej cierpliwości brakuje na razie Urugwajowi.

• Kolejny rzut wolny dla Urugwaju, piłka dość szczęśliwie spada pod nogi Cavaniego, a ten z pierwszej piłki uderza bardzo niecelnie. "Celestes" się rozkręcają!

• Urugwaj miał rzut wolny, po dośrodkowaniu w pole karne piłka trafiła do Diego Godina, ten trafił do siatki, ale sędzia nie uznał gola! Słusznie, urugwajski obrońca znajdował się na spalonym.

• Urugwaj gra na razie bardzo niedokładnie. Kolejne złe podanie, tym razem pomylił się Diego Forlan.

• Dobre dośrodkowania znanego w Polce z gry w Wisle Kraków Juniora Diaza, jedno z nich trafiło na głowę Ruiza, lecz ten uderzył niecelnie

• Ręką we własnym polu karnym piłkę zagrywa Lugano, wcześniej urugwajski obrońca był jednak faulowany.

• Indywidualna akcja Campbella, zagranie na lewą stronę do Bolanosa, ale ten przegrywa pojedynek z Caceresem. Chwilę później Kostarykanie wywalczyli pierwszy rzut rożny.

• Pierwsza groźniejsza akcja Urugwaju, Rodriguez zagrał na lewą stronę do Caceresa, lecz jego dośrodkowanie zablokowali rywale.

• Urugwajczycy wciąż rozgrywają piłkę głównie na własnej połowie. Kostarykanie zagęścili środek pola i nie dopuszczają na razie rywali do dobrych sytuacji.

• W środku pola faulowany był Bryan Ruiz, ale po rzucie wolnym piłkę pewnie złapał Muslera.

• Nieco chaotyczny początek. Urugwaj częściej przy piłce, ale to Kostaryka jako pierwsza pojawiła się pod bramką rywali. Gargano doprze powstrzymał jednak Joela Campbella.

• Urugwaj w swoich tradycyjnych, niebiesko-czarnych strojach. Kostaryka gra dzisiaj na biało.

• Zaczynamy, od środka Urugwaj!

• Na trybunach przeważają rzecz jasna sympatycy "La Celeste". Z Urugwaju przyjechało ich naprawdę sporo, piłkarze Tabareza będą mogli liczyć na wsparcie swoich rodaków.

• Przed nami hymny narodowe. Najpierw hymn Urugwaju, potem Kostaryki.

• Obie drużyny wychodzą już na murawę Castelao Arena w Fortalezie, zaraz zaczynamy!

• Kibice przed meczem Urugwaj - KostarykaKibice przed meczem Urugwaj - Kostaryka

• A co Wy myślicie o tym pojedynku. Również przewidujecie łatwe zwycięstwo Urugwaju? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

• Arbitrem dzisiejszego spotkania będzie Niemiec Felix Brych. Najważniejsze, aby obyło się bez kontrowersji.

• Pod nieobecność Suareza ciężar zdobywania bramek powinien spocząć dziś na Edinsonie Cavanim. Obok napastnika PSG wystąpi najlepszy piłkarz poprzedniego mundialu, Diego Forlan. Do formy sprzed czterech lat sporo mu jednak brakuje.

• Urugwaj był rewelacją poprzedniego mundialu. "Celestes" w RPA zajęli 4. miejsce, ale o miejsce w mistrzostwach musieli walczyć w barażach, w których zmierzyli się właśnie z Kostaryką. U siebie wygrali wówczas 1:0, a na wyjeździe zremisowali 1:1.

• W drużynie Urugwaju brakuje dziś Luisa Suareza. Napastnik Liverpoolu nie jest jeszcze w pełni sił po kontuzji więzadeł, a Oscar Tabarez już wczoraj zapowiedział, że Suarez w tym meczu nie zagra.

• Zdecydowanymi faworytami dzisiejszego spotkania są rzecz jasna podopieczni Oscara Tabareza. Jeżeli Urugwaj chce marzyć o wyjściu z bardzo trudnej grupy, w której są jeszcze Anglia i Włochy, musi wygrać dzisiejszy pojedynek z Kostaryką.

• Rezerwowi Kostaryki: Johnny Acosta, Michael Barrantes, Randall Brenes, Diego Calvo, Daniel Cambronero, Jose Miguel Cubero, Waylon Francis, Oscar Granados, Roy Miller, Heiner Mora, Patrick Pemberton, Marco Urena

• Rezerwowi Urugwaju: Sebastian Coates, Jorge Fucile, Jose Gimenez, Alvaro Gonzalez, Abel Hernandez, Nicolas Lodeiro, Rodrigo Munoz, Alvaro Pereira, Diego Perez, Gaston Ramirez, Martin Silva, Luis Suarez

• Przed rozpoczęciem meczu zachęcamy do przeczytania naszej zapowiedzi. Możecie znaleźć ją pod tym linkiem.

• Rozpoczynamy relację z drugiego dzisiejszego spotkania na mundialu w Brazylii. Zmagania w grupie D zainaugurują Urugwaj i Kostaryka. Po lewej stronie możecie już zobaczyć wyjściowe składy obu zespołów.