• Ja dzisiaj już mówię: dobranoc! Dziękuję za wspólnie spędzony czas, Szymon Janczyk.

• Podania: 481-420
    • Celne podania: 78%-72%
    • Faule: 18-12
    • Pokonany dystans na boisku:
  • Niewiarygodne! Mecz zaczął się tak naprawdę w 71 minucie po golu Marqueza. Świetną zmianę dał Chicharito i to wszystko dało Meksykowi awans do 1/8 finału. Tam czeka na nich Holandia. Dadzą radę?

• KONIEC ! KONIEC ! Meksyk tryumfuje, cieszą się kibice oraz Ci dwaj Panowie!

• Ostatnia nieudana akcja Chorwatów w tym meczu? Modrić fatalnie podaje do Rakitica.

• Niesamowity mecz. Elektryzująca końcówka i Meksyk w 1/8 finału! Stadion naprawdę zaraz eksploduje z radości!

• Radość Chicharito na zdjęciu:

• Refleks Ochoa! Perisić uderza z bliskiej odległości a golkiper z Meksyku pięknie broni ten strzał!

• Czerwona kartka! Brutalne wejście Rebica wyprostowaną nogą w rywala!

• Piękne podanie Rakitica na bramkę zamienia jego imiennik. Chorwacja zmniejsza rozmiar porażki i sprawia, że Meksyk traci pierwszą bramkę na mundialu... Tylko Nigeria ma jeszcze "czyste konto".

• PERISIĆ ! HONOROWY GOL !

• Tak cieszył się Marquez vol2.

• Rzut rożny dla Chorwacji wykonany tak jak oni sami wyglądają w tym meczu - fatalnie.

• Strzelec gola Guardado zastąpiony został przez Fabiana.

• Tak cieszył się Marquez! Na kolanach Chorwacja a Meksyk wciąż atakuje!

• Dośrodkowanie, lekko piłkę strącił chyba Marquez a do siatki skierował ją niepilnowany Chicharito!

• JEST I ON !!! CHICHARITO GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL !!!

• Kolejny rzut rożny dla El Tri, nie zamierzają zwalniać.

• Tak wygląda eliminowanie Chorwatów z turnieju na zdjęciu.

• Chicharito przepuścił piłkę między nogami, ale napastnika El Tri do którego zmierzała futbolówka uprzedza Corluka.

• Peraltę zmienia Pena.

• Kolejny atak Chorwatów, Rebić przedarł się w pola karne uderzył obok Ochoy ale z linii bramkowej wybija piłkę Montero! Co za mecz!

• Chicharito kłóci się o rzut karny. Tak, mi też jest przykro ale kobiety na trybunach unikają fotografów...

• Kontratak Meksyku, Chicarito zagrał do do Peralty, który odegrał jeszcze do Guardado! Ten już nie miał prawa się pomylić i skierował piłkę do siatki Pletikosy!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL ! KONIEC MARZEŃ !!! GUARDADO !!!

• Za Pranjica melduje się Jelavić. Wszystko na jedną kartkę stawia Kovac.

• Chorwaci już wydają się podłamani ale nie przestają atakować. Rebić wbił piłkę w pole karne płaskim podaniem, futbolówka mija rękę Ochoy ale na miejscu był Aguilar! Nie ma bramki, wybili Meksykanie.

• Herrera dośrodkowuje w pole karne a tam kapitan Meksyku, doświadczony Rafa Marquez wyskoczył najwyżej i skierował piłkę do siatki! Stadion szaleje!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL !!! RAFAEL MARQUEZ !!!

• Od bramki wznawia Pletikosa,chwilę później piłkę odbierają Meksykanie i mamy kolejny korner dla El Tri.

• Ante Rebić zmienia Olica. Wciąż wierzą w zwycięstwo Chorwaci. Na ten moment odpadają z turnieju!

• Olić po błędzie rywala dogrywa piłkę w pole karne. Tam świetnym wybiciem popisuje się piłkarz z Meksyku, coraz więcej emocji ale nadal bez goli.

• Pletikosa broni strzał jednego z piłkarzy El Tri z ostrego kąta!

• Modrić w biegu.

• Ponownie Meksyk w natarciu ale wciąż i jedni i drudzy twardo i stabilnie bronią dostępu do bramki.

• Po rzucie rożnym Corluka wyręczył spóźnionego Pletikosę i wybił piłkę. Ruszają z kontrą piłkarze Chorwacji, Kovacić faulowany przez przeciwnika i mamy żółtą kartkę.

• Ależ akcja na skrzydle, dośrodkowanie, strzał i... rzut karny?! NIE! Sędzia nie zauważył ewidentnego zagrania ręką Srny, który obronił ten strzał w ten sposób! Meksykanie się kłócą, ale nic to nie daje! Tylko korner!

• Coraz słabsze to spotkanie. Chorwacja liczy na jedną okazję, ale Meksyk dobrze się broni. Kolejne próby spełzają na niczym.

• Trener Herrera zmienia słabego dziś dos Santosa. Za niego na placu gry melduje się już "Chicharito".

• Peralta i Dos Santos - ten duet wywalczył rzut rożny. Kolejny raz jednak nieudane zagranie piłki na krótszy słupek.

• Mocno przesadził z siłą Guardado.

• Lovren faulował Peraltę, będzie szansa na dośrodkowanie z bocznej strefy boiska.

• Kibice wierzą. Wciąż wierzą.

• Kapitalna piłka do Olica, na pełnym biegu wpadł w pole karne ale szybszy był Montero. Efekt? Rzut wolny dla Meksyku.

• Zmiana ofensywna. Vrsaljko zastąpiony przez Kovacica.

• Świetny wślizg defensora Chorwatów ratuje zespół. Kolejny korner. Chwilę później mamy już dośrodkowanie. Słabe i nic nie wnoszące do gry dośrodkowanie.

• Próbują El Tri, Peralta dokładnie. Znów bezskutecznie, strzał blokują przeciwnicy a do wejścia szykuje się młodziutki Kovacić.

• Cały czas Chorwacja utrzymuje się przy piłce. Kolejny pozycyjny atak, Perisić nie przyjął piłki, znów aut.

• Chorwacja - Meksyk

• Pranjić dograł do Mandzukica, który jednak nie zdołał opanować piłki. Desperacko próbował jeszcze utrzymać ją w boisku ale wywalczył aut dla rywala.

• Nadal bezpieczna gra Meksyku. Rusza skrzydłem Vazquez, a chwilę później piłkę traci dos Santos.

• Na trybunach wzmaga się doping kibiców z Meksyku, a grę długim podaniem wznowił Pletikosa.

• Rodriguez trochę się zagapił ale nie wykorzystał tego Vrsaljko.

• Świetna akcja Layuna zatrzymana na skrzydle, oj nie radzą sobie Meksykanie.

• Trener Kovac spokojnie obserwuje to co się dzieje na boisku. A tam kolejny odbiór i kontra Chorwatów, długa pilka na dobieg do Mandzukica. Ten jednak zbyt wolny, Ochoa łapie piłkę.

• Powstrzymany Modrić, a po dośrodkowaniu Vrsaljko mamy korner. Po jego wykonaniu w polu karnym faulowany był jeden z zawodników z Meksyku.

• Piłkę wybijają "El Tri" ale ta wraca do Chorwatów. Strzał jednego z piłkarzy zablokował Moreno.

• Modrić faulowany przez Vazqueza, znów dobra okazja do dośrodkowania.

• Meksykanie przy piłce, długie zagranie do Peralty, który przewrócił w polu karnym Lovrena.

• Mandzukić z Pranjicem rozpoczęli drugą połowę!

• Tak było przed przerwą:

• Piłkarze wychodzą z tunelu, no to czekamy na bramki!

• Rzuty wolne: 6-6
  • Kilka faktów nam umknęło. Kamerun strzelił bramkę na mundialu! Na gol Matipa szybko odpowiedział jednak Neymar, po raz drugi.

• Czy walczą? O tak, walczą!

• W naszej kibicowskiej rywalizacji znów na prowadzeniu Meksyk :-)

• Koniec pierwszej części gry, no cóż bramek nie było ale miejmy nadzieję że to się zmieni!

• Po rzucie rożnym na murawę padł bodajże Aguilar trafiony głową przez Corlukę. Faul Chorwatów w polu karnym rywala.

• Rakitić ładnie centruje na dłuższy słupek, piłkę wybija na rzut rożny Peralta.

• Iskrzy pomiędzy piłkarzami. Srna faulowany przez Guardado lekko się wściekł i doskoczył do rywala. Groźna okazja do dośrodkowania z boku pola karnego.

• Hector Herrera fauluje Modrica, rzut wolny na połowie Chorwatów.

• Dobre dośrodkowanie Srny, ale nikogo nie było w polu karnym. Obrońcy El Tri wybijają piłkę z szesnastki.

• Ponownie w ataku Meksykanie, dośrodkowanie Aguilara zablokowane. Na razie brakuje bramek i może trochę emocji.

• Pisałem coś o przewadze Meksyku? Chorwacja odpowiada.

• Po rzucie rożnym mamy zamieszanie w polu karnym i faulowany był Pletikosa.

• WOW! Koronkowa akcja Meksyku zakończona precyzyjnym strzałem Herrery. Bramkarza wyręczył jeden z obrońców.

• Huknął potężnie Srna, ale nie przymierzył. Piłka przechodzi ponad bramką.

• Świetny atak i Perisic powstrzymany brutalnie przez Marqueza. 25 metrów do bramki w linii prostej.

• Drugi korner, tym razem zablokowany przez obrońcę. Ruszają z groźną kontrą Chorwaci!

• Kolejny korner, znów dla Meksyku. Herrera zagrał na krótszy słupek - bez zagrożenia.

• Więcej atutów mają Meksykanie. No, na trybunach przynajmniej.

• Guardado dośrodkował, ale nic z tego nie wynikło. Gra znów przeniosła się do środka pola.

• Meksyk mnie posłuchał i przejął kontrolę nad meczem. Kilka strzałów nie dochodzi do celu,wreszcie jednak mamy rzut rożny dla El Tri.

• Olić stracił piłkę na rzecz Dos Santosa, a tymczasem kolejny rzut wolny. Faulowany Aguilar. Z tej pozycji można nieźle dośrodkować.

• Lekko kontrowersyjna decyzja sędziego, ostre wejście Rakitica i nie ma ani kartki ani faulu. Ivan ma już na koncie żółtą kartkę.

• Corluka kontra Peralta.

• Meksyk wznawia grę z rzutu wolnego z bezpiecznego miejsca. Chwilę później rozgrywają już piłkę w środkowej strefie.

• Meksykańska fala? Morze zielonych koszulek na trybunach.

• Trzeci niecelny strzał reprezentacji Meksyku - Vazquez.

• Brzydki faul w środkowej strefie, natychmiast wznawiają grę Meksykanie a długa piłka zagrana przez Aguilara w pole karne zostaje wybita.

• W międzyczasie mieliśmy bramkę numer 100 na mistrzostwach. Neymar, Brazylia-Kamerun 1:0.

• Chorwaci próbują, ale gubią się w polu karnym rywala. Kolejny strzał mija bramkę o kilka, tym razem, metrów.

• Trybuny żywiołowo reagują na kontrataki Meksyku. Kolejna próba zostaje jednak zatrzymana. Może czas przejąć kontrolę nad meczem? Chociaż, remis ich cieszy.

• No, niewiele brakowało teraz Pranjicowi. Jego strzał z dalszej odległości przeszedł jednak centymetry nad poprzeczką.

• Z kontrą ruszyli piłkarze z Meksyku ale natychmiast wróciło 7 piłkarzy w czerwono-białych koszulkach.

• Po kilku minutach znów przewaga wraca na stronę Chorwatów. Kolejny spokojnie, powoli konstruowany atak nie przyniósł jednak efektu.

• Nie wiemy o co chodzi, ale ten Pan robi furorę w amerykańskiej telewizji.

• Ładna akcja Chorwatów pod polem karnym Ochoy. Po zgraniu piłki głową strzał Olica zablokował jeden z obrońców drużyny przeciwnej.

• Peralta naciskał na obrońcę, jednak ten się nie pomylił. Po błędzie Meksykanina Chorwaci ruszają z kontrą, Layun jednak naprawił swój błąd dobrze wracając do obrony.

• Chorwaccy kibice potrafią się bawić!

• Znów w ataku Chorwaci, Srna centruje w pole karne a tam przytomne wyjście Ochoy ratuje zespół. Golkiper El Tri uprzedził Olica.

• Świetna długa piłka do Peralty, który jednak nie zdążył do niej dobiec! Szkoda, bo byłaby bardzo dogodna sytuacja dla Meksyku.

• Kolejna fotka z gry.

• Atak Chorwatów przerwał świetnym wejściem Aguilar.

• Wrzutem z autu zaczynają "El Tri". Obudzili się Meksykanie, Guardado szukał dogrania w pole karne ze skrzydła ale mu się to nie udało.

• Rzut rożny dla Meksyku, jednak nic z tego nie wynikło.

• HERRERA! Ależ uderzenie z około 20 metrów! Trafia w poprzeczkę i nie ma bramki!

• Na razie sporo walki w środku pola. Przeważa Chorwacja.

• Ciekawe rozwiązanie rzutu rożnego, piłka przerzucona na drugi koniec pola karnego tam był Srna, który odegrał wysokim zagraniem z powrotem w szesnastkę. Tam znów dogranie - Olić głową do Mandzukica, który został uprzedzony przez Aguilara.

• Ruszają z kontrą Chorwaci, bardzo szybki atak piłka trafia do Perisica który chciał jeszcze odegrać do partnera w pole karne. Szybszy był obrońca El Tri i mamy korner.

• Faul Rakitica uchwycony na zdjęciu.

• Długim podaniem został uruchomiony Olić, który jednak nie zdążył dojść do tej piłki.

• Na razie oba zespoły grają spokojnie, badają grunt i rywala. Ataki są raczej powolne i łatwo je przerwać.

• Modrić w pojedynku główkowym został trafiony w głowę, pomagają mu lekarze ale to nic poważnego.

• Ładna piłka do Hectora Herrery, ale ten nie opanował futbolówki i grę wznowi Pletikosa.

• Ojoj, teraz za to się nie obyło. Brutalnie faulował Rakitić, który był lekko spóźniony z tym wślizgiem. Żółta kartka dla nowego gracza Barcelony.

• Brzydki faul Srny, ale obyło się bez kartki.

• Kibiców "El Tri" jest chyba więcej na Arenie Pernambuco ale nie tylko tam dopingują swój zespół. Strefa kibica w Meksyku.

• Krótko z Ivanem Rakiticem, ten dogrywa w pole karne a uderzenie Perisica szybuje wysooookooo ponad bramką. Naprawdę bardzo wysoko.

• Kolejny rzut rożny dla Chorwatów. Znów Pranjić.

• Ładnie dogrywał Pranjić ale poradzili sobie Meksykanie.

• Mamy pierwszy korner, dla Chorwacji. Mamy też małe spięcie w polu karnym.

• Korzystając z chwili, Chorwaci na mundialu do bramki rywala trafiali czterokrotnie. Dwa razy Mandzukić, raz Olić i Perisić. Dodatkowo gola samobójczego zapisanego na ich konto zdobył Marcelo.

• Corluka faulowany przez Peraltę.

• Piłkę przejęli Chorwaci, to oni teraz w ataku. Na razie w środkowej strefie.

• Kibice skandują "Oribe Peralta", czyli nazwisko najlepszego strzelca Meksyku na mundialu. Zdobył jedyną bramkę w meczu z Kamerunem. Co ciekawe, Meksyk pozostaje jedyną drużyną, która bramki jeszcze nie straciła.

• Chorwaci już pokazują, że będą walczyć. Wysoki pressing w ich wykonaniu.

• Od pierwszej minuty spokojnie "El Tri". Rozgrywają piłkę w obronie.

• Równa 22:00 więc... zaczynamy! Ze środka Meksyk!

• W reprezentacji Meksyku zagrożeni są Hector Moreno, Paul Aguilar oraz Jose Juan Vazquez.

• W drużynie Chorwacji zagrożeni pauzą są Verdan Corluka i Dejan Lovren.

• Oraz "Himno Nacional Mexico"

• Tradycyjnie hymny państw. Chorwacja i "Ljepa nasa domovino"

• Piłkarze już w tunelu, za chwilę zaczynamy batalię o awans!

• Jeszcze kilka fotek fanów! Meksykanie w tradycyjnych kapeluszach "sombero". Mają też po swojej stronie Super-Mana. No przynajmniej w wersji "El Tri" ;-)

• No to jak Panowie? Chorwacja czy Meksyk? ;-)

• Natomiast Miguel Herrera zmian nie lubi. Od początku mundialu grają tą samą jedenastką. Czy Herrera dokonuje dobrego wyboru? Przekonamy się za 15 minut!

• Trener Niko Kovać podczas mundialu wystawiał od pierwszej minuty łącznie 14 zawodników. Ci, którzy nie grają dziś od pierwszej minuty to wspomniany Sammir, Mateo Kovacić oraz Nikola Jelavić.

• W porównaniu do poprzedniego spotkania z Kamerunem, w wyjściowym składzie Chorwatów zaszła jedna zmiana. Jorge Sammira zastąpił Sime Vrsaljko. Natomiast skład Meksyku pozostaje niezmienny.

• A kibice reprezentacji Chorwacji jak widać wczuli się w rolę. Oto zdjęcie jednego z fanów, które znalazłem przeglądając Twittera.

• Tak przedstawia się aktualna tabela grupy A.

• Dotychczas podczas mundialu padło już 99 bramek! Kto będzie autorem setnego trafienia? Przypominamy, że o tej samej godzinie rozpocznie się również spotkanie Brazylii z Kamerunem.

• Chorwaci do tego meczu podchodzą "z nożem na gardle". Jeśli nie uda im się zwyciężyć, zawiodą na całej linii. Reprezentacja z Bałkanów miała być czarnym koniem turnieju. Niko Kovac mówił przed meczem: -Ten mecz będzie dla nas tak ważny, jakby to był finał. Postaramy się wykorzystać słabości naszego rywala.

• Co ciekawe w dzisiejszym spotkaniu zagrają również obaj strzelcy bramek dla Meksyku we wspomnianych meczach, czyli Rafael Marquez (autor bramki w meczu z RPA) i Oribe Peralta (strzelił gola Szwajcarom)

• Sędzia ten był również rozjemcą w spotkaniu Meksyku ze Szwajcarią rozgrywanym w ramach turnieju piłki nożnej na Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Londynie. Meksykanie wygrali wówczas 1:0.

• Ravshan Irmatov, arbiter dzisiejszego meczu, sędziował już spotkanie Meksyku na mundialu. W 2010 roku w RPA był sędzią głównym w meczu otwarcia mistrzostw świata, w którym RPA zagrała z Meksykiem. Mecz ten zakończył się remisem 1:1.

• Czy dzisiejsze spotkanie będzie pojedynkiem defensorów?

• Rezerwowi reprezentacji Meksyku:

Jose Jesus Corona, Alfredo Talavera, Carlos Salcido, Diego Reyes, Miguel Ponce, Isaac Brizuela, Javier Aquino, Carlos Pena, Marco Fabian, Raul Jimenez, Alan Pulido, Javier Hernandez.

• Rezerwowi reprezentacji Chorwacji :

Oliver Zelenika, Danijel Subasić, Gordon Schildenfeld, Domagoj Vida, Ognjen Vukojević, Marcelo Brozović, Mateo Kovacić, Ivan Mocinić, Sammir, Nikica Jelavić, Ante Rebić, Eduardo.

• Wszystkie oczy są dziś skierowane na tego Pana. Czy Guilermo Ochoa ponownie pokaże klasę i zatrzyma, tym razem, Mario Mandzukica i spółkę?

• Przed meczem zapraszamy jeszcze do lektury zapowiedzi autorstwa Przemysława Drewniaka.

• W grupie A wszystko jest jeszcze możliwe. Jedynie Kamerun jest pewny powrotu do domu. Liderem grupy jest Brazylia, ale tyle samo punktów na koncie mają Meksykanie. Chorwaci tracą do nich jeden punkt i tylko zwycięstwo w dzisiejszym meczu da im awans do kolejnej rundy. Jak zaprezentuje się "Brazylia Europy"?

• Witamy i zapraszamy na relację z meczu, którego stawką jest awans do 1/8 finału Mistrzostw Świata! Przed nami pojedynek Chorwacja - Meksyk!