Hiszpania

0

Chile

2

• Chile dzisiaj nie dominowało, Chile było krócej przy piłce, oddało mniej strzałów. Ale było bardziej konkretne i miało w bramce Claudio Bravo, który popisał się kilkoma kapitalnymi interwencjami. Wspaniały pojedynek czeka nas w trzeciej kolejce fazy grupowej, kiedy Jorge Sampaoliego będą walczyć z Holandią o pierwsze miejsce swojej grupy. Hiszpanie na pożegnanie zagrają z Australią, która również przegrała oba swoje mecze. Z mojej strony to już wszystko, za uwagę dziękuje serdecznie Damian Wiśniewski. Zachęcam do zapoznania się z naszymi materiałami pomeczowymi i oczywiście od śledzenie naszych kolejnych relacji live!

• Statystyki meczu:

• Posiadanie piłki 63% do 37% dla Hiszpanów
    • Strzały 16 (6) do 8 (4) dla Hiszpanów
    • Rzuty rożne 7 do 1 dla Hiszpanów
    • Faule 15 do 14 dla Chilijczyków
  • Ależ to był kapitalny, genialny wieczór dla Chilijczyków. Ich drużyna narodowa pokonała Hiszpanów, mistrzów świata i Europy 2:0, czym wyeliminowała ich z tego turnieju. Czy ktoś parę tygodni temu brał to pod uwagę?

• KONIEC! HISZPANIA ZA BURTĄ MISTRZOSTW ŚWIATA!

• A teraz Torres faulował obrońcę rywali, już za chwilkę będziemy mieli ostatni gwizdek sędziego.

• Długa piłka w kierunku Torresa, ale tego znów uprzedza Bravo. Sekundy do końca meczu.

• I znowu brawa dla Bravo! Kolejna świetna interwencja, tym razem przy okazji stuprocentowej okazji Ramosa!

• Oj, zaraz się może okazać, że będę musiał odszczekać te słowa. Aż sześć minut doliczył arbiter

• Tu już nic proszę państwa się, nie zmieni. 90 minut za nami, a Hiszpanie nie wyglądają na takich, którzy mieliby w piorunująco szybko strzelić dwa gole.

• Znowu kapitalnie Bravo! Tym razem bramkarz Chile świetnie wybronił strzał Cazorli z rzutu rożnego!

• Carmona wchodzi za Vidala

• Torres wychodził na czysta pozycję, ale został sfaulowany przez i Hiszpanie mają dobrą okazję do strzału z rzutu wolnego.

• Busquets uderzył głową po dośrodkowaniu z cornera, ale przestrzelił od bramki zacznie Chile.

• Vargas schodzi z boiska, wchodzi na nie Valdívia

• Claudio Bravo! Znakomity strzał z dystansu oddał Iniesta, a równie dobrą interwencją popisał się chilijski bramkarz!

• Bramkarz Chile już jest gotów, wracamy do gry.

• Claudio Bravo doznał jakiejś kontuzji przy wyłapaniu dośrodkowania przeciwnika i leży teraz na boisku. Przerwa w grze

• Cazorla! Dobry strzał zawodnika Arsenalu sprzed szesnastki, ale jeszcze lepszą interwencją popisał się Bravo! Tylko corner dla Hiszpanów.

• Iniesta zagrywał teraz w szesnastkę przeciwnika, ale zrobił to niedokładnie. Hiszpanie za każdym razem zbyt długo rozgrywają piłkę, dzięki czemu Chilijczycy mogę w porę się ustawić

• Iniesta zagrał teraz długą piłkę w kierunku Torresa, ale tego bez problemów uprzedził Claudio Bravo.

• Pedro schodzi z boiska, w jego miejsce melduje się Santi Cazorla.

• Mieliśmy zamieszanie pod bramką Hiszpanów po akcji Isli i Sancheza, ale wszystko kończy się stratą.

• Ramos przejechał się nakładką po udzie Vargasa i choć ten trochę się pozwijał, to już jest gotowy do gry. Sędzia nie pokazał żadnej kartki

• Mena dośrodkował z lewej strony, ale był naciskany i zrobił to za lekko. Ramos spokojnie przejął piłkę

• Hiszpania - ChileHiszpania - Chile

• Sanchez! Przeprowadził świetną indywidualną akcję, jednak w odpowiednim momencie zamiast podawać, to postanowił strzelać i okrutnie się pomylił.

• Ostatnie 20 minut meczu, czy Hiszpanie jeszcze coś wymyślą?

• Isla! To musiał być gol! Kapitalnie rozegrana akcja przez Chilijczyków, zagranie z lewej strony pod bramkę, a tam idealną okazję miał Isla, który jednak przestrzelił!

• Francisco Silva był przed chwilą faulowany na własnej połowie przez Torresa

• Teraz Chilijczycy troszkę uspokoili grę, przenieśli ją dalej od własnego pola karnego. Nie atakują już jednak z takim animuszem.

• A Gutierrez zmienia Aranguiza. Oto strzelony przez niego gol:

• Torres wchodzi na boisko, schodzi z niego Diego Costa

• Teraz podopieczni Jorge Sampaoliego podeszli trochę bliżej szesnastki Casillasa, ale tam szybko stracili piłkę. Wróciła ona pod władanie Hiszpanów.

• Gra wciąż toczy się na połowie Chile, które nawet nie zbliżyło się po przerwie pod pole karne Hiszpanów.

• Żółtą kartkę za faul na Pedro dostał Mena

• Azpilicueta starał się zagrać z prawej strony w pole karne, ale zrobił to niedokładnie. Tymczasem coraz mocniej rozgrzewa się Fernando Torres.

• Wracamy do gry, czyli do długiego rozgrywania piłki przez Hiszpanów. Chile w głębokiej defensywie.

• Aranguiz na noszach opuszcza boisko. Zaraz pewnie będziemy mieli zmianę.

• Aranguiz złapał teraz jakąś kontuzję przy lądowaniu po wyskoku do główki i zwija się na murawie.

• Chile starało się wyprowadzić piłkę, ale szybko ją straciło. Hiszpanie znów siedzą na połowie przeciwnika i tam rozgrywają futbolówkę

• Dwie kapitalne okazje Hiszpanów! Najpierw Ramos z rzutu wolnego trafił w poprzeczkę, a następnie Pedro po efektownym podaniu Busquetsa nie trafił z paru metrów w bramkę!

• Mocno zaczęli Hiszpanie i napierają na przeciwnika. Tylko czy to skończy się choćby jednym golem?

• Faule 9 do 8 dla Hiszpanii
  • Co z tego, że Hiszpanie dłużej utrzymują się przy piłce, skoro nie mają pomysłu co z nią zrobić? Chile jest bardziej konkretne w swojej grze, mądrze się broni i skutecznie kontratakuje. Prowadzi również zupełnie zasłużenie, podopieczni del Bosque są o krok od odpadnięcia z turnieju.

• Koniec pierwszej połowy! Chile prowadzi z Hiszpanią 2:0!

• Claudio Bravo spokojnie złapał teraz piłkę po dośrodkowaniu Xabiego Alonso z rzutu wolnego.

• Dwie minuty dolicza arbiter do pierwszej połowy

• Kolejny klops Ikera Casillasa na tym turnieju. Bramkarz Realu Madryt odbił przed siebie strzał z rzutu wolnego, Aranguiz dopadł do piłki i nie miał problemów z wpakowaniem jej do bramki. Hiszpania żegna się z turniejem?

• GOOOOOOOOOOOOOOOLL!! Coś niesamowitego, Aranguiz podwaja prowadzenie Chile!!

• Słabo jednak wykonany ten rzut wolny przez Chilijczyków, Ramos spokojnie wybił piłkę głową

• Żółta kartka dla Xabiego Alonso, za bardzo brzydki faul na Isli, na własnej połowie boiska

• Jordi Alba dośrodkował przed chwilą z lewej strony boiska, ale spokojnie piłkę złapał Claudio Bravo.

• Strata goni stratę, po obu stronach. Brzydki fragment gry.

• Bardzo dużo chaosu widzimy teraz na boisku. Dużo fauli, dużo walki w środku, a zdecydowanie za mało gry piłką

• Pedro brzydko sfaulował przed chwilą Jarę, ale sędzia nie zdecydował się na pokazanie żółtej kartki.

• A teraz Costa faulował Medela na połowie przeciwnika.

• Kapitalnie zorganizowana jest gra w obronie podopiecznych Jorge Sampaoliego. Hiszpanie nie potrafią się przez nią przedrzeć, a kiedy Chilijczycy tracą piłkę, to natychmiast rzucają się na rywala, by ją odzyskać

• A teraz Jara faulował na własnej połowie Davida Silvę

• Hiszpanie utrzymują się z piłką na połowie rywala, jednak ich akcje szybko kończą się odbiorami, lub nieudanymi dośrodkowaniami.

• Diego Costa!! Szybkie wznowienie gry przez Hiszpanów, Daivd Silva zagrywa do Costy, a ten trafia w boczna siatkę!

• Żółtą kartką ukarany Vidal

• Hiszpanie mają piłkę, ale nie mają za to pomysłu, co z nią zrobić. Chile natomiast mądrze się broni i próbuje kontratakować.

• Skończyło się fatalnym uderzeniem Alonso sprzed szesnastki. Piłka przeleciała daleko od bramki Chile.

• Wracamy do gry. Teraz przy piłce Hiszpanie, którzy długo rozgrywają piłkę. Zobaczymy, co z tego wyniknie.

• A chwilę wcześniej to Hiszpanie powinni wyjść na prowadzenie, przecież stu procentową okazję miał Xabi Alonso!

• Najpierw mieliśmy genialne prostopadłe podanie do Aranguiza , który zgrał piłkę do środka pola karnego. Tam czekał Vargas, który kapitalnie poradził sobie z obrońcą oraz bramkarzem i wyprowadził swój zespół na prowadzenie!

• GOOOOOOOOOOOOL!! Vargas i jest 1:0 dla Chile!!

• Troszkę chaosu mamy teraz na boisku, ani jedni, ani drudzy nie potrafią dłużej utrzymać się przy piłce.

• A chwilę wcześniej mieliśmy kapitalny rajd Diego Costy, który zakończył tę akcję nieznacznie niedokładnym dograniem. Czyżby Hiszpania miała zaraz wyjść na prowadzenie?

• Bravo!! Kapitalna interwencja bramkarza Chile po strzale Xabiego Alonso, piłkarz Realu powinien wykorzystać tę sytuację!

• Fatalną wrzutką popisał się jednak Xabi Alonso i grę od bramki wznowi Claudio Bravo.

• Vidal faulował przed chwilą Davida Silvę na własnej połowie. Hiszpanie będą mieli dobrą okazję do dośrodkowania

• Kibice wdarli się na mecz Hiszpanii z Chile na Maracanie

• Na spalonym po długim, z pominięciem drugiej linii zagraniu, był teraz jeden z Chilijczyków.

• Hiszpanie zaczynają wracać na właściwe tory, to oni prowadzą teraz grę.

• Azpilicueta przed chwilą dośrodkował z prawej strony w pole karne, ale tam kapitalnie poradził sobie Isla.

• Bravo świetnie teraz piąstkował piłkę po dośrodkowaniu z rzutu wolnego.

• Sanchez faulował teraz na własnej połowie Iniestę

• Hiszpanie bez pomysłu popełniają proste błędy, jak przed chwilą, gdy głupio stracili piłkę w środku pola.

• Mistrzowie świata wciąż cofnięci, na własnej połowie. Chile natomiast długo wymienia podania, stara się szukać dziur w defensywie rywala

• Chile jak na razie dłużej utrzymuje się przy piłce i prowadzi grę. Hiszpanie wyglądają na niepewnych, ale to zaraz może się zmienić.

• Jara uderzył głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ale nie trafił nawet w bramkę. Grę wznowi Casillas.

• Mocno zaczyna Chile! Z lewej strony w pole karne zagrał Manas, a następnie po podaniu Vidala strzał oddał Vargas. Wywalczył on jednak tylko rzut rożny.

• Arbiter daje znak, mecz zaczynają Hiszpanie!

• Kibice na meczu Hiszpania - ChileKibice na meczu Hiszpania - Chile

• Wyjątkowo długo, fenomenalnie odśpiewali hymn kibice i piłkarze chilijscy. Robili to jeszcze długo po tym, jak skończono grać melodię.

• Piłkarze obu ekip są już na boisku, za chwilkę zostaną odegrane hymny obu państw.

• Mark Geiger ze Stanów Zjednoczonych, który będzie sędziował w tym spotkaniu, prowadził już jeden mecz w czasie tego turnieju. Kolumbia ograła wtedy Grecję 3:0.

• A jak Wy uważacie? Chile stać dzisiaj na sprawienie niespodzianki i ogranie Hiszpanów, co wyeliminowałoby ich z turnieju?

• Świetnie byłoby wyeliminować Hiszpanię. Nie po to jednak przyjechaliśmy do Brazylii. Przyjechaliśmy wygrać Mistrzostwa Świata! - powiedział przed tym spotkaniem Arturo Vidal.

• Dla kibiców reprezentacji Hiszpanii jest jeszcze pewna nadzieja po wysokiej porażce z Holandią. Przed czterema laty La Furia Roja również zaczęła Mundial od porażki (0:1 ze Szwajcarią), a następnie zdobyła główne trofeum.

• Rok 1962 przewinie nam się w przypadku Chile raz jeszcze. To wtedy ostatni raz ten zespół na Mundialu zdobył trzy gole w jednym spotkaniu, nie licząc oczywiście ostatniego meczu przeciw Australii.

• Żaden z chilijskich piłkarzy od 1962 roku na Mistrzostwach Świata w jednym meczu nie zaliczył gola i asysty. Zrobił to dopiero Alexis Sanchez w ostatnim pojedynku z Australią.

• Chile natomiast dwukrotnie przegrywało swój pierwszy mecz na Mistrzostwach Świata. W obu przypadkach rywalem była Brazylia, a miało to miejsce w latach 1962 i 1998.

• Porażka Hiszpanii w meczu z Holandią była pierwszą od czerwca 1963 roku, kiedy ten zespół stracił przynajmniej pięć goli. Tamtego roku zespół ten przegrał 2:6 ze Szkocją.

• Mecze pierwszej kolejki tegorocznego turnieju oba te zespoły kończyły w zupełnie odmiennych nastrojach. Hiszpanie zostali zdemolowani przez Holendrów, z którymi przegrali aż 1:5. Chile grało natomiast z Australią i zwyciężyło 3:1.

• Hiszpania i Chile grały już jeden mecz ze sobą na Maracanie podczas Mundialu w Brazylii. Miało to miejsce w 1950 roku, a Hiszpanie wygrali 2:0. To oni zwyciężyli również w pojedynku tych ekip na poprzednich Mistrzostwach Świata, kiedy to wynik końcowy wynosił 2:1.

• Jak do tej pory jedni i drudzy mierzyli się ze sobą dziesięciokrotnie. Chile nie wygrało ani razu, natomiast Hiszpanie zrobili ośmiokrotnie. Dwa razy mecz kończył się remisem.

• Ławka rezerwowych Hiszpanii: Albiol, Piqué, Juanfran, Villa, Xavi, Torres, Fabregas, de Gea, Mata, Koke, Cazorla, Reina

• Ławka rezerwowych Chile: Albornoz, Carmona, Pinilla, Valdivia, Toselli, Rojas, Orellana, Beausejour, Fuenzalida, Gutierrez, Paredes, Herrera

• Po lewej stronie macie już dostępne wyjściowe jedenastki obu ekip, a już za chwilę pojawią się również ławki rezerwowych. Tymczasem zapraszam do zapoznania się z zapowiedzią tego meczu, którą przygotował dla Was Maciek Pietrasik. Można ją znaleźć tutaj.

• Witamy! Już za niecała godzinę rozpocznie się drugie spotkanie dnia dzisiejszego na Mistrzostwach Świata w Brazylii. Naprzeciw siebie wybiegną ekipy Hiszpanii oraz Chile, a na relację live z tego wydarzenia zaprasza gorąco Damian Wiśniewski.