0

0 2 połowa

3 karne

• Tymczasem za relację LIVE! dziękuje wszystkim Filip Błajet! Do przeczytania!

• Na Holendrów już czeka Argentyna. Czy będzie pierwsze mistrzostw świata dla Oranje?

• Kostaryka walczyła bohatersko do samego końca, ale to Holandia przełamała swoją niemoc. To pierwszy przypadek w historii mistrzostw świata, kiedy Oranje wygrali mecz, w którym była dogrywka.

• HOLANDIA WYGRYWA 4-3 PO SERII RZUTÓW KARNYCH!

• Umana i KRUUUUUUUL! HOLANDIA W PÓŁFINALE!!!

• Kuyt. Mocno w lewy dolny róg. Navas nie sięgnął. 4-3!

• Bolanos. Efektownie w okienko!

• Sneijder w lewy róg, zmylony Navas, BRAMKA!

• Pora na Gonzaleza. GOL!

• Robben.. pewnie w górny lewy róg i GOL! 2-1 Holandia!

• Teraz Bryan Ruiz... KRUL BRONI!

• Van Persie. Prawy dolny róg. GOL!

• Borges w prawy dolny róg i... GOL!

• Zaczyna się! Pierwszy strzelać będzie Borges!

• MAMY RZUTY KARNE!

• Krul za Cillessen na serię jedenastek!

• Na spalonym van Persie.

• SNEIJDER W POPRZECZKĘ Z DYSTANSU! ILEŻ SZCZĘŚCIA MA NAVAS!

• Dwie minuty do karnych!

• ALE BLISKO KOSTARYKA! URENA MINĄŁ DWÓCH HOLENDRÓW, CILLESSEN NOGĄ ZASTOPOWAŁ TEN STRZAŁ!

• Coraz groźniej Kostarykanie! Bolanos wywalczył rzut rożny walcząc w polu karnym Oranje!

• Lens na spalonym. Swoją drogą - Navas znowu obronił!!!

• Bolanos nawinął Kuyta w polu karnym, ale dobrze zaasekurował do De Vrij. 7 minut do końca.

• Rozgrywa się... Tim Krul. Zmiana bramkarza przed karnymi?

• Huntelaar ukarany żółtym kartonikiem za uderzenie ręką Navasa w walce o piłkę.

• Van Persie posłał piłkę w pole karne, ale do nikogo. Hunter stał gdzie indziej.

• Głębokie dośrodkowanie Robbena i chyba za głębokie. Poradzili sobie defensorzy Kostaryki.

• Acosta ukarany żółtą kartką za faula na Robbenie.

• Zaczęli drugą część dogrywki, jeszcze 15 minut meczu!

• Od początku drugiej połowy dogrywki na boisku melduje się Huntelaar w miejsce Indiego. Znowu uratuje Oranje?

• Holandia dalej przeważa, ale nic nie stworzyli sobie Holendrzy zbyt groźnego. Van Gaal ciągle czeka ze zmianami, chce je zrobić dopiero w Manchesterze?

• Navas wypiąstkował dośrodkowanie Kuyta z prawej flanki, a przed nami druga część dogrywki.

• Keylor Navas

• Dwie minuty doliczone do pierwszej części dogrywki.

• Z wolnego Robben, ale wprost w mur.

• Robben z dystansu, a strzał zablokowany ręką przez Diaza.

• Holendrzy jeszcze nigdy nie wygrali meczu na Mundialu, kiedy już doszło do dogrywki. Były dotąd cztery takie przypadki.

• Van Persie znowu na spalonym. Dlaczego on jeszcze gra?

• Urena w polu karnym po starciu z Vlaarem. Naprawdę efektowna jaskółka Kostarykanina, ale arbiter z Uzbekistanu nie dał się nabrać.

• Cubero pojawia się w miejsce Tejedy. To ostatnia zmiana Kostaryki.

• Wstał Navas! Będzie grał dalej!

• Navas leży na murawie po starciu z Kuytem i trzyma się za kolano. Czy da radę grać dalej?

• NAVASING! Z rzutu rożnego Robben, Vlaar uwolnił się spod opieki obrońcy, ale znowu to bramkarz Kostaryki górą!

• Van Persie próbował prostopadłą piłką odnaleźć Lensa, ale nic z tego.

• I znowu się zaczyna. Holandia buduje akcję od obrony.

• Startujemy z dogrywką!

• Kto lepiej wytrzyma dodatkowe trzydzieści minut?

• Na spalonym Robben i sędzia odgwizdał koniec regulaminowego czasu gry. Będzie dogrywka.

• Teraz wzdłuż dogrywał Blind, nie trafił w piłkę De Vrij, z ostrego kąta strzelał van Persie, ale Tejeda wybił piłkę na poprzeczkę! CÓŻ ZA OBLĘŻENIE BRAMKI KOSTARYKI!

• Strzelał van Persie, Navas podbił piłę w górę!

• Robben faulowany na wysokości pola karnego.

• Robben znowuż ruszył z akcją, ale niecelnie podał do van Persiego.

• Kolejna okazja Holendrów! Doskonale dośrodkował Sneijder na piąty metr, ale van Persie nie trafił w piłkę. To musiał być gol!

• Czyżby kolejna dogrywka na tym Mundialu?

• Doskonałe długie podanie De Vrija, van Persie nie dał rady opanować piłki. Gdyby snajper Manchesteru lepiej przyjął futbolówkę, to znalazłaby się w sytuacji sam na sam z Navasem.

• Navasing trwa. Po stałym fragmencie gry z prawej strony bramki, z ostrego kąta strzelał van Persie. Gracz Levante kapitalnie odbił uderzenie!

• SNEIJDER Z RZUTU WOLNEGO W SŁUPEK! BLISKO HOLANDIA

• Rzut wolny około 18 metrów od bramki i żółtko dla Gonzaleza.

• Kolejny spalony Lensa, ale i tak Navas obronił główkę z kilku metrów.

• Gamboa niestety nie da rady kontynuować gry. Myrie pojawia się na boisku.

• Akcja indywidualna Robbena, ale uwikłał się w drybling z trójką rywali i tylko korner.

• Słaby mecz pod względem emocji. Co gorsze, ciężko zdecydować się, który z meczów ćwierćfinałowych był najgorszy...

• Lens zastępuje Depaya. Starał się zawodnik PSV, ale mało było z tego wymiernych korzyści.

• Centra Sneijdera z rzutu wolnego spadła na głowę Vlaara, ale defensor Aston Villi przeniósł piłkę ponad bramką Navasa.

• Wijnaldum próbował prostopadle do van Persiego, ale holenderski napastnik wyprzedzony.

• Ruiz dogrywał w pole karne, ale nie znalazł zagraniem Ureny. Coraz groźniejsza Kostaryka.

• Gamboa jednak może kontynuować grę.

• Na murawie leży Gamboa, chyba będzie potrzebna zmiana.

• Robben do van Persiego, który próbował odegrać z pierwszej na klepkę. Nic z tego nie wyszło, bo połapał się we wszystkim jeden z defensorów rywala.

• Campbella zmienia Urena.

• Centra z wolnego Bolanosa na długi słupek, gdzie do piłki doszedł Gonzalez. Obrońca Kostaryki nie trafił czysto w piłkę i nic groźnego z tego nie wyszło.

• Martins Indi ukarany żółtą kartką za nieprzepisowe powstrzymywanie Ruiza.

• Sneijder znalazł snajpera United w polu karnym, ale odgwizdany ofsajd.

• Powtórki pokazują, że to zdecydowanie mógł być rzut karny, Indi kompletnie nie był zainteresowany piłka...

• Akcja Kostaryki! Junior Diaz urwał się Kuytowi i szukał ustawionego na szóstym metrze Campbella. Indi przestawił gracza Arsenalu, ale sędzie nie wskazał na wapno!

• Tym razem całkiem niezła wrzutka Robbena, ale nie dal się zaskoczyć Acosta.

• Rzut rożny po wybiciu Diaza. Sneijder szukał podaniem diagonalnym Robbena.

• De Vrij posłał długą piłkę w kierunku van Persiego, ale napastnik przegrał pojedynek z dwoma rywalami.

• Nuda. Kostaryka ciągle czeka, ale na co? Na kolejne karne i bohaterstwo Navasa?

• Holandia - Kostaryka

• Dobra centra Robbena na długi słupek, gdzie do główki doszedł De Vrij. Zagranie gracza Feyenoordu uderzyło w plecy Diaza.

• Campbell za linią obrońców, spalony.

• Robben zagrał na szesnasty metr, gdzie wybiegł Sneijder. Rozgrywający Oranje kropnął z pierwszej piłki, lecz wysoko ponad poprzeczką.

• Efektowna akcja Robbena, który wpadł między dwójkę przeciwników. Umana fauluje i ogląda żółtą kartke.

• Van Persie zgrywał głową w kierunku Robbena, szybszy i lepiej ustawiony Navas.

• Druga połowa rozpoczyna się podobnie jak pierwsza część gry. Holendrzy klepią, Kostarykanie patrzą.

• Cillessen wyłapuje dośrodkowanie z lewej flanki Diaza. Pewny chwyt golkipera Ajaxu.

• Ponad 51 tysięcy widzów ogląda dzisiejszy mecz z wysokości stadionu.

• Początek drugiej połowy, Holandia od środka!

• Zaraz zaczynamy drugą połowę! Będą gole?

• Navas znowu jest świetny. Wybór najlepszego bramkarza turnieju chyba jest już przesądzony?

• Najlepszą okazję meczu zmarnował Robin van Persie. Kto jak kto, ale snajper wyborowy Oranje, powinien trafiać do siatki w podobnych sytuacjach.

• Holandia prowadzi grę, a Kostaryka czeka na kontry. Oranje mają duże problemy ze znalezieniem jakiekolwiek luki w kostarykańskim autobusie.

• Doliczona minuta minęła, koniec pierwszej części gry!

• Dobrze podwajany Robben, strasznie mało ma miejsce skrzydłowy Bayernu.

• Navas znowu górą. Tym razem wyprzedził napastnika Manchesteru United po prostopadłym podaniu Robbena.

• D-O-S-K-O-N-A-L-E ustawiona Kostaryka. Holandia nie może znaleźć ani centymetra wolnego miejsca pod polem karnym rywala.

• Na prawe skrzydło zszedł Depay.

• Navas znowu to robi! Strzelał Sneijder obok muru, ale zawodnik Levante wyciągnął się jak długi i sparował na rzut rożny!

• Za faul na Robbenie żółty kartonik zobaczył Junior Diaz.

• Robben faulowany około 20 metrów od bramki. Kto będzie strzelał?

• Kostarykanie na razie widocznie nastawieni na stałe fragmenty gry. Ataków pozycyjnych w wykonaniu ekipy z Ameryki raczej nie zobaczymy.

• Holandia - KostarykaHolandia - Kostaryka

• Kolejny wolny i okazja Kostaryki! Bolanos zagrał na piąty metr, tam jeden z Kostarykanów starał się skierować piłkę w światło bramki, ale De Vrij zażegnał niebezpieczeństwo!

• Centra Bolanosa na piąty metr, gdzie czujny był Cillessen.

• Acosta faulowany przez van Persiego na połowie Oranje.

• Do tej pory Navas obronił 89% strzałów na jego bramkę na Mundialu...

• Navasing część druga. Po fatalnej stracie Ruiza z kontratakiem ruszył van Persiego, dograł na lewo do wbiegającego na pełnym gazie Depaya, a jego strzał z ostrego kąta obronił golkiper Kostaryki!

• Za głęboko Kostarykanin i od bramki zacznie Cillessen.

• Okazja dla Kostaryki. Rzut wolny, z którego może dośrodkować Bolanos.

• Kolejny spalony, tym razem van Persie.

• Kapitalna piłka do Depaya, ale na spalonym był zawodnik PSV po podaniu Sneijdera.

• Keylor Navas Keylor Navas

• Navasing rozpoczęty! Dobrze rozprowadzona kontra przed Depaya, Robben do Kuyta świetnie ustawionego na prawej stronie. Holender wycofał na szesnasty metr, gdzie stał niepilnowany Depay, a młody zawodnik dziubnął do van Persiego. Gracz Manchesteru United strzelał z 10 metrów, ale Navas górą! Poprawiał Sneijder, ale Keylor jeszcze raz w odpowiednim miejscu w odpowiednim czasie!

• Centra Depaya w kierunku van Persiego. Nic z tego.

• Bolanos zagrywał do Campbella, ale gracz Arsenalu łatwo przepchnięty przez Vlaara.

• Na razie jest spokojnie. Bardzo spokojnie. Za spokojnie. Poza notującym van Gaalem Nie dzieje się nic godnego uwagi.

• Głupia strata De Vrija, do piłki dopadł Borges. Wydawało się, że Kostarykanin był tak zdziwiony błędem Holendra, aż nie wie co zrobić, a na coś takiego tylko czekał Wijnaldum.

• Dośrodkowanie Kuyta na dalszy słupek, a na takie dośrodkowanie czekał Gamboa, który wyekspediował piłkę daleko w pole.

• Van Persie i Depay wychodzili z dwójkową akcją, ale ten pierwszy zbyt długo zwlekał z podaniem i skończyło się na aucie.

• Odważnie wyjście Gamboy do akcji ofensywnej, ale jego płaskie dośrodkowanie wybił Vlaar.

• Kuyt szukał van Persiego podaniem w uliczkę, lecz zawodnik MU nie połapał się w zamiarach kolegi.

• Świetnie na razie zorganizowania Holandia. Wszystkie wybijane przez Kostarykan piłki trafiają pod nogi zawodników van Gaala.

• Średniej klasy dośrodkowanie skrzydłowego Bayernu na krótki róg, przeciwnicy nie mieli żadnych problemów z dobrą interwencją.

• Świetna akcja Robbena, który balansem ciała minął Diaza, ale na Gonzalezie skończyła się szarża Holendra. Korner.

• Na spalonym Robin van Persie. Mogło być groźniej, gdyby Depay dograł celniej.

• Przy takim ustawieniu bardzo ważna będzie postawa Sneijdera. Czy pomocnik Galatasaray pośle kilka otwierających piłek?

• Kostaryka wycofana, widać, że to Oranje będą musieli prowadzić grę.

• Holandia na razie spokojnie konstruuje piłkę, a Kostaryka czeka na rozwój wydarzeń bez wyższego pressingu.

• Kuyt ustawiony jako prawy wahadłowy obrońca, z kolei na lewej flance ustawiony Blind. Wijnaldum jako DM.

• Rozpoczęli! Rozbrzmiał pierwszy gwizdek sędziego z Uzbekistanu!

• Z Holandii kartkami ukarani nie mogą być de Vrij i Daley Blind, natomiast w Kostaryce zagrożeni są Navas, Gonzalez, Ruiz i Tejeda.

• Obie drużyny już na boisku, zaraz hymny obu państw.

• Kibice przed meczem Holandia - KostarykaKibice przed meczem Holandia - Kostaryka

• Już niespełna piętnaście minut do rozpoczęcia spotkania!

• Faworytem bukmacherów jest ekipa van Gaala, a za kogo Wy ściskacie kciuki? Holandia czy Kostaryka? Piszcie w komentarzach!

• Holandia swój mecz zakończyła po 90 minutach, z kolei Kostaryka stoczyła wyniszczające 120-minutowe starcie z Grecją. Czy to może mieć wpływ na ostateczny rezultat?

• W kostarykańskiej ekipie brakuje dziś Duarte, który pauzuje za czerwoną kartkę z meczu z Grecją.

• Jak na razie Holandia wygrała wszystkie swoje mecze na Mundialu i w każdym z nich zdobywała co najmniej dwa gole. Z kolei w żadnym z ostatnich trzech meczów Kostaryki nie padło więcej niż trzy bramki.

• To będzie pierwszy mecz obu ekip. Do tej pory obie reprezentacje nie miały okazji ze sobą grać ani w meczu towarzyskim, ani o punkty.

• Na papierze faworytem spotkania wydaje się Holandia, ale to Kostaryka sprawiła największe sensacje na tym turnieju. Campbell i spółka odprawili z kwitkiem chociażby Włochów i Urugwajczyków.

• W ekipie holenderskiej brakuje Nigela de Jonga, który doznał urazu w meczu z Meksykiem. Pomocnik nie zagra także w ewentualnym półfinale i finale.

• Chcecie zobaczyć jak Keylor Navas trenuje w wolnych chwilach? Sprawdźcie tutaj!

• Zapowiedź spotkania autorstwa Przemysława Drewniaka możecie przeczytać pod tym linkiem.

• W wyjściowej jedenastce znalazł się także Memphis Depay, ale gdzie zagra on i Dirk Kuyt? Lewy i prawy bok obrony? A może van Gaal wymyślił coś innego? Czasami naprawdę ciężko przewidzieć taktyczne ustawienie Oranje.

• Od początku rozpocznie mecz Robin van Persie, mimo że były obawy o jego zdrowie. Jak widać gracz Manchesteru United jest w pełni formy i gotowy stawić czoła Keylorowi Navasowi.

• Znamy już składy obu drużyn. Oba zespoły praktycznie bez żadnych niespodzianek w wyjściowych zestawieniach.

• Ostatni ćwierćfinał mistrzostw świata przed nami! Holandia czy Kostaryka? Początek spotkania za nieco ponad godzinę, a na relację LIVE! zaprasza Filip Błajet!