2

Meksyk

1

• Z mojej strony to już wszystko, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

• Co za niesamowite spotkanie!!! Do 88. minuty spotkania wydawało się, że to Meksyk będzie ćwierćfinalistą Mundialu, ale wspaniały zryw Holandii w końcówce pozwolił Oranje nie tylko wyrównać, ale też zdobyć w doliczonym czasie gry gola na wagę awansu! Meksyk po raz szósty z rzędu odpada z Mistrzostw Świata w 1/8 finału!

• KONIEC! HOLANDIA W ĆWIERĆFINALE!!!

• Cillessen łapie piłkę po dośrodkowaniu z prawego skrzydła Aquino.

• HUNTELAAR I GOOOOOOOOOOOOOOOOLLLL!!! Rezerwowy Holender zmylił Ochoę i płaskim strzałem zapewnia chyba awans zespołowi Oranje!!!

• Żółta kartka dla Marqueza.

• RZUT KARNY DLA HOLANDII! Zdaniem sędziego Marquez faulował w polu karnym szarżującego Robbena!

• Sześć minut doliczonych do tego spotkania!

• Teraz nawet Ochoa nie mógł nic zrobić!!! Pogubili się w kryciu Meksykanie, którzy zapomnieli o będącym na szesnastym metrze Sneijderze, a ten bez zastanowienia huknął z odbitej piłki i doprowadził do remisu!!!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLL!!! WESLEY SNEIJDEEEER!!!

• Ochoa wspaniale broni strzał z kilku metrów Huntelaara, ale ten jeszcze był na spalonym, więc i tak gola by nie było!

• Kuyt wywalczył jeszcze jeden rzut rożny.

• Dziesięć minut do końca. Czy Holendrzy są w stanie doprowadzić do dogrywki?

• Salcido przedarł się przez dwójkę holenderskich stoperów, ale z linii pola karnego uderzył wysoko nad bramką!

• Wznawiamy grę.

• Przerwa na uzupełnienie płynów.

• Zmiana w reprezentacji Holandii i schodzi Robin Van Persie! W jego miejsce Klaas-Jan Huntelaar.

• Po rzucie rożnym i dośrodkowaniu Robbena głową niecelnie uderza Ron Vlaar.

• Chicharito Hernandez zmienia Oribe Peraltę.

• OCHOA!!! Robben indywidualnym rajdem wdarł się w meksykańskie pole karne, po czym przegrał pojedynek z Ochoą!!! Meksykański bramkarz jest królem Fortalezy, gdzie wcześniej zatrzymał Brazylię!

• Sneijder huknął z 25 metrów, ale zupełnie na wiwat.

• Mocne dośrodkowanie Hectora Herrery przeleciało bezkarnie przez całe pole karne Holendrów.

• Centra Kuyta z prawej strony boiska, efektowna interwencja Reyesa i kolejny rzut rożny dla Holandii.

• Żółta kartka dla Paula Aguilara za faul na Depayu. Prawy obrońca Meksyku na pewno nie zagra w ewentualnym ćwierćfinale.

• Robben znowu przewrócił się w polu karnym Meksyku, ale tym razem nie było mowy o faulu meksykańskiego obrońcy.

• Peralta trafił do holenderskiej bramki, ale wcześniej był na wyraźnym spalonym. Nie ma gola.

• Jeszcze jedno niecelne uderzenie z dystansu Blinda. Oranje przycisnęli przeciwnika.

• Van Persie wywalczył kolejny rzut rożny dla ekipy Van Gaala.

• Groźna wrzutka Robbena w pole karne, gdzie jednak nie sięgnął piłki Sneijder.

• Centra Depaya pada łupem Guillermo Ochoi.

• Schodzi z boiska Giovani dos Santos, w jego miejsce Javier Aquino. Obaj zawodnicy grają w hiszpańskim Villarreal.

• SNEIJDER!!! Po akcji Robbena, Sneijder znalazł się z piłką 16 metrów od bramki, ale został zablokowany przez Marqueza, a futbolówka minimalnie minęła bramkę Ochoi!

• Holandia - Meksyk

• OCHOAAAAA!!! Po centrze Robbena przed meksykańską bramką do piłki dopadł De Vrij, ale jego strzał z bliska zdołał odbić Ochoa!

• Po dośrodkowaniu Martinsa Indi Reyes musiał wybić piłkę na rzut rożny.

• Schodzi z boiska Verhaegh, w jego miejsce Memphis Depay, holenderski superrezerwowy.

• PERALTA! Dobry techniczny strzał Meksykanina zza pola karnego pewnie broni Cillessen!

• Nie najlepsze dośrodkowanie Robbena, ale Reyes wybija na kolejny korner. Poprawka gwiazdy Bayernu była równie kiepska, tak jak późniejsze uderzenie z dystansu Blinda.

• Robben wywalczył rzut rożny dla Oranje.

• Holandia miała rzut wolny z 27 metrów od bramki Ochoi, ale Wesley Sneijder uderzył prosto w mur.

• Meksyk idzie za ciosem, Herrera dośrodkował piłkę z rzutu wolnego na głowę Marqueza, ale ten odchylony uderzył ponad bramką!

• Wspaniała bramka dla Meksyku! Dos Santos przyjął piłkę na klatkę piersiową i uderzył kąśliwie z 25 metrów! Cillessen nie zdążył do piłki i ta po koźle trafiła do siatki! Świetne otwarcie El Tri!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLL!!! GIOVANI DOS SANTOS!!!

• WZNAWIAMY GRĘ!

• Zmiana w reprezentacji Meksyku. Kontuzjowanego Moreno zastępuje Diego Reyes.

• Piłkarze obu drużyn wracają już na murawę Estadio Castelao. Za chwilę druga połowa tego meczu.

• Ciekawostka: dla Dirka Kuyta jest to setny mecz w reprezentacji Holandii.

• Nie jest to wielkie widowisko, bo obie drużyny nie kwapią się do ataków większą ilością zawodników i są skupione na defensywie. Zarówno Meksyk, jak i Holandia mogły jednak mieć po karnym, ale sędzia Pedro Proenca wygląda na razie na niezbyt skoncentrowanego. Zobaczymy, jak to będzie wyglądało po przerwie, bo przecież ktoś musi awansować do ćwierćfinału.

• KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY!

• Hector Moreno doznał jeszcze poważniejszego urazu w starciu z Robbenem! Będzie potrzebna zmiana, bo obrońca Meksyku zniesiony na noszach.

• Po błędzie Marqueza, Holendrzy wyszli z kontrą '2 na 2', po czym Robben znalazł się w niezłej sytuacji, ale został zatrzymany przez Marqueza i Moreno. To mógł być karny, ale sędzia puścił grę.

• Cztery minuty doliczone do pierwszej połowy.

• Przesadził teraz Martins Indi w pojedynku z Dos Santosem. Sędzia musi uspokajać graczy obu stron.

• CILLESSEN!!! Znakomita szybka akcja Meksyku, Peralta do rozpędzonego dos Santosa, który w polu karnym uderzył z ostrego kąta, ale nogami swój zespół uratował Jasper Cillessen!

• Krótkie rozegranie, po czym zdecydowanie za mocno centrował piłkę Robben i ta wyleciała poza plac gry.

• Van Persie wywalczył rzut rożny dla Oranje. Może w ten sposób zostanie otwarty wynik tego meczu.

• Guardado starał się uruchomić na prawym skrzydle Aguilara, ale ten przegrał pojedynek biegowy z Kuytem.

• Layun ponownie próbował znaleźć w polu karnym wbiegającego Peralte, ale dośrodkował zbyt lekko i przerwał to zagranie Cillessen.

• To na razie nie jest wielki mecz. Obie drużyny są skoncentrowane na tym, żeby przede wszystkim bramki nie stracić. Póki co, nie ma sytuacji stuprocentowych.

• Mamy przerwę na uzupełnienie płynów, którą przed spotkaniem udało się wynegocjować Holendrom wobec trudnych warunków do gry w Fortalezie.

• Giovani dos Santos oddał zaskakujący strzał z 20 metrów, ale płasko kopniętą piłkę spokojnie złapał Cillessen!

• VAN PERSIE! Dobra długa piłka w pole karne do napastnika Manchesteru United, ale ten z nieskoordynowanej pozycji nie zdołał oddać celnego uderzenia na bramkę Ochoi!

• Herrera miękko centrował w pole karne z rzutu rożnego, ale tam żaden z jego kolegów nie był dobrze ustawiony, aby oddać strzał.

• SALCIDO! Doświadczony Meksykanin potężnie uderzył z dystansu, ale Cillessen sparował piłkę na rzut rożny!

• Teraz z kolei Robben przewrócił się przed polem karnym po własnym indywidualnym rajdzie, a arbiter uznał, że przewinienia na Holendrze nie było.

• W odpowiedzi dośrodkowanie w pole karne do niepilnowanego Wijnalduma, ale ten odchylony nie zdołał oddać groźnego strzału głową i Ochoa spokojnie złapał piłkę.

• Jest kontrowersja! Po błędzie Cillessena, Vlaar bardzo wysoko podniósł nogę interweniując w polu karnym przeciwko Herrerze, ale sędzia nie przerwał gry.

• Verhaegh z prawej strony boiska dośrodkował w pole karne, gdzie jednak Van Persie faulował Rafaela Marqueza.

• HERRERA!!! Pierwsza znakomita okazja do zdobycia gola! Po zgraniu piłki przez Dos Santosa, Peralta zostawił ją na 15. metrze Herrerze, ale ten uderzył płasko minimalnie obok bramki Cillessena!

• Rajd Robbena lewym skrzydłem, po czym jego dośrodkowanie zostało zablokowane przez Marqueza. Holender domagał się jeszcze odgwizdania zagrania ręką, ale sędzia Proenca był innego zdania.

• Layun znakomicie na skrzydle poradził sobie z Verhaeghem i dośrodkował ostro przed holenderską bramkę, gdzie jednak nie zdążył Guardado!

• Peralta zabrał na skrzydle piłkę Vlaarowi, po czym jednak nie potrafił jej celnie dośrodkować w pole karne do Dos Santosa.

• Na razie obserwujemy na murawie taktyczne szachy, obie drużyny na razie bez większej fantazji w grze.

• Już mamy pierwszą wymuszoną zmianę w reprezentacji Holandii! Kontuzjowanego Nigela de Jonga zastępuje Bruno Martins Indi.

• Cillessen dobrze odczytał akcję Meksyku i przerwał ją przed polem karnym, ale nieczysto trafił w piłkę i ostatecznie miał sporo szczęścia w tej sytuacji.

• Jeszcze jeden strzał z dystansu Layuna, tym razem płasko i obok bramki rywala. Wcześniej świetną indywidualną akcją popisał się Hector Herrera, który poradził sobie z trzema rywalami.

• Dośrodkowanie Sneijdera okazało się zbyt mocne dla ustawionego w polu karnym Van Persie'ego.

• Mamy pierwsze uderzenie na bramkę Cillessena! Layun z dystansu strzela jednak nad poprzeczką.

• Co ciekawe, od pierwszej minuty Dirk Kuyt gra w roli lewego obrońcy, a za jego plecami nieco bliżej środka defensywy występuje Daley Blind.

• PIERWSZY GWIZDEK ARBITRA I ZACZYNAMY!

• Kapitanami obu drużyn są dzisiaj Rafael Marquez (Meksyk) oraz Robin van Persie (Holandia).

• Obie drużyny wychodzą właśnie na murawę stadionu w Fortalezie! Czas na hymny narodowe obu państw!

• Dzisiejszy mecz poprowadzi sędzia z Portugalii, Pedro Proenca, jeden z obecnie najlepszych arbitrów na świecie.

• Dzisiejsze spotkanie odbędzie się na Arenie Castelao w Fortalezie, gdzie do tej pory odbywały się mecze Urugwaj - Kostaryka (1:3), Brazylia - Meksyk (0:0), Niemcy - Ghana (2:2), Grecja - WKS (2:1).

• Holendrzy z Meksykiem po raz ostatni mierzyli się na Mistrzostwach Świata w 1998 roku we Francji, kiedy to w meczu grupowym padł remis 2:2.

• - Zespół musi przede wszystkim cieszyć się z udziału na tak wielkiej imprezie. Cieszę się z atmosfery w zespole. Meksyk jest podobnym rywalem jak Chile, ale nie ma tylu indywidualności, lecz ma lepszy zespół - komentował z kolei Louis van Gaal.

• - Zostawimy serce na murawie, aby naród był dumny z tej drużyny. Chcemy wrócić jeszcze do Santosu i czekać na kolejnego rywala, aby móc stworzyć historię. Atmosfera w drużynie jest znakomita. Rywal jest mocny i to będzie trudny mecz, ale jesteśmy przekonani, że możemy wygrać - mówił selekcjoner reprezentacji Meksyku, Miguel Herrera.

• Zawodnikami zagrożonymi pauzą w ewentualnym ćwierćfinale są De Vrij, Blind, De Guzman (Holandia) oraz Marquez, Moreno i Aguilar (Meksyk).

• Rezerwowi reprezentacji Meksyku: Jose Corona (GK), Alfredo Talavera (GK), Diego Reyes, Miguel Ponce, Marco Fabian, Isaac Brizuela, Javier Aquino, Carlos Pena, Raul Jimenez, Alan Pulido, Javier Hernandez. Juan Jose Vazquez nie zagra z powodu nadmiaru żółtych kartek.

• Rezerwowi reprezentacji Holandii: Michel Vorm (GK), Tim Krul (GK), Bruno Martins Indi, Daryl Janmaat, Jonathan de Guzman, Joel Veltman, Terence Kongolo, Jordi Clasie, Jeremain Lens, Leroy Fer, Klaas Jan Huntelaar, Memphis Depay.

• Obok prezentujemy składy wyjściowe obu drużyn! W Holandii zagrają Verhaegh, Kuyt oraz Wijnaldum, w reprezentacji Meksyku Salcido zastąpi wykartkowanego Vazqueza.

• Zwycięzca tego spotkania zmierzy się w ćwierćfinale Mundialu z wygranym z pary Kostaryka - Grecja. Ten mecz odbędzie się późnym wieczorem czasu polskiego. Zdaniem wielu, Holendrzy z Meksykanami walczą dziś nie tylko o ćwierćfinał, ale nawet o półfinał, bowiem obie ekipy wydają się być znacznie mocniejsze od swoich potencjalnych rywali w kolejnej rundzie.

• Meksykanie z kolei w grupie A okazali się tylko minimalnie słabsi od Brazylii, z którą przegrali tylko bilansem bramkowym. El Tri w bezpośrednim pojedynku z Canarinhos zremisowali 0:0, a ponadto pokonali Kamerun (1:0) oraz Chorwację (3:1). Żelaznym atutem zespołu Miguela Herrery jest żelazna defensywa z Guillermo Ochoą w bramce, która straciła w tym turnieju tylko jednego gola.

• Holendrzy w cuglach wygrali grupę B, w których zanotowali trzy zwycięstwa, okazując się lepszymi od Hiszpanii (5:1), Australii (3:2) oraz Chile. Bezsprzecznymi liderami zespołu Oranje są dwaj napastnicy. Robin van Persie oraz Arjen Robben zdobyli na tym turnieju już po trzy gole, będąc ogromną siłą Mechanicznej Pomarańczy.

• Spotkanie, które odbędzie się na Arenie Castelao w Fortalezie, jest już trzecim pojedynkiem 1/8 finału trwających Mistrzostw. Wczoraj w ćwierćfinale zameldowały się zespoły Brazylii oraz Kolumbii. Canarinhos po rzutach karnych ograli Chile (1:1, k. 3:2), natomiast Cafeteros nie dali szans Urugwajowi (2:0).

• Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu 1/8 finału piłkarskich Mistrzostw Świata, w którym Holandia zmierzy się z Meksykiem!