Ekwador

2

• Za relacje z dzisiejszego meczu dziękuje Filip Błajet. Do przeczytania!

• Ekwador zagra z Francją i będzie walczył o awans. Z kolei Honduras czeka starcie ze Szwajcarią, ale również drużyna ze strefy Concacaf ma szanse na dalszą fazę rozgrywke. Będzie się działo w ostatniej kolejce!

• Koniec meczu! Benjamin Williams gwizdnął po raz ostatni, Ekwador inkasuje trzy punkty!

• Dośrodkowanie rozpaczy w wykonaniu Beckelesa nie przyniosło skutku. Dominguez od bramki.

• Ręką zagrał Antonio Valencia, gol Ekwadorczyków nieuznany.

• Korner dla Ekwadoru. Cztery doliczone minuty...

• Ostatnia zmiana Ekwadoru. Za montero wchodzi Achilier.

• Enner Valencia bardzo sprytnie wywalczył rzut wolny na połowie Hondurasu. Napastnik ukradł rywalom kolejne cenne sekundy.

• Ayovi z Montero próbowali dłużej utrzymać Ekwador przy piłce, ale przekombinowali.

• Bardzo mocno cofnęli się Ekwadorczycy, to się może dla nich źle skończyć...

• Bomba Figueroi z dystansu, praktycznie bez rozbiegu. Kilkanaście centymetrów ponad bramką przeleciało uderzenie gracza Wigan.

• Enner Valencia próbował uderzenia z ponad 25 metrów, jednak Valladares nie miał problemów z pewnym chwytem.

• Kolejna zmiana. Gruezo melduje się na murawie w miejsce Mindy.

• Zmiana także w barwach Hondurasu. Marvin Chavez za Bonka Garcie.

• Eidson Mendez w miejsce Felipe Caicedo. Strasznie wycieńczony snajper Ekwadoru.

• Montero ukarany za prowokacyjne zachowanie po gwizdku sędziego.

• Montero wdał się w drybling z Beckelesem i przegrał ten pojedynek.

• Teraz próba Espinoza zza pola karnego po odegraniu Costly'ego, ale bardzo wysoko ponad poprzeczką.

• Niebezpieczeństwo po centrze Hondurasu szybko zażegnane.

• Costly po raz kolejny leży w polu karnym po starciu Erazo, ale sędzia nie dopatrzył się przewinienia. Tylko korner.

• Kolejna szansa ze stałego fragmentu gry. Tym razem Próbował Martinez, lecz uderzył wprost w mur rywala.

• Rzut wolny dla Hondurasu z ponad 25 metrów. Figueroa kropnął z dużą siłą, ale bardzooo wysoko.

• Enner Valencia ukarany żółtym kartonikiem za wybicie piłki po gwizdku.

• Mario Martinez wchodzi na boisko w miejsce Garrido.

• W starciu z Costlym potrubowany został Dominguez, który długo zbiera się do powrotu do gry.

• Dobra dośrodkowanie Garrido z prawej flanki, ale Dominguez góruje w polu bramkowym nad Costlym.

• Tym samym Valencia dołączył do najlepszych strzelców Mistrzostw Świata!

• Doskonała centra z rzutu wolnego Ayoviego w pole bramkowe, gdzie siłowy pojedynek wygrał Enner Valencia i wpakował piłkę do siatki. Trzeci gol Ekwadorczyka na Mundialu!

• GOOOOOOOOOOL!

• Guagua miał kapitalną okazję po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ale zamiast strzelać, podawał. Dlaczego? Tego nie wie nikt.

• Kolejny gol Hondurasu, ale kolejny ze spalonego. Costly za linią obrońców ustawiony w momencie podania.

• Centra Paredesa, do której dobiegł Erazo, jednak nie dał rady celnie uderzyć. Za szybko wyskoczył do podania obrońca ekipy Ruedy.

• Indywidualna akcja Bengtsona i strzał zza pola karnego, ale po raz kolejny świetnie Dominguez.

• Powtórki pokazują, że Caicedo był zahaczany i Ekwadorczykom należała się jedenastka...

• Ayovi z rzutu rożnego, ale nic groźnego się z tego nie urodziło.

• Świetna okazja Caicedo! Gracz Ekwadoru wpadl w pole karne i był zahaczany, ale sędzia nie gwizdnął rzutu karnego. Tylko korner dla ekipy z Ameryki Południowej, po interwencji bramkarza.

• Wślizg od tyłu w wykonaniu Antonio Valenci i kara w postaci żółtej kartki od australijskiego arbitra.

• Od początku drugiej części gry lepiej wyglądają gracze Ekwadoru, ale klarownych okazji dalej brakuje.

• Montero ofensywnym wejściem lewym skrzydłem wywalczył rzut rożny. Kolejna szansa na dobrą wrzutkęl

• Valencia spróbował dośrodkowania z prawej flanki, ale pewnie wybili obrońcy Hondurasu. Słaby występ zawodnika United.

• Szansa z rzutu wolnego dla Ekwadoru, ale Ayovi źle rozegrał tę sytuację.

• Mocnym uderzeniem mogli zacząć Honduranie! Strzał zza pola karnego Beckelesa leciał w okienko bramki, ale Dominguez popisał się efektowną robinsonadą.

• W przerwie za Izaguirre wszedł Juan Calors Garcia.

• Zaczęli! Tym razem od środka Honduranie!

• Piłkarze obu ekip już na murawie, zaraz zaczynamy drugie 45 minut.

• Nie jest to wielkie widowisko, ale oba zespoły stworzyły sobie kilka okazji. Jednak nie jest to zasługa świetnej gry ofensywnej, a raczej marnej obrony Hondurasu i Ekwadoru.

• To była ostatnia okazja w pierwszej połowie meczu. Rozbrzmiał ostatni gwizdek sędziego rodem z Austarlii.

• Za protesty ukarany żółtym kartonikiem Bengtson.

• Honduranie trafili do siatki, ale sędzia nie uznał gola! Bengtson trafił to siatki, ale ze spalonego! Dobra decyzja arbitra.

• Z rzutu wolnego z około 30 metrów strzelał Bernardez. Honduranin posłał potężną bombę, ale fantastyczną paradą popisał się Dominguez!

• Z kornera ponownie Ayovi. Tym razem na krótki słupek, ale nic z tego nie wyniknęło.

• Ze stałego fragmentu gry dośrodkowywał Ayovi, ale wprost na głowę jednego z przeciwników. Będzie korner.

• Izaguirre sfaulował Paredesa na wysokości pola karnego.

• Centra Montero była całkiem niezła, ale defensywa Hondurasu dobrze sobie z tym poradziła.

• Pod koniec pierwszej połowy ożywił się Antonio Valencia, który wywalczył rzut rożny.

• Figueroa za swoje agresywne wejście powinien zostać ukarany żółtym kartonikiem, ale oszczędził go arbiter.

• Paredes powalony przy bocznej linii boiska, a chwilę później ostre wejście Figueroi. Zaostrzyło nam się spotkanie.

• Caicedo próbował strzału, a rykoszet zmienił tor lotu piłki. Przy biernej postawie obrońców do futbolówki dopadł Enner Valencia i dał wyrównanie ekipie z Ameryki Południowej.

• WYRÓWNANIE!

• Zagranie wprost od linii obrony, fatalny błąd Guagua, który źle trafił w piłkę i w posiadaniu futbolówki wszedł Carlo Costly. Honduranin uderzył bez zastanowienie, czym zaskoczył Domingueza. 1-0!

• GOOOL! COSTLY!

• Bardzo dużo nerwowości i jeszcze więcej strat. Żadna ekipa nie może zdominować rywala.

• Szansa Hondurasu! Po dobrym dośrodkowaniu z kornera w dobrej okazji znalazł się Victor Bernardez, lecz jego uderzenie głową minęło bramkę. Zawodnik z Ameryki był kompletnie niepilnowany na 7 metrze.

• Po stracie Izaguirre Ekwadorczy ruszyli z akcją dwa na dwa. Enner Valencia źle jednak podał do Caicedo i obrońcy przecięli piłkę.

• Costly mocno osamotniony w linii napadu Hondurasu. Brakuje wsparcie napastnikowi Realu Espana.

• Do Valenci zagrywał Erazo. To naprawdę było świetne podanie.

• Kapitalna okazja Errena Valenci! Zawodnik Ekwadoru świetnie urwał się obrońcom i wyszedł do prostopadłej piłki. Później dobrze ją opanował, po czym miał przed sobą tylko bramkarza, jednak nie trafił w piłkę.

• Montero wdał się w drybling z dwoma przeciwnikami, i jak można się łatwo domyślić, przegrał ten pojedynek.

• Izaguirre zagrał świetną prostopadłą piłkę z własnej połowy w kierunku Costy'ego, który nie dał rady jej opanować. Napastnik Hondurasu byłby w świetnej sytuacji.

• Napastnik Hondurasu po raz kolejny próbował z dystansu. Wysoko ponad bramką.

• Paredes rzeczywiście bezpardonowo wpadł w Costly'ego, ale czy to był karny?

• Costly upadł w polu karnym i spodziewał się jedenastki, ale gwizdek australijskiego sędziego milczy..

• Ekwador na razie przeważa, jednak na akcje bramkowe się to nie przekłada.

• Izaguirre ruszył z szarżą w pole karne Ekwadoru. Minął dwóch przeciwników, lecz na trzecim jego akcja się zatrzymała

• Ekwador miał okazję z rzutu wolnego, ale Ayovi uderzył wprost w mur, a poprawkę posłał daleko obok słupka.

• Victor Bernardez ukarany za ostre wejście w nogi rywala.

• Strzał z dystansu Garcii, jednak znowu pewnie golkiper Ekwadoru.

• Z drugiej strony ofensywna akcja Costy'ego który dośrodkował na 5 metr. Dominguez poradził sobie z centrą byłego napastnika GKS Bełchatów.

• Figueroa zatrzymał mocne, płaskie dośrodkowanie Ennera Valenci. Caicedo już czyhał na tę piłkę.

• Ekwador spokojnie rozpoczyna akcję od własnej połowy. Costly z Ennerem Valencią wysunięcie z przodu czekają na piłki.

• Pierwszy strzał. Próbował Caicedo, ale Valladares pewnie wyłapał piłkę.

• Ekwadorczycy od środka, pierwszy gwizdek arbitra z Australii!

• Hymny narodowe obu państw!

• 5 minut do rozpoczęcia spotkania!

• Ekwadorczycy z dobrej strony zaprezentowali się w meczu ze Szwajcarią i to oni są faworytami dzisiejszego spotkania. Najbardziej rozpoznawalną postacią w ekipie Ruedy jest Antonio Valencia, skrzydłowy Manchesteru United.

• Ekwador zagra dziś bez zawieszonego za kartki Wilsona Palaciosa. Piłkarz znany z angielskich klubów pauzuje za czerwień z meczu z Francją.

• W ekipie dwóch zawodników związanych z polskimi klubami: Carlos Costly i Osman Chavez. Z tym, że drugi z wymienionych rozpocznie mecz na ławce.

• Oba zespoły przegrały swoje pierwsze mecze i dziś powalczą o zwycięstwo, które utrzyma je w grze. W drugim meczu tej grupy Francuzi rozgromili Szwajcarów aż 5-2.

• Zapowiedź spotkania autorstwa Damiana Wiśniewskiego możecie przeczytać tutaj.

• Znamy składy obu zespołów!

• Za 40 kilka minut początek ostatniego dziś mundialowego starcia Honduras - Ekwador. Na relację LIVE! zaprasza Filip Błajet.