4

• To tyle z mojej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn!

• Gol Fernandinho na 4:1

• Gol Freda na 3:1

• Po nie najlepszej pierwszej i bardzo dobrej drugiej połowie spotkania w swoim wykonaniu Brazylijczycy wysoko pokonują Kamerun 4:1 i z pierwszego miejsca w grupie A meldują się w 1/8 finału. Tam rywalem Canarinhos będzie silny zespół Chile, co zapowiada naprawdę wielkie emocje.

• Efektowny pojedynek Davida Luiza z rozpędzonym Sallim zakończył to spotkanie!!! KONIEC MECZU!

• Kontra Brazylijczyków, Marcelo zagrywa na obieg do rozpędzonego Williana, a ten lekkim technicznym strzałem nie zaskoczył Itandje!

• Cztery minuty doliczone do tego spotkania.

• Meksyk - Chorwacja 3:1 (Perisić). Brazylia na 99% wygra grupę A.

• Nguemo z rzutu wolnego uderza na wiwat!

• Genialna akcja z pierwszej piłki Freda z Oscarem wyprowadziła na czystą pozycję Fernandinho, a ten ze spokojem pokonuje Itandje!!! 4:1!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLL!!!! FERNANDINHOOOOOO!!!

• Hernandez podwyższa prowadzenie Meksyku na 3:0! Jeden gol i to Meksykanie wygrają grupę A!

• Uderzenie z dystansu Alvesa odbite od muru wychodzi na rzut rożny.

• Poturbowany przez Mbię Luiz Gustavo musi zejść z boiska. Może być potrzebna zmiana.

• Schodzi z boiska Choupo-Moting, a zmienia go Makoun.

• Żółta kartka dla Mbii.

• Składna akcja Canarinhos, piłka trafia przed pole karne, gdzie na strzał zdecydował się Fred, ale trafił tylko w obrońcę.

• Kartka dla Salliego za to wejście na nogi obrońcy Barcelony.

• Dani Alves opatrywany na placu gry po ostrym wejściu jednego z rywali, tymczasem Meksyk prowadzi z Chorwacją już 2:0!

• Mundial 2014: Brazylia - KamerunMundial 2014: Brazylia - Kamerun

• W meczu Meksyku z Chorwacją jest 1:0 po trafieniu Rafaela Marqueza! LIVE

• Webo zmienił Aboubakara.

• Schodzi z boiska bohater spotkania, Neymar, który mógłby obejrzeć kartkę eliminującą go z meczu 1/8 finału, a w jego miejsce Willian!

• Neymar sunął z kontratakiem, ale paradoksalnie przeszkodził mu w nim najbardziej przebiegający przed nosem Fred, a przewracając się gwiazda Canarinhos nadział się na Matipa.

• W kontrataku Brazylijczyków Neymar został złapany na spalonym.

• Uspokoiło się to widowisko po trafieniu Freda. Brazylijczycy jakby już oszczędzali siły.

• Ramires zmienia bardzo mizernego w tym meczu Hulka.

• Ustne ostrzeżenie od arbitra dla Fernandinho, który w środku pola sfaulował rywala.

• Zmiana w Kamerunie. Schodzi Moukandjo, wchodzi Salli.

• W kontrataku Brazylijczyków Hulk zachował się bardzo egoistycznie i został zablokowany przez Bedimo.

• Bedimo opatrywany przez kameruńskich lekarzy. Obrońca z Ligue1 szybko wraca jednak na boisko.

• Alves pogubił się w dryblingu przed własnym polem karnym, ale sędzia Eriksson uznał, że Brazylijczyk był faulowany.

• Teraz Brazylijczycy mogą grać już znacznie spokojniej! Czy to przyniesie kolejne bramki dla Canarinhos?

• Mundial 2014: Brazylia - Kamerun

• Jest przełamanie Freda!!! Fernandinho przejął piłkę na skraju pola karnego i zagrał do niepilnowanego Davida Luiza, który dograł idealnie na głowę Freda, a ten dopełnił formalności! 3:1!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLL!!! FRED!!!

• NEYMAR!!! Gwiazdor Barcelony nieoczekiwanie z rzutu wolnego posłał piłkę w światło kameruńskiej bramki, ale Itandje zdołał ją odbić!

• Enoh fauluje na skrzydle mijającego go Neymara. Musi uważać Kameruńczyk, bo ma już kartkę na koncie.

• FRED!!! Groźne uderzenie z dystansu napastnika Canarinhos z wielkim trudem broni Itandje!!!

• HULK!!! Fernandinho kapitalnie wypuścił kolegę sam na sam z bramkarzem, ale Hulk źle zabrał się z piłką i zdążył zostać zatrzymanym przez Mbię!

• Hulk starał się przedrzeć w pole karne Kamerunu, ale pogubił się w dryblingu i piłka wyleciała poza boisko.

• WZNAWIAMY GRĘ!

• Zmiana w zespole Canarinhos. Wchodzi na plac gry Fernandinho, który zmienia Paulinho.

• Piłkarze obu drużyn wychodzą już powoli na plac gry.

• Bramka Neymara na 2:1

• Gol na 1:1 Matipa

• Czas na bramki z tego meczu. Na początek Neymar na 1:0

• Brazylia prowadzi z Kamerunem 2:1 dzięki dwóm błyskom w ofensywie lidera Canarinhos, Neymara. Gra zespołu Scolariego wciąż jest daleka od ideału, ale mimo to jest on o krok od wygrania grupy A.

• KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY!

• CO ZA AKCJA BRAZYLIJCZYKÓW! Canarinhos wreszcie w genialny sposób wymienili kilka podań z pierwszej piłki, po czym jednak Hulk został w ostatniej chwili zablokowany!!!

• Moukandjo ze stojącej piłki raz jeszcze wrzucił piłkę w brazylijskie pole karne, ale krótkie zamieszanie wyjaśnili defensorzy z Kraju Kawy.

• David Luiz włączył się do akcji ofensywnej, ale pod polem karnym rywala nie porozumiał się z Fredem.

• Dośrodkowanie Nyoma z prawego skrzydła na rzut rożny odbija Alves. Krótko rozegrali ten stały fragment Kameruńczycy, ale Choupo-Moting z dystansu strzelił bardzo niedokładnie.

• Enoh z dystansu uderza zupełnie na wiwat.

• Bardzo nieudana wrzutka z rzutu rożnego jednego z Brazylijczyków. Piłka dla Kamerunu.

• Potężny strzał z dystansu Hulka z trudem odbija Itandje!!!

• Indywidualna akcja gwiazdora Barcelony przynosi kolejnego gola!!! Neymar otrzymał piłkę na 40. metrze od bramki, popędził z nią do pola karnego, gdzie poradził sobie z Nkoulou i sprytnym płaskim strzałem zapewnił swojemu zespołowi prowadzenie! 2:1!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLL!!! NEYMAAAAAAARR!!

• Po kolejnej wrzutce Moukandjo bardzo niecelnie głową uderzył Choupo-Moting.

• Dośrodkowanie Moukandjo przeszło przez defensywę Brazylii i strzał z pierwszej piłki mógł oddać Nyom, ale odbita piłka wyszła na kolejny korner.

• Kolejny rzut rożny dla Kamerunu.

• Pół godziny za nami! Jest to zaskakująco wyrównane widowisko. Wszyscy spodziewali się łatwego zwycięstwa Canarinhos, ale Kamerun trzyma się bardzo dzielnie!

• W akcji Kamerunu na spalonym został złapany Bedimo.

• To jest pierwsza bramka strzelona Brazylijczykom przez któregoś z ich rywali. Do siatki Canarinhos trafiła także Chorwacja, ale wtedy stało się to za sprawą samobója Marcelo.

• Mamy remis, mamy emocje w Brazylii!!! Nyom poradził sobie na lewym skrzydle z Alvesem i wspaniale dośrodkował między bramkarza a obrońców do Matipa, któremu pozostało dopełnienie formalności! 1:1!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLL!!!! JOEL MATIP!!!

• POPRZECZKA!!! Uderzenie głową Matipa omal nie zakończyło się golem dla Nieposkromionych Lwów!!!

• Enoh uderzył z dystansu i trafił w Thiago Silvę, a ten rykoszet tylko nieznacznie minął brazylijską bramkę! Jest jeszcze korner.

• Hulk dośrodkował w pole karne, gdzie minął się z piłką Itandje! Na szczęście dla Kameruńczyków, wszystko skończyło się dla nich szczęśliwie!

• Bramka Neymara była setną zdobytą na tych Mistrzostwach przez piłkarzy wszystkich drużyn!

• Szarżował teraz w polu karnym gospodarzy Aboubakar, ale przepchnął go Thiago Silva i odebrał piłkę.

• FRED!!! Paulinho idealnie dograł przed bramkę do Freda, ale ten z najbliższej odległości nie zdołał pokonać Itandje!!!

• Kibice na meczu Brazylia - Kamerun

• NEYMAR!!! Po podaniu Hulka ze skrzydła Neymar huknął z szesnastu metrów, ale zdołał obronić ten strzał Itandje!!!

• Pociągnął lewym skrzydłem Luiz Gustavo i dokładnie płasko zagrał piłkę w pole karne, gdzie Kameruńczycy zapomnieli o Neymarze, a ten tylko dostawił nogę i ze spokojem zdobył gola! 1:0!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLL!!! NEYMAR! NEYMAR! NEYMAR!

• Ustne ostrzeżenie dla Nyoma, który już poza boiskiem popchnął Neymara. Zupełnie niepotrzebne, następnym razem na pewno będzie kartka.

• Nieprzyjemna wrzutka Moukandjo z rzutu wolnego w światło bramki Julio Cesara, ale ten nie dał się zaskoczyć i złapał piłkę.

• Wbiegł lewą stroną w pole karne Choupo-Moting, ale jego dośrodkowanie przeciął David Luiz! Brazylia ma kłopoty!

• Teraz Brazylia zdecydowanie się pogubiła. To rywale Canarinhos utrzymują się przy piłce.

• Kolejna akcja Kamerunu zakończona zablokowanym strzałem Moukandjo zza pola karnego. Enoh ogląda żółtą kartkę za ostre wejście od tyłu na nogi Marcelo.

• Początek Brazylijczyków był imponujący, ale teraz podopieczni Scolariego radzą sobie gorzej. Kameruńczycy otrząsnęli się po trudnym starcie.

• Szansa dla Kamerunu! Choupo-Moting uderza z 16 metrów, ale trafia w ustawionego na drodze do bramki Marcelo!

• Marcelo w swojej akcji ofensywnej nie zdołał wywalczyć nawet rzutu rożnego.

• Po podaniu Hulka Fred z szesnastu metrów został zablokowany przez rywala. Z rzutu rożnego centrę Neymara pewnie chwyta Itandje.

• Prostą stratę w środku pola Paulinho, ale pozostala ona ostatecznie bez konsekwencji.

• Stały fragment gry nie przyniósł korzyści ekipie Scolariego, która od początku ruszyła na rywala.

• Kapitalna szansa dla Brazylii! Neymar genialnie wpuścił w pole karne Daniego Alvesa, który wycofał piłkę przed bramkę, gdzie zablokowany został Luiz Gustavo! Jeszcze odbite uderzenie Paulinho i korner!

• Niedokładne dośrodkowanie Neymara. Radzą sobie z nim Kameruńczycy.

• I już faulowany przez Bedimo Hulk tuż przy linii bocznej pola karnego. Rzut wolny dla Canarinhos.

• PIERWSZY GWIZDEK SĘDZIEGO I ZACZYNAMY!!!

• Jak co mecz, niezwykle efektownie zabrzmiał brazylijski hymn! Czas teraz na losowanie z udziałem obu kapitanów, Thiago Silvy (Brazylia) oraz Nicolasa Nkoulou (Kamerun).

• Czas na hymny narodowe!

• Obie drużyny wychodzą już na murawę Estadio Nacional w Brasilii, a wyprowadza je szwedzki sędzia Jonas Eriksson.

• Co ciekawe, Kamerun jest jedyną afrykańską drużyną, która była w stanie ograć Brazylijczyków. Miało to miejsce na Pucharze Konfederacji w 2003 roku (1:0). Pozostałe 32 pojedynków padło łupem Canarinhos.

• Kibice na meczu Brazylia - KamerunKibice na meczu Brazylia - Kamerun

• - Najważniejsze jest zakwalifikować się do kolejnej rundy. Nie będziemy sobie wybierać przeciwnika, choć niektórzy jeszcze przed meczem nas o to posądzają. To brednie. (...) Nie zrobię w drużynie żadnej zmiany. Wierzę w mój zespół od pierwszego dnia. Ten turniej stoi na wyższym poziomie niż Puchar Konfederacji, który wygraliśmy. Niektórzy tego nie rozumieją. Bardzo szanuję zespół Kamerunu w przeciwieństwie do niektórych, co twierdzą, że będziemy w stanie w tym meczu kombinować. Te osoby nie znają się na piłce - twierdził z kolei Luiz Felipe Scolari, trener Canarinhos.

• - Korupcja? Moi piłkarze się nie sprzedadzą. To będzie bardzo trudny mecz dla Brazylii, która gra pod dużą presją. Potrzebują dobrego rezultatu i nie mogą podjąć ryzyka. My nie mamy już ciśnienia i chcemy pokazać się z naszej najlepszej strony - mówił przed tym meczem Volker Finke, selekcjoner Kameruńczyków.

• Co ciekawe, to spotkanie zostało określone przez FIFA za mecz z podwyższonym ryzykiem wystąpienia korupcji. Czy to rzeczywiście jest możliwe na tak wielkim turnieju?

• Trzech Brazylijczyków muszą dziś uważać na kartki, bowiem w razie otrzymania napomnienia, nie będą mogli zagrać w 1/8 finału. Są to Thiago Silva, Luiz Gustavo, a także największy gwiazdor Canarinhos, Neymar.

• Rezerwowi reprezentacji Brazylii: Victor (GK), Jefferson (GK), Henrique, Dante, Maicon, Maxwell, Fernandinho, Ramires, Hernanes, Willian, Bernard, Jo

• Rezerwowi reprezentacji Kamerunu: Loic Feudjou (GK), Sammy N'Djock (GK), Benoit Assou-Ekotto, Aurelien Chedjou, Cedric Djeugoue, Jean Makoun, Dany Nounkeu, Fabrice Olinga, Edgar Salli, Pierre Webo. Samuel Eto'o jest kontuzjowany, a Alex Song musi pauzować za czerwoną kartkę.

• Obok prezentujemy składy wyjściowe obu zespołów! Kamerun gra dzisiaj bez kontuzjowanego Samuela Eto'o oraz zawieszonego Alexa Songa. Brazylijczycy z kolei wystawiają swój absolutnie najsilniejszy zespół

• Dzisiejszy mecz odbędzie się na brazylijskim Stadionie Narodowy Mane Garrinchy w stolicy kraju, Brasilii. Do tej pory odbyły się tu dwa pojedynki: Szwajcaria - Ekwador (2:1) oraz Kolumbia - Wybrzeże Kości Słoniowej (2:1). Tutaj także zaplanowany jest mecz Portugalia - Ghana, jedno ze spotkań 1/8 oraz 1/4 finału, a także pojedynek o trzecie miejsce w całym turnieju.

• O ile remis z Meksykiem nieznacznie pogorszył nastroje w ekipie brazylijskiej, to jednak jest to nic w porównaniu do atmosfery w zespole Kamerunu. Przypomnijmy, że jeszcze przed turniejem Nieposkromione Lwy długo kłóciły się o premie za sam występ w turnieju, a już w Brazylii spisały się w dwóch meczach fatalnie, wyraźnie nie wytrzymując już psychicznie. Idiotyczną czerwoną kartkę obejrzał Alex Song, a w końcówce niemalże doszło do bójki Benoit Assou-Ekotto z Benjaminem Moukandjo. Zarówno Songa, jak i Assou-Ekotto dzisiaj za karę na boisku nie zobaczymy.

• Canarinhos w meczu otwarcia w kontrowersyjnych okolicznościach pokonali Chorwację 3:1, by następnie zremisować bezbramkowo z Meksykiem. Kameruńczycy z kolei gładko przegrali zarówno z El Tri (0:1), jak i później z Chorwacją (0:4), a w Kraju Kawy nie potrafili jeszcze strzelić ani jednego gola.

• W dzisiejszym spotkaniu zdecydowanym faworytem są gospodarze imprezy, Brazylijczycy, którzy jednak wciąż nie mają pewnego awansu do kolejnej rundy. Podopieczni Luiza Felipe Scolariego po dwóch meczach mają cztery punkty i muszą dzisiaj przynajmniej zremisować, żeby być pewnym gry w fazie pucharowej. Kameruńczycy, po dwóch porażkach w dwóch pierwszych spotkaniach, są z kolei pewni tego, że po tym meczu na pewno będą mogli wracać do domu.

• Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu grupy A piłkarskich Mistrzostw Świata, w którym Brazylia zmierzy się z Kamerunem!