Kolumbia

2

Urugwaj

0

• Kolumbia w pełni zasłużenie znajduje się w ćwierćfinale. Podopieczni Jose Pekermana zagrali bardzo dobrze i całkowicie przyćmili Urugwaj. Na szczególne słowa uznania zasługują Ospina, Cudrado i oczywiście strzelec dwóch goli, James Rodriguez. Ten ostatni bardzo poważnie wkracza do gry o koronę króla strzelców, a my już teraz ostrzymy sobie zęby na ćwierćfinałowe spotkanie Kolumbii z Brazylią. Najpierw przed nami jednak kolejne mecze 1/8 finału, a za to spotkanie dziękuje już Maciej Pietrasik.

• KONIEC, KOLUMBIA W ĆWIERĆFINALE!

• Stuani w pole karne, Cavani ma problemy z opanowaniem piłki, ostatecznie i tak mamy aut dla Kolumbii.

• Faulowany Martinez, ale Kolumbijczycy czekają już tylko na ostatni gwizdek arbitra.

• Cavani fauluje Zunigę, Urugwajczycy są już bezradni, a kolumbijscy kibice świętują awans do ćwierćfinału.

• To spotkanie potrwa jeszcze trzy minuty.

• Kontra Kolumbii, lewą stroną popędził Armero, ale dośrodkowanie w stronę Martineza było bardzo niedokładne.

• Niedokładny atak Urugwaju, Caceres traci piłkę. Kolumbia zaczyna od autu.

• Ospina po raz kolejny pewnie łapie piłkę. Wydaje się, że Kolumbii nic złego w tym meczu nie może się już stać.

• Przez ostatnie kilkadziesiąt sekund Kolumbia utrzymywała się przy piłce, teraz faulował Mejia, będzie rzut wolny dla Urugwaju.

• Schodzi bohater tego meczu, James Rodriguez. Zamiast niego na boisku pojawia się Adrian Ramos, kolumbijscy kibice zaczynają już świętowanie.

• Mocny strzał Cavaniego, ale znów znakomicie broni Ospina!

• Gaston Ramirez dośrodkowywał z rzutu wolnego, lecz piłkę bez problemu złapał Ospina. Urugwaj konstruuje kolejny atak pozycyjny.

• Urugwajczycy wciąż atakują, ale i tym razem nieskutecznie. Od bramki zacznie Ospina.

• Przy śpiewach i owacji kolumbijskich kibiców boisko opuszcza znakomity dziś Cuadrado. Zastępuje go Fredy Guarin.

• To powinien być gol dla Urugwaju! Fenomenalne podanie Ramireza do Maxiego Pereiry, ten znajduje się sam przed Ospiną, uderza z pierwszej piłki, lecz trafia w kolumbijskiego bramkarza!

• Armero także został upomniany kartonikiem.

• Kolumbia - Urugwaj

• Na boisku robi się gorąco. Armero starał się uniemożliwić szybkie wykonanie rzutu wolnego, został kopnięty przez jednego z rywala, a żółtą kartką za dyskusje i protesty ukarany został rezerwowy Urugwaju, Diego Lugano.

• Abel Hernandez nie zrozumiał się z Cavanim i piłkę łapie Ospina. Coraz mniej czasu ma Urugwaj.

• Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego strzał głową zdołał oddać Gimenez, lecz piłka przeleciała nad bramką.

• Pressing Urugwaju przynosi skutek, "Celeste" po kolejnej stracie szybko odzyskują piłkę. Stuani oddaje strzał z ekwilibrystycznej pozycji, lecz dobrze interweniuje Ospina.

• Cuadrado dośrodkowuje w pole karne, ale było to zagranie bardzo niedokładne. Od bramki zacznie Muslera, Urugwaj stara się konstruować kolejny atak.

• Coraz mocniej naciska Urugwaj. Z lewej strony boiska w pole karne dośrodkowywał Cavani, piłka trafiła na głowę Stuaniego, ale ten uderzył nieczysto.

• Znów próbował Cristian Rodriguez, lecz skończyło się tylko na rzucie rożnym. Po nim główkował Cavani, nie trafił jednak w światło bramki.

• Mamy również zmianę w drużynie Kolumbii, zamiast Gurierreza na boisku pojawia się Mejia.

• Mamy ostatnią roszadę w ekipie Urugwaju. Abel Hernandez zmienia Alvaro Gonzaleza.

• Godin faulowany przez Gutierreza na własnej połowie.

• Ospina, bramkarz reprezentacji Kolumbii Ospina ma się z czego cieszyć

• Cavani zwodzi rywala po prawej stronie, dośrodkowuje w pole karne, lecz kolumbijski bramkarz pewnie łapie piłkę.

• Indywidualna akcja Cristiana Rodrigueza i atomowy strzał, znakomicie broni Ospina!

• Dwójkowa akcja Zunigi i Gutierreza, ale tego pierwszego ubiega Caceres. Będzie rzut rożny dla Kolumbii.

• Indywidualna akcja Cuadrado, mija dwóch rywali, a Arevalo musiał uciekać się do faulu.

• Z dystansu próbowali Arevalo i Gonzalez. Ten pierwszy został zablokowany, strzał drugiego bez większego problemu złapał Ospina.

• Kolumbijczycy tracą piłkę, lecz podopieczni Oscara Tabareza nie są w stanie wyprowadzić groźnej akcji.

• James Rodriguez

• James Rodriguez trafia w urugwajski mur. Z atakiem starał się wyjść Urugwaj, ale "Los Cafeteros" bez problemu przejęli piłkę.

• Jimenez fauluje Gutierreza, Kolumbia będzie miała rzut wolny, a obrońca Urugwaju został ukarany żółtą kartką.

• Wciąż atakuje jednak Kolumbia. Maxi Rodriguez wybija piłkę na aut.

• Jeszcze jedna zmiana desygnowana przez Tabareza. Schodzi Alvaro Pereira, wchodzi Gaston Ramirez. Czy odmieni oblicze Urugwaju?

• Mamy zmianę w drużynie Urugwaju, Stuani zastępuje bezbarwnego Forlana.

• Urugwaj próbował odpowiedzieć strzałem z dystansu Caceresa, lecz piłka przeleciała wysoko nad bramką.

• Koncertowa akcja Kolumbii! Gutierrez podaje na lewą stronę do Armero, ten dośrodkowuje w pole karne, Cuadrado dogrywa głową do Jamesa Rodrigueza, który zdobywa swoją drugą bramkę w tym meczu, a piątą w całym mundialu!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA KOLUMBIIIIIIIIIII! RODRIGUEZ PO RAZ DRUGI!

• Kolumbia miała rzut wolny z lewej strony boiska, dośrodkowywał James Rodriguuez, a urugwajscy obrońcy wybili piłkę na rzut rożny. Ten nie przyniósł zagrożenia pod bramką Muslery.

• Urugwaj starał się wyjść z kontrą, ale wysoko podchodzący kolumbijscy obrońcy natychmiast odebrali piłkę. Forlan i Cavani natychmiast są podwajani.

• Od ataków zaczął Urugwaj, "Celeste" wywalczyli rzut rożny, ale po dośrodkowaniu piłkę pewnie złapał Ospina.

• Obaj trenerzy na razie nie zdecydowali się na zmiany w składach swoich zespołów.

• Znów gramy, od środka Kolumbia!

• Wracamy do Rio! Piłkarze obu drużyn wychodzą na boisko.

• Oto piękna bramka Rodrigueza:

• Po pierwszych 45 minutach Kolumbia zasłużenie prowadzi z Urugwajem 1:0. Podopieczni Jose Pekermana od początku spotkania przejęli inicjatywę, ale stworzyli tylko jedną okazję do zdobycia gola. Wystarczyło, James Rodriguez popisał się pięknym wolejem i pokonał Muslerę. Urugwaj jak na razie przygaszony, przypomina ekipę z meczu z Kostaryką. Jeżeli piłkarze Oscara Tabareza nie chcą pożegnać się z turniejem, w drugiej połowie muszą zagrać zdecydowanie lepiej. Na dalszą część relacji zapraszamy za około 10 minut.

• Koniec pierwszej połowy!

• Arbiter dolicza do pierwszej połowy minutę.

• Indywidualny rajd Caceresa, gracz Juventusu podaje do Forlana, ten łatwo traci jednak piłkę.

• Cuadrado starał się dograć w pole karne do Martineza, lecz piłkę pewnie złapał Muslera.

• Znakomita interwencja Zapaty, który ubiega Cavaniego. Do napastnika PSG podawał Forlan.

• Forlan próbował dograć piłkę na prawą stronę pola karnego do Maxiego Pereiry, ale dobrze interweniował Armero.

• Jackson Martinez źle przyjmował piłkę po lewej stronie boiska. Muslera po raz kolejny wybija piłkę od bramki.

• Ospina! Gonzalez uderzył ze skraju pola karnego, ale kolumbijski golkiper znakomicie interweniował!

• Robi się gorąco w polu karnym Urugwaju, starcie Forlana i Yepesa, obu musi uspokajać arbiter.

• Cavani cofa się nawet do środka boiska i jest tam faulowany.

• Gutierrez uderzał z dystansu, lecz był to bardzo słaby strzał i Muslera bez problemu złapał piłkę.

• Niedokładne podanie do Cavaniego, Godin mobilizuje kolegów. Aut dla Kolumbii.

• Zuniga faulowany przez Cavaniego. Urugwaj wygląda na dość bezradny, a Kolumbia konstruuje kolejny atak pozycyjny.

• Cavani mocno uderza z rzutu wolnego, ale piłka przelatuje tuż nad poprzeczką.

• Urugwaj po stracie bramki zaatakował, będzie rzut wolny dla "Celestes" po faulu Aguilara na Cristianie Rodriguezie.

• Była szansa dla Urugwaju, Cavani popędził lewą stroną, dośrodkowywał w pole karne, ale Sanchez wybił piłkę na rzut rożny.

• Jeszcze jedna próba Rodrigueza, tym razem piłkę łapie Muslera. A Kolumbijczycy szaleją na trybunach.

• Ależ przepiękna bramka Rodrigueza! Przyjmuje piłkę na klatkę piersiową i uderza z woleja sprzed pola karnego, piłka odbija się od poprzeczki i wpada do bramki. Muslera bez żadnych szans, Kolumbia wychodzi na zasłużone prowadzenie! To już czwarta bramka Rodrigueza w turnieju.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA KOLUMBIIIIIIIIIIIIIIIIIII! JAMES RODRIGUEZ!

• Kolejny nieudany atak pozycyjny Kolumbijczyków. Urugwaj zaczyna od rzutu z autu.

• Aguilar uderzony łokciem przez Rodrigueza. Mamy krótką przerwę w grze.

• Zuniga próbuje z dystansu, po raz kolejny bardzo daleko od bramki.

• Indywidualna akcja Cuadrado, gracz Fiorentiny po raz kolejny faulowany.

• Po rzucie rożnym piłka trafiła na głowę Martineza, ale strzał dobrze zablokował Godin. Ostatecznie od bramki Muslera.

• Bardzo aktywny Zuniga ruszył prawą stroną, ale dośrodkowanie wybili urugwajscy obrońcy. Po chwili Kolumbijczycy wywalczyli rzut rożny.

• Godin zagrywa długą piłkę do Cavaniego, lecz ten nie zdołał opanować piłki. Od bramki zacznie Ospina.

• Kolumbia ma jak na razie aż 71% posiadania piłki. Wciąż jednak bez klarownych sytuacji podbramkowych.

• Kolumbia spokojnie rozgrywa piłkę, a z trybun słychać "Ole". Urugwaj zepchnięty do defensywy.

• Na razie sporo chaosu z obu stron, piłkarze obu drużyn próbują indywidualnych akcji, z których niewiele wynika.

• Cavani odzyskał piłkę, podał do Forlana, a ten uderzył z dystansu. Wysoko nad bramką.

• Przechwyt Kolumbii na własnej połowie, piłka trafia do Zunigi, który oddaje mocny strzał. Muslera interweniuje niepewnie, ale ostatecznie łapie piłkę.

• Forlan dogrywa do Cavaniego, ale ten traci futbolówkę. Aut dla Kolumbii.

• Teraz rzut wolny miał Urugwaj, Forlan dośrodkował w pole karne, lecz kolumbijscy obrońcy wybili piłkę.

• Bardzo aktywny po stronie Kolumbii jest Cuadrado. Na razie nie przynosi to bezpośredniego zagrożenia bramki Urugwaju.

• Przechwyt Caceresa i kontra Urugwaju, ale niebezpieczeństwo dobrze zażegnuje Zuniga. Piłkę przejmują Kolumbijczycy i mają kolejny rzut wolny.

• Rodriguez dośrodkował w pole karne, ale piłkę dobrze wypiąstkował Muslera. W jej posiadaniu jednak nadal Kolumbia, która przechodzi do ataku pozycyjnego.

• Cuadrado po raz kolejny faulowany, będzie rzut wolny dla Kolumbii z prawej strony boiska.

• Sam początek meczu należy zdecydowane do Kolumbii. Na razie podopieczni Jose Pekermana rozgrywają jednak piłkę głównie na własnej połowie.

• Pierwsze ostrzejsze starcie, Alvaro Pereira faulował Cuadrado

• Kolumbia szybko przejęła piłkę i wywalczyła rzut z autu. Niecelne podanie "Los Cafeteros" i od bramki zaczyna Muslera.

• Gramy, od środka Urugwaj!

• Najpierw rozbrzmiał hymn Kolumbii, później Urugwaju. Za chwilę losowanie, a potem zaczynamy mecz!

• Obie ekipy na boisku, przed nami hymny narodowe!

• Przenosimy się już na Maracanę. Oba zespoły czekają w tunelu, zaraz wyjdą na boisko.

• Kibice przed meczem Kolumbia - Urugwaj

• Arbitrem głównym dzisiejszej rywalizacji będzie Holender Björn Kuipers. Na liniach pomagać mu będą Sander van Roekel oraz Erwin Zeinstra. Natomaist w rolę sędziego technicznego wcieli się Svein Oddvar Moen z Norwegii.

• Ostatni raz obie drużyny zmierzyły się ze sobą we wrześniu ubiegłego roku. Wówczas w Montevideo Urugwajczycy wygrali po bramkach Cavaniego i Stuaniego 2:0. Warto przy okazji odnotować, że była to ostatnia porażka Kolumbijczyków, od tamtego spotkania zaliczyli 6 zwycięstw oraz 4 remisy.

• Jak do tej pory Kolumbia i Urugwaj zagrały ze sobą w 38 oficjalnych meczach. 18 razy z boiska z rękami podniesionymi w geście triumfu schodziła reprezentacja "La Celseste", siedem spotkań mniej wygrali "Los Cafeteros", natomiast 9 pojedynków nie zostało rozstrzygniętych.

• Rezerwowi Urugwaju: Coates, Fucile, Gargano, Hernandez, Lodeiro, Lugano, Munoz, Perez, Ramirez, Silva, Stuani

• Rezerwowi Kolumbii: Balanta, Arias, Bacca, Guarin, Ibarbo, Quintero, Mejia, Mondragon, Ramirez, Ramos, Valdes, Bargas, Carbonero

• Drużyna Urugwaju rozpoczęła mundial od niespodziewanej porażki 1:3 z Kostaryką i wydawało się, że podopieczni Oscara Tabareza pożegnają się z mistrzostwami po fazie grupowej. Wygrali jednak z Anglią i Włochami i awansowali do 1/8 finału z drugiego miejsca w grupie D. W turnieju muszą radzić sobie bez swojej największej gwiazdy, Luisa Suareza, który został zawieszony za ugryzienie Chielliniego. Bez Suareza w składzie przegrali z Kostaryką. Czy tym razem dadzą radę zwyciężyć?

• Kolumbia okazała się zdecydowanie najlepszą drużyną w grupie C. Podopieczni Jose Pekermana okazali się lepsi od Grecji, Wybrzeża Kości Słoniowej i Japonii. W fazie grupowej zdobyli 9 punktów i 9 goli, w każdym ze spotkań trafiał James Rodriguez, znakomicie prezentował się także Juan Cuadrado. Czy obaj poprowadzą Kolumbię do ćwierćfinału i starcia z Brazylią w Fortalezie?

• Znamy już wyjściowe jedenastki obu zespołów. Możecie je znaleźć po lewej stronie.

• Jeszcze dobrze nie ochłonęliśmy po awansie Brazylii, a przed nami już kolejne emocje. Kto zmierzy się z "Canarinhos" w ćwierćfinale? Na relację z meczu Kolumbii z Urugwajem zaprasza Maciej Pietrasik.