Kolumbia

2

Wybrzeże Kości Słoniowej

1

• KONIEC! Koniec, Kolumbia w 1/8 finału ależ emocje na Estadio Nacional! Fantastyczna druga połowa spotkania a Iworyjczycy schodzą z boiska ze spuszczonymi głowami! Za wspólnie spędzony czas dziękuje Szymon Janczyk.

• Drogba uderza, ale chwilę wcześniej faulował Yepesa.

• Aurier znów w pole karne, znów bronią się Kolumbijczycy.

• OSPINA ! Fatalna strata Kolumbijczyków, rusza Drogba i gdyby był kilka lat młodszy na pewno dobiegłby do piłki przed Ospiną! Bramkarz ratuje jednak swój zespół wyjściem za szesnastkę i wybiciem piłki wślizgiem!

• Kolumbia trzyma piłkę, nie dadzą wydrzeć sobie zwycięstwa. Ospina ma piłkę w rękach.

• Małe spięcie na boisku, Cuadrado chciał zyskać na czasie i odepchnął próbującego go podnieść Drogbę.

• Żółta kartka dla Cheicka Tiote za brzydki faul.

• Nie było zagrożenia, słabe rozegranie. Kontra Kolumbii, odważna próba strzału z połowy boiska w wykonaniu bodajże Quintero i naprawdę niewiele brakowało żeby wpadła do siatki! Na raty broni Barry!

• Aurier powalony przez Ariasa, nie ma kartki ale jest rzut wolny z okolic szesnastki boiska.

• Kolumbijczycy oddalają grę od własnej bramki, w tej chwili bronią się prawie całym zespołem.

• Gutierez odbiera instrukcje od Pekermana. Kolumbia skupiona na obronie, WKS bardzo chce strzelić bramkę.

• Kalou po podaniu od Gervinho uderza z pierwszej piłki, ale wprost w ręce Ospiny! Co za mecz, co za emocje!

• Wysoki pressing Iworyjczyków, każda piłka jest kierowana do Auriera, który co chwilę powtarza centry w pole karne.

• Spalony. Aurier znów w pole karne, piłkę sprzed nosa Gervinho strącił zawodnik z Kolumbii!

• Gubią się piłkarze w żółtych koszulkach. Kalou nie był do końca zdecydowany i tylko dzięki temu mamy rzut rożny. Piłkę po dośrodkowaniu wybija Yepes.

• Aurier w pole karne, znów na miejscu defensorzy Kolumbii.

• Alexander Mejia na boisku, z placu gry schodzi Abel Aguilar.

• Znów próba WKS-u, ale Drogba nie sięgnął piłki.

• Kolumbia - Wybrzeże Kości Słoniowej

• Rzut wolny dla Kolumbii na ich połowie, piłkarze w żółtych strojach woleliby żeby ten mecz się skończył bo Iworyjczycy zaczynają naprawdę groźnie atakować.

• Aurier w pole karne, ofiarnie wybija Ospina! A na trybunach 68 tysięcy fanów piłki nożnej!

• Znakomity slalom między obrońcami i gol Gervinho!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOL !!! GERVINHO !!!

• I winowajca - Die, a za niego wchodzi Sio.

• Zmiany, zmiany, zmiany. Najpierw Arias za Armero...

• Błąd piłkarzy z Afryki, strata na własnej połowie i błyskawiczna kontra Kolumbii zakończona podaniem do Quintero, który niczym klasowy snajper wykończył akcję z zimną krwią!

• GOOOOOOOOOOOOOOL QUINTEROOOOOOOO!!!

• Znów nic z tego.

• Emocji nie brakuje! Aurier kąśliwie centrował i mamy rzut rożny. Piłka nie wpadła do siatki ale mamy kolejny korner.

• Yaya Toure uderza prosto w mur. Iworyjczycy sugerowali zagranie ręką, jednak nie było o tym mowy.

• Doświadczenie na pomoc. Kalou zmienił Gradela.

• Drogba kręcił, kręcił i wykręcił. Rzut wolny tuż za polem karnym Kolumbii!

• WKS już w ataku, próbują odrobić straty. Tym razem Drogba może jednak nie pomóc.

• Dośrodkowanie w pole karne z rzutu rożnego, tam najwyżej skacze James Rodriguez i głową kieruje piłkę do siatki! Drugi gol Jamesa na mundialu daje prowadzenie Kolumbijczykom! Stadion szaleje!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL JAMES!!!

• Dużo szczęścia przy podaniu Jamesa, jednak to mogło zakończyć się bramką. W porę obrońcy wybijają piłkę na rzut rożny.

• Gervinho zatrzymany w ataku, wrzut z autu na połowie Kolumbijczyków.

• Rzut wolny nie przyniósł bramki. Wciąż 0:0.

• Jest i on! DIDIER DROGBA na boisku. Odmieni losy spotkania, podobnie jak w meczu z Japonią? Zastąpił Bony'ego.

• Chwilę później faulowany był Armero, rzut wolny z bocznego sektora boiska blisko pola karnego. Będzie groźnie.

• CUADRADO!!! Piękny zwód i uderzenie zdaje się w poprzeczkę! Ależ szczęście WKS-u!

• W ataku WKS, akcja już niemal stuprocentowa ale w porę zdążył Yepes!

• Okazja dla Iworyjczyków! Toure kapitalnie dogrywa w pole karne, a Bony próbował efektownie uderzyć przewrotką - nie udało mu się to.

• Nie było zagrożenia. Kolejna akcja kończy się pułapką ofsajdową.

• Kontrę zatrzymują Kolumbijczycy i ruszają z własnym atakiem. Po raz kolejny jednak powstrzymany Cuadrado, znów faulem. Mamy również pierwszą kartkę - Didier Zokora, który tym samym wykluczył się z występu w kolejnym spotkaniu.

• Mamy zmianę. Victora Ibarbo zastąpił na boisku Alberto Quintero.

• Bardzo słaby strzał Toure, mija bramkę w sporej odległości.

• Tym razem lepsza okazja dla Afrykańczyków. Rzut wolny z idealnej pozycji - około 20 metrów do bramki.

• Ależ szansa Kolumbii! Znów Cuadrado, płaska centra w pole karne i... znowu obrońcy na posterunku.

• Gervinho pada w polu karnym ale nie ma mowy o faulu. Yepes przerwał akcję a grę wznowi Ospina.

• Ibarbo zwlekał z oddaniem strzału i piłkę odzyskuje WKS. Szkoda, mogła być dobra szansa.

• Strzał wprost w ręce Ospiny. Kontra Kolumbii zatrzymana równie szybko.

• Atakują Iworyjczycy, Gervinho powalony na ziemię i mamy rzut wolny z okolic 30 metra od bramki Ospiny.

• Kolumbia zaczęła od szybkiego ataku ale piłkę już mają piłkarze z Afryki.

• Gramy! Kolumbia zaczyna ze środka boiska.

• Wciąż trwa przerwa, piłkarze czekają już w tunelu.

• Już za chwilę wracamy na boisko. Wrażenia po pierwszej połowie - mieszane. Zanosi się na kolejny remis?

• Koniec pierwszej części meczu, bez bramek w Brasilii.

• Jeszcze jedna próba WKS-u i tym razem kończy się kolejną kontrą. Gdy już wydaje się, że piłka została stracona zza pleców Iworyjczyka wyłania się Cuadrado. Przebiega kilka metrów i podaje do Gutiereza, ten jednak był na spalonym.

• Gradel w akcji ostatniej szansy, podaje do Gervinho ale ten znów zatrzymany.

• Szansa dla Iworyjczyków! Gervinho wpadł w pole karne, ale zbyt długo dryblował i stracił piłkę. Sprzed pola karnego próbował jeszcze dobijać bodajże Bamba, ale bez skutku.

• Zanosi się na remis po pierwszej połowie. Gra nieco się uspokoiła, piłkę w rękawicach trzyma Barry.

• Błąd piłkarzy z Afryki, grę wznawia Kolumbia.

• Klasowa interwencja Yepesa uruchamia kontratak Kolumbijczyków.

• Ładna piłka do Cuadrado zatrzymuje się na głowie defensora WKS-u.

• Przegrany pojedynek główkowy w polu karnym daje szansę do kontrataku dla Kolumbii, znów było blisko i znów na miejscu był Zokora.

• Zza pola karnego uderzał Die, mamy rzut rożny.

• Strasznie męczą się Kolumbijczycy, po kolejnym ataku grę od bramki wznawia Barry.

• Słabe dośrodkowanie trafia w pole karne WKS-u, uderza głową Yepes - niecelnie.

• Odbiór piłki, kolejna kontra piłkarzy z Afryki ale tym razem znakomicie bronią się zawodnicy w żółtych koszulkach. Chwilę później ponownie faulowany Cuadrado i mamy kolejny rzut wolny.

• Błąd bramkarza, zbyt krótki wyrzut piłki kończy się mocnym uderzeniem po ziemi na bramkę Ospiny ale to bramkarz Kolumbii wychodzi z tego pojedynku zwycięsko. 0:0.

• Ładną centrę WKS-u na raty broni obrońca i Ospina.

• Odpowiedź piłkarzy w zielonych trykotach, jednak Gervinho został szybko powstrzymany przez defensorów.

• Ależ akcja Kolumbii! Cuadrado płaskim podaniem pięknie rozciąga kontratak na drugą stronę boiska, jego kolega natychmiast odgrywa w pole karne a tam fatalnie kiksuje Gutierez! To powinno, ba, to musiało być 1:0!

• Fragment spotkania, w którym przy piłce dłużej utrzymują się piłkarze z Afryki, ale niewiele to daje.

• Dośrodkowanie w pole karne WKS-u wyjaśnia wybiciem Gredel. Korner.

• Mocne uderzenie Cheicka Tiote szybuje wysoko nad poprzeczką bramki Ospiny.

• Bez goli ale nie bez emocji. Mecz to czy się w naprawdę szybkim tempie a bramka wisi w powietrzu.

• Niepewna interwencja Barry'ego, ale naprawiają to obrońcy. Afrykańczycy ruszają z kolejną kontrą.

• Boka wybija piłkę na rzut rożny po akcji Cuadrado.

• Bardzo niestaranne są kontrataki piłkarzy z Kolumbii. Kolejne niecelne zagranie i kolejna szansa umyka...

• Grader ruszył skrzydłem, zdołał dośrodkować ale z tym zagraniem poradzili sobie defensorzy Kolumbii.

• Około 40 metrów do bramki, dośrodkowanie kończy się jednak odgwizdaniem spalonego.

• Sposób na Cuadrado? Powalić go na ziemię. Znów rzut wolny.

• Celnie uderzał Sanchez, jednak z takiej odległości musiał być niezłym optymistą, jeśli myślał o strzeleniu bramki...

• I właśnie to o czym mówiłem - Cuadrado z łatwością odstawia obrońcę WKS-u i znów ofiarnym wślizgiem wybija piłkę Zokora. Gdyby nie on, piłka trafiłaby do Gutiereza.

• Które to już zbyt mocne podanie w wykonaniu Kolumbijczyków? Pomocnicy tej drużyny na pewno górują szybkościowo nad rywalem, jednak nie potrafią zdążyć z dośrodkowaniem w pole karne zanim piłka opuści plac gry.

• Cuadrado powstrzymany faulem przez Tiote.

• Cuadrado niezwykle aktywny od pierwszych minut, ale Kolumbia wciąż nie może przebić się przez linię defensywy rywali.

• Rusza Kolumbia w przewadze, kontratak jednak zakończył się jednak po niecelnym podaniu Martineza.

• Dobra piłka od Yaya Toure kończy na ręce Ospiny, który pewnie oddala zagrożenie.

• Kolumbijczycy przerwali akcję faulem i za chwilę obejrzymy rzut wolny z bocznej strefy boiska dla WKS-u.

• Niedokładne przyjęcie Gervinho otwiera szansę do kontrataku, ale myli się Armero.

• Pierwszy korner w tym meczu. Dla Wybrzeża Kości Słoniowej.

• Cuadrado ruszył prawą stroną boiska, wpadł w pole karne ale jego podanie przerwał obrońca WKS-u!

• Kolumbia atakuje, a sytuacja się powtarza. Tym razem jednak szybko reagują służby porządkowe.

• Grę przerywa... ogromna dmuchana piłka. Kibice jak widać uznali, że taka futbolówka szybciej trafi do bramki.

• Gutierez oddaje pierwszy strzał na bramkę Barry'ego! Nieco przypadku było w tej akcji, ale niewiele brakowało żebyśmy zobaczyli pierwszą bramkę.

• Próba ataku zespołu w jednolitych zielonych strojach kończy się fiaskiem.

• Wysoki pressing, Boka nie mógł nawet wyprowadzić piłki z własnej połowy.

• Mądrze rozgrywają piłkę Kolumbijczycy.

• Każdy kontakt Afrykańczyków z piłką kończy się gwizdami na trybunach. Tymczasem na boisku zbyt mocnego podania nie zdołał opanować Artur Boka. Wrzutem z autu zacznie więc Zapata.

• Pojedynek Rodrigueza z piłkarzem WKS-u zakończył się odgwizdaniem rzutu wolnego dla Kolumbijczyków w okolicach połowy boiska.

• Już przy piłce Kolumbia, piłkarze w żółtych koszulkach i białych spodenkach czują się dziś jak u siebie!

• Howard Webb gotowy, my również więc zaczynamy! Ze środka Wybrzeże Kości Słoniowej!

• Natomiast w drużynie WKS-u na kartki muszą uważać Didier Zokora i Souleymane Bamba. Debiut na mundialu zalicza dziś Max Gradel.

• Carlos Sanchez - reprezentant Kolumbii zagrożony jest pauzą w następnym spotkaniu, jeśli dziś zobaczy żółtą kartkę.

• Już są! Za chwilę hymny obydwu krajów!

• Zespoły są już w tunelu, kibice czekają na wyjście zawodników. Zdecydowana przewaga żółtego koloru na trybunach - to fani reprezentacji Kolumbii!

• Za dziesięć minut zaczynamy!

• Sabri Lamouchi, trener Afrykańczyków: - To będzie ciężkie spotkanie, Japonia była zupełnie innym rywalem. Nawet pod nieobecność Falcao, Kolumbia jest bardzo dobrym zespołem i ma świetnych piłkarzy w ofensywie.

• Ciekawostka przed meczem : WKS to drużyna, która ma najlepszą średnią bramek na mecz ze wszystkich afrykańskich zespołów na mundialu - 1.57 gola na mecz.

• Nieco ponad pół godziny do meczu! Czujecie już klimat mundialu? Jakim wynikiem według was zakończy się dzisiejsze spotkanie?

• Czy to będzie najciekawszy pojedynek dzisiejszego spotkania? Cuardado vs Gervinho, czyli korespondencyjne starcie we włoskim stylu. Obaj grają w Serie A, Cuardado we Fiorentinie a Gervinho w Romie.

• Oraz najciekawsze fragmenty i bramki z meczu Wybrzeża Kości Słoniowej z Japonią :

• Przypomnijmy sobie jeszcze bramki z meczu Kolumbia - Grecja :

• Sędzią dzisiejszego spotkania jest dobrze nam znany Howard Webb. Dla Anglika będzie to już czwarty mecz mistrzostw świata, w którym będzie sędzią głównym.

• Ławka rezerwowych Wybrzeża Kości Słoniowej:

Akpa-Akpro,Bolly,Diarrassouba,Diomande,Djakpa,Drogba,Gbohouo,Sio,Kalou,Manda,K. Toure, Ya Konan.

• Ławka rezerwowych Kolumbii:

Balanta, Arias, Bacca, Guarin, Martinez, Mejia, Mondragon, Quintero, Ramirez, Ramos, Valdes, Vargas.

• Przed rozpoczęciem meczu zapraszamy do lektury zapowiedzi autorstwa Jakuba Seweryna : Kolumbia - WKS LIVE!

• Witamy! Przed nami kolejny dzień mundialowych zmagań. Czwartek przypisany jest pojedynkom w grupie C. W pierwszym spotkaniu zmierzą się dwaj zwycięzcy - Wybrzeże Kości Słoniowej oraz Kolumbia. Zespół, który zapisze dziś trzy punkty na swoim koncie ma okazję zapewnić sobie awans do 1/8 finału, więc stawka jest wysoka.