1 2 połowa

3 karne

• Z mojej strony to już wszystko, zapraszam do śledzenia naszych materiałów pomeczowych oraz przyszłych relacji live. Za uwagę dziękuje serdecznie Damian Wiśniewski. Dobrej nocy!

• Uff, ileż tu było emocji, dramaturgii. Kostaryka gra dalej i w ćwierćfinale zmierzy się z inną europejską drużyną, Holandią. Ale to dopiero później, teraz ten kraj czeka wielkie święto!

• To był heroiczny bój. Grecy grali w przewadze, stwarzali sobie sytuacje, ale nie potrafili pokonać Navasa. To on jest dzisiaj bohaterem, bo to on wybronił wiele sytuacji w regulaminowym czasie gry, w dogrywce, a do tego dorzucił obroniony rzut karny Gekasa!

• UMANAAAAAAAAAAAA! GOL I KOSTARYKA GRA DALEJ!

• NAVAS! BRONI STRZAŁ GEKASA!

• Campbell spokojnie, leciutko i trafia! 4:3!

• Cholevas! On też trafia, choć Navas go wyczuł. 3:3!

• Gonzalez i gol! Pewnie, w środek, 3:2!

• Christodoulopoulos także bez problemów! 2:2!

• Ruuuuuuiz! Pewne trafienie, 2:1!

• Mitroglou również trafia! 1:1!

• Borges i gol! 1:0 dla Kostaryki!

• Konkurs rzutów karnych zaczną Kostarykanie!

• Mieliśmy jakieś zamieszanie pod ławką trenerską Grecji i Fernando Santos powędrował na trybuny. Nerwy!

• Piłkarze obu zespołów napędzają się nawzajem, zobaczymy, którzy piłkarze lepiej potrafią zapanować nad nerwami

• Ależ emocje, konia z rzędem temu, kto spodziewał się tego po pierwszej połowie. Mamy emocje, mamy widowisko, mamy rzuty karne. Dzieje się!

• KONIEC! PRZED NAMI RZUTY KARNE!

• JAK TO NIE WPADŁO?! Gekas do Mitroglou, a ten z idealnej pozycji nie trafia, broni Navas!

• Dwie minuty doliczył sędzia do drugiej części dogrywki

• Cholevas dośrodkował z rzutu rożnego, ale piłka nie minęła nawet pierwszego obrońcy

• Mitroglou uderzył z dystansu, ale zrobił to fatalnie i grę wznowi Kostaryka

• Ten jednak został słabo wykonany i piłka przechodzi pod władanie kostarykańskie.

• Cholevas zaatakował lewą stroną, wpadł z piłką w pole karne, ale wywalczył tylko corner

• Samaras dośrodkowywał z lewej strony, ale spokojnie piłkę złapał bramkarz.

• Jeszcze tylko pięć minut do końca. Czy kogoś stać na zadanie decydującego ciosu?

• Christodoulopoulos dośrodkował teraz z prawej strony, ale zrobił to niedokładnie. Od autu zacznie Kostaryka

• Keylor Navas! Kapitalna kontra Greków, Christodoulopoulos oddał strzał na bramkę z dobrej pozycji, ale kapitalnie wybronił to goalkeeper Kostaryki!

• Było groźnie pod bramkę Greków! Cubero dograł piłkę z prawej strony, a Campbell nieznacznie się z nią minął. Tylko rzut rożny dla Kostaryki

• Gonzalez uderzył po dośrodkowaniu z tego rzutu wolnego, ale zrobił to mocno niecelnie.

• Kostaryka - Grecja

• Campbell był teraz faulowany przez Papastathopoulosa

• Keylor Navas jest już gotowy, wracamy do gry

• Gekas wybiegł teraz sam na sam, ale kapitalnie uprzedził go Navas. Bramkarz Kostaryki złapał jednak przy tej interwencji jakąś kontuzję

• Brenes uderzył teraz na bramkę rywala, ale zrobił to niedokładnie. Zaczną Grecy.

• Kostaryka zaczyna drugą część dogrywki

• Piłkarze korzystają z okazji i uzupełniają płyny. Zaraz wznowimy grę.

• W tym momencie sędzia skończył pierwszą połowę dogrywki

• A teraz Brenes najpierw dośrodkował z prawej strony, a następnie faulował rywala. Rzut wolny dla Grecji.

• A przed chwilą faulowany był Cubero

• Torosidis dośrodkował teraz z prawej strony, ale spokojnie piłkę złapał Navas

• Ależ zamieszanie pod bramką Kostaryki, piłka skakała od jednego do drugiego piłkarza i w końcu została wybita na rzut rożny

• Stanęli teraz przed niezłą okazją Grecy, ale arbiter odgwizdał faul Papastathopoulosa

• Mamy teraz okres chaotycznej gry z obu stron. Ani jedni ani drudzy nie potrafią dłużej utrzymać się przy piłce

• Karagounis oddał strzał sprzed pola karnego, ale nie dość, że został przyblokowany, to jeszcze nie wywalczył nawet rzutu rożnego.

• To powinien być gol! Po dośrodkowaniu z prawej strony przed idealną okazją stanęli Mitroglou i Gekas, ale żaden z nich nie potrafił skierować piłki nawet w światło bramki!

• Christodoulopoulos oddał teraz strzał na bramkę, ale mocno się pomylił i grę wznowi Navas

• Na spalonym był teraz Mitroglou

• I już było blisko! Torosidis dośrodkował z prawej strony, a Giancarlo Gonzalez o mało nie pokonał własnego bramkarza! Złapał jednak piłkę Navas

• Arbiter daje znak, dogrywkę zaczynają Grecy!

• Warto było pocierpieć w pierwszej połowie, żeby zobaczyć taką dramaturgię, takie emocje. Kostaryka już była w ogródku, już witała się z gąską, a tu trzeba grać jeszcze pół godziny. I to w dziesięciu na jedenastu.

• KONIEC DRUGIEJ CZĘŚCI MECZU, CZEKA NAS DOGRYWKA!

• Bramkarz Kostaryki wrócił już do gry, a Grecja miała rzut rożny. Kiepsko go jednak wykonała i Kostarykanie wybili piłkę

• Navas złapał teraz jakąś kontuzję i mamy przerwę w grze

• NAVAS! To powinien być gol! Torosidis genialnie dośrodkował z prawej strony, Mitroglou świetnie uderzył głową, a Navas uratował swój zespół. Ależ końcówka!

• Akcja Greków przy której mieliśmy strzał Manolasa, z którym Navas sobie jeszcze poradził. Kiedy jednak piłkę dobijał Papastathopoulos, to nie miał żadnych szans! Będzie dogrywka?

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLL!! PAPASTATHOPOULOS! TO JESZCZE NIE KONIEC!!

• Bramkarz Kostaryki dostał zresztą żółtą kartkę za grę na czas

• Kolejna akcja Greków, w której brakło dokładności. Tym razem mieliśmy zbyt długie zagranie w kierunku Cholevasa i od bramki zacznie Navas

• Teraz było blisko wyrównania! Christodoulopoulos przeprowadził świetną akcję prawą stroną, dośrodkował w pole karne, a na piątym metrze w ostatniej chwili interweniował Navas

• Brenes dośrodkował teraz z lewej strony boiska, ale poradzili sobie obrońcy greccy

• Grecy mają piłkę, ale nie wiedzą, co z nią zrobić. Ciężko będzie im odmienić losy spotkania, nawet grając z jednym zawodnikiem więcej

• Bolanos schodzi z boiska, a w jego miejsce widzimy Brenesa

• Cholevas dośrodkował z rzutu wolnego, a głową uderzył Manolas. Pomylił się jednak i to dość mocno

• Giorgos Karagounis oddał teraz strzał z rzutu wolnego, ale zapomniał chyba, że nie gra w rugby i gruchnął kilka metrów za wysoko.

• Na boisku pojawił się też Katsouranis, który zmienił Maniatisa

• Obyło się jednak bez kartki, a Gamboę zmienia Acosta

• Gamboa powoli schodzi z boiska, zaraz może dostać żółtą kartkę za zbyt długie podchodzenie do strefy zmian

• Samaras przeprowadził indywidualną akcję, dograł do Cholevasa, a ten w pole karne do Gekasa. Strzał tego ostatniego był niecelny

• Żółta kartka, tym razem dla Greka. Konkretnie dla Manolasa

• Navas, co za interwencja! Mieliśmy dośrodkowanie z lewej strony w pole karne Kostaryki, a jej bramkarz efektownie, na dwa razy uprzedził rywali i zapobiegł zagrożeniu pod swoją bramką!

• Żółta kartka dla Bryana Ruiza

• Christodoulopoulos uderzył teraz głową na bramkę Kostaryki, ale zrobił to niecelnie.

• Oscar Granados, rezerwowy bramkarz Kostaryki, dostał właśnie żółtą kartkę. Prawdopodobnie za wyrzucenie piłki na boisko w trakcie trwania akcji

• Realizator pokazał przed chwilą powtórkę, na której ewidentnie widać, że Torosidis zagrał piłkę ręką we własnym polu karnym po dośrodkowaniu. Kostaryka powinna mieć rzut karny.

• Bolanos oddał teraz strzał na bramkę, ale został zablokowany

• Ależ błąd Karnezisa! Ruiz oddał lekki strzał sprzed szesnastego metra, piłka toczyła się po ziemi dobre pół godziny, a bramkarz nawet nie zareagował. Ten strzał był spokojnie do wybronienia.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLL! Bryan Ruiz, 1:0 dla Kostaryki!

• Piłkarze już wychodzą na boisko, za chwilkę wznowimy grę

• Katastrofa, inaczej nie da się określić tej pierwszej połowy. Jedni i drudzy zagrali ultra defensywnie, zapominając o tym, że piłka nożna polega na zdobywaniu goli. Druga połowa będzie lepsza, bo... gorsza być już nie może.

• I tym momencie arbiter zakończył pierwszą połowę

• Dwie minuty doliczył sędzia do pierwszej połowy

• Karagounis dośrodkowywał teraz z rzutu wolnego, ale spokojnie piłkę chwycił goalkeeper Kostaryki

• Żółta kartka dla Duarte

• Przed chwilą mieliśmy dośrodkowanie w pole karne Greków, ale tam dobrze interweniował Maniatis

• A teraz jeden z Greków był na spalonym

• Mieliśmy małe przebudzenie, zobaczymy jak długo znów będziemy musieli czekać na kolejną ciekawą sytuację. Na razie wróciliśmy do kopaniny.

• To powinna być bramka! Cholevas kapitalnie dośrodkował z lewej strony, a Navas genialnie wybronił strzał Salpingidisa z bliskiej odległości!

• Żółta kartka dla Samarisa za faul na Campbellu

• Kostaryka stara się teraz grać długimi podaniami do Campbella, ale zupełnie jej to nie wychodzi, wszystko kończy się stratą

• Dużo, bardzo dużo gry w środku, praktycznie zero akcji bramkowych. Fatalnie ogląda się ten mecz

• Teraz z kolei to Kostarykanie mieli rzut rożny, ale to wszystko skończyło się pewnym chwytem Karnezisa

• Mieliśmy teraz dwa dośrodkowania w pole karne Kostaryki, oba jednak bez skutku dla Greków.

• Giorgos Karagounis przymierzył teraz z dystansu, ale trafił wprost w spokojnie interweniującego Navasa.

• Delikatnie mówiąc jest to typowy mecz walki. Dużo gry w środku pola, mało dogodnych okazji podbramkowych. Dopóki któraś ze stron nie otworzy nam wyniku, to ten mecz może tak wyglądać do samego końca

• Kapitan Greków już normalnie gra, a jego drużyna właśnie ma rzut rożny

• Giorgos Karagounis złapał teraz jakąś kontuzję w starciu z rywalem, ale już zaraz będzie pewnie gotowy do gry

• Bolanos dośrodkował z tego rzutu wolnego, ale nikt nie doszedł do tej piłki.

• Karagounis faulował teraz na skraju pola karnego Campbella. To będzie świetna okazja dla Kostaryki

• Szybka akcja Kostaryki, na dwa - trzy podania. Skończona jednak niedokładnym dośrodkowaniem Juniora Diaza.

• A teraz na spalonym był Salpingidis

• Mieliśmy strzał głową po dośrodkowaniu z tego cornera, jednak był on niecelny. Od bramki zacznie Navas

• Samaras dośrodkował przed chwilą z lewej strony boiska, ale w polu karnym dobrze sobie poradzili obrońcy Kostaryki. Tylko rzut rożny

• Christodoulopoulos uderzył teraz sprzed szesnastki, ale nieznacznie się pomylił.

• Samaras mógł teraz wyjść na dobrą, bramką okazję, ale sędzia odgwizdał spalonego

• Sporo chaosu mamy teraz na boisku, żadna ze stron nie potrafi dłużej utrzymać się przy piłce i notuje proste straty

• Teraz zrobiło się groźnie! Ruiz dobrze rozprowadził akcję, dograł z środka na lewo do Bolanosa, który jednak nieznacznie przestrzelił.

• Gamboa ładnie zagrywał teraz piłkę z prawej strony w pole karne, ale tam nikt nie zdołał jej przejąć.

• Spokojny początek spotkania, ani jedni ani drudzy nie zdecydowali się jeszcze na jakiś frontalny atak.

• Christodoulopoulos uderzył teraz z dystansu, ale nie trafił nawet w bramce

• Błyskawiczny pierwszy faul. Poszkodowanym Samaras, faulującym Umana

• Arbiter z Australii daje znak, mecz zaczynają Kostarykanie

• Hymny narodowe już za nami, zawodnicy są już gotowi to rozpoczęcia spotkania.

• Piłkarze obu drużyn już wychodzą na boisko, za trochę ponad pięć minut zaczniemy ten mecz.

• Dla Benjamina Williamsa, który będzie sędzią głównym tego spotkania, będzie to trzeci mecz na tym turnieju. Wcześniej prowadził starcia Hondurasu z Ekwadorem (1:2) oraz Belgii z Koreą Południową (1:0)

• Grecja na Mistrzostwach Świata wygrywała tylko dwa razy. Przed czterema laty pokonała 2:1 Nigerię i na obecnym turnieju w takim stosunku ograła Wybrzeże Kości Słoniowej.

• Spodziewaliśmy się bardziej Wybrzeża Kości Słoniowej, a do kolejnej fazy przeszedł najmniej oczekiwany zespół. Skoro tutaj są, to znaczy, że byli lepsi - powiedział przed tym spotkaniem Yeltsin Tejeda.

• Keylor Navas na tym turnieju wybronił siedem na osiem celnych strzałów na jego bramkę. Skapitulował tylko raz, kiedy Edinson Cavani pokonał go z rzutu karnego

• Ostatnią drużyną ze strefy CONCACAF, która awansowała do ćwierćfinału Mistrzostw Świata były Stany Zjednoczone w 2002 roku. Dziś Kostaryka może nawiązać do tamtego sukcesu.

• Grecy na dużych turniejach nie wygrali nigdy wyżej niż jedną bramką. Czterokrotnie padał wynik 1:0 i trzykrotnie 2:1.

• Obecność w czołowej szesnastce obu tych drużyn jest sporym zaskoczeniem. Grecy do tego są jedyną drużyną w tym gronie, która w fazie grupowej miała ujemny bilans bramkowy (-2)

• Grecja jeszcze nigdy nie zaszła tak daleko w Mistrzostwach Świata, Kostaryka zrobiła to raz. W 1990 roku na tym etapie pokonała 4:1 Czechosłowację i odpadła dopiero w ćwierćfinale z RFN.

• To będzie pierwszy w historii mecz pomiędzy tymi dwiema drużynami i od razu z tak dużą stawką. Kto według Was dzisiaj awansuje? Zachęcam do zostawiania typów w komentarzach.

• Ławka rezerwowych Grecji: Tzavellas, Moras, Tziolis, Kone, Mitroglou, Glykos, Kapino, Christodoulopoulos, Gekas, Fetfatzidis, Katsouranis, Tachtsidis

• Ławka rezerowych Kostaryki: Acosta, Myrie, Barrantes, Francis, Granados Maroto, Brenes, Pemberton, Miller, Calvo, Urena, Cubero, Cambronero

• Zachęcam do zapoznania się z wyjściowymi jedenastkami, które już mamy po lewej stronie, a za chwilę podam również ławki rezerwowych. Tymczasem możecie zapoznać się z zapowiedzią tego meczu, którą przygotował dla Was Daniel Kawczyński. Można ją znaleźć tutaj

• Witamy! Już tylko godzina została do rozpoczęcia czwartego ćwierćfinałowego spotkania na Mundialu w Brazylii. Naprzeciw siebie staną Kostaryka i Grecja, a na relację live z tego wydarzenia zaprasza Damian Wiśniewski.