0 dogrywka 1 połowap.

1 dogrywka 2 połowap.

• Po dramatycznym pojedynku faworyt ostatecznie nie zawiódł. Niemcy pokonują waleczną Algierię i to oni zmierzą się w ćwierćfinale z Francją. Zapowiada się wielki piłkarski spektakl. To tyle z naszej strony, za uwagę dziękują Bartek Czekała i Kuba Seweryn.

• Koniec! Niemcy w ćwierćfinale!

• Jeszcze kontaktowy gol dla Algierii! Dośrodkowanie Feghouliego, na które idealnie nabiegł Djabou i huknął z bliska do siatki!

• GOL! Djabou!

• Dwie minuty doliczone do dogrywki.

• Kontratak Niemców, Oezil w idealnej okazji wykłada piłkę Schuerrle, który jednak uderza niechlujnie w stojącego na linii bramkowej obrońcę, ale dobitka Oezila już nie pozostawiła wątpliwości! 2:0, Niemcy w ćwierćfinale!

• GOL! Mesut Oezil!

• Slimani mógł wyjść sam na sam z Neuerem, ale nie miał już siły uciec Boatengowi i padł na murawę.

• Kramer! Debiutant na Mundialu przegrywa pojedynek z M'Bohlim! Chwilę później w kolejnej akcji Mueller minął już bramkarza Algierii, ale nie był w stanie dograć przed pustą bramkę do Oezila!

• Schuerrle zablokowany w polu karnym przez Belkalema, który jeszcze ucierpiał w tym starciu. Przerwa w grze trwała jednak ledwie około 20 sekund

• Pięć minut nadziei dla Lisów Pustyni.

• Wrzutka Djabou, rykoszet i wybija piłkę z pola karnego Mertesacker.

• Djabou złapany na spalonym.

• Christoph Kramer wchodzi na boisko w miejsce Bastiana Schweinsteigera, który nie wytrzymał fizycznie trudów tego meczu.

• Centra Feghouliego w światło niemieckiej bramki, ale spokojnie łapie piłkę Neuer.

• Djabou faulowany 25 metrów od bramki Neuera. Żółta kartka dla Lahma.

• Wznawiamy grę!

• Koniec pierwszej połowy dogrywki!

• Khedira przedarł się lewym skrzydłem, ale nie potrafił celnie dośrodkować do Schuerrle.

• Korner dla Niemców po szarży Mesuta Oezila.

• Schuerrle zablokowany w polu karnym rywala po akcji indywidualnej.

• Szansa Mostefy! Po błędzie Khediry piłka spadła pod nogi algierskiego pomocnika, ale ten uderzył z kilkunastu metrów obok bramki!

• Djabou już zdołał wywalczyć korner dla swojego zespołu.

• Djabou zmienia Soudaniego.

• Mueller huknął z dystansu, ale piłka nieznacznie minęła bramkę Algierczyków!

• Halliche tym akcentem zakończył swój występ. W jego miejsce Bougherra.

• Akcja indywidualna Ozila przerwana w polu karnym przez Halliche'a.

• Kapitalne wykończenie akcji Muellera na lewym skrzydle przez Schuerrle! Gracz Chelsea, ciężko powiedzieć czy specjalnie, czy przez przypadek, uderzył piętą lewej nogi i umieścił piłkę w bramce Raisa.

• Niemcy - Algieria

• GOOOL! 1-0! SCHUERRLE!

• Zaczynamy dogrywkę. Od środka rozpoczęli Niemcy.

• Ogromna mobilizacja w szeregach Algierii. Przed nami sporo emocji!

• Zakończenie meczu. Przed nami kolejne 30 minut emocji!

• Lahm wrzucał z prawej strony, do strzału doszedł Schuerrle, ale uderzył obok bramki!

• Doliczono 4 minuty.

• Znowu świetna centra, tym razem na głowę Schweinsteigera, ale znowu kapitalnie broni M'Bohli!

• Neuer znowu ratuje Niemców przed polem karnym!! Wybija piłkę na aut!

• Boateng uderza z dystansu prosto w rękę Feghouliego i mamy rzut wolny dla Niemców.

• Znowu Mueller! Ograł obrońcę w polu karnym, ale uderzył obok bramki!

• Co broni M'Bohli! Strzał z 5 metrów Müllera kapitalnie broni bramkarz Algierii! Dobijał Schuerrle, ale uderzył wprost w bramkarza!

• Nareszcie dobra akcja Niemców. Mueller popędził prawą stroną, wrzucił w pole karne na głowę Schweinsteigera, ale ten uderzył obok bramki!

• Brahimi w miejsce Taidera.

• Znowu Algieria! Soudani fatalnie podawał do Slimaniego i Boateng wybija piłkę!

• Kolejna kontra Algierii! Znowu uderzenie z dystansu, tym razem Slimani prosto w bramkarza!

• Teraz uderzał Feghouli, obok słupka!

• Kolejny strzał Schuerrle, ale prosto w bramkarza.

• Ponownie Neuer musiał interweniować poza polem karnym! Po raz kolejny świetna interwencja bramkarza Niemiec!

• Khedira w miejsce Mustafiego.

• Mustafi leży na murawie. Potrzebna jest pomoc lekarzy.

• Piłka w ostatnich minutach toczy się w środku pola.

• Niemcy coraz intensywniej atakują, ale brakuje ostatniego podania.

• Tym razem w pole karne dogrywał Schuerrle, ale Mandi dobrze interweniuje!

• Feghouli wrzucał z prawego skrzydła, ale Boateng wybija piłkę.

• Świetna kombinacyjna akcja Niemców! Lahm zza pola karna uderzył, piłka przeszła po palcach na róg!

• Oezil pomagał sobie ręką przy przyjęciu piłki. Od rzutu wolnego zacznie Algieria.

• Ależ zrobił nam się mecz! Kontra Algierii, ale złe dośrodkowanie w pole karne i znowu przy piłce Niemcy!

• Świetna wrzutka na głowę Mustafiego, ale ten uderzył prosto w bramkarza!

• Przed szansą Schuerrle! Wpadł w pole karne, wydawało się, że upadnie, ale utrzymał równowagę i uderzył po rykoszecie! Milimetry minęły bramkę!

• Podobny początek drugiej części gry do tego w pierwszej połowie. Znowu Niemcy starają się zdominować Algierię w środku pola.

• Pierwsza zmiana w zespole Niemiec. Za niewidocznego dziś Goetze wszedł Schuerrle.

• Zaczynamy drugą część gry! Od środka Algieria. Przed nami minimum 45 minut emocji.

• Piłkarze już na murawie. Za chwilę początek drugiej połowy.

• Pierwsza połowa to różny przebieg gry. Pierwsze minuty pod dyktando Niemców, którzy dłużej utrzymywali się przy piłce. Jednak z każdą następną minutą to Algieria była stroną dominującą i kilkukrotnie zagroziła poważnie bramce Neuera. Końcówka połowy należała jednak do reprezentacji prowadzonej przez Joachima Loewa, która starała się zagrozić bramce Algierii poprzez atak pozycyjny.

• Koniec pierwszej części gry. Do przerwy wynik bezbramkowy.

• Doliczona jedna minuta.

• Ponownie uderzał Kroos, ale wysoko nad bramką!

• Halliche ukarany żółta kartką za brutalny faul.

• Powinno być 1:0! Kross z dystansu, M'Bohli paruje przed siebie! Dobijał jeszcze Goetze, ale prosto w bramkarza!

• Mostefa uderzał z dystansu po rykoszecie! Niewiele brakowało, aby piłka wpadła do siatki! Neuer nie miałby nic do powiedzenia!

• Strzał Oezila z dystansu, bramkarz Algierii odbił przed siebie, ale Mueller nie zakończył tej akcji dobitką.

• Uderzenie Müllera głową, ale jego strzał mija bramkę!

• Soudani na spalonym.

• Feghouli uderza z rzutu wolnego, ale fatalnie.

• Dobra akcja Oezila prawą stroną, zagrał w pole karne do Lahma, ale jego strzał zablokowany!

• Szybkie wznowienie Niemców z rzutu wolnego, ale jak szybko zaczęli tak szybko stracili piłkę...

• Algieria nie boi się swojego dzisiejszego rywala i bardzo ostro naciska go pressingiem. Niemcy bardzo łatwo tracą futbolówkę.

• Kolejny raz zza pole karne wybiega Neuer, ale tym razem interweniuje bardzo poprawnie!

• Oezil mocno bił piłkę w pole karne, M'Bohli paruje na rzut rożny!

• Po każdym udanym podaniu graczy Algierii na trybunach niesie się głośne 'ole!'.

• Niemcy początek spotkania prowadzili grę, ale w ostatnich minutach to Algieria poważniej zagroziła bramce Neuera. Robi nam się ciekawy mecz!

• Kolejna świetna akcja Algierii! Ghoulam wpada w pole karne, ale uderza obok bramki!

• Świetne dośrodkowanie do Slimaniego, który uderza i piłka ląduje w siatce! Był jednak spalony....

• Mogło być 0:1! Soudani minął dwóch obrońców, ale z ostrego kąta uderzył nad bramką!

• Bardzo mocny strzał Schweinsteigera z dystansu, broni M'Bohli na rady, ale ostatecznie łapie futbolówkę.

• Kolejna kontra algierczyków! Slimani minął Boatenga, ale zatrzymał się na wysokim Mertesackerze.

• Ależ kontra Algierii! Szybka prostopadła piłka do Feghouliego, z bramki wyszedł Neuer, ale Feghouli minął go, ale miał za ostry kąt, aby wpakować piłkę do bramki!

• Płaskie zagranie z prawej strony w pole karne Algierii, ale znowu dobrze interweniuje M'Bolhi!

• Prostopadłe zagranie do Muellera, ale uprzedza go M'Bohli!

• Za mocne zagranie Ghoulama i od bramki zacznie Neuer.

• Dobra piłka od Lahma do Mustafiego, ale ten znajdował się na pozycji spalonej. Jak jednak pokazały powtórki, spalonego nie było.

• Niemcy od początku ostrym pressingiem atakują algierczyków na ich połowie boiska.

• Początek spotkania! Przy piłce Niemcy.

• Zawodnicy już na środku boiska. Przed nami hymny obu Państw!

• Piłkarze już w tunelu odprowadzającym na płytę boiska.

• Już za 10 minut początek tego meczu w którym faworyt jest tylko jeden, a jest nim reprezentacja Niemiec. Czy Algieria jest w stanie sprawić niespodziankę? Podzielcie się swoimi opiniami w komentarzach!

• Sędzią głównym dzisiejszego meczu będzie Sandro Ricci z Brazylii.

• Algieria: Si Mohamed, Zemmamouche, Bougherra, Mesbah, Medjani, Cadamuro, Yebda, Brahimi, Bentaleb, Djabou, Ghilas, Mahrez.

• Wyjściowe składy już znamy. Teraz czas na ławki rezerwowych. Niemcy: Zieler, Weidenfeller, Großkreutz, Ginter, Hummels, Durm, Khedira, Draxler, Kramer, Schürrle, Podolski, Klose.

• Do tej pory obie ekipy spotkały się dwa razy i co ciekawe, dwa razy to Niemcy schodzili z boiska pokonani. Na Mundialu w 1982 roku Afrykanie pokonali faworyzowaną ekipę z Europy 2:1, a do dalszej rundy nie awansowali tylko z powodu wyniku meczu Niemcy – Austria, który do dziś budzi niesmak kibiców na całym świecie. Loew uważa jednak, że o żadnej zemście nie może być mowy. – Takie gadanie jest irytujące. Poza mną, Weidenfellerem i Klose, żaden z moich zawodników nie był wtedy jeszcze nawet na świecie – dodał niemiecki szkoleniowiec.

• W meczu 1/8 zdecydowanym faworytem są Niemcy. Wie o tym każdy, oczywiście szkoleniowiec afrykańskiego zespołu także jest w tej grupie. – Jesteśmy malutką Algierią, a spotkamy się z potężnymi Niemcami. To będzie bardzo trudny pojedynek. Uważam, że możemy grać lepiej niż w fazie grupowej i postaramy się to pokazać w starciu z ekipą Loewa – powiedział Halihodżić.

• Drużyna trzykrotnych mistrzów świata w fazie grupowej zaimponowała szczególnie meczem z Portugalią, która rozgromiła aż 4-0. Z postawy zespołu zadowolony jest kapitan, Philip Lahm. – Zrobiliśmy duży krok naprzód i jesteśmy usatysfakcjonowani. To, że każdy z nas bierze udział w akcjach defensywnych, czyni nasz zespół silnym. Mam wrażenie, iż nasz zespół naprawdę dobrze ze sobą współpracuje – powiedział gracz Bayernu.

• W fazie grupowej Niemcy wygrali wszystkie trzy spotkania i wyszli z grupy na 1. miejscu. Losy algierczyków ważyły się do ostatniego meczu z Rosją w którym wystarczał im remis. Mecz zakończył się wynikiem 1:1 i ten rezultat dał im awans z drugiego miejsca.

• Po lewej stronie mamy już awizowane składy. W obydwu jedenastkach bez większych zmian.

• Witamy serdecznie na relacji live z kolejnego meczu na Mundialu w Brazylii. Już za około godzinę na murawę w Porto Alegre wybiegnie reprezentacja Niemiec i Algierii!