3 1 połowa

Portugalia

0

• Za relację z hitowego starcia grupy G dziękuje Wam Filip Błajet!

• Z meczu Niemcy - Portugalia to wszystko, ale już za godzinę kolejna relacja LIVE! Mecz Nigerii z Iranem o 21:00!

• Z kolei Portugalczycy chcieliby o tym meczu jak najszybciej zapomnieć. Drużyna Bento jest teraz pod ścianą i następny mecz, będzie meczem o wszystko.

• Niemcy rozpoczęli swój marsz po medal mistrzostw świata. Czy dadzą radę utrzymać tempo z dzisiejszego meczu w kolejnych starciach?

• Koniec meczu. Niemcy pewnie ograli Portugalczyków, a bohaterem meczu zostal Thomas Mueller, strzelec hat-tricka.

• Inna sprawa, że był to strzał w sam środek bramki...

• Ronaldo tym razem celnie z ponad 30 metrów. Potężne uderzenie dał radę sparować jednak Neuer, który wybił piłkę na aut. Najlepszy strzał gwiazdora Realu w dzisiejszym spotkaniu.

• Kolejna szansa z rzutu wolnego dla CR7. Może w końcu obok muru?

• Serbski arbiter doliczył dwie minuty do regulaminowego czasu gry.

• Podolski chciał zabrać się z akcją prawą stroną, jednak sędzia liniowy wskazał na spalonego.

• Podolski padł w polu karnym po starciu z Andre Almeidą. Nie ma rzutu karnego, przynajmniej sędzia nie dopatrzył się przewinienia.

• Ronaldo wykonywał rzut wolny z czterdziestu metrów, Neuer ustawił liczny mur, który stworzył jeden zawodnik. Gdzie trafił gwiazdor Realu? Prosto w niego. To nie jest dzień Portugalii.

• Andre Almeida minął się z piłka, ale nie połapał się w tym wszystkim Schuerrle.

• Za kilka minut będziemy mogli mówić o czwartej kolejnej porażce z rzędu Portugalczyków z reprezentacją Niemiec.

• Miękka centra Naniego, walkę o górną piłkę wygrał Jerome Boateng.

• Podolski zmienia strzelca hat-tricka. Mueller ma czas na odpoczynek.

• Mundial 2014: Niemcy - PortugaliaMundial 2014: Niemcy - Portugalia

• Lukas Podolski gotowy do wejścia na boisko. Kogo zmieni gracz Arsenalu?

• Prostopadła piłka do Edera, jednak Neuer zachował się jak typowy liber i wyjaśnił sytuacje wybiciem na aut.

• Z prawej strony pola karnego z bardzo ostrego kąta dogrywał Shuerrle, Rui Patricio wypluł piłkę na piąty metr, a tam czekał zawodnik Bayernu. Typowy Mueller.

• HAT-TRICK MUELLERA!

• Bomba Naniego z dystansu wybroniona przez Neuera, do wypiąstkowanej piłki dopadł Eder i został powalony. Gwizdek sędziego milczy.

• Eder wywalczył rzut z autu na wysokości pola karnego. Jedno z lepszych zagrań Iberyjczyków dzisiaj.

• Za cierpiącego Hummelsa Mustafi.

• Hummels zderzył się w powietrzu z Ederem i chyba ucierpiał przy lądowaniu. Interwencja lekarzy, szykuje się zmiana defensora BVB.

• Wszystko wskazuje na to, że następny mecz Portugalczyków będzie meczem o wszystko.

• Dwójkowa akcja Lahma z Schuerrle, ale kapitan niemieckiej kadry nie dobiegł do piłki.

• Mueller doskonale posłał prostopadłą piłkę do Schuerrle, gracz Chelsea znalazł Goetze, który zaczął się bawić w polu karnym i próbował przełożyć obrońcę Portugalii, w wyniku czego został zablokowany. Kolejna setka Niemców.

• Nani próbował strzelać z pola karnego, jednak skończyło się blokiem. Po nieudanej próbie uderzenia próbował wycofać przed pole karne, ale źle. Tylko korner.

• Dośrodkowanie z lewej strony Goetze, ale tym razem Rui Patricio wyłapał piłkę. Jedna z jego nielicznych dobrych interwencji.

• Ronaldo kropnął z dystansu, ale trafił wprost w niemieckiego obrońcę. CR7 nie wygląda jak człowiek w pełni formy.

• Ceontrao zniesiony na noszach, wygląda to na poważniejszy uraz. Za niego Andre Almeida.

• Za mięsień uda trzyma się Coentrao. Kolejny uraz w portugalskiej ekipie.

• Oezil schodzi z boiska, w jego miejsce dynamiczny Andre Schuerrle, który może napsuć sporo zdrowia defensorom Portugalii.

• Kibice na meczu Niemcy - Portugalia

• Niemcy mają dużo miejsca na skrzydłach. Szeroko ustawieni Goetze i Oezil nie mają problemów z opanowaniem piłki, a przy okazji mają mnóstwo przestrzeni.

• Ronaldo wprost w mur. Siła duża, z celnością znacznie gorzej.

• Nani sprytnym balansem ciała wyminął dwóch przeciwników, ale zatrzymał się na trzecim. Piłkę przejął CR7 i wywalczył faul około 25 metrów od bramki.

• Portugalczycy w ogóle bez wiary w korzystny rezultat. Ronaldo stara się atakować z głębi boiska, jednak szybko jest podwajany i potrajany.

• Mueller centrował na długi słupek, jednak Goetze uprzedzony przez Joao Pereirę.

• Niemcy grają wręcz za koronkowo. Trzech z nich miało okazję na strzał, mimo to ekipa z zachodu Europy dalej rozgrywała piłkę.

• Centra Moutinho wylądowała na głowie Hummelsa, który tym samym naprawił swój błąd.

• Eder wygrał pojedynek biegowy z Hummelsem i wywalczył rzut wolny na wysokości pola karnego. Będzie szansa na centrę dla Moutinho.

• Mogło być groźnie pod bramką ekipy Loewa, jednak nieporozumienie Coentrao z Nanim, którzy zderzyli się, w wyniku czego futbolówką przekroczyła linię końcową.

• Kapitalna okazja Oezila! Gwiazdra Arsenalu dostała prostopadłą piłkę od Goetze i znalazłsię sam na sam z Rui Patricio, jednak przegrał ten pojedynek. Dobijał jeszcze Mueller, ale przeniósł piłkę nad poprzeczką.

• Niemcy atakują skrzydłami, boczni obrońcy mogą się teraz włączać do akcji bez obaw o szybki kontratak.

• Centra Coentrao z lewej flanki pewnie wyczyszczona przez Hummelsa.

• Na spalonym szykujący się do dośrodkowania Hoewedes.

• Niemcy rozpoczynają połowę od długiego rozgrywania futbolówki, Portugalczycy nie kwapią się do pressingu.

• Początek drugiej części gry, serbski arbiter nakazał start!

• Ricardo Costa zmienia niewidocznego Miguela Veloso.

• Piłkarze obu ekip już gotowi na drugą połowę. Portugalczycy w grobowych nastrojach przed drugą częścią gry.

• Za 15 minut druga część spotkania! Pogrom czy walka Portugalczyków o honor?

• Czy Portugalczycy są w stanie się podnieść ze stanu 0-3 grając w 10? To dopiero jest mission impossible.

• Ostatni gwizdek serbskiego arbitra w pierwszej połowie. Portugalczycy odetchnęli z ulgą.

• Czyli szykuje się nie tylko hokejowy zamek, ale też hokejowy wynik...

• Mundial 2014: Niemcy - Portugalia

• Mueller uderzył po raz kolejny. Tym razem nie czysto w piłkę trafił Bruno Alves, a Mueller znalazł się we właściwym miejscu, we właściwym czasie i z jedenastu metrów strzelił przez ręce Rui Patricio. Pogrom.

• 3-0!

• Brązowi medaliści ostatniego mundialu ze spokojem zakładają hokejowy zamek.

• To pierwsza czerwona kartka Pepe w narodowych barwach.

• Niemcy ze spokojem rozgrywają piłkę, od razu widać, że nasi zachodni sąsiedzi mają przewagę jednego piłkarza.

• Może nie na czystą walkę, ale bardziej na kartkę żółtą, niż czerwoną.

• Powtórki pokazują, że czerwona kartka to nie koniecznie była najlepsze decyzja w życiu serbskiego arbitra. Wyglądało to na czystą walkę o piłkę...

• Kroos strzelał z rzutu wolnego, jednak trafił w mur. Tylko korner.

• Niemcy

• CZERWONA KARTKA DLA PEPE ZA UDERZENIE W TWARZ MUELLERA!

• Z rzutu rożnego Moutinho wrzucił na 7 metr, gdzie Eder wyskoczył w powietrze najwyżej. Strzelił jednak za wysoko.

• Szansa Portugalii! Fabio Ceontrao dostał piłkę od Joao Moutinho i był ustawiony na siódmym metrze. Jednak zamiast strzelać próbował jeszcze podawać do Cristiano Ronaldo, a dogranie zostało wybite na korner.

• Nani ruszył z kontratakiem razem z Cristiano Ronaldo. Zawodnik Manchesteru za wszelką cenę starał się znaleźć zdobywcę Złotej Piłki, jednak podanie okazało się niewypałem.

• Pepe faulował Oezila na połowie Portugalii. Kolejna szansa na centrę ze stałego fragmentu gry.

• Portugalia w ekstremalnie trudnej sytuacji. Dwubramkowa strata w meczu z Niemcami brzmi prawie jak mission impossible.

• Dośrodkowanie z kornera Kroosa na 7 metr, gdzie najwyżej wyskoczył Hummels. Defensor Borussi przeskoczył Pepe i wyprowadził swoją drużynę na dwubramkowe prowadzenie.

• HUMMELS 2-0!

• Kapitalna okazja Goetze! Długa piłka w kierunku Oezila, który spokojnie opanował piłkę w polu karnym i odegrał na 12 metr. Uderzenie zawodnika Bayernu zablokowane.

• Wrzucał Kroos, jednak wzrost Edera przydał się w polu karnym ekipy Bento. Napastnik wybił pikę za pole karne.

• Gotze faulowany przez Pereirę na połowie Portugalii. Będzie szansa na dośrodkowanie ze stałego fragmentu gry.

• Eder za Hugo Almeidę. Gracz Sportingu raczej gorzej nie da rady zagrać.

• Uraz Almeidy po ostrym starciu z Hummelsem. Potrzebna będzie zmiana.

• Almeida na razie punktem stopującym grę Iberyjczyków. Przegrywa pojedynki główkowe, za dużo czeka i źle odgrywa.

• Nani huknął z linii pola karnego, a jego uderzenie minęło poprzeczkę o kilkanaście centymetrów. Neuer nie miałby szans!

• Prostopadłe podanie Kroosa w kierunku Goetze. Piłka była minimalnie za mocna, Rui Patricio pierwszy przy futbolówce.

• Hoewedes centruje z lewej flanki, jednak w centrum pola karnego niezawodny na razie Bruno Alves.

• Faul Moutinho w środku pola i ostatnie ostrzeżenie od sędziego. Gracz Monaco przerwał kontrę Niemców.

• Niemcy na jeden kontakt, Ozil próbował uruchomić wychodzącego na czystą pozycje Muellera. Po raz kolejny świetnie Alves.

• Goetze po raz kolejny przedryblował dwóch rywali i zatrzymał się na Bruno Alvesie.

• Na razie zdecydowanie aktywniejsza prawa strona Portugalii, gdzie grają Nani i Joao Pereira.

• Mueller centrował z lewego skrzydła, ale zdecydowanie za mocno, Oezil nie miał szans na dojście do futbolówki.

• Niemcy spokojnie kreują kolejną akcję, znowu z dużym udziałem środkowych defensorów.

• Almeida próbował zgrać piłkę klatką piersiową, ale zamiast tego oddał futbolówkę ręką. Sędzia odgwizdał złamanie przepisów.

• Do tej pory na Mundialu oglądaliśmy pięć rzutów karnych i wszystkie zostały wykorzystane.

• Szybkie podanie Muellera do wychodzącego na czystą pozycję Khediry, jednak Bruno Alves wygrał szybkościowy pojedynek. Niemcy blisko kolejnej okazji!

• W odpowiedzi Nani dośrodkowaniem szukał Almeidy, jednak Hummels na posterunku.

• GOL! Mueller pewnie strzelił po ziemi, w lewy róg, z krótkiego rozbiegu. Rui Patricio nie miał szans. 1-0!

• Pereira ukarany żółtą kartką za pociąganie za koszulkę Mario Gotze w polu karnym. Wydaje się, że to dobra decyzja sędziego.

• RZUT KARNY DLA NIEMIEC!

• Pereira centrował z prawej strony - kompletnie nieudanie.

• A po drugiej stronie boiska jeszcze groźniej! Rui Patricio fatalnie podał piłkę wprost pod nogi Khediry, który strzelał z ponad 25 metrów w kierunku pustej bramki. Niemiec pomylił się o kilkanaście centymetrów!

• Fatalna strata lama w środkowej strefie, piłkę przechwycił Raul Meireles i posłał w bój Cristiano Ronaldo. Portugalczyk strzelał z ostrego kąta, ale Neuer dał radę wybić piłkę. Groźnie.

• Pierwszy strzał Cristiano Ronaldo w tym Mundialu. Portugalczyk w swoim stylu, z dystansu, z dużą siła. Jednak skuteczność podobna jak w przypadku rzutu rożnego wykonywanego przez Rooneya.

• Joao Pereira próbował dograć do Naniego, jednak futbolówka wyszła za linię końcową. Za mocno.

• Kontra Portugalii. Ronaldo popędził lewą flanką i zagrał po ziemi do Almeidy. Ten wyrzucił się z centrum pola karnego i strzelił zdecydowanie zbyt delikatnie. Neuer wyłapałby piłkę jakby to był balon.

• Gotze wdał się w drybling w polu karnym, ale przegrał walkę z dwoma rywalami. Przecenił swoje siły gracz Bayernu.

• Lahm zgodnie z zapowiedziami gra jako "6" i to przez niego będzie przechodzić większość akcji, czyli styl Pepa Guardioli.

• Centra Boatenga z lewej strony, Gotze wygrał pojedynek główkowy i próbował zgrać w kierunku Muellera. Alves zastopował podanie niemieckiego zawodnika.

• Niemcy w posiadaniu piłki, akcję rozpoczynają Hummels z Mertesackerem.

• Niemcy od środka, pierwszy gwizdek serbskiego arbitra za nami.

• Hymny obu państw!

• Kibice na meczu Niemcy - PortugaliaKibice na meczu Niemcy - Portugalia

• Warto wspomnieć, że rywalami w grupie G Portugalczyków i Niemców będą Ghana i USA. Walka o dwa premiowane awansem miejsca zapowiada się fascynująco.

• Obie drużyny już w tunelach, gotowe do wyjścia na murawę.

• Do rozpoczęcia spotkania już tylko kwadrans.

• Kto jest Waszym faworytem? Portugalia czy Niemcy? Piszcie w komentarzach!

• Niemcy to jedyna drużyna z top4 poprzedniego Mundialu, której jeszcze nie mieliśmy okazji zobaczyć na boisku. Mistrzowie i wicemistrzowie świata swoje mecze wygrali, z kolei Urugwaj, czwarta ekipa, uległ Kostaryce.

• O zdrowie niemieckiego bramkarza także były obawy. Golkiper Bayernu nie trenował przez miesiąc z powodu kontuzji barku, ale jak widać, udało się wyleczyć uraz na czas.

• Gra przeciwko Portugalii to prawie jak finał. To mecz pomiędzy drugą a czwartą drużyną rankingu, a to mówi wiele. Po dzisiejszym spotkaniu będziemy wiedzieli w jakim jesteśmy miejscu

- Manuel Neuer podczas niedzielnej konferencji.

• Co ciekawe, Joachim Loew zdecydował się na grę bez klasycznych bocznych obrońców, którzy są często najlepiej asystującymi zawodnikami swoich drużyn.

• Rozwinęliśmy się jako drużyna i chcemy pokazać to na turnieju. Mamy siłę i wiarę w swoje umiejętności, dzięki czemu wygramy. Oczywiście nie możemy zapominać, że Portugalia to czwarta drużyna świata, ale jesteśmy tu żeby wygrać

- powiedział Podolski dla fifa.com.

• Według zagranicznych mediów ważną rolę w dzisiejszym meczu miał odegrać Lukas Podolski. Joachim Loew zdecydował się jednak posadzić na ławce zawodnika Arsenalu rodem z Gliwic.

• Trenowałem przez ostatnie kilka dni na pełnych obrotach, a nie mógłbym tego zrobić, gdybym był kontuzjowany. Jestem w stu procentach gotowy pomóc drużynie narodowej osiągnąć sukces

- powiedział CR7.

• W ostatnim tygodniu dużo obaw było o zdrowie Cristiano Ronaldo. Zdobywca Złotej Piłki z powodu bólu w kolanie opuścił przedwcześnie jeden z treningów. Gwiazdor Realu zapewnia jednak, że wszystko z nim okej.

• Na dzisiejsze spotkanie nie zdążył wykurować się Bastian Schweinsteiger lub po prostu Joachim Loew nie chce ryzykować jego zdrowiem. Walka w grupie G zapowiada się na bardzo ekscytującą i szkoleniowiec woli pewnie wykorzystać gwiazdę Bayernu w kolejnych spotkaniach.

• Niemcy wygrali ostatnie trzy spotkania z Portugalczykami. Na mistrzostwach Europy w Polsce i Ukrainie pokonali ekipę Bento 1-0 po golu Mario Gomeza.

• Klose brakuje tylko dwóch goli do pobicia rekordu mistrzostw świata pod względem strzelonych bramek i wyprzedzenia Brazylijczyka Ronaldo. Jedyny nominalny napastnik Niemców, zgodnie z zapowiedziami Joachima Loewa, zaczyna mecz na ławce.

• Zapowiedź dzisiejszego spotkania możecie znaleźć pod tym linkiem.

• Pepe zdążył się wykurować na dzisiejsze spotkanie i to on stworzy duet stoperów z Bruno Alvesem. W napadzie obok Hugo Almeidy, ustawionego na szpicy i Cristiano Ronaldo, zagra Nani.

• Niemcy zagrają bez typowej "9". W rolę fałszywych napastników wcielać się będą Mario Gotze oraz Thomas Mueller, którzy podobną rolę pełnią w monachijskim Bayernie. Philipp Lahm, kapitan reprezentacji Niemiec, zajmie miejsce w środkowej strefie boiska.

• Możecie obejrzeć składy obu zespołów, które raczej nie zaskoczyły. Obaj trenerzy wystawili jedenastki zgodnie z przewidywaniami.

• Podczas dzisiejszej relacji LIVE! będzie z Wami Filip Błajet!

• Za chwilę hit grupy G, czyli spotkanie brązowych medalistów poprzedniego Mundialu z Portugalią prowadzoną do sukcesów przez Cristiano Ronaldo. Kto zatriumfuje?