Korea Południowa

1

• Z kolei za dzisiejszą relację dziękuje wszystkim Filip Błajet. Do przeczytania!

• Od 18 kolejne relacje LIVE! na ekstraklasa.net! Zapraszamy!

• Żadna z drużyn nie zaimponowała, ale remis dalej utrzymuje obie w grze o awans z grupy H.

• Koniec! Rosja i Korea Południowa dzielą się punktami!

• 4 minuty doliczył pan Nestor Pitana.

• Żółta kartka dla Koo.

• Denisovw strzelał z około 40 metrów. Jak się skończyło? Blokiem i piłką pod nogami Koreańczyków.

• Miękka wrzutka Kombarowa na głowę Kokorina, ale snajper Sbornej nie dał rady skierować piłki w światło bramki.

• Dobry mecz gra dziś Jeszczenko, który jest pewny w defensywie i dobrze pokazuje się także pod bramką Azjatów.

• Rosjanie o wiele aktywniejsi w grze prawa flanką.

• Kim Bo-Kyung w miejsce zmęczonego Sona Heung-mina.

• Dzagoev z ponad 25 metrów, lecz około metra obok bramki.

• Kokorin wywalczył rzut rożny, mimo dwóch otaczających go rywali.

• Centra w wykonaniu Ki wprost na glowę Bierezuckiego.

• Kombarov wybija na rzut rożny po starciu z Lee.

• Samedow dograł do Dzagoeva, który wpadł w pole karne, ale tam dał sobie wybić piłkę. Sporo ożywienia wprowadziły zmiany dokonane przez Capello.

• Rosjanie atakują dalej przy wrzawie swoich kibiców.

• Olbrzymie zamieszanie pod bramką Azjatów. strzał z prawej strony Dzagoeva został sparowanego przez golkipera Korei, ale piłka ostatecznie spadła pod nogi Kierżakowa, który z pięciu metrów wpakował futbolówkę do siatki.

• WYRÓWNANIE 1-1!

• Denisow w miejsce bezproduktywnego Głuszakowa.

• Hwang Seok-Ho w miejsce Hong Jeong-ho.

• Rosja - Korea Południowa

• Kierżakow na boisku w miejsce Żyrkowa. Capello szuka zmian.

• Lee uderzył nieatakowany z ponad 20 metrów, a Akinfiejew po raz kolejny pokazał dziurawe ręce. Piłka przeleciała mu przez rękawicę i nie udało mu się już jej zatrzymać przed linią bramkową. Korea na prowadzeniu!

• GOOOOOOOOOOL!

• Centra z prawej strony Jeszczenki kończy się faulem Kokorina na bramkarzu.

• Korea przeważa w drugiej połowie, ale ogranicza zagrożenie do strzałów z dystansu.

• Teraz z dystansu kropnął Kombarov. Sung-Ryong, podobnie jak Akinfiejew, wypluł piłkę, ale miał wiele szczęścia - żaden Rosjanin nie zdążył dopaść do piłki.

• Do piłki doszedł Hong, ale nie dał rady skierować piłki do siatki. Wydaje się, że był przetrzymywany przez rywala.

• Jeszczenko sfaulował Yuna blisko pola karnego. Okazja na wrzutkę dla Koreańczyków.

• Dzagoev w miejsce Szatowa, który grał z żółtym kartonikiem.

• Kim z rzutu wolnego z piłki ustawionej ponad 30 metrów od bramki, a Akinfiejew znowu wypluł piłkę. Rosyjski golkiper znowu miał jednak szczęścia i uprzedził Han Kook-Younga.

• Lee Keun-ho za Park Chu-Younga.

• Głuszakow faulował Sona.

• Szykuje się pierwsza zmiana w koreańskiej ekipie.

• Ciekawostka statystyczna: Ki Sung-Yueng w pierwszej połowie miał 100% skuteczności podań, dogrywał 48 razy.

• Son wywalczył korner, mimo że był otoczony przez trzech przeciwników.

• Kolejny strzał z dystansu, tym razem Sung-Yueng. Akinfiejew miał problemy, wypluł piłkę przed siebie, ale to on ostatecznie pierwszy do niej dopadł. Zaspał Park.

• Z dystansu próbował Koo, ale uderzeniu zabrakło siły. Akinfiejew bez problemów sparował piłkę w boczną strefę boiska.

• Żółty kartonik dla Olega Szatowa za faul w środkowej strefie boiska.

• Koo uwikłany w drybling z Ignaszewiczem. Rosjanin górą.

• Strzał Faizulina z ponad 20 metrów z trudem nad poprzeczką przeniósł koreański bramkarz. Dziwna interwencja szczególnie, że wyglądało to na słabą próbę.

• Zaczęli!

• Obie ekipy już gotowe na drugą połowę, bez zmian personalnych!

• Jakie macie przewidywania co do drugiej połowy? Piszcie w komentarzach!

• Schodzący do szatni Capello nie wyglądał na zachwyconego postawą swojego zespołu. Czy Włoch zmieni coś po przerwie?

• Pierwsza połowa nie porywała. Brakowało szybkich akcji, strzałów i bramkowych okazji. Oby w drugiej połowie było lepiej.

• Koniec pierwszej części gry, ostatni gwizdek Nestora Pitany rozbrzmiał przed chwilą.

• Jedna minuta doliczona do regulaminowego czasu gry.

• Końcówka pierwszej połowy pod dyktando Korei, ale na stuprocentowe okazje się to nie przekłada.

• Ignaszewicz wybija piłkę po rzucie rożnym bitym przez Azjatów.

• Rosjanie nie starają się naciskać na połówce Koreańczyków. Piłkarze Sbornej czekają przed własnym polem karnym.

• Z drugiej strony płaskie dogranie w pole karne od Szatowa do Kokorina, który znowuż nie dał rady dobiec do piłki.

• Okazja dla Koreańczyków. Son Heung-min świetnie przyjął piłkę i zdecydował się na strzał, jego jego bomba przeleciała kilkanaście metrów ponad poprzeczką Akinfiejewa.

• Koreańczycy doszli do głosu po słabych pierwszych minutach i teraz to oni zaczęli dłużej konstruować akcje.

• Z drugiej strony próba Koo, a piłka po rykoszecie o kilkadziesiąt centymetrów minęła bramkę Akinfiejewa. Golkiper nawet nie drgnął.

• Tym razem dwójkowa akcja Kokorin - Żyrkow kończy się strzałem tego drugiego. Próba skrzydłowego minęła bramkę Koreańczyków o kilka metrów.

• Po rzucie wolnym Ignaszewicz huknął z ponad 30 metrów. Uderzenie bez problemów minęło skromny mur Koreańczyków i Sung-Ryong musiał zbijać piłkę w bok. Prawdziwa petarda w wykonaniu Rosjanina.

• Żółta kartka dla Ki Sung-Yuenga za brzydki faul w środkowej strefie boiska Samedowie. Atak wyprostowaną nogą.

• Centra Kombarova z lewej flanki na głowę Kokorina, który nieczysto trafił w futbolówke. Strzał przeleciał wysoko ponad poprzeczką.

• Kombarov z rzutu rożnego, lecz Sung-Ryong pewnie wypiąstkował na trzydziesty metr od bramki.

• Kokorin jak na razie bardzo niewidoczny, mało pokazuje się do gry.

• Park Chu-Young miał szanse na strzał z 20 metrów, jednak został uprzedzony przez Ignaszewicza.

• Samedow próbował głową znaleźć Kokorina, schowanego za plecami przeciwnika. To schowanie nie wyszło na dobre dokładności podania.

• Akcja Żyrkowa lewą stroną zakończyła się ostrym dośrodkowaniem, które wybili defensorzy koreańscy.

• Rosjanie póki co częściej atakują prawą stroną. Aktywny jeszcze szczególnie Jeszczenko.

• Sędzia na razie pozwala grać. Sporo twardych starć, których arbiter nie uznał ze niezgodne z przepisami.

• Żyrkow zaskakująco przejął piłkę pod polem karnym rywala, ale szybko futbolówkę stracił.

• Długi przerzut do Ja-Cheola, który nie opanował piłki. Byłaby okazja na centrę z prawej flanki.

• Żółta kartka dla Song Heung-mina za faul w środku pola. Głupia kartka.

• Duża ruchliwość Koreańczyków, Sung-Yueng często pokazuje się do gry.

• Pierwsza dobra okazja Korei. Połowę boiska nieatakowany przebiegł Heung-Min, jednak z ponad 20 metrów uderzył ponad poprzeczką. Pierwsze ostrzeżenie dla Rosjan.

• Oba zespoły rezygnują z wysokie pressingu i wyczekują ataków na swojej połowie.

• Na razie dzieje się mało, ale dłużej w posiadaniu piłki Rosjanie. Koreańczycy słabo weszli w mecz.

• Niezła akcja Rosjan. Z pierwszej piłki Jeszczenko dograł do Samedowa, ale jego centra zablokowana przez lewego defensora Korei.

• Na stadionie w Cuiabie więcej rosyjskich kibiców, którzy żywiołowo dopingują swoich ulubieńców.

• Głuszakow faulowany na połowie Korei. Może być okazja na dośrodkowanie z pod linii środkowej.

• Jeszczenko wywalczył aut dla swojej drużyny, ale to wszystko daleko od bramki Azjatów.

• Rosjanie w posiadaniu piłki. Futbolówkę z własnej połowy wyprowadzają defensorzy.

• Pierwszy gwizdek argentyńskiego arbitra, zaczynamy!

• Obie drużyny już na murawie! Hymny narodowe obu państw.

• Koreańczycy marzą o powtórce z 2002 roku, kiedy to byli rewelacją mundialu rozgrywanego w Azji.

• W Korei średnie nastroje po ostatnich sparingach. Azjaci przegrali ostatni mecz z Ghaną 0-4, a wcześniej podopiecznych Hong Myung-Bo ograli Tunezyjczycy.

• Rosjanie w swojej grupie eliminacyjnej grali świetnie i zajęli pierwsze miejsce, przed faworyzowaną Portugalią.

• Mamy jeden cel, chcemy wygrywać każde spotkanie. W mojej opinii jak najbardziej jesteśmy w stanie awansować do ćwierćfinału

- dość odważne słowa Fabio Capello, czy Rosjanie rzeczywiście są na tyle mocni?

• W pierwszym meczu grupy H Belgowie wygrali z Algierią 2-1. Jak zakończy się drugie spotkanie w tej grupie?

• Zapowiedź meczu, którego początek za ponad 20 minut, możecie przeczytać tutaj. Autorem Daniel Kawczyński.

• Możecie sprawdzić już składy obu zespołów!

• Zapraszamy na relacje LIVE! z meczu Rosja - Korea Południowa, który zakończy dzisiejsze zmagania na Mundialu. Relacje poprowadzi Filip Błajet!