2

Portugalia

2

• Za uwagę dziękuje Filip Błajet! Jutro ruszamy z relacjami LIVE! już od 18! Miłej nocy!

• Dodatkowym smaczkiem ostatniej kolejki będą postacie selekcjonerów USA i Niemiec - Loew był przecież asystentem Klinsmanna. Czy będzie przyjacielski remis?

• Portugalia musi teraz wysoko wygrać z Ghaną (czy są w stanie to zrobić?) i liczyć, że Niemcy pewnie wygrają z ekipą Klinsmanna.

• Portugalia i Ghana mają po jednym punkcie, a Niemcy oraz USA po cztery oczka. Tak samo będą wyglądać pary w ostatniej kolejce grupy G.

• Koniec! Za nami świetny mecz, cztery gole i niezłe tempo rozgrywania akcji. W grupie G dalej nic nie wiadomo.

• Amerykanie już witali się z gąską, aż tu doskonałe dośrodkowanie CR7 i efektowna główka Vareli, który nie dał szans Howardowi. REMIS!

• GOOOOL!

• Centra Veloso z lewej strony, Ronaldo dotknął futbolówki głową, ale tylko musnął piłkę. Od bramki zacznie Howard.

• Sprytnie Wondolowski utrzymywał piłkę na połowie Portugalii umiejętnym dryblingiem. Kolejne kilkanaście sekund ukradzione Europejczykom.

• Schodzi Susi, w jego miejsce na boisku pojawił się Gonzalez.

• 5 minut czasu doliczonego!

• Już nawet Bruno Alves w polu karnym Portugalii. Próbował Portugalczyk w ekwilibrystyczny sposób zmieścić piłkę w siatce, nic z tego.

• Miękka wrzutka Moutinho i szansa Ronaldo! Portugalczyk wyskoczył najwyżej, ale głową uderzył niecelnie.

• Niezłe dośrodkowanie Naniego z rzutu rożnego, ale w powietrzu wygrali Amerykanie.

• Dobra centra Moutinho, jednak niezawodny Howard zdjął piłkę z głowy Edera.

• Poobijany Dempsey schodzi, w jego miejsce Wondolowski. Robił swoje kapitan USA!

• Nie strzelał, jednak nic godnego uwagi z rozegrania tego wolnego nie wynikło.

• Varela faulowany około 35 metrów od bramki. CR7 będzie strzelał?

• Duże zamieszanie w polu karnym Portugalii. Piłka spada pod nogi Bradleya ustawionego na wapnie, który spokojnie zagrał na lewo do Zusiego, a ten zacentrował w kierunku Dempseya. Amerykanin był na pograniczu spalonego i wepchnął piłkę do siatki...brzuchem. Portugalia wylatuje z turnieju?

• STAŁO SIĘ! USA!

• Nani zszedł z prawej strony boiska do środka i kropnął lewą nogą. Niecelnie.

• USA - Portugalia

• Centra Pereiry wybita przez Camerona.

• Besler doznał urazu podczas jednej z interwencji.

• Varela próbował prostopadłej piłki do Ronaldo, jednak połapał się w tym Cameron.

• Jonesu ukarany za faul na Joao Moutinho blisko koła środkowego.

• Portugalia jeszcze nigdy nie zremisowała meczu wynikiem 1-1 w mistrzostwach świata.

• Nani wbiegł między dwóch obrońców i zaliczył teatralny upadek. Gwizdek sędziego milczy jak zaklęty, karnego nie będzie.

• Ronaldo był już sam na sam z bramkarzem, jednak chorągiewka bocznego arbitra powędrowała w górę.

• Yedlin za Bedoye. Defensywna zmiana Klinsmanna, Niemiec chyba zadowolony z wyniku.

• Słaby występ notuje dziś Eder. Portugalia gra jakby bez napastnka.

• Dośrodkowanie Bedoyi zdecydowanie za głębokie.

• Trzecia zmiana Portugalczyków. Na murawie melduje się Varela, a swój występ w dzisiejszym spotkaniu kończy Meireles.

• Ten strzał Jonesa trochę w stylu Ronaldo... Czy CR7 odpowie?

• Blisko Portugalia odzyskania prowadzenia! Nani dośrodkowywał z prawego skrzydła, a na 12 metrze znalazł się Meireles. Zawodnik Portugalii uderzył z powietrza, lecz Howard popisał się kolejną genialną interwencją.

• Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Portugalczycy za krótko wybili piłkę. Ta spadła pod nogi Jonesa, który fantastycznie przymierzył z ponad 20 metrów i huknął nie do obrony. Beto tylko wzrokiem zmierzył strzał zawodnika USA!

• WYRÓWNANIE CÓŻ ZA GOL!

• Błyskawiczny kontratak Portugalii wykończył strzałem Ronaldo. Nie była to jednak dobra decyzja gwiazdora Realu, który miał lepiej ustawionych rywali. Tymczasem aut bramkowy.

• Eder miał mnóstwo miejsca i czasu na uderzenie z dwudziestu kilku metrów, jednak dał się zaskoczyć Beckermanowi nacierającemu od tyłu.

• Dwie próby Amerykanów, jednak uderzenia Bradleya i Beckermana zablokowane we wzorowy sposób przez defensywnych graczy Iberyjczyków.

• Kapitalny jest dziś Johnson. Raz za razem swoimi szarżami rozrywa szyki obronne Portugalii, z Ronaldo też radzi sobie dobrze.

• STUPROCENTOWA SYTUACJA BRADLEYA! Kolejna ofensywna akcja Johnsona, który zgrał na 5 metr do Bradleya, a rozgrywający USA kopnął w ustawionego na linii bramkowej Coste. ALEŻ BYŁO BLISKO REMISU!

• W drugiej połowie lepiej grają piłką Portugalczycy. Jak na razie Carvalho daje dobrą zmianę.

• Amerykanie wychodzili w 4-1! Jednak otwierające podanie jednego z pomocników było złe.

• Zaskakujące uderzenie Edera z z linii pola karnego. Piłka po noce Johnsona i będzie korner.

• Ronaldo rozpędzał się lewą stroną i padł bez kontaktu z rywalem. Gwizdek sędziego milczy, ale kartki za symulowanie argentyński arbiter nie pokazał.

• Zuzi po raz kolejny centrował za głęboko. Piłka nad głowami wszystkich, niektórzy mieli pewnie obawy, że wyleci poza stadion.

• Z drugiej strony kolejna ofensywna akcja Johnsona, który oddał ni to dośrodkowanie, ni to strzał, a Beto miał z zagraniem Amerykanina duże problemy. Korner.

• Kolejny ping pong w polu karnym USA, piłka spada pod nogi Edera, a zawodnik Bragi przeniósł piłkę nad poprzeczką, mimo że miał mnóstwo czasu i miejsca.

• Ronaldo próbował z dystansu lewą nogą, ale został zablokowany przez Camerona. Nie najlepsza próba zdobywcy Złotej Piłki.

• Rozbrzmiał gwizdek argentyńskiego arbitra, od środka zawodnicy z Półwyspu Iberyjskiego. Zaczynamy drugie 45 minut!

• William Carvalho w miejsce Andre Almeidy. Zawodnik Sportingu, którym zainteresowanie wyrażają najmocniejsze zespoły Europy debiutuje na Mundialu.

• Bardzo groźny jest dziś Nani, niestety dla niego, często ma problemy z opanowaniem piłki. Z drugiej strony wyróżnia się Bradley. Dobre uderzenie z dystansu, spokojne regulowanie gry i prostopadłe piłki przyspieszające akcje Amerykanów, to domena zawodnika Toronto.

• Jeśli takim wynikiem zakończy się dzisiejsze spotkanie, to o awansie z grupy zadecydują ostatnie spotkania. Jeśli Portugalia wygra, to szanse na awans ma ciągle Ghana!

• Po Ronaldo nie widać śladów kontuzji. Cofa się po piłkę, wdaje się w pojedynki i nie unika fizycznych starć.

• Na razie obie ekipy tworzą niezłe widowisko. Szybko strzelony gol zdeterminował styl gry Portugalii, ale USA nie ustaje w dążeniu do wyrównania. Sporo groźnych strzałów z dystansu, aktywny Dempsey.

• Dwie minuty doliczonego czasu gry minęły, argentyński arbiter odgwizdał koniec pierwszej połowy. Portugalia na prowadzenie od 5 minuty po golu Naniego!

• Ostre wejście Camerona, na szczęście Ronaldo nic się nie stało.

• Najpierw niesygnalizowany strzał Naniego zza pola karnego na słupek zbił Howard, a dobitkę Edera golkipera USA sparował na korner. Dwie genialne interwencje zawodnika Evertonu!

• NANI! EDER! NIE MA GOLA!

• Ronaldo wysoko ponad murem, ale i wysoko ponad bramką. Słaba próba gwiazdora madryckiego Realu.

• Wspaniała kontra Portugalii! Piłka do Ronaldo, który na pełnej szybkości wykonał świetne diagonalne podanie do Naniego. Portugalczyk uderzył z pierwszej piłki, a przy okazji był faulowany. Rzut wolny z groźnej pozycji.

• Krótka przerwa, z której piłkarze korzystają nawadniając się i uzupełniając płyny. Manaus daje w kość.

• Nani strzelił gola, ale poza tym nie imponuje. Brak mu spokoju i opanowania.

• Odpowiedź z drugiej strony. Ronaldo z ponad 30 metrów posłał piłkę w kozioł, lecz Howard pewnie złapał piłkę w koszyczek.

• Tym razem strzał Jonesa. Odważne wejście między kilku obrońców i uderzenie zza pola karnego. Beto pewnie wyłapał płaskie uderzenie Amerykanina.

• Dośrodkowanie Naniego z prawego skrzydła, w odpowiednim miejscu, o odpowiedniej porze, był Cameron.

• Miękka piłka Moutinho w pole karne, z którą bezbłędnie poradził sobie Besler.

• Cóż za bomba Johnsona! Zszedł do środka, kropnął lewą nogą, a Beto nawet nie drgnął. Zabrakło około pół metra do wyrównania!

• Ronaldo szukał prostopadłą piłka Naniego, jednak za skrzydłowym Portugalii wrócił Beasley i wygrał biegowy pojedynek.

• Ronaldo faulował przeciwnika w walce o piłkę. Strasznie zdziwiony Portugalczyk decyzją sędziego.

• Kolejne uderzenie Bradleya. Tym razem reprezentant Stanów Zjednoczonych nie trafił czysto w piłkę i golkiper Sevilli nawet nie musiał interweniować.

• Zusi za głęboko z kornera, Nani wybił na aut.

• Amerykanie doszli już do siebie po utracie bramki. Zusi do ustawionego w polu karnym i gdyby nie Bruno Alves, to mógłaby to być akcja bramkowa. Tak tylko korner.

• Groźne uderzenie Bradleya! Amerykanin huknął z ponad 20 metrów i tylko kilkudziesięciu centymetrów zabrakło do szczęścia.

• Kolejna próba prostopadłego podania Bradleya, jednak Ricardo Costa na posterunku przechwytuje piłkę.

• Kapitalna prostopadła piłka Bradleya za plecy obrońców, lecz Dempseya uprzedził czujny Beto.

• Ostra fizyczna gra. Z jednej strony powalony Ronaldo, z drugiej Dempsey. Gwizdek sędziego milczy.

• Nani z Cristiano Ronaldo zamieniają się stronami. Raz jeden na lewej flance, raz drugi.

• Dempsey uderzał z ostrego kąta, dobrze broni Beto.

• Eder był jedną z najjaśniejszych postaci w ekipie Portugalii w pierwszym meczu, zobaczymy jak spisze się przeciwko amerykańskiej defensywie.

• Urazu doznał także Helder Postiga, którego zastępuje Eder.

• Raul Meirelses leży na boisku z obitą szczęką.

• Mocne uderzenie Dempseya ponad murem, ale także ponad bramką. Beto nie musiał interweniować, będzie wybicie piłki z piątki.

• Będzie szansa dla USA. Rzut wolny z około 25 metrów po faulu Bruno Alvesa na Johnsonie.

• Centra Zusiego na krótki słupek nie stworzyła żadnego dośrodkowania pod bramką Europejczyków.

• Johnson ofensywną szarżą prawą flanką wywalczył korner.

• Portugalia może teraz grać to, co lubi - szybkie kontry z Nanim i Ronaldo na skrzydłach to może być woda na młyn dla podopiecznych Bento.

• Z naroznika boiska Miguel Veloso, ale piłka ląduje w rękach golkipera Evertonu.

• Kolejna ofensywna akcja Almeidy, które wywalczył korner.

• Z lewej strony centrował Andre Almeida, fatalny błąd popełnił Cameron, który nie trafił w piłkę, a Nani ze spokojem, z pięciu metrów, wpakował piłkę pod poprzeczkę bramki Howarda. 1-0!

• GOOOOL! NANI!

• Ronaldo minął trzech piłkarzy. Było to bardzo efektowne, ale niestety dla Iberyjczyków w środkowej strefie boiska.

• Nani próbował sprytnie przecisnąć się między dwoma rywalami, ale Amerykanie połapali się w zamiarach skrzydłowego United.

• Przy piłce był Cristiano Ronaldo, ale od razu jest mocno atakowany i wypychany jak najdalej od pola karnego.

• Pierwszą akcję budują Portugalczycy, zaczynają Bruno Alves z Ricardo Costą...

• Rozpoczęli od środka Amerykanie, piłka w grze!

• Oczy całego świata zwrócone są na Cristiano Ronaldo. Czy będzie grał jak zdobywca Złotej Piłki czy skończy występ jak Diego Costa w finale Champions League?

• Jakie są Wasze przewidywania na dziś? Kto będzie górą? Portugalia utrzyma się w grze, czy USA zapewni sobie awans dalej? Piszcie w komentarzach!

• Amerykanie duże nadzieje pokładają w Clincie Dempseyu, który strzelił gola w meczu z Ghaną i wiele sezonów spędził na boiskach angielskiej Premier League.

• Obie drużyny już na boisku, hymny narodowe obu państw!

• Jeśli USA przegra, to o awans zagrają z Niemcami. Będzie to starcie Klinsmanna z Joachimem Loewem, czyli byłym asystentem amerykańskiego selekcjonera.

• Kibice przed meczem USA - Portugalia Kibice przed meczem USA - Portugalia

• W dzisiejszym meczu zagra Cristiano Ronaldo. Przedmeczowe raporty donosiły, jakoby lekarze zabraniali gwieździe Realu grać, ale ten się uparł na występ w dzisiejszym spotkaniu.

• W składzie Portugalii trzy zmiany. W miejsce Hugo Almeidy pojawił się Helder Postiga, w linii defensywy zamiast Fabio Coentrao i Pepe zagrają Ricardo Costa i Andre Almeida.

• Zapowiedź zbliżającego się meczu autorstwa Damiana Wiśniewskiego możecie przeczytać tutaj.

• Jeśli Portugalia dziś przegra, to straci szanse na awans do 1/8 finału.

• Zapraszamy ne relację na żywo z hitowego meczu Stany Zjednoczone - Portugalia. Portugalczycy zaczęli ten turniej w najgorszy z możliwych sposobów. W pojedynku z Niemcami przegrali aż 0:4 i zaprezentowali się z bardzo słabej strony. Stany Zjednoczone zagrały natomiast z Ghaną i mimo, iż postawa nie była imponująca, to zdołały zwyciężyć 2:1.