2

Francja

5

3 1 połowa

• Wspaniały mecz reprezentacji Francji i wysokie zwycięstwo, które pozwala Trójkolorowym w praktyce zapewnić sobie pierwsze miejsce w grupie E! To tyle z mojej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

• KONIEC MECZU! SZWAJCARIA - FRANCJA 2:5!

• Niesamowite!!! Karim Benzema zdobywa pięknego gola, ale już po ostatnim gwizdku sędziego!!!

• Gol Xhaki

• Trzy minuty doliczone do tego meczu.

• Gol Dzemailiego na 1:5

• Żółta kartka dla Cabaye'a, który wyczyścił się przed fazą pucharową (i nie zagra z Ekwadorem).

• Cudowna asysta Inlera za linię francuskiej obrony, gdzie wbiegł Xhaka i uderzeniem z powietrza pokonał Llorisa! 2:5!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLL!!! GRANIT XHAKA!

• Gol Sissoko na 5:0

• Shaqiri! Dobre uderzenie z dystansu zawodnika Bayernu z trudem broni Lloris!

• Gol Benzemy na 4:0

• Lichtsteiner wywalczył korner dla swojego zespołu.

• Griezmann zmienia Valbuenę

• Mocno uderzył z rzutu wolnego z 30 metrów Dzemaili, przepuścił piłkę pod nogą stojący w murze Benzema i piłka wpada do bramki! 1:5!

• GOOOOOOOOOOOOOOLLL!!! BLERIM DZEMAILI!!!

• W odpowiedzi po rzucie rożnym dla Szwajcarów skutecznie interweniuje Hugo Lloris.

• Kolejna szansa! Benzema świetnie zagrał w pole karne do Matuidiego, ale uderzenie tego zawodnika broni Benaglio, jak również potem i dobitkę Benzemy!

• Sissoko wykłada piłkę Valbuenie, który uderza z kilku metrów w Benaglio!

• 'Ole!' na trybunach stadionu w Salvadorze. Trzeci pogrom w trzecim meczu w tym mieście jest faktem!

• Francja bawi się ze Szwajcarią! Benzema świetnie dostrzegł na boku pola karnego niepilnowanego Sissoko, który płaskim strzałem zaskakuje Benaglio! Manita!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLL!!! MOUSSA SISSOKO!!!

• Cudowna akcja Francuzów!!! Benzema do Cabaye'a, ten od razu w pole karne do wbiegającego Evry, który naciskany uderza nad poprzeczką!

• XHAKA! Młody reprezentant Szwajcarii znowu doszedł do piłki po centrze Shaqiriego z rzutu rożnego, ale uderzył głową minimalnie niecelnie!

• Ostatnia zmiana wśród Szwajcarów. Drmić za Seferovicia.

• Cudowne podanie rezerwowego Pogby w pole karne do Benzemy, ten urwał się obrońcom i z ostrego kąta pokonał Benaglio!!! Piękna akcja i 4:0!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLL!!!! KARIM BENZEMA!

• Jakiejś kontuzji mięśniowej doznał chyba Mamadou Sakho. Będzie potrzebna zmiana i w jego miejsce wchodzi Laurent Koscielny.

• MEHMEDI!!! Po centrze Lichtsteinera i błędzie Debuchy'ego piłka spadła pod nogi niepilnowanego Mehmediego, który źle przyjął i nie potrafił umieścić jej w siatce w bardzo dobrej sytuacji!

• Schodzi z boiska Olivier Giroud, w jego miejsce Paul Pogba.

• Mehmedi dośrodkował piłkę w pole karne, gdzie centymetrów zabrakło Xhace, aby oddać strzał głową.

• Debuchy przewrócił się w polu karnym po walce o piłkę z Rodriguezem. Sędzia uznał, że faulu w tej sytuacji nie było.

• BENZEMA! Po składnej akcji reprezentacji Francji piłka dociera na 16. metr do Benzemy, który groźnie uderza, ale odbita od Djourou piłka wychodzi na korner!

• Potężny, ale niecelny strzał z dystansu Dzemailiego.

• Kontra Francuzów kończy się nieudanym płaskim strzałem z 25 metrów Oliviera Giroud.

• Krótkie dośrodkowanie Shaqiriego w stronę Xhaki, ale ten w pojedynku z rywalem wywalczył tylko korner, po którym zresztą on sam uderzył głową bardzo niecelnie.

• Sissoko w narożniku boiska sfaulował atakującego Shaqiriego. Rzut wolny dla Szwajcarów.

• Seferović znowu zdecydował się na uderzenie z daleka, ale ponownie uderzył wyraźnie obok francuskiej bramki.

• Varane poradził sobie z płaskim dośrodkowaniem Rodrigueza.

• Składna akcja Francuzów, strzał Giroud z 18 metrów zablokowany i tylko rzut rożny dla Les Bleus.

• Sakho bardzo twardo, ale czysto zatrzymał w polu karnym Mehmediego.

• Bardzo niecelne uderzenie Seferovicia zza pola karnego.

• WZNAWIAMY GRĘ!

• Będzie zmiana w przerwie w drużynie Szwajcarów. Dzemaili za Behramiego.

• Francja się bawi, Francja gra znakomity futbol, Francja gromi Szwajcarię 3:0 po bramkach Giroud, Matuidiego i Benzemy! Trzeci mecz w Salwadorze i zapowiada się trzeci pogrom!

• KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY!

• Benaglio broni jeszcze strzał z 20 metrów Benzemy.

• Dwie minuty doliczone do pierwszej połowy tego spotkania.

• Kolejna szansa dla Francji! Benzema odgrywa piłkę z powietrza, do Valbueny, a strzał gracza Marsylii odbija Benaglio!

• Kapitalna kontra Francuzów po rzucie rożnym dla Szwajcarii! Varane wypuszcza na wolne pole Giroud, ten wykłada piłkę jak na tacy Valbuenie, który dopełnia formalności 3:0!

• GOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLL!!! MATHIEU VALBUENA!

• Szansa dla Szwajcarów! Mehmedi dograł świetnie w pole karne do rozpędzonego Shaqiriego, ale tego blokują Francuzi. Rzut rożny.

• Giroud w pojedynku główkowym teraz znokautował Lichtsteinera. Prawdziwy czołg.

• Trzeba przyznać, że świetny mecz znowu ma miejsce w Salvadorze! Czy obrona Benaglio, który zrehabilitował się za błąd przy drugim golu, natchnie Szwajcarów do odrabiania strat?

• To jest pierwszy obroniony karny na tym turnieju.

• BENAGLIO BRONI STRZAŁ BENZEMY! Valbuena dobija w poprzeczkę! NIEWIARYGODNE!

• RZUT KARNY DLA FRANCUZÓW!!! Djourou w sposób idiotyczny fauluje przy linii końcowej Benzemę!

• LLORIS! Po świetnym kontrataku w bardzo dobrej okazji znalazł się Shaqiri, który z kilkunastu metrów uderzył nieczysto, ale ta piłka znalazłaby się w siatce, gdyby nie kapitalna obrona Llorisa!

• Giroud poradził sobie z obrońcą i uderzył nad poprzeczką bramki Szwajcarów.

• Nieuznany gol Szwajcarów! Po odbitej centrze Shaqiriego, z dystansu nieudanie uderzył Inler, ale piłka spadła jeszcze pod nogi Xhaki, który wpakował ją do siatki, ale jednak był na spalonym. Dobra decyzja arbitra.

• BENZEMA! Indywidualna akcja w kontrataku zawodnika Realu, strzał w stylu Oscara z meczu z Chorwacją, ale pewnie łapie piłkę Benaglio!

• Ponad ćwierć meczu za nami. Francuzi ustawili sobie to spotkanie i teraz mogą grać pod znacznie mniejszą presją. Teraz to Szwajcarzy muszą się wykazać.

• Francuzi mieli szanse na kolejnego gola. Dośrodkowanie w pole karne, gdzie w świetnej sytuacji niecelnie strzela głową Benzema, który jeszcze był na spalonym.

• Drugi cios Francuzów!!! Po wznowieniu gry Behrami fatalnie stracił piłkę na własnej połowie, Benzema wykłada piłkę wbiegającemu w szesnastkę Matuidiemu, ten uderza płasko w krótki róg bramki i pokonuje źle interweniującego Benaglio!!! 2:0!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLL!!! BLAISE MATUIDI!

• Znakomite dośrodkowanie Valbueny, wspaniała główka Giroud z kilkunastu metrów, Benaglio wyciągnął się jak struna, ale nie zdołał wybić piłki! Setna bramka dla Francji w mistrzostwach świata!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLL!!! OLIVIER GIROUD!

• Giroud dośrodkowuje płasko w pole karne, gdzie Djourou w ostatniej chwili uprzedził Benzemę. Rzut rożny.

• Szwajcarzy mieli dobrą szansę na kontrę, ale akcja podopiecznych Ottmara Hitzfelda spaliła na panewce.

• Niewiele się dzieje na razie na boisku.

• Poważna kontuzja twarzy Von Bergena. Potrzebna zmiana. W jego miejsce Senderos.

• Von Bergen potrzebuje teraz pomocy medycznej.

• Niebezpieczne zagranie Giroud w stosunku do Von Bergena. Sędzia upomina napastnika Arsenalu.

• Benzema groźnie uderza zza pola karnego, jednak piłka o ponad metr mija słupek szwajcarskiej bramki!

• Akcja Debuchy'ego z Valbueną przerwana teraz przez Rodrigueza. Piłkę przejmuje Benaglio.

• Pierwsza próba strzału z dystansu Rodrigueza zablokowana przez Debuchy'ego.

• PIERWSZY GWIZDEK SĘDZIEGO I ZACZYNAMY!

• Arbitrem dzisiejszego spotkania jest doświadczony Holender Bjorn Kuipers, który prowadził między innymi ostatni finał Ligi Mistrzów między Realem a Atletico.

• Obie drużyny już na murawie. Czas na hymny narodowe.

• Dzisiejszy mecz zostanie rozegrany w Salvadorze, gdzie do tej pory rozgrywane były same szlagiery tych Mistrzostw. To właśnie na Arenie Fonte Nova Holendrzy rozbili Hiszpanów 5:1, a Niemcy Portugalię 4:0. Czy dzisiaj również zobaczymy wysokie zwycięstwo jednej z drużyn?

• - Mecz z Francją to dla nas coś w rodzaju derbów. Jeśli będziemy mieli szanse na zwycięstwo, musimy zrobić wszystko, aby to osiągnąć. Oni grają bardzo dobrze, z dużą pewnością siebie. Musimy ich agresywnie atakować, szybko kontratakować i prawdopodobnie będziemy w stanie wygrać - to z kolei opinia Ottmara Hitzfelda.

• - Szwajcarzy mają piłkarzy, którzy występują w najlepszych klubach europejskich. Nie przypadkiem są na szóstym miejscu w rankingu FIFA. Może nie są faworytami, ale na pewno bardzo mocnym zespołem - mówił przed tym meczem Didier Deschamps.

• Rezerwowi reprezentacji Francji: Mickael Landreau (GK), Stephane Ruffier (GK), Remy Cabella, Lucas Digne, Antoine Griezmann, Laurent Koscielny, Mickael Landreau, Eliaquim Mangala, Rio Mavuba, Paul Pogba, Loic Remy, Bacary Sagna, Morgan Schneiderlin.

• Rezerwowi reprezentacji Szwajcarii: Roman Burki (GK), Yann Sommer (GK), Tranquillo Barnetta, Josip Drmić, Blerim Dzemaili, Gelson Fernandes, Mario Gavranović, Michael Lang, Fabian Schar, Philippe Senderos, Valentin Stocker, Reto Ziegler.

• Obok prezentujemy składy wyjściowe obu drużyn! Ottmar Hitzfeld postawił na duet napastników Mehmedi-Seferović, a Didier Deschamps wstawia Giroud i Sissoko w miejsce Griezmanna oraz Pogby.

• Francuzi z kolei nie mieli większych problemów z ograniem Hondurasu. Trójkolorowi wygrali aż 3:0 po 'prawie-hattricku' Karima Benzemy. Francuski napastnik strzelił praktycznie trzy gole, ale jeden został przypisany honduraskiemu bramkarzowi, Noelowi Valladaresowi.

• Szwajcarzy po bardzo dramatycznym pojedynku pokonali Ekwador 2:1. Mimo że przegrywali do przerwy 0:1, podopieczni Ottmara Hitzfelda potrafili odrobić straty i zwyciężyć po trafieniu Harisa Seferovicia w ostatnich sekundach spotkania.

• Dzisiejszy mecz będzie najprawdopodobniej bezpośrednim pojedynkiem o pierwsze miejsce w grupie E, bowiem Szwajcarzy oraz Francuzi w pierwszej kolejce potrafili zdobyć ważne trzy punkty.

• Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu grupy E piłkarskich Mistrzostw Świata w Brazylii, w którym Szwajcaria zmierzy się z Francją!