1

• To tyle z mojej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

• Zwycięski gol Suareza

• Gol Rooneya na 1:1

• Po dramatycznym spotkaniu w Sao Paulo to Urugwaj zdobywa dzięki wspaniałej postawie Luisa Suareza trzy punkty i wciąż pozostaje w grze o awans do kolejnej rundy. Anglicy szans jeszcze nie tracą, ale nie dość, że muszą ograć jak najwyżej Kostarykę, to jeszcze liczyć na dwa zwycięstwa Włochów w meczach z Kostaryką i Urugwajem!

• KONIEC!!! URUGWAJ - ANGLIA 2:1!

• Po dośrodkowaniu Rooneya bardzo niecelnie strzela Jagielka! Urugwaj o krok od zwycięstwa.

• Rooney zdołał jeszcze wywalczyć rzut rożny.

• Bardzo nieudane uderzenie z dystansu Stevena Gerrarda.

• Pięć minut doliczonych do tego spotkania.

• Sebastian Coates wchodzi w miejsce Luisa Suareza.

• Zamieszanie pod polem karnym Urugwaju, centra Sturridge'a i łapie piłkę Muslera.

• Rickie Lambert zmienia Jordana Hendersona

• Suarez dostaje świetne podanie w pole karne i uderza potężnie nie do obrony dla Harta!!! 2:1!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLL!!! LUIS SUAREEEEEZ!!!

• Muslera pewnie chwyta piłkę po dośrodkowaniu Hendersona.

• Urugwaj - Anglia

• Po źle rozegranym kornerze piłka wraca jednak do Suareza, ten dośrodkowuje przed bramkę, gdzie znowu interweniuje Cahill.

• Wrzutka Caceresa w angielskie pole karne, gdzie Cahill wybija głową na rzut rożny.

• Jorge Fucile zmienia Alvaro Gonzaleza.

• Sturridge obrócił się z piłką w polu karnym i płasko uderzył na bramkę, ale ponownie dobrze broni Muslera!

• Sturridge w starciu z Pereirą chciał wymusić jedenastkę, ale nie było o tym mowy.

• Jest gol, jest przełamanie! Po wspaniałej indywidualnej prawą stroną Glena Johnsona, obrońca Liverpoolu zagrywa pod bramkę do Rooneya, który ze spokojem posyła piłkę do siatki! Do trzech razy sztuka dla Rooneya i remis!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLL!!! WAYNE ROOOONEEEEEY!!!

• Płasko uderza z 20 metrów Daniel Sturridge, ale piłka została posłana wprost w ręce Muslery.

• Suarez wrzucił z rzutu wolnego piłkę w kierunku Diego Godina, ale tego zdołał uprzedzić Hart.

• Schodzi z boiska Welbeck, a w jego miejsce wchodzi Lallana.

• Rozpoczęli potężną nawałnicę Anglicy, ale Urugwaj bardzo ofiarnie i skutecznie się broni.

• Bardzo brzydkie wejście Gerrarda na nogi Rodrigueza. Żółta kartka.

• Christian Stuani zastępuje Nicolasa Lodeiro.

• Sturridge chciał dograć piłkę przed bramkę do Rooneya, ale zagrał w ręce Muslery.

• Zmiana w reprezentacji Anglii. Schodzi Sterling, wchodzi Barkley.

• Wrócił na plac gry Pereira i twardo zatrzymał Johnsona.

• Lekarz kadry Urugwaju pokazuje zmianę, z czym sam Pereira się nie zgadza.

• Alvaro Pereira otrzymał przypadkowo cios kolanem w głowę od Sterlinga. Potrzebna błyskawiczna pomoc medyczna.

• Sterling chciał teraz naciągnąć arbitra na rzut karny, za co teraz dostał upomnienie od sędziego.

• Plasowany strzał Hendersona z 25 metrów spokojnie broni Muslera.

• Ostro zaczęli grać Anglicy. Baines ostrą nakładką zaatakować Pereirę.

• Centra Bainesa w pole karne, gdzie Muslera zdążył uprzedzić Welbecka, który jeszcze bardzo ostro potraktował bramkarza Urugwaju.

• ROONEY!!! Kolejna setka dla tego zawodnika! Baines płaskim dośrodkowaniem znalazł w polu karnym, ale ten z ośmiu metrów uderza wprost w Muslerę!!!

• CAVANI!!! Lodeiro cudownie wypuścił Cavaniego sam na sam z Hartem, ale gracz PSG posłał piłkę obok słupka!!!

• Przedarł się lewym skrzydłem Cavani, wpadł w pole karne, ale nie był w stanie celnie dograć przed bramkę do Suareza.

• Suarez dostał piłkę w narożniku pola karnego, ale uderzył bardzo nieczysto i niecelnie!

• Suarez w pole karne do Cavaniego, ten wycofuje piłkę przed szesnastkę, gdzie zablokowany zostaje Gonzalez! Rzut rożny!

• Znowu zacentrował Suarez w światło angielskiej bramki i z trudem odbija piłkę Hart!

• Spokojny początek tej drugiej części gry. Rzut rożny dla Urugwaju po interwencji Johnsona.

• WZNAWIAMY GRĘ!

• Razem z piłkarzami wracamy na murawę Areny Corinthians. Nie będzie zmian w którymkolwiek ze składów.

• Wszystko wskazywało na to, że do przerwy będzie remis, ale jedna jedyna fantastyczna akcja Urugwajczyków przyniosła im gola Luisa Suareza na wagę prowadzenia po pierwszej połowie. Po przerwie Anglicy muszą rzucić się do ataku, jeśli nie chcą już jutro być wyeliminowani z turnieju.

• KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY!

• Minuta doliczona do pierwszej połowy.

• Anglicy naciskają. Podopieczni Hodgsona chcą jeszcze przed przerwą doprowadzić do remisu.

• Dwie centry Rooneya nie dotarły do jego kolegów w polu karnym.

• Rooney wywalczył kolejny korner dla Synów Albionu.

• STURRIDGE!!! Rooney prostopadłym podaniem uruchomił w polu karnym Sturridge'a, ten uderza mocno na bramkę, ale Muslera paruje na rzut rożny!

• Kontra Urugwaju, Lodeiro na lewą stronę do Cavaniego, ten cudowną górną piłką za linię obrony znalazł Suareza, a ten głową pokonuje Joe Harta!!! 1:0 dla Urugwaju!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLL!!! LUIS SUAREEEEZ!

• Zupełnie nieudane uderzenie z dystansu Sturridge'a.

• Teraz stały fragment gry po drugiej stronie boiska, ale poradzili sobie Anglicy z zagraniem Suareza.

• POPRZECZKAAAA!!! Świetne dośrodkowanie Gerrarda na 'długi słupek', gdzie uderzenie Rooneya głową z metra trafiło tylko w poprzeczkę bramki Muslery!!! Sam Rooney wpadł do bramki, ale piłka nie!!!

• Caceres sfaulował Welbecka blisko narożnika boiska. Kolejny stały fragment gry dla Anglików.

• Po wrzutce Gerrarda znowu dobrze w polu karnym interweniowali obrońcy Urugwaju.

• Sturridge faulowany przez Godina kilka metrów od narożnika pola karnego. Rzut wolny dla Anglii, a obrońca Atletico musi uważać, bo ma już na koncie kartkę.

• Welbeck w rajdzie indywidualnym lewym skrzydłem wyjechał z piłką poza linię końcową, choć być może Anglikom należał się rzut rożny po interwencji Godina.

• CAVANI!!! Po płaskiej centrze Suareza na dwunasty metr, Cavani wyprzedził rywala, ale uderzył nieznacznie ponad poprzeczką!

• Lodeiro krótkim zagraniem szukał w polu karnym Cavaniego, ale zdążył uprzedzić rywala Cahill. Rzut rożny.

• Bardzo głębokie dośrodkowanie Suareza z rzutu wolnego pewnie łapie Hart.

• Brakuje na razie składnych akcji w tym spotkaniu. Jeszcze nie było takowej do tej pory.

• Suarez raz jeszcze na spalonym.

• Sturridge został złapany na pozycji spalonej.

• Po centrze Gerrarda piłkę z własnego pola karnego wybił Luis Suarez.

• Strzał Sturridge'a z 16 metrów odbija się od nogi blokującego Pereiry i wychodzi na rzut rożny.

• RODRIGUEZ!!! Piłka zagrana przez Caceresa w pole karne, fatalny błąd Jagielki i Rodriguez z kilkunastu metrów huknął nieznacznie nad poprzeczką!

• Na spalonym został teraz złapany Luis Suarez.

• ROONEY!!! Świetne uderzenie napastnika Manchesteru United, ale 30 centymetrów nad okienkiem bramki Muslery, który tylko obserwował tę piłkę!

• Sturridge chciał zagrać prostopadłą piłkę w pole karne do Rooneya, ale przerwał ją ręką Godin! Rzut wolny dla Anglii z 20 metrów od bramki Muslery i żółta kartka.

• Dobre dośrodkowanie Bainesa, ale skuteczną interwencją w defensywie popisał się Cavani.

• Sterling faulowany przez Lodeiro 30 metrów od urugwajskiej bramki. Szansa dla Synów Albionu.

• Gerrard kapitalną długą piłką uruchomił rozpędzonego Johnsona, ale ten niedokładnie dośrodkował w pole karne.

• Cavani złapany teraz na spalonym.

• Suarez chciał bezpośrednio z rzutu rożnego zaskoczyć Harta, ale ten zdołał skutecznie interweniować!

• Luis Suarez na skrzydle wywalczył korner dla Urugwaju.

• Baines posłał prostopadłą piłkę w pole karne, gdzie przed Sturridge'em błąd popełnił Muslera, ale zdążył go naprawić.

• PIERWSZY GWIZDEK ARBITRA I ZACZYNAMY!

• Zlatan Ibrahimović na trybunach.

• Kapitanami obu drużyn są dzisiaj Steven Gerrard (Anglia) oraz Diego Godin (Urugwaj).

• Obie drużyny już na murawie, czas na hymny narodowe.

• Dzisiejsze spotkanie, na Arenie Corinthians w Sao Paulo, poprowadzi klasowy hiszpański arbiter, Carlos Velasco Carballo.

• - To nie jest finał. To jest bardzo ważny mecz, ale jeszcze nie finał. Możemy wygrać, jeśli tylko zagramy dobrze w defensywie. Chcemy pozostać w turnieju tak długo, jak to jest tylko możliwe, dlatego też musimy zdobyć trzy punkty. Atmosfera w drużynie ku temu jest bardzo pozytywna - stwierdził z kolei Steven Gerrard, reprezentant Anglii.

• - Nasze przesłanie jest to samo - chcemy obronić nasz wizerunek, żeby inni wiedzieli, że jesteśmy silną reprezentacją, która ma charakter. Porażka z Kostaryką nas zabolała, ale musimy zareagować - mówił przed meczem gwiazdor Urugwaju, Edinson Cavani.

• Rezerwowi reprezentacji Anglii: Ben Foster (GK), Fraser Forster (GK), Ross Barkley, Chris Smalling, Phil Jones, Adam Lallana, Rickie Lambert, Frank Lampard, James Milner, Alex Oxlade-Chamberlain, Luke Shaw, Jack Wilshere.

• Rezerwowi reprezentacji Urugwaju: Rodrigo Munoz (GK), Martin Silva (GK), Jorge Fucile, Sebastian Coates, Walter Gargano, Diego Forlan, Abel Hernandez, Rodrigo Munoz, Diego Perez, Gaston Ramirez, Christian Stuani. Diego Lugano nie wystąpi z powodu kontuzji kolana, a Maxi Pereira musi pauzować za czerwoną kartkę w meczu z Kostaryką.

• Obok prezentujemy składy wyjściowe obu drużyn! Urugwaj z Luisem Suarezem w składzie, ale bez kontuzjowanego kapitana, Diego Lugano!

• Urugwaj doznał jeszcze bardziej bolesnej porażki, bo przed spotkaniem z Kostaryką nikt w najczarniejszych snach nie brał pod uwagę straty punktów przez czwarty zespół poprzednich Mistrzostw. A jednak, Urugwajczykom nie pomogło nawet prowadzenie do przerwy 1:0 po trafieniu Cavaniego, bo w drugiej połowie zawodnicy Kostaryki z szalejącym Joelem Campbellem na czele strzelili trzy gole i zwyciężając 3:1 zafundowali jedną z większych niespodzianek tego turnieju.

• Anglicy w pierwszym meczu rozegrali dobre spotkanie przeciwko Włochom, ale i tak przegrali 1:2. Na bramkę Marchisio jeszcze w pierwszej połowie potrafił odpowiedzieć Daniel Sturridge, ale w drugiej części gry o zwycięstwie Azzurrich przesądził niezawodny Mario Balotelli.

• To jest niezwykle ważne spotkanie dla obu drużyn, które w pierwszej kolejce przegrały swoje pojedynki. Nie ma co ukrywać - przegrywający w dzisiejszym mecz na 90% pożegna się z turniejem.

• Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu grupy D piłkarskich Mistrzostw Świata w Brazylii, w którym Urugwaj zmierzy się z Anglią.