Napoli pokonało Inter i zostało nowym liderem Serie A

Grzegorz Ignatowski
SSC Napoli wygrało w meczu na szczycie włoskiej Serie A z Interem Mediolan 2:1. Bohaterem spotkania był Gonzalo Higuain, który strzelił obie bramki dla gospodarzy. To zwycięstwo sprawiło, że ekipa z Neapolu została nowym liderem tabeli ligi włoskiej.

Jeszcze kibice nie zdążyli zasiąść na swoich miejscach, a piłka już wylądowała w siatce. Stało się to dokładnie w 67 sekundzie meczu. Zaczęło się od Jose Callejona, który przejął piłkę na linii pola karnego Interu i natychmiast podał ją na prawe skrzydło do Gonzalo Higuaina. Argentyńczyk nie zastanawiał się długi i uderzył bez przyjęcia w kierunku bramki strzeżonej przez Samira Handanovicia z taką siłą, że ten mógł jedynie odprowadzić piłkę wzrokiem.

Napoli miało kapitalny początek, a w dalszej części meczu też dopisywało im szczęście. Wystarczy powiedzieć, że od 44 minuty podopieczni trenera Maurizio Sarriego grali z przewagą jednego zawodnika. Yuto Nagatomo nieczysto zaatakował wślizgiem Allana, za co obejrzał żółtą kartkę, a że jedną już miał na swoim koncie, to w efekcie zobaczył czerwoną i musiał opuścić boisko.

Wydawało się, że od tej pory Napoli będzie miało już z górki. I rzeczywiście, w drugiej połowie gospodarze zdołali strzelić drugą bramkę. W roli głównej znów wystąpił Higuain, który okazał się szybszy i silniejszy od goniących go obrońców Interu, po czym wpakował piłkę do bramki gości.

W tym momencie wielu kibiców pomyślałoby, że losy meczu są już rozstrzygnięte, jednak piłkarze Interu się z tym nie zgadzali. Drużyna trenera Roberto Manciniego wzięła się do roboty i już pięć minut później po kapitalnym strzale Adema Ljajicia zdobyli bramkę kontaktową. Od tej pory poziom adrenaliny u kibiców przekraczał wszelkie dopuszczalne normy. Inter wciąż wściekle atakował, a Napoli dzielnie się broniło, szukając okazji do kontrataku, a wszystko działo się w takim tempie, że nawet najbardziej wybredny kibic futbolu mógłby być zadowolony. W doliczonym czasie gry mediolańczycy mieli pecha, bo zamiast zdobyć wyrównującego gola, dwa razy obijali słupki bramki Pepe Reiny. Ostatecznie mimo usilnych starań mediolańczycy nie zdołali doprowadzić do wyrównania. Napoli wygrało 2:1, dzięki czemu zepchnęło Inter z fotelu lidera i dumnie zajęło jego miejsce na szczycie Serie A.