Napoli remisuje z Udinese, cały mecz Zielińskiego na ławce (ZDJĘCIA)

mgs
Trzecie w tabeli włoskiej ekstraklasy Napoli dość niespodziewanie zremisowało na wyjeździe z Udinese 1:1. Pierwsi na prowadzenie wyszli neapolitańczycy po golu Jose Callejona, ale do wyrównania zdołał doprowadzić Fernandes. Cały mecz na ławce rezerwowych po raz kolejny przesiedział Piotr Zieliński.

Już w 38. minucie spotkania na prowadzenie wyszła drużyna Rafy Beniteza. Świetnym zagraniem głowa popisał się Duvana Zapata, który skierował piłkę w kierunku Jose Callejona, a ten potężnym wolejem nie dał żadnych szans na obronę swojego strzału golkiperowi Udinese, Scuffetowi.

Gospodarze nie dawali jednak za wygraną i starali się doprowadzić do wyrównania i udało im się to osiągnąć kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy. W 54. minucie fatalnie we własnym polu karnym zachował się Pepe Reina, który zbyt lekko uderzał piłkę w stronę swoich obrońców. Błąd ten wykorzystał Pinzi, który w mig przejął futbolówkę i podał ją do Bruno Fernandesa, który nie miał najmniejszych problemów by zdobyć gola na 1:1.

Po raz kolejny cały mecz w barwach "Zebrette" na ławce rezerwowych przesiedział Piotr Zieliński. Polak został w prawdzie odesłany na rozgrzewkę, ale ostatecznie trener Francesco Guidolin nie zdecydował się posłać naszego rodaka na plac boju.

Udinese - Napoli 1:1

Bramki: 54. Fernandes – 38. Callejòn

Kartki: 1. Pinzi, 37. Pereyra, 20. Fernandez, 65. Behrami, 76. Jorginho, 89. Fernandez

Udinese: Scuffet – G. Silva, Domizzi, Danilo, Heurtaux (79' Basta) – Pinzi (78' Lopez), Badu, Allan – Fernandes, Pereyra – Muriel (85' Widmer)

Rezerwowi: Basta, Benussi, Brkić, Bubnjic, Di Natale, Jadson, Lopez, Maicosuel, Naldo, Widmer, Yebda, Zieliński

Napoli: Reina – Ghoulam, Henrique, Fernandez, Reveillere – Behrami (74' Jorginho), Inler – Insigne, Hamsik (90' Albiol), Callejòn – Zapata (67' Pandev)

Rezerwowi: Albiol, Colombo, Doblas, Dzemaili, Jorginho, Mesto, Pandev, Radosevic, Zuniga