0

Arka Gdynia

1

• Dziękuję serdecznie za uwagę i zapraszam na kolejne transmisje LIVE !!! Miłego wieczoru :)

• Po końcowym gwizdku czerwoną kartką ukarany został Arkadiusz Malarz !!! Bramkarz GKS-u miał zbyt wiele do powiedzenia arbitrowi tego spotkania !!

• Pan Sędzia Kwiatkowski kończy spotkanie. Arka Gdyni wygrywa z GKS-em Bełchatów 1:0 po pięknym golu Tomasza Jarzębowskiego.

• GKS rozpaczliwie szuka swojej szansy na wyrównanie stanu bramkowego, ale akcje bełchatowian są nieprzemyślane, szarpane, owiane zbyt dużą ilością strat.

• Żółta kartka również dla bramkarza. Golkiper Arki ukarany kartonikiem za opóźnianie gry.

• Dawid Kubowicz ukarany żółtą kartką za faul na Michale Mak.

• Da Silva popisuje się pięknym strzałem z dalszej odległości. Malarz końcówkami palców wybija futbolówkę poza pole gry.

• Bartłomiej Bartosiak miał okazję oddać strzał na bramkę Arki, ale młody piłkarz za dużo kalkulował. Obrona miała wystarczająco dużo czasu by zareagować.

• Brutalnie zrobiło się teraz na placu gry. Paweł Baranowski ostro potraktował zawodnika Arki za co otrzymał od sędziego drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę. GKS od tego momentu gra w osłabieniu.

• Dużo żółtych kartek oglądamy w tym spotkaniu. Tym razem żółty kartonik otrzymuje Szymon Sawala po faulu na rywalu.

• W GKS-ie boisko opuszcza Baran, a do gry wchodzi Bartosiak.

• Wspomniane zmiany. W Arce dziękujemy za grę Szubertowi, a na polu gry witamy Łukasza Jamróza.

• Szykują się kolejne zmiany w obu zespołach. Tymczasem Arka znowu w natarciu, ale ostatecznie piłka ląduje w rękawicach Arkadiusza Malarza.

• Mateusz Mak dał znak do ataku i rajdem lewą stroną boiska przedarł się pod pole karne Arki. Dobrą interwencję w obronie zanotował w tej konfrontacji Dawid Kubowicz.

• Żółta kartka dla Gonzaleza, który składając się do strzału mocno poturbował obrońcę Arki.

• Trener Kiereś reaguje na wydarzenia boiskowe. Za Prokicia na plac gry posyła Gonzaleza.

• Mamy pierwszą bramkę !! Autorem trafienia jest Tomasz Jarzębowski. Bramka padła po stałym fragmencie gry podyktowanym po faulu Pawła Baranowskiego.

• Żółta kartka dla Pawła Baranowskiego za nieprzepisowe zatrzymywanie rywala tuż przed własnym polem karnym.

• Od dawna nie byliśmy pod polem karnym GKS-u, ale Arka tak jak we wcześniejszym fragmencie gry tak i teraz nie potrafi stworzyć sobie dogodnej sytuacji podbramkowej.

• Rzut rożny wykonany został przez Mateusza Maka. W polu karnym zderzyli się ze sobą Baranowski i Sawala przez co nic nie wyszło z tej akcji.

• Ciekawa akcja Bełchatowa, którą strzałem zakończył Michał Mak. Bramkarz Arki sparował piłkę na rzut rożny.

• Rzut wolny zdecydowanie nie wyszedł Arce. GKS ruszył z kontrą, w której świetną okazję na zdobycie gola miał Michał Mak. Napastnik został jednak zatrzymany przez obrońcę gości.

• Faul Kamila Wacławczyka na Da Silvie. Arka ma rzut wolny z prawej strony blisko pola karnego.

• Tym razem żółty kartonik ogląda Adrian Basta. Zawodnik GKS-u zagrał piłkę ręką.

• Żółta kartka dla Juraszka za faul na zawodniku gospodarzy.

• Rzut rożny dla GKS-u. Kamil Wacławczyk dośrodkował piłkę w pole karne, a znajdujący się tam Baranowski oddał strzał wysoko ponad poprzeczką.

• Michał Mak znowu ma pretensje. Tym razem do swojego brata, który zamiast podać mu piłkę sam zdecydował się na wykończenie akcji.

• Kamil Wacławczyk zanotował tzw. centrostrzał ;) chciał dośrodkować, ale wyszedł strzał. Szromnik nie miał problemów ze skuteczną interwencją.

• Wiele niedokładności w drużynie Bełchatowa. Daje się zauważyć niezadowolenie i poirytowanie poszczególnych zawodników m. in. Michała Maka.

• Strata Kamila Wacławczyka, z kontrą ruszyła Arka, ale w linii defensywnej dobrze popracował Wilusz.

• Próbę ataku Szuberta skutecznie zastopował Paweł Baranowski.

• Za Adriana Budkę na boisku pojawił się Da Silva.

• Od początku 2. połowy mamy dwie zmiany w szeregach gości. Kamil Juraszek pojawił się za Marcjanika.

• Wracamy już na boisko. Rozpoczynamy drugie 45 minut spotkania !!

• Sędzia Kwiatkowski zakończył pierwszą połowę spotkania. GKS bezbramkowo remisuje z Arką Gdynia. Czekamy na drugą odsłonę meczu :)

• Grzegorz Baran prawie ustrzelił sędziego, ale ten wykazał się refleksem dzięki czemu piłka trafiła do Marcina Flisa ;)

• Arka w ataku. Michał Rzuchowski wywalczył dla swojej drużyny rzut rożny. Wykonawcą był Radosław Pruchnik, ale piłka wstrzelona została prosto na obrońcę Bełchatowa.

• Strzał Grzegorza Barana !! Piłka odbiła się jeszcze od zawodnika gości dając GKS-owi rzut rożny. Stały fragment gry nie przyniósł jednak gospodarzom żadnej korzyści.

• Żółta kartka dla Marcina Flisa za brutalny faul na przeciwniku.

• Bełchatów nie zwalnia tempa !!! Mateusz Mak podał do Prokicia, który piętką przepuścił piłkę do biegnącego Sawali. Ten ostatni odegrał do Michała Maka, którego strzał trafił w poprzeczkę odbijając się następnie tuż przed linią bramkową !!

• Akcja zainicjowana przez Kamila Wacławczyka, który świetnym podaniem wypuścił swojego kolegę prawą stroną boiska. Dośrodkowanie padło jednak łupem Tomasza Jarzębowskiego.

• Kolejna akcja w wykonaniu Prokicia. Pomocnik Bełchatowa zamiast podać do Michała Maka skierował futbolówkę prosto pod nogi Piotra Tomasika.

• Gra przeniosła się pod bramkę Szromnika. Na bramkę golkipera gości strzelał Andreja Prokić, ale jego uderzenie poszybowało obok bramki.

• Głupia strata Grzegorza Barana w środku boiska, po której Arka mogła stworzyć sobie dogodną sytuację. Zagrożenie zażegnał Adrian Basta.

• Arka próbuje skonstruować skuteczną akcję, ale obrońcy GKS-u bardzo dobrze sobie poradzili. Malarz rozpoczyna grę Bełchatowa od bramki.

• Kolejny rzut rożny dla Bełchatowa. Jego wykonawcą był Mateusz Mak, ale wykonanie pozostawiło wiele do życzenia.

• Baran wywalczył rzut rożny dla Bełchatowa nabijając Kubowicza. Nic jednak z niego nie wyszło.

• Ależ rozwiązał to Pruchnik! znakomite zagranie na lewo do Radzewicza, błąd Baranowskiego i była znakomita szansa dla Arki. Aleksander przegrał jednak pojedynek o piłkę w polu karnym...

• Tym razem Kubowicz sfaulował i Bełchatów zaczyna akcję krótkim rozegraniem z rzutu wolnego.

• Kubowicz zatrzymał akcję Bełchatowa na prawej stronie i dał się sfaulować. Dobra interwencja.

• Rzut rożny po tej akcji Maka dla Bełchatowa, ale piłka wybitna przez obrońców.

• Michał Mak znakomicie wpadł w pole karne, złamał na lewą nogę i oddał strzał. Na posterunku Jarzębowski, który zablokował uderzenie, ale piłka minęła bramkę w bliskiej odległości!

• Arkadiusz Aleksander ruszył z akcją Arki, ale przed polem karnym gospodarzy stracił futbolówkę.

• Inicjatorem akcji był Grzegorz Baran, który szukał na prawym skrzydle Mateusza Maka. Ten był jednak na pozycji spalonej.

• Ależ uderzył Marcin Flis! Niewiele brakowało a piłka wpadła by do bramki Michała Szromnika.

• Atak Arki Gdynia, indywidualną akcję przeprowadził Arkadiusz Aleksander, zagrał futbolówkę do Marcina Radzewicza, ale ten popisał się, ponieważ źle trafił w piłkę...

• Ostre wejście Michała Rzuchowskiego, wskutek którego ucierpiał Michał Mak. Potrzebna była pomoc sztabu medycznego dla najlepszego strzelca Brunatnych.

• Rozpoczęli gospodarze.

• Startujemy !! Piłkę do gry wprowadzają gospodarze, a konkretnie Michał Mak i Kamil Wacławczyk !!

• Piłkarze już wychodzą na boisko. Przywitanie, losowanie i zaczynamy !!!

• Piłkarze udali się już do swoich szatni, by zaraz ponownie pojawić się na murawie. Do rozpoczęcia meczu pozostało 10 minut !!

• W drużynie Arki występuje dzisiaj piłkarz, który kibicom z Bełchatowa jest dobrze znany. Tomasz Jarzębowski, bo o nim mowa miał niemały wkład w zdobycie przez GKS wicemistrzostwa Polski. Jarzębowski rozegrał w barwach GKS-u 91 spotkań, w których strzelił 14 bramek.

• GKS - Arka

• Oba zespoły już rozpoczęły swoje rozgrzewki. Warunki pogodowe nie rozpieszczają, dlatego trzeba się solidnie "dogrzać", by uniknąć kontuzji.

GKS Bełchatów - Arka GdyniaGKS Bełchatów - Arka Gdynia

• Skład sędziowski prezentuje się następująco : Sędzia Główny : Tomasz Kwiatkowski Asystent I : Marcin Lisowski Asystent II : Filip Sierant Sędzia Techniczny : Tomasz Czajkowski ( wszyscy Mazowiecki ZPN ) Obserwator : Marcin Szulc ( PZPN ) Delegat : Janusz Kowalski (PZPN )

• Poznaliśmy właśnie pierwsze jedenastki, które rozpoczną dzisiejsze spotkanie. Spójrzmy kogo na ławkach rezerwowych mają do dyspozycji trenerzy obu drużyn. GKS : Damian Podleśny, Raul Gonzalez , Mateusz Szymorek, Patryk Rachwał, Łukasz Wroński, Kamil Poźniak, Bartłomiej Bartosiak. Arka : Dawid Kędra, Marcus da Silva, Łukasz Jamróz, Glauber, Mateusz Szwoch, Paweł Wojowski, Kamil Juraszek.

• GKS Bełchatów

• Witam serdecznie ze stadionu w Bełchatowie, gdzie o godz. 20:00 miejscowy GKS podejmie Arkę Gdynia. Bełchatowianie po rozegraniu 9 meczów skompletowali na swoim koncie 20 punktów i przewodzą w tabeli. Zawodnicy Arki rozegrali o jeden mecz mniej ( z powodu zatrucia pokarmowego mecz z 21.09 został przełożony na inny dzień ) i mają w swoim dorobku 11 punktów. Gospodarze na pewno chcieliby podtrzymać dobrą passę i po raz kolejny dać swoim kibicom powody do radości. Goście natomiast nie mogą ostatniego okresu zaliczyć do udanych. Przed rozpoczęciem sezonu byli wymieniani jako jedna z tych drużyn, którym najbliżej jest do bram ekstraklasy. Oczywiście jeszcze nic straconego, dlatego każdy mecz może być dla zawodników Arki momentem przełomowym, po którym zaczną piąć się w górę tabeli. Zapraszam na relację LIVE ze spotkania GKS Bełchatów - Arka Gdynia !!!