Nie tylko trener Leszek Ojrzyński odchodzi z Korony Kielce. Z klubem żegnają się też jego asystenci Jerzy Cyrak i Michał Macek

Paweł Kotwica
Z trenerem Leszkiem Ojrzyńskim odchodzi też między innymi jego asystent Jerzy Cyrak. Kamil Bielaszewski
Nie tylko trener Leszek Ojrzyński odchodzi z Korony Kielce. Razem z nim zespół opuszczają jego asystenci - Jerzy Cyrak i Michał Macek.

Nie tylko trener Leszek Ojrzyński odchodzi z Korony Kielce

Po zremisowanym 1:1 meczu z Piastem Gliwice prace stracił trener Korony Kielce Leszek Ojrzyński. Gospodarze dobrze zaczęli spotkanie, po pierwszej połowie prowadzili 1:0, ale postawę gospodarzy w drugich 45 minutach lepiej przemilczeć. Od 60 minuty zawodnicy Korony mieli problem z tym, żeby wymienić kilka podań, wyjść ze swojej połowy i trochę dłużej utrzymać się przy piłce. Zespół Piasta dużo lepiej prezentował się pod względem przygotowania fizycznego, gospodarze po godzinie gry sprawiali wrażenie, jakby "odcięło ich od tlenu".

W efekcie mecz zakończył się remisem 1:1, to dziewiąty z rzędu, licząc Fortuna Puchar Polski, w których Korona nie odniosła zwycięstwa. Po tym spotkaniu pracę stracił trener Leszek Ojrzyński, który został odsunięty od prowadzenia zespołu. Razem z nim z drużyny odchodzą jego asystenci Jerzy Cyrak i Michał Macek, który odpowiadał przede wszystkim za stałe fragmenty gry.

W dwóch ostatnich meczach w tym sezonie Koronę poprowadzi dotychczasowy asystent Kamil Kuzera. W przygotowaniu drużyny do spotkań z Lechem Poznań i Widzewem Łódź pomogą mu trener bramkarzy Jarosław Tkocz i Grzegorz Opaliński, który w kieleckim klubie był trenerem koordynatorem.