Niespodziewany remis Milanu z Empoli, premierowy gol Torresa (ZDJĘCIA)

Szymon Janczyk
Piłkarze Milanu niespodziewanie tylko zremisowali z beniaminkiem Serie A, Empoli 2:2 w meczu 4. kolejki Serie A.

Na Stadio Carlo Castellani doszło do niemałej sensacji. Raptem po kwadransie od pierwszego gwiazdka sędziego niespodziewanie prowadzenie objęli gospodarze, którzy od samego początku narzucili twarde warunki gry. Dokładnie w 13. minucie po fatalnym błędzie w defensywie Daniele Bonery, Lorenzo Tonelli pokonał Christiana Abbiatiego i jako pierwszy zapisał się na listę strzelców. Niespełna dziesięć minut później, w 22. minucie kolejny cios Rossonerim zadał Manuel Pucciarelli po świetnej akcji zespołowej Empoli. Najpierw dośrodkowanie z rzutu wolnego trafiło w pole karne Milanu, a tam strzelec drugiego gola płaskim strzałem trafił do bramki rywali.

Odrabianie strat mediolańczycy rozpoczęli jeszcze przed przerwą. W 43. minucie swoje premierowe trafienie w czerwono-czarnym trykocie Milanu zaliczył pozyskany latem Fernando Torres. Warto wspomnieć, że Hiszpan zdobył przepięknej urody bramkę głową po dośrodkowaniu Ignazio Abate.

Do wyrównania ekipa z San Sio doprowadziła na początku drugiej połowy za sprawą Keisuke Hondy. Japończyk ponownie skorzystał z podania dobrze spisującego się w tym spotkaniu Abate i jak się później okazało, jego bramka dała Milanowi cenny punkt.

Chociaż podopieczni Filipo Inzaghiego w drugiej połowie zdominowali rywala i mieli przewagę niemal w każdym aspekcie i dodatkowo grali w przewadze po czerwonej kartce dla Valdifioriego, nie udało im się strzelić decydującej bramki i ostatecznie podzielili się punktami z beniaminkiem.

W 76. minucie na placu gry pojawił się Polak, Piotr Zieliński.

Empoli - AC Milan 2:2

Bramki: 13. Tonelli (Valdifiori), 22. Pucciarelli (Tavano) – 43. Torres (Abate), 58. Honda (Abate)

Kartki: 42. Vecino, 86. Valdifiori – 21. Zapata, 36. Muntari, 50. De Sciglio, 86. Valdifiori

Empoli: Sepe – Laurini (69' Hysaj), Tonelli, Rugani, Mario Rui – Vecino, Valdifiori, Croce – Verdi – Tavano (64' Maccarone), Pucciarelli (76' Zieliński)

AC Milan: Abbiati – Abate, Bonera, Zapata, De Sciglio – Van Ginkel (31' Bonaventura), De Jong, Muntari (46' Poli)– Honda, Torres (81' Pazzini), Menez