Niezwykłe wydarzenie w lidze Peru. Gol z 70 metrów! (WIDEO)

Grzegorz Ignatowski
screen Youtube
Piłkarscy kibice w Peru byli świadkami niecodziennego wydarzenia. Podczas meczu pomiędzy Juan Aurich i Sportingiem Cristal Lima padła niesamowita bramka autorstwa Carlosa Lobatona. 24-letni pomocnik zaliczył trafienie po strzale z odległości około 70 metrów.

Ten mecz był wyjątkowo ekscytujący. Już po kwadransie gospodarze wyszli na prowadzenie po strzale znanego z polskich boisk Hernana Rengifo. Później do remisu doprowadził Lobaton, na co celnym strzałem odpowiedział Rengifo. Następnie inicjatywę przejął Sporting i po uderzeniach Chaveza i Avili goście prowadzili 3:2. Jednak na minutę przed końcem dogrywki stało się coś, co przyćmiło wcześniejsze wydarzenia. Carlos Lobaton zdecydował się na odważny strzał z odległości około 70 metrów. Piłka długo szybowała w powietrzu po czym wpadła do siatki.

Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem Sporting Cristal 4:3, ale ten wynik nie zmienił zbytnio sytuacji tego klubu w tabeli. Jedna z najbardziej utytułowanych drużyn w Peru znajduje się na 9. pozycji i traci do prowadzącego Melgar sześć punktów po siedmiu kolejkach.

Kim jest Carlos Lobaton? Ten zawodnik od 2005 roku związany jest z klubem Sporting Cristal Lima. Wcześniej występował w klubie Cienciano, w którym sięgnął po Copa Sudamericana. W lidze peruwiańskiej rozegrał ponad 400 meczów, wielokrotnie występował też w reprezentacji kraju, z którą zajął trzecie miejsca na turnieju Copa America w 2011 roku.