Oceniamy Lecha za mecz ze Zniczem: Sadajew bohaterem poznaniaków

Wojciech Maćczak
Zaur Sadajew strzelił dwa gole i zaliczył asystę w meczu Lecha ze Zniczem
Zaur Sadajew strzelił dwa gole i zaliczył asystę w meczu Lecha ze Zniczem Grzegorz Dembiński
Wynik może wskazywać na bardzo dobry występ Lecha, jednak mecz w Pruszkowie wcale takim nie był. Na początku drugiej połowy poznaniacy mieli ogromne problemy z drugoligowcem, który mógł nawet wyjść na prowadzenie. Losy meczu odmienił dopiero Zaur Sadajew. Zobacz, jak oceniliśmy poznaniaków za to spotkanie!

Jasmin Burić – (7) – Zaliczył jedną kapitalną interwencję, gdy w pierwszej połowie obronił groźny strzał Macieja Górskiego. Poza tym nie miał okazji do wykazania się swoimi umiejętnościami, przy straconej bramce nie doszukiwalibyśmy się jego winy.

Kebba Ceesay – (4) – Widać u niego skutki długiego rozbratu z piłką. Gambijczyk ze szwedzkim paszportem był niepewny, zdarzały mu się złe zagrania i straty. Trochę brakowało nam go w ofensywie, bo włączał się do akcji rzadziej niż występujący zazwyczaj na prawej obronie Tomasz Kędziora.

Tamas Kadar – (4) – Dowodził blokiem defensywnym, który pozwolił, by drugoligowiec wbił gola i stworzył dwie kolejne bardzo groźne sytuacje. Nie potrafił powstrzymać zawodników Znicza, co wystawia mu bardzo niepochlebną recenzję.

Marcin Kamiński – (4) – Podobnie jak Kadar pozwalał rywalom na zbyt wiele. Symbolem nieporadności „Kamyka” w Pruszkowie była sytuacja, w której wybijając piłkę spod własnego pola karnego trafił w Djouma i sprokurował stratę. A przy golu dla Znicza krył powietrze.

Luis Henriquez – (4) – Kompletnie bezbarwny występ Panamczyka. Lewy obrońca Lecha nie istniał w ofensywie, a w defensywie miał problemy z powstrzymywaniem ataków Znicza. Takimi występami nie wygryzie ze składu Douglasa.

Łukasz Trałka – (5) – Trochę przypadkowo asystował przy golu Sadajewa, choć pomógł mu w tym rykoszet od nogi obrońcy gości. Poza tym bezbarwny występ.

Karol Linetty – (6) – Niezły występ reprezentanta Polski, który wrócił do gry po kontuzji. To on zdobył pierwszą bramkę, pokonując golkipera gości bardzo sprytnym strzałem w długi słupek.

Muhamed Keita – (6) – Jeden z bardziej aktywnych zawodników Lecha, ale taki jeździec bez głowy. Co z tego, że sporo biega, skoro co chwilę traci piłkę i z jego rajdów kompletnie nic nie wynika? Ocenę podwyższamy ze względu na strzeloną bramkę.

Dawid Kownacki – (5) – Na wiosnę z tym chłopakiem dzieje się coś niedobrego, na tle drugoligowca wypadł mizernie. Ocenę ratują statystyki – asysta drugiego stopnia przy pierwszym golu Sadajewa i dogranie do Czeczena przy jego drugim trafieniu.

Dariusz Formella – (7) – Jemu nie mamy nic do zarzucenia. Wyglądał dokładnie tak, jak powinien prezentować się piłkarz z Ekstraklasy na tle drugoligowca. Sporo udanych akcji, sporo fajnych rajdów, do tego strzelona bramka. I ogromny plus za strzał z dystansu na początku pierwszej połowy, bo takich zagrań w meczach Lecha brakuje.

Vojo Ubiparip – (1) – Tego zawodnika nie powinno być w kadrze Lecha. Można by napisać, że nawet na tle drugoligowca wyglądał mizernie… tyle że on nawet nie wyglądał, bo przy piłce był może ze dwa razy. Lepiej już dać szansę jakiemuś młodemu napastnikowi z rezerw niż wystawiać bezbarwnego Serba.

Rezerwowi:

Arnaud Djoum – (5) – Bezbarwny występ. Grał całą drugą połowę, jednak nie potrafił niczym się wyróżnić.

Zaur Sadajew – (10) – Wszedł na boisko w trudnym momencie dla Lecha, przy stanie 1:1, po czym w ciągu siedmiu minut uzbierał dwa gole i asystę. To on zrobił różnicę w Pruszkowie i sprawił, że drugoligowiec musiał przełknąć dotkliwą porażkę.

Szymon Pawłowski – bez oceny – asysta przy bramce Keity, a poza tym nie zaprezentował niczego ciekawego.