Oceniamy piłkarzy Cracovii za mecz z Podbeskidziem: Dialiba z maksymalną notą

Oktawian Jurkiewicz
Podbeskidzie Bielsko-Biała - Cracovia
Podbeskidzie Bielsko-Biała - Cracovia Arkadiusz Gola/Polskapresse
Cracovia pokonała Podbeskidzie 3:0 po bramkach Boubacara Dialiby, który dał znakomitą zmianę. Z resztą nie tylko on, wszyscy trzej rezerwowi krakowskiego zespołu pokazali się z dobrej strony i to właśnie oni są w głównej mierze odpowiedzialni za ten wynik. Sprawdź, jak oceniliśmy pozostałych piłkarzy.

Krzysztof Pilarz: 6
Co miał bronić to obronił, kilka fajnych interwencji przyćmiły kiepskie wznowienia gry i ostatecznie zachował czyste konto, chociaż bywało bardzo blisko, żeby było inaczej.

Deleu: 6
Różnie to z nim dzisiaj bywało na prawym skrzydle. Pokazywał się bardzo wysoko, w stylu Daniego Alvesa wspomagającego Messiego. Zabrakło mu jednak Messiego obok, ale tak jak jego rodak Alves zepsuł kilka dośrodkowań.

Sreten Sretenović: 6
Przeciętny występ, ale czyste konto ciągnie ocenę w górę całej obronie. Kilka błędów, kilka podań po których pytanie 'Co autor miał na myśli?' mocno chodziło po głowie, ale wszystko się ostatecznie zrównoważyło.

Piotr Polczak: 4
Najsłabszy punkt obrony Cracovii. W pierwszej połowie jeżeli Podbeskidzie podchodziło pod bramkę Pilarza, lub oddawało groźny strzał, to równało się z tym, że gdzieś tam obok Polczak przegrał ważny pojedynek. Na jego i Cracovii szczęście nie wynikły z tego żadne bramki.

Adam Marciniak: 5

W pierwszej połowie miał groźny strzał głową, a przez resztą jakoś niespecjalnie błyszczał czy zaliczał błędy. Ot bezbarwny występ, to i ocena taka.

Erik Jendrisek: 5
Można było zapomnieć, że on w ogóle jest na boisku przez większość trwania meczu.

Damian Dąbrowski: 7
Zabezpieczał defensywę dobrze i skutecznie. Z całą pewnością lepiej niż Polczak. I za to plus. Najlepszy piłkarz Cracovii z tych, którzy wyszli w podstawowej jedenastce.

Miroslav Covilo: 6

Kolejny bezbarwny piłkarz Cracovii. Bez żadnych spektakularnych zagrań, ale również bez rzucających się w oczy błędów.

Mateusz Cetnarski: 5
Nie najgorzej rozprowadzał piłkę przy stałych fragmentach gry, ale dobre uderzenie stojącej piłki w pewną strefę, to jeszcze nie jest powód, żeby piłkarza wyróżniać. Poza tym przeciętnie, szybko zmieniony przez Zjawińskiego, który wniósł znacznie więcej.

Deniss Rakels: 5
Zdarzało się, że dobrze się ustawił, zadryblował, nawet celnie dośrodkował, a chwilę później fatalne podanie czy strata w inny sposób. Bardzo mieszany występ

Marcin Budziński: 4
Pokazał dzisiaj się z kiepskiej strony, po prostu.

Rezerwowi:
Dariusz Zjawiński: 8

Zmienił Mateusza Cetnarskiego w 61. minucie i zdążył zaliczyć dwie asysty przy golach Dialiby. Szkoda, że kiedy próbował strzelać to z podobną siłą jak przy podaniach, ale... przy dwóch asystach przymknijmy na to oko.

Boubacar Dialiba: 10
Czarny koń tych zawodów! Dał znakomitą zmianę, klasyczny hat-trick w mniej niż 20 minut to fenomenalny wynik, zasługujący na najwyższą notę. Dzięki tym bramkom Cracovia jest pewna utrzymania się w Ekstraklasie. Brawo!

Mateusz Wdowiak: bez oceny
Grał zbyt krótko, żeby wystawić jakąś rozsądną ocenę, ale i tak zdążył zaliczyć asystę.