Oceniamy Polaków za mecz z Liechtensteinem. Młodzież na plus

Krzysztof Orski
W tym meczu grali przede wszystkim zmiennicy. Jak powiedział na konferencji prasowej trener Waldemar Fornalik, to spotkanie miało mu pokazać ich formę. Selekcjoner nie chciał jednak oceniać występu swoich podopiecznych. Zrobimy to za niego.

Dudek: Walczyłem sam ze sobą, żeby nie uronić łzy

Jerzy Dudek – brak oceny – Oceny nie wystawiamy z prostej przyczyny. Gwiazda wczorajszego wieczoru była przez 34. minuty swojego występu bezrobotna.

Artur Jędrzejczyk – 3 – Obrońcy naszej reprezentacji nie mieli w tym meczu dużo pracy. Rozliczamy ich zatem za podłączanie się do akcji ofensywnych. W pierwszej połowie podłączał się do akcji sporadycznie. W drugiej już nawet tego nie czynił.

Bartosz Salamon – 4 – Słaby występ nadziei naszej kadry. Warto odnotować jedynie interwencję z 31. minuty, kiedy powstrzymał kontrę gości w zalążku.

Marcin Komorowski – 2 – Najsłabszy z defensorów. W 20. minucie dał się ograć przeciwnikowi jak dziecko i musiał się ratować taktycznym faulem. Bardzo dużo niedokładnych podań przy wyprowadzaniu piłki.

Jakub Wawrzyniak – 4 – Szarpał na skrzydle, ale niewiele z tego wychodziło. W 10. minucie miał dobrą okazję do strzelenia gola, ale ubiegli go obrońcy Liechtensteinu.

Ariel Borysiuk – 3 – Niewidoczny na boisku. Przyznam szczerze, że zauważyłem go dopiero w 60. minucie spotkania i się zacząłem zastanawiać, kogo zmienił i czemu tej zmiany nie zauważyłem.

Adrian Mierzejewski – 4 – Gdybyśmy dawali oceny za ilość sytuacji, to Mierzejewski dostałby przynajmniej notę 8. Niestety z wielu okazji nie potrafił wykorzystać żadnej. Szczytem była akcja z 8. minuty, kiedy nie trafił w bramkę z 4 metrów.

Adam Matuszczyk – 3 – Podobna sytuacja jak z Borysiukiem. Gdyby poszedł posiedzieć przez 10 minut na trybunach stadionu, to nikt by tego nie zauważył.

Kamil Grosicki – 3 – Szybki jak wiatr i tylko tyle. Miał duże problemy z wykończeniem akcji, chociaż zaliczył kilka dobrych podań, po których mogły paść bramki.

Maciej Rybus – 4 – Ocena podwyższona za pięknie wykończoną akcję bramkową, sama gra pozostawiała wiele do życzenia. Miał kłopot z dokładnym dograniem piłki do kolegów z drużyny.

Artur Sobiech – 4 – Podobnie jak w przypadku Rybusa. Gol podwyższa ocenę, ale obniża ją akcja z 58. minuty i strzał nad bramką w wyśmienitej sytuacji.

Artur Boruc – brak oceny – Boruc, podobnie jak Dudek, nie został zatrudniony do pracy przez graczy Liechtensteinu.

Sebastian Boenisch – 2 – Kompletny brak szybkości, brak większego zaangażowania i fatalne dośrodkowania – te wszystkie czynniki składają się na najniższą ocenę. Nie znalazłem żadnych plusów w jego grze.

Piotr Zieliński – 5 – Jedna z najjaśniejszych postaci wczorajszego meczu. Dobrze się ustawia na boisku, sporo widzi. To on rozpoczął akcję, która dała prowadzenie 1-0. Przyszłość kadry?

Bartosz Bereszyński – 6 – Zagrał bez kompleksów. Nieźle podłączał się do akcji zaczepnych. Zaliczył kilka efektownych rajdów i asystę. Kilka minut później mógł mieć kolejną, ale Sobiech fatalnie zmarnował okazję na strzelenie gola.

Jakub Kosecki – 3 – Na pewno chciał, niestety mu to nie wyszło. Do większości piłek zagranych przez kolegów nie doszedł, ale nie można powiedzieć, że się nie starał.

Daniel Łukasik – brak oceny – grał zbyt krótko, żeby wyciągnąć jakiekolwiek wnioski na temat jego gry.

Oceny w skali 1 - 10

Polub nas na Facebooku! Już ponad 40 tysięcy fanów dyskutuje z nami na naszym fan-page'u. Tam dzieje się jeszcze więcej!