Oceny Jagiellonii za mecz z Termalicą: ofensywa zrehabilitowała się za Nikozję

Jakub Seweryn
Jagiellonia Białystok - Termalica Bruk-Bet Nieciecza
Jagiellonia Białystok - Termalica Bruk-Bet Nieciecza Wojciech Wojtkielewicz / Polska Press
Jagiellonia Białystok pokonała Termalicę Bruk-bet Nieciecza 2:0 w meczu drugiej kolejki Ekstraklasy. Gra drużyny Michała Probierza w tym spotkaniu wyglądała zdecydowanie lepiej niż w czwartkowym starciu w Lidze Europy z Omonią, ale trzeba też mieć na uwadze, że mieli oni w niedzielę zdecydowanie słabszego rywala przeciwko sobie. Oto oceny dla jagiellończyków za ten mecz.

Bartłomiej Drągowski – 6
Znacznie pewniejszy niż w czwartek w Nikozji. Nie miał wiele pracy, ale popisał się bardzo dobrą interwencją przy uderzeniu z dystansu Bartłomieja Babiarza w pierwszej połowie.

Filip Modelski – 4
Starał się podłączać do akcji ofensywnych i dość łatwo radził sobie z graczami Niecieczy. Problem w tym, że zaliczył przynajmniej dwie-trzy katastrofalne straty, które na szczęście Jagi nie skończyły się golem dla rywali.

Sebastian Madera – 6
Przyzwoity występ, ale trzeba przyznać, że nie miał zbyt wymagającego rywala. Drozdowicz czy Kędziora mieli tylko pojedyncze udane zagrania.

Igors Tarasovs – 4
Nie jest w najwyższej formie. W Nikozji przegrał decydujący pojedynek z Sheridanem, z Niecieczą też miał kilka prostych błędów, jak chociażby przegrane starcie z Kędziorą, które skończyło się setką dla beniaminka, którą jakimś cudem spudłował Drozdowicz. Zdarzało mu się trochę niepewnych interwencji.

Piotr Tomasik – 6
Asysta przy golu Gajosa była bardzo ładna. Były gracz Podbeskidzia spisywał się dobrze w ofensywie, ale po przerwie również goście z Niecieczy sprawili mu trochę problemów.

Taras Romańczuk – 5
W pierwszej połowie z Grzybem zupełnie zdominowali rywala w środkowej strefie boiska, ale po przerwie w tym rejonie boiska było już zdecydowanie więcej bałaganu. Być może wynikało to ze zmęczenia.

Rafał Grzyb – 6
Znakomita asysta przy bramce na 2:0 Patryka Tuszyńskiego podwyższa ocenę kapitana Jagiellonii, który miał lepsze i gorsze momenty w swojej grze w niedzielnym pojedynku.

Przemysław Frankowski – 4
Był w pierwszej połowie dość aktywny, ale brakowało mu dokładności w dośrodkowaniach. Trzeba jednak pamiętać, że to jego długa piłka w pole karne przyczyniła się do gola na 1:0.

Maciej Gajos – 8
Najlepszy na boisku. Po słabiutkim występie w Nikozji, przeciwko Niecieczy był praktycznie wszędzie. Wielokrotnie koledzy go nie dostrzegali, ale gdy tylko otrzymywał piłkę, był niezwykle groźny. Strzelił pierwszego gola i rozkręcił drugą akcję bramkową.

Nika Dzalamidze – 7
Był katastrofalny na Cyprze, ale zrehabilitował się przeciwko beniaminkowi. Kręcił Frycem na lewym skrzydle Jagiellonii aż miło, dobrze rozumiał się z Tomasikiem i powinien mieć przynajmniej jedną asystę na koncie, ale chociażby Gajos zmarnował jedno z jego bardzo dobrych podań.

Patryk Tuszyński – 7
W pierwszej połowie mógł strzelić gola, ale jego strzał głową obronił Nowak. Wielokrotnie był w tej części gry irytujący, ale już po przerwie z jego grą było dużo, dużo lepiej. Złapał ‘lekkość’, dzięki czemu był i efektowny, i efektywny, co okrasił golem.

Rezerwowi:
Piotr Grzelczak - 5

Po swoim wejściu na boisko nie zaprezentował nic wielkiego. Miał jedną znakomitą sytuację na podwyższenie wyniku, ale zabrakło mu szczęścia czy też odrobiny precyzji.

Konstantin Vassiljev i Karol Świderski grali zbyt krótko, żeby ich ocenić.