Tomasz Kuczyński
15.04.2023 r. Fortuna 1. Liga: Odra Opole - GKS Tychy.
15.04.2023 r. Fortuna 1. Liga: Odra Opole - GKS Tychy. Twitter.com/GKS Tychy
W sobotę 15 kwietnia 2023 roku w meczu 27. kolejki Fortuna 1. Ligi Odra Opole wygrała z GKS-em Tychy 3:0 (1:0). Gospodarze kończyli mecz w dziesiątkę, bo czerwoną kartkę dostał Borja Galan. Tyszan drugi raz prowadził nowy trener Dariusz Banasik, który w ten sposób zaliczył pierwszą porażkę z nowym zespołem. Poniżej zobacz WIDEO z golami w Opolu.

GKS Tychy tydzień temu w Wielką Sobotę pod wodzą nowego trenera Dariusza Banasika zremisował z Arką Gdynia 2:2. Walcząca o utrzymanie się w I lidze Odra Opole we wtorek zagrała w Katowicach z GKS-em i wygrała 2:0. Goście z Tychów musieli sobie radzić bez dwóch piłkarzy pauzujących za żółte kartki - Krzysztofa Wołkowicza i Wiktora Żytka. "Wołek" zdobył oba gole w meczu z Arką.

Odra objęła prowadzenie już w 3. minucie. Dawid Czapliński skierował piłkę do bramki uderzeniem głową z pięciu metrów.

Tyszanie mogli wyrównać w 33. minucie, ale Patryk Mikita przegrał pojedynek z bramkarzem gospodarzy Arturem Haluchem. Jeszcze przed przerwą GKS przed utratą drugiego gola uratował Konrad Jałocha, który był górą w pojedynku z Borją Galanem (43. minuta).

Galan odkuł się w 67. minucie, kiedy strzałem w "okienko" z narożnika pola karnego pokonał Jałochę. Wcześniej, w 58. minucie Odra też cieszyła się z gola, jednak sędzia po analizie VAR oraz obejrzeniu sytuacji na monitorze, anulował trafienie Wojciecha Kamińskiego.

GKS starał się zdobył kontaktową bramką, a w 81. minucie nadział się na kontrę - Jakub Szrek uciekł prawym skrzydłem, następnie podał w pole karne, a niepilnowany Tomas Mikinić posłał piłkę do siatki. W końcówce Galan dostał żółtą kartkę za faul, jednak sędzia znów podbiegł do monitora i zmienił decyzję - zawodnik Odry zobaczył czerwony kartonik. W sześciu doliczonych minutach tyski zespół nie zdołał poprawić wyniku...

Odra Opole - GKS Tychy 3:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Dawid Czapliński (3), 2:0 Borja Galan (67), 3:0 Tomas Mikinić (81)

Odra: Artur Haluch - Mateusz Spychała (71. Jakub Szrek), Mateusz Kamiński, Maksymilian Pingot, Artur Pikk - Maciej Makuszewski (71. Tomas Mikinić), Rafał Niziołek, Wojciech Kamiński, Dawid Czapliński (90+2. Konrad Nowak), Borja Galan - Michał Bednarski.

GKS Tychy: Konrad Jałocha - Dominik Połap, Nemanja Nedić, Jakub Tecław, Maciej Mańka - Krzysztof Machowski (83. Natan Dzięgielewski), Mateusz Radecki, Jan Biegański (70. Daniel Rumin), Antonio Dominguez, Mateusz Czyżycki (70. Marcin Kozina) - Patryk Mikita.

Żółte kartki: Spychała, Pikk - Czyżycki, Mańka, Machowski, Połap.

Czerwona kartka: Borja Galan (90' Odra - za faul)

Sędziował: Patryk Gryckiewicz (Toruń)