Krzysztof Marcinkiewicz
Arka Gdynia - Odra Opole
Arka Gdynia - Odra Opole Przemysław Świderski / Dziennik Bałtycki
Odra Opole zagrała bardzo dobry mecz z Arką Gdynia. W wyrównanym spotkaniu 24. kolejki Fortuna 1. Ligi zremisowała 2:2.

Piłkarze Odry nie byli faworytami wyjazdowego meczu w Gdyni. W 4 pierwszych spotkaniach rundy wiosennej Arka zdobyła 10 punktów. Szczególne wrażenie zrobiła wygrana aż 5:1 ze Stalą Rzeszów. Po 3 zwycięstwach przyszedł remis w ostatniej kolejce z Wisłą Kraków.

Odra zaczęła rundę znacznie gorzej, przegrywając 2 mecze i wygrywając 1 spotkanie z Podbeskidziem Bielsko-Biała (2:1). W ostatniej kolejce opolanie niespodziewanie zremisowali 1:1 z outsiderem Zagłębiem Sosnowiec.

Obie drużyny spotkały się jesienią w Opolu i Odra wygrała to starcie 1:0 po bramce Dina Suli. W tamtym czasie niebiesko-czerwoni byli jednak liderem tabeli, teraz przystępowali do meczu w Gdyni z 9. miejsca w tabeli.

Odra wyszła na powadzenie już w 8. minucie. Strzelił go czeski obrońca Jiri Piroch, który po rzucie rożnym uderzył lewą nogą, a stojący w bramce Paweł Lenarcik popełnił błąd, przepuszczając piłkę do siatki między nogami. Wyrównał tuż przed przerwą Michał Marcjanik, który w 44. minucie trafił z rzutu karnego.

Emocje mieliśmy również w drugiej połowie. Tym razem rzut karny miała Odra, a na bramkę zamienił go w 74. minucie Rafał Niziołek. Wyrównał w 82. minucie strzałem z dystansu Przemysław Stolc. Piłka odbiła się jeszcze od Niziołka. Mimo sytuacji żadna z drużyn nie trafiła ko do siatki i mecz zakończył się remisem.

W następnej kolejce Odra znów wybierze się do Trójmiasta. Tym razem zmierzy się z liderem Lechią Gdańsk. Spotkanie 25. kolejki odbędzie się we wtorek, 2 kwietnia o godzinie 20.30.

Nie będzie to łatwe spotkanie, bo Lechia wygrała wszystkie wiosenne spotkania, strzelając w każdym z nich średnio po 3 gole.

Arka Gdynia - Odra Opole 2:2 (1:1)
Bramki: 0:1 Piroch - 8., 1:1 Marcjanik - 44. (karny), 1:2 Niziołek - 74., 2:2 Stolc - 82.
Arka: Lenarcik - Stolc, Marcjanik, Dobrotka, Gojny - Gaprindaszwili, Gol, Milewski (7. Turski), Adamczyk (65. Sidibé), Skóra (57. Lipkowski) - Czubak.
Odra: Haluch - Spychała, Kamiński, Piroch, Szrek - Antczak (63. Surzyn), Niziołek, Purzycki, Czapliński, Galán - Sula (63. Sarmiento).