Olimpia Grudziądz

0

GKS Bełchatów

2

• Koniec meczu! GKS Bełchatów po dramatycznej końcówce wygrał z Olimpią Grudziądz.

• Michał Mak fetował zdobycie gola zdejmując koszulkę, za co został ukarany żółtą kartką.

• GOOOOOOL! Kontra gości i po wrzutce w pole karne pewnym strzałem Michał Mak ustalił wynik spotkania.

• GOOOOOL! Rzut wolny dla Bełchatowa. Dariusz Gawęcki, który wszedł do bramki dał się zaskoczyć Michałowi Makowi, który strzelił tuż przy słupku.

• Wychodzącego na sytuację sam na sam zawodnika GKS Bełchatów nieprzepisowo zatrzymał Fabiniak i otrzymał za to przewinienie czerwoną kartkę.

• Renusz wchodzi za Mateusza Maka.

• Mogło być naprawdę niebezpiecznie pod bramką gości. Olimpia miała rzut wolny około 20 metrów od bramki. Ze stałego fragmentu Rogalski odegrał piłkę do Gawęckiego, ale obrońcy bełchatowian nie dali się zaskoczyć i przerwali akcję gospodarzy.

• Ostatnia zmiana w szeregach gospodarzy. Łukasz Suchocki zmienił Marcin Smoliński.

• Po faulu na Mateuszu Maku, Kamil Wacławczyka wrzucał futbolówkę w pole karne, tam główkował jeden z Brunatnych, ale Fabiniak skutecznie interweniował.

• Maciej Rogalski niedokładnie zagrywał do wbiegającego w szesnastkę Macieja Kowalczyka. Bez zagrożenia bramki Bełchatowa. Od bramki zacznie Arkadiusz Malarz.

• Piłkarze GKS Bełchatów wychodzili z dynamiczną kontrą. Kończył ją Mateusz Mak, który płasko uderzył futbolówkę, dopadł do niej jeszcze Prokić, ale zawodnik gości huknął niecelnie.

• Gospodarze wciąż próbują zdobyć zwycięską bramkę. Z około 20 metrów uderzał Dariusz Gawęcki, ale jego strzał był niecelny.

• W odpowiedzi bełchatowianie stworzyli zagrożenie pod bramką gospodarzy. Bartosz Fabiniak dobrze przeczytał jednak zagranie zawodnika GKS Bełchatów i złapał piłkę.

• Mak świetnie zagrał futbolówkę do Barana. Zawodnik gości huknął na bramkę Fabiniaka, ale zabrakło mu precyzji.

• Ostatni fragment gry zdecydowanie dla gospodarzy. Tym razem Marcin Smoliński chciał wpisać się do sędziowskiego protokołu, ale jego uderzenie z 25 metrów złapał Arkadiusz Malarz.

• Za Szczota wchodzi Dariusz Gawęcki.

• Nie udało się po zespołowej akcji, to zdecydował się na indywidualny przebój Adam Cieśliński, napastnik grudziądzan został zatrzymany przez Marcina Flisa.

• Najlepsza okazja w całym spotkaniu! Maciej Kowalczyk kapitalnie prostopadłym podaniem uruchomił Roberta Szczota, a ten będą sześć metrów przed bramką Malarza, huknął ponad poprzeczką!

• Andreja Prokić melduje się w miejsce Bartłomieja Bartosiaka.

• Wacławczyk od razu po wejściu chciał wpisać się na listę strzelców. Pomocnik gości oddał mocny strzał z około 20 metrów, ta jednak minęła bramkę Olimpii.

• Kamil Wacławczyk wchodzi w miejsce Kamila Poźniaka.

• Faulowany był jeden z piłkarzy Olimpii, z rzutu wolnego piłkę wrzucał Maciej Rogalski, ale Malarz znowu bez problemów łapię futbolówkę.

• Za Jakuba Zabłockiego na boisku melduje się Adam Cieśliński.

• Coraz groźniej robi się pod bramką gości! Robert Szczot dośrodkował idealnie do Jakuba Zabłockiego. Po strzale głową zawodnika Olimpii piłka nieznacznie minęła słupek bramki strzeżonej przez Malarza.

• Strzał z dystansu Mateusza Maka. Bartosz Fabiniak nie miał problemów ze skuteczną interwencją.

• Ponownie przewinili goście. Faulowany był Robert Szczot. Rogalski po stałym fragmencie wrzucał w szesnastkę, ale obrońcy gości najwyżej wyskoczyli do piłki.

• Gwizdek arbitra Dreschelea przrywa grę. Sawala faulował Dariusza Kłusa.

• Teraz kombinacyjnie próbowali rozegrać korner Maciej Rogalski z Marcinem Smolińskim. Na centrę w pole karne zdecydował się ten pierwszy. Futbolówkę pewnie wyłapał Malarz.

• Bracia Makowie próbowali rozegrać futbolówkę pomiędzy sobą, jednak Michałowi brakło precyzji i piłkę odebrali bełchatowianom zawodnicy Olimpii

• W ataku od początku drugiej połowy gospodarzy. Piłkę otrzymał Jakub Zabłocki, ale przegrał starcie z defensorem GKS Bełchatów.

• Drugą połowę rozpoczęli piłkarze z Bełchatowa.

• Koniec pierwszej połowy. Do przerwy bez bramek.

• Paweł Dreschel przedłużył pierwszą część o 1 minutę.

• W ataku pozycyjnym goście, ale Słowak Piter-Bucko skutecznie interweniował i oddalił zagrożenie od bramki Bartosza Fabiniaka.

• Znowu Brunatni atakowali za sprawą aktywnego Mateusza Maka, ale Marcin Woźniak powstrzymał zawodnika GKS Bełchatów.

• Paweł Baranowski popełnił faul na Macieju Kowalczyku i otrzymał od arbitra żółty kartonik.

• Dwójkowa akcja braci Maków. Mateusz sprytnie uruchomił w polu karnym Michała. Napastnik gości zdołał oddać strzał na bramkę golkipera Olimpii, ale był on niecelny.

• Mogła być niezła okazja dla gospodarzy. Podopieczni Tomasza Kafarskiego wychodzili z szybką kontrą, ale skuteczna interwencja Adriana Basty zatrzymała potencjalne zagrożenie.

• Z rzutu wolnego uderzał Mateusz Mak. Po raz kolejny po stałym fragmencie piłka zatrzymała się na murze,

• Maciej Kowalczyk zagrywał piłkę do Woźniaka, ten zacentrował w pole karne, ale Maciej Malarz znowu pewnie interweniuje. Bramkarz gości ucierpiał przy tej paradzie, ponieważ wpadł na słupek.

• Maciej Kowalczyk ukarany żółtą kartką przez arbitra Dreschela.

• Pół godziny gry za nami. Kibice zgromadzeni na stadionie w Grudziądzu wciąż nie doczekali się bramki. Miejmy nadzieję, że przed końcem pierwszej połowy coś wpadnie do sieci.

• W natarciu gospodarze. Maciej Kowalczyk oddał strzał z okolic pola karnego. Maciej Malarz znowu był na posterunku.

• Prawą flanką pognał Basta, wrzucił futbolówkę w pole karne Olimpii Grudziądz, ale Bartosz Fabiniak popisał się skuteczną interwencją.

• Lepszy okres gospodarzy. Marcin Smoliński uderzał z około 11 metrów. Jego strzał był bardzo łatwy do złapania przez Malarza, gdyż pomocnik Olimpii uderzał w środek bramki.

• Z rzutu wolnego uderzał Maciej Rogalski. Golkiper Brunatnych Arkadiusz Malarz nie miał problemów z pewną interwencją.

• Kamil Późniak nieprzepisowo zatrzymany przez Dariusza Kłusa tuż przed polem karnym. 18 metrów przed bramką Fabiniaka. Na bramkę gospodarzy uderzał Mateusz Mak, ale został on zblokowany przez obrońcę gospodarzy.

• Jak na razie nie zapowiada się na to, aby GKS Bełchatów czekała w Grudziądzu łatwa przeprawa z Olimpią. Brunatni nie mieli problemów z rozbiciem w środku tygodnia katowickiej GieKSy, ale dzisiaj zawodnicy Olimpii są przynajmniej równym rywalem dla podopiecznych Kamila Kieresia.

• W swoim stylu na bramkę gospodarzy szarżował Mateusz Mak, ale został skutecznie zastopowany przez interweniującego Marcina Woźniaka.

• Po tym przewinieniu z rzutu wolnego z około 20 metrów uderzał Mazurkiewicz. Piłkarz gospodarzy trafił jednak w mur ustawiony przez Brunatnych.

• Żółta kartką ukarany został zawodnik gości Grzegorz Baran.

• Po pierwszych minutach przewagi gospodarzy, teraz goście coraz częściej atakują bramkę Fabiniaka. Mateusz Mak wywalczył na prawym skrzydle rzut rożny.

• Tym razem w ataku goście. Marcin Flis zagrywał futbolówkę do Bartosiaka. Napastnik Bełchatowa nie zdołał jednak opanować piłki i ta opuściła plac gry.

• Brunatni egzekwowali rzut rożny, ale bez zagrożenia pod bramką Bartosza Fabiniaka.

• Atakowali goście, ale Pitera-Bucko skutecznie interweniował. Były piłkarz Podbeskidzia podawał do Roberta Szczota. Pomocnik Olimpii zacentrował w pole karne, ale tam skutecznie interweniowali obrońcy GKS Bełchatów.

• Maciej Rogalski zagrał na skrzydło do Macieja Kowalczyka, ten nie popisał się jednak. Jego dośrodkowanie było nieudane.

• Od pierwszych minut dominują piłkarze Tomasza Kafarskiego. Jakub Zabłocki chciał prostopadłym zagraniem uruchomić Kowalczyka, podanie było jednak nieprecyzyjne.

• Gospodarze rozpoczęli od mocnego uderzenia. Maciej Rogalski wrzucił futbolówkę w pole karne, tam do piłki doszedł Maciej Kowalczyk i głową próbował zaskoczyć Macieja Malarza. Strzał napastnika gospodarzy minimalnie niecelny.

• Rozpoczynamy spotkanie w Grudziądzu! Od środka piłkarze Olimpii

• Piłkarze obu zespołów są już na boisku. Za moment arbiter Paweł Dreschel z Gdańska rozpocznie ligowy mecz w Grudziądzu.

• - Olimpia jest wymagającym rywalem. Podchodzimy do tego tak, że każdy przeciwnik, który staje na naszej drodze jest trudnym rywalem. Przede wszystkich bardzo ważne jest mentalne podejście do tego, by nasza gra była na wysokim poziomie. Olimpia Grudziądz ma też swoje atuty. Grają tam doświadczeni gracze. W Grudziądzu czeka nas ciężkie zadanie - powiedział przed dzisiejszym meczem Kamil Kiereś, trener GKS Bełchatów.

• Olimpiia Grudziądz, jak i GKS Bełchatów niedawno zakończyły swoją przygodę z Pucharem Polski. "Biało-zieloni" przegrali przed własną publicznością 0:3 z Miedzą Legnica, natomiast bełchatowianie (również na swoim obiekcie) nie sprostali Górnikowi Zabrze 0:2.

• Na boisku w Grudziądzu trwa już rozgrzewka zawodników obu drużyn. Piłkarze nie mogą narzekać dzisiaj na warunki do gry, mamy słoneczną pogodę, temperatura przekracza 20 stopni Celsjusza.

• Ławka rezerwowych GKS Bełchatów: Damian Podleśny, Raul Gonzalez, Damian Szymański, Michał Renusz, Kamil Wacławczyk, Łukasz Wroński, Andreja Prokić

• Ławka rezerwowych Olimpii: Daniel Osiecki, Michał Łabędzki, Marcin Staniek, Dariusz Gawęcki, Mateusz Górka, Łukasz Suchocki, Adam Cieśliński

• Zapraszamy na relację na żywo z meczu 5. kolejki 1. ligi, w którym Olimpia Grudziądz rywalizować będzie z GKS Bełchatów. Po czterech kolejkach zespół gospodarzy zgromadził siedem punktów, natomiast z dziesięcioma oczkami na koncie jest wiceliderem rozgrywek.