Olimpia Grudziądz

3

GKS Tychy

1

• Koniec meczu! Trzy punkty dla Olimpii. GKS Tychy najprawdopodobniej będzie musiał walczyć o utrzymanie 1. ligi w barażach.

• Urbański zmienia jeszcze Popovicia.

• Szybka akcja Skóreckiego, który płaskim uderzeniem zdobywa bramkę na 3:1! Znów gol zmiennika!

• OLIMPIA DOBIJA OSŁABIONEGO PRZECIWNIKA! 3:1! SKÓRECKI!

• Faulował Grzybek. Żółta kartka.

• Trzy minuty doliczone.

• Cieśliński ukarany żółtą kartką.

• Strzela Elsner, ale niecelnie.

• Olimpia przejęła inicjatywę i chce chyba dobić przeciwnika.

• Gracz Tychów starł się z Popoviciem i został ukarany czerwoną kartką!

• Czerwień dla Radzewicza!

• Popović wrzuca do skutku! W końcu jego dośrodkowanie zdołał wykończyć Elsner i Olimpia znów prowadzi!

• GOOOL DLA OLIMPII! 2:1 PO TRAFIENIU ELSNERA, KTÓRY PRZED CHWILĄ WSZEDŁ NA BOISKO!

• Wodecki zmienia Mączyńskiego.

• Mączyński dograł piłkę w "szesnastkę" rywali, gdzie główkował Gieraga, ale niecelnie.

• Mączyński zderzył się z Kaczmarkiem. Przerwa w grze.

• Zmiana w ekipie gospodarzy. Schodzi Smoliński, za niego Elsner.

• Dośrodkował Jaroch, ale we własnym polu karnym dobrze interweniował Grzybek. Będzie rzut rożny dla gospodarzy.

• Olimpia przejęła inicjatywę. Do końca spotkania nieco ponad kwadrans.

• Niezgodnie z przepisami zagrał Omić. Żółta kartka dla Bośniaka.

• W końcu jakiś strzał gospodarzy - próbował Łabędzki, ale niecelnie.

• Huraganowe ataki Tychów nieco ustały, ale wszystko jeszcze jest możliwe w tym meczu.

• Faulował Stasiak - żółta kartka.

• Kolejna okazja gości! Dośrodkował Radzewicz, akcję zamykał Bąk, ale świetną paradą popisał się Fabiniak!

• Tychy poczuły krew! Strzelał Kowalczyk, ale uderzył prosto w bramkarza! Mogło być 2:1 dla gości!

• Zmiana w ekipie gospodarzy - Skórecki za Rogalskiego.

• Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Bartosz Fabiniak kompletnie się pogubił i z bliskiej odległości futbolówkę wbił do bramki Michał Stasiak. 1:1!

• GOOOL DLA GKS-U TYCHY! Fatalny błąd Fabiniaka! Trafia Stasiak!

• Znów strzelał Kaczmarek - strzelec jak na razie jedynego gola tego meczu. Bez problemu interweniuje jednak Przyrowski.

• Szybko znaleźliśmy się po drugiej stronie boiska, gdzie po rzucie rożnym strzelali Kaczmarek i Popović. Przyrowski popisał się jednak świetnymi interwencjami!

• Kilka dośrodkowań gości - znów radzi sobie jednak defensywa Olimpii.

• Bartosz Jaroch leży na boisku - przerwa w grze.

• Mączyński wrzucił piłkę w pole karne Olimpii w stronę Bąka, ale defensywa gospodarzy gra bez zarzutu.

• GKS Tychy wychodził z kontrą, ale podanie w strefę ataku zdołali przejąć obrońcy gospodarzy.

• Znowu leży Kłus - tym razem faulował Mączyński.

• Ni to strzał, ni to dośrodkowanie Radzewicza - Fabiniak odbija piłkę.

• Już próbował Mączyński, ale jego uderzenie bardzo słabe.

• Wracamy do gry. Rozpoczynają goście.

• Sędzia Krztoń kończy pierwszą odsłonę. Olimpia prowadzi z GKS-em Tychy 1:0. Wracamy za kwadrans.

• Minuta doliczona do pierwszej połowy.

• Dobra akcja Popovicia, który strzelał na bramkę gości. Skutecznie broni jednak Przyrowski.

• Trener gości nie czeka na przerwę - dokonuje zmiany. Schodzi Kosiec, wchodzi Bąk.

• Która to już wrzutka Popovicia w pole karne gości? Kosiec wybija futbolówkę

• Seria niegroźnych fauli z obu stron.

• Teraz po drugiej stronie boiska strzelał Mączyński. Fabiniak łapie piłkę.

• Mocno sprzed pola karnego strzelał Banasiak, ale dobrze interweniował Przyrowski.

• Odpowiadają tyszanie! Mączyński wrzucił piłkę w "szesnastkę", a akcję zamykał Szczęsny, którego strzał głową obronił Fabiniak.

• Cieśliński znów mieszał w pobliżu pola karnego gości, ale ostatecznie poradził sobie Gieraga.

• Dośrodkowywał bardzo aktywny Kaczmarek. Piłkę zgarnął jednak Przyrowski.

• Z rzutu wolnego próbował Radzewicz. Trafił jednak w mur piłkarzy Olimpii.

• Po zagraniu Kaczmarka piłka trafia do Smolińskiego, którego strzał po rykoszecie ląduje jednak w rękach Przyrowskiego.

• Brzydko faulował Grzeszczyk. Pierwsza żółta kartka w tym spotkaniu.

• Piłkę wrzucał jeszcze raz Popović. Ta trafiła do Cieślińskiego, który jednak nie mógł jej opanować. Na szczęście dla gospodarzy w odpowiednim miejscu i czasie znalazł się Kaczmarek, który mocnym strzałem zapewnił Olimpii prowadzenie.

• GOOOL DLA OLIMPII! KACZMAREK!

• Znów dośrodkowywał Popović, a do strzału doszedł Piter-Bućko. Uderzenie było jednak niecelne.

• Zdecydowana interwencja Kośca. Faulowany Kłus. Rzut wolny.

• Spore zamieszanie pod polem karnym Olimpii! Próbował Kowalczyk, potem akcję kontynuował Grzybek, ale ostatecznie gospodarze zdołali odeprzeć atak tyszan.

• Dobra interwencja w defensywie Stasiaka, który niedawno wzmocnił GKS.

• Stały fragment nie przyniósł jednak zagrożenia. Piłka uderzona za lekko, momentalnie trafiła w posiadanie gości, którzy jednak pogubili się w kontrze.

• Faul Omicia - rzut wolny dla gospodarzy.

• Tyszanie znów w polu karnym Olimpii. Dogrywał Grzeszczyk, a główkował Kowalczyk. Strzał gracza GKS był jednak niecelny.

• Piter-Bućko faulował rywala. Rzut wolny dla gości.

• Gieraga próbował uruchomić Mączyńskiego długim podaniem, ale dobrze piłkę przeciął Jaroch.

• Bardzo dobrze w defensywie Grzybek, który odebrał piłkę rywalowi.

• Korner dla gospodarzy. Wykonywał Popović, futbolówka dotarła przed pole karne do Banasiaka, który uderzył mocno, ale bardzo niecelnie.

• Od środka zaczęli gospodarze.

• Zawodnicy obu drużyn już na murawie. Za moment pierwszy gwizdek.

• Już za kilka minut zaczynamy.

• Czy Tomasz Hajto zdoła utrzymać GKS Tychy w 1. lidze? Dzisiejsze spotkanie będzie dla tyskiej ekipy niezwykle ważne.

Tomasz Hajto - trener GKS Tychy

• Rezerwowi gości: Paweł Florek, Mateusz Wrana, Marcin Wodecki, Jakub Bąk, Damian Nieśmiałowski, Robert Dymowski, Michał Biskup.

• Rezerwowi Olimpii: Mikołaj Brylewski, Patryk Urbański, Rok Elsner, Adrian Bielawski, Patryk Skórecki, Arkadiusz Aleksander, Rafał Babul.

• Olimpia - GKS Tychy LIVE!

ZAPOWIEDŹ: Drużyna Hajty walczy o utrzymanie

Tyszanie znajdują się na pozycji barażowej i do bezpiecznego miejsca, na którym obecnie znajduje się Sandecja Nowy Sącz tracą pięć punktów, a do końca rozgrywek pozostają jeszcze trzy spotkania. Tyska drużyna nie będzie miała łatwego zadania, bo po potyczce z Olimpią czeka ich jeszcze derbowa batalia z GKS-em Katowice oraz na koniec wyjazdowy mecz z Dolcanem Ząbki.

• Witamy z Grudziądza, gdzie już o 17 rozpocznie się mecz 32. kolejki 1. ligi, w którym Olimpia zmierzy się z GKS-em Tychy.

• ZAPOWIEDŹ SPOTKANIA OLIMPIA GRUDZIĄDZ - GKS TYCHY

GKS Tychy nie zwalnia tempa i robi wszystko, aby przyszły sezon także spędzić na zapleczu Ekstraklasy. Tyszanie poza porażką z liderem, Zagłębiem Lubin, nie przegrali czterech ostatnich meczów, a dodatkowo po wycofaniu się Floty z rozgrywek, awansowali na piętnastą pozycję, która na ten moment daje im udział w barażu o utrzymanie się. Teoretycznie mają jeszcze szanse, aby zająć czternaste miejsce, które gwarantowałoby im pewne utrzymanie, ale wówczas muszą wygrać wszystkie mecze do końca rundy i liczyć na potknięcie Snadecji.

Rywalem podopiecznych Tomasza Hajto będzie Olimpia, która zajmuje wysokie, piąte miejsce w tabeli. Grudziądzanie nie walczą już jednak o nic, bowiem nie mają szans na awans do Ekstraklasy - tracą do drugiej Termliki dwadzieścia punktów.