Olimpia Grudziądz

3

Wigry Suwałki

1

• Koniec spotkania! Olimpia wygrywa z Wigrami 3:1 i przełamują swą złą passę, dopisując sobie w tabeli trzy punkty.

• Jeszcze na koniec Szczot mógł podwyższyć wynik spotkania lecz uderzył minimalnie obok słupka.

• Arbiter dolicza do regulaminowego czasu gry 3 minuty.

• Piłkarze Wigier już bez wiary konstruują swoje akcje. Można już powiedzieć że w końcu udało się Olimpii przełamać złą passe.

• Przed stałym fragmentem z którego padła bramka świetnie do strzału złożył się "nożycami" Kaczmarek ale jego strzał był zablokowany i stąd bramkowy rzut rożny.

• GOOOOOOOOL!!! Olimpia podwyższa wynik spotkania po rzucie rożnym! Bramka Michala Pitera-Bućko!

• Olimpia cofnęła się i widocznie teraz będzie oczekiwać na błędy rywali i ewentualne kontrataki. Przy piłce piłkarze z Suwałk.

• Świetnie rozegrana piłka Olimpii w polu karnym gości zakończona uderzeniem Popovicia. Zabrakło tylko dostawienia nogi któregoś z zawodników Olimpii.

• Kamil Kurowski ukarany żółtą kartą za faul na nabiegającym do piłki zawodniku rywali.

• Zmiana w drużynie gości. Wchodzi na boisko Kamil Zapolnik za Kamila Adamka.

• Szczot ewidentnie pokopany po kostkach upada na swojej połowie. Piłka dla Olimpii.

• GOOOOOL!!! 2:1 dla Olimpii po zamieszaniu w polu karnym Wigier, do piłki dopada Kurowski który strzałem z linii pola karnego pokonuje Salika/

• Zmiana również w drużynie Wigier Suwałki. Schodzi Moneta, a za niego na boisku melduje się Hirsz.

• Z boiska schodzi Adam Banasiak, a w jego miejsce pojawia się Marcin Kaczmarek.

• Kurowski dostaje świetną piłkę i tylko dobra postawa linii defensywnej Wigier ratuje gości od straty bramki.

• Strata Bielawskiego po której fauluje na połowie Wigier.

• Olimpia w natarciu! Dośrodkowanie Popovicia do Szczota którego ubiegł ostatni defensor gości.

• Prostopadłe zagranie w pole karne Olimpii do którego dobiegł Adamek znajdując się na przeciw wychodzącego Wróbla. Górą bramkarz gospodarzy.

• Tym razem Szczot w ataku, zakręcił defensorów Wigier i zagrał w piłkę w pole karne lecz to zagranie okazało się za mocne.

• Kolejna zmiana w Olimpii! Aleksandra zmienia Szymański.

• Ofensywa Olimpii. Na lewej stronie Popović który wywalczył rzut rożny dla grudziądzan.

• Zmiana w Olimpii. Schodzącego Roka Elsnera zastępuje Kamil Kurowski.

• Zejście Szczota z piłką do środka, zakończone strzałem który jeszcze po rykoszecie nie sprawił problemu bramkarzowi Wigier.

• Kolejny stały fragment dla Wigier, tym razem celniejsze dośrodkowanie zaś główka zdecydowanie za mocna. Piłka przeleciała nad bramką.

• Drugą połowę odważnie rozpoczęli goście. Tym razem Woźniak fauluje pomocnika Wigier blisko linii bocznej boiska.

• Po chwili rzut rożny dla Wigier z którego jak wcześniej nic nie wynikło.

• Rzut wolny dla przyjezdnych. Piłkę w pole karne zagrywał Moneta lecz za brakło celności. Ze spokojem piłkę wybił Łabędzki.

• Zawodnicy już na murawie, gwizdek sędziego i rozpoczynamy drugą część spotkania. Przy piłce goście.

• Gwizdek arbitra i koniec pierwszej części spotkania.

• Przejęcie w środku boiska piłki przez Olimpię. Szczot popędził prawą stroną zagrywając w pole karne lecz nie znalazło to podanie nikogo kto zamknąłby akcje.

• Piłka zagrana do Aleksandra który wyszedłby sam na sam z bramkarzem. Akcje przerwał arbiter, napastnik na spalonym.

• Akcja Olimpii po której zabrakło dokładnie Popoviciowi zaś również odpowiedzieli goście. Piłka zagrywana w kierunku Bartosza Biela którego uprzedził Łabędzki.

• Ależ zapowiadała się kontra gości. Piłkarze Wigier wyszli trzech na jedynego obrońce - Michała Łabędzkiego któremu to udało oddalić się zagrożenie.

• Rzut wolny dla gości, świetne uderzenie z dystansu które broni Wróbel wybijając piłkę przed siebie. Jeszcze małe zamieszanie w polu karnymi próba wymuszenia faulu przez zawodnika Wigier.

• Trzech na trzech wyszli piłkarze Wigier z obrońcami Olimpii ale górą okazali się defensorzy Olimpii. Z rzutu rożnego Wigry.

• GOOOOOL! Mamy wyrównanie, dośrodkowanie w pole karne w którym zabrakło porozumienia i braku wyjścia do piłki Wróbla z którego skorzystał Kopczyński.

• Prawą stroną Szczot który próbował dograć piłkę do Popovicia lecz zagranie zostało przecięte przez Jarzębowskiego.

• Rzut wolny dla Wigier który zakończył się dośrodkowaniem, Zagrożenie oddalał Łabędzki który do tego był faulowany.

• Jakub Bartkowski ukarany żółtą kartką za faul w środkowej części boiska.

• Akcja Woźniaka z Popoviciem która zakończyła się wrzutką tego drugiego! Na szczęście gości z piłką minął się napastnik Olimpii.

• Olimpia przez cały ten czas z dużym spokojem rozgrywała piłkę, nie pozwalając na zbyt wiele przyjezdnym.

• Przepraszamy za chwilowe problemy techniczne, wracamy!

• Po straconej bramce piłkarze Wigier zdecydowanie ruszyli do przodu ale znakomicie radzi sobie z nimi defensywa Olimpii.

• GOOOOOOOOL!!! Bramka dla Olimpii i mamy 1:0. Z rzuty rożnego świetnie wrzucił piłkę popularny Popo, a bramkę zdobywa Adam Banasiak.

• Ponownie moment w którym Wigry grają dość wysokim pressingiem i starają się zmusić Olimpię do błędu.

• Rzut wolny dla Olimpii. Świetne dośrodkowanie Popovicia i główkował prawdopodobnie Bućko. Mogło być 1:0 ale świetną obroną popisał się Salik!

• Olimpia pod wpływem czasu gra coraz pewniej i zarysuje się powoli przewaga gospodarzy.

• Szybka, zaskakująca kontra gości lecz na posterunku Michał Wróbel!

• Udało się Olimpii sforsować obronę rywali na wskutek czego biało-zieloni mieli dwa rzuty rożne których nie udało się wykorzystać. Gospodarze w natarciu!

• Wysoki pressing Wigier, znacznie utrudnia rozegranie piłki biało-zielonym.

• Dalekie wybicie piłki do Aleksandra który świetnie utrzymał się przy piłce i wywalczył aut dla gospodarzy. Przy piłce Olimpia.

• Faul Roka Elsnera w środkowej części boiska i przy piłce goście.

• Tym razem Olimpia. Lewą stroną Woźniak ale jego zagranie nie dotarło do wychodzącego Banasiaka.

• Pierwsza strata piłki Olimpii w środku pola lecz na szczęście gospodarzy, napastnik Wigier został sam na trzech obrońców - tracąc piłke.

• Pierwszy gwizdek arbitra i gramy! Od środka rozpoczynają piłkarze Olimpii.

• Piłkarze Olimpii i Wigier wychodzą na boisko, a wyprowadza ich sędzia główny Wojciech Krztoń z Olsztyna!

• Zawodnicy schodzą do szatni i już za niecałe dziesięć minut zaczynamy! Mecz o przełamanie dla Olimpii, zaś goście zagrają by odskoczyć jeszcze bardziej od miejsc spadkowych.

• Piłkarze obu ekip już się rozgrzewają, a do rozpoczęcia spotkania pozostało dwadzieścia minut!

• Witamy prosto ze stadionu Olimpii Grudziądz która to dziś podejmuje na własnym boisku Wigry Suwałki. Relacje przeprowadzi dla Państwa Mątewski Dawid.

• ZAPOWIEDŹ SPOTKANIA OLIMPIA GRUDZIĄDZ - WIGRY SUWAŁKI

Marcin Woźniak

W sobotę Olimpia Grudziądz zmierzy się przed własną publicznością z Wigrami Suwałki. Będzie to drugi pojedynek w historii obu ekip, a pierwsza odsłona starcia miała miejsce w rundzie jesiennej trwających rozgrywek. Wówczas biało-zieloni pokonali ekipę z Suwałk 1:0 po bramce Marcina Woźniaka.

Obecnie w znacznie lepsze sytuacji w tabeli znajdują się podopieczni Dariusza Kubickiego, którzy zajmują siódmą pozycję. Drużyna Wigier jest dopiero dwunasta.

-Chcemy wywieźć trzy punkty z Grudziądza i zrewanżować Olimpii za przegraną na własnym boisku. Poza tym w naszej obecnej sytuacji musimy cały czas punktować, bo przewaga nad drużynami, które są w strefie spadkowej oraz barażowej nie jest na tyle duża, by czuć się bezpiecznie. Jesteśmy bojowo nastawieni przed tym pojedynkiem – powiedział obrońca Wigier, Jakub Bartkowski cytowany przez oficjalną stronę internetową Olimpii.