Olimpia Grudziądz znów wygrywa i znów nie traci bramki! Zwycięstwo 3:0 z Concordią Elbląg

Karol Piernicki
Piłkarze Olimpii Grudziądz wygrali czwarty mecz sparingowy
Piłkarze Olimpii Grudziądz wygrali czwarty mecz sparingowy Piotr Bilski
Piłkarze Olimpii Grudziądz kontynuują świetną passę w meczach sparingowych. W środowy wieczór ograli u siebie 3:0 Concordię Elbląg, choć na boisku przebywała głównie młodzież.

Zawodnicy Olimpii od początku tego meczu sparingowego dyktowali warunki gry, a obrona gości miała spore problemy.

Do przerwy grudziądzcy piłkarze prowadzili 2:0

Gospodarze tworzyli sobie szereg sytuacji. Wykorzystali jedną z nich. W 19. minucie Jakub Łukowski idealnie przymierzył z rzutu wolnego i dał miejscowym prowadzenie.

Sześć minut później przyjezdni stracili w łatwy sposób piłkę, a w sytuacji sam na sam znalazł się jeden z testowanych graczy. Szymon Stach z Zagłębia Sosnowiec nie miał problemów, by podwyższyć wynik.

W drugiej połowie Olimpia przypieczętowała zwycięstwo

Do przerwy Olimpia prowadziła 2:0. Dziesięć minut po wznowieniu gry znów popisał się Stach, który pięknym strzałem z dystansu pokonał bramkarza drużyny z Elbląga.

W końcówce spotkania dobrą okazję zmarnował Miłosz Waszczuk. Skończyło się na wyniku 3:0, co jest czwartą wygraną biało-zielonych w czwartym meczu kontrolnym, a zarazem czwartą grą bez straty bramki!

Trener Jacek Paszulewicz testował kilku zawodników: Dominik Wejerowski (Foto-Higiena Gać, obrońca), Jakub Cunta (Cracovia Kraków, obrońca), Szymon Stach (Zagłębie Sosnowiec, pomocnik), Dawid Karczewski(Lechia Gdańsk, pomocnik), Damian Podkański (Jaguar Gdańsk, napastnik), Michał Wawrzyszczuk (Korona Kielce, pomocnik). Ponadto, grało sporo młodzieży z Akademii Piłkarskiej. Starsi i podstawowi zawodnicy dostali wolne po wyczerpującym obozie.

Olimpia Grudziądz - Concordia Elbląg 3:0 (2:0)

1:0 - Jakub Łukowski (19), 2:0 - Szymon Stach (25), 3:0 - Szymon Stach (55).

OLIMPIA: Szulc (75. Kaczerewski), Wejerowski, Widz (46. Kochalski), Kasperkiewicz, Cunta, Stach (75. Rybacki), Wawryszczuk (60. Rumiński), Wolski (75. Lech), Łukowski (60. Waszczuk), Karczewski, Podkański.

Materiał oryginalny: Olimpia Grudziądz znów wygrywa i znów nie traci bramki! Zwycięstwo 3:0 z Concordią Elbląg - Nowości Dziennik Toruński