Olympique Marsylia

2

OSC Lille

1

• Marsylia zwycięża Lille 2:1 i to ona będzie liderem na półmetku sezonu w Ligue 1. Bohaterem tego spotkania zostaje Michy Batshuayi, który przepięknym golem zapewnił swojej drużynie trzy punkty. To tyle z mojej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

• Koniec meczu!

• Batshuayi fatalnie zepsuł kontrę '3 na 1' w wykonaniu Marsylii!

• Długa piłka w pole karne Marsylii pada łupem Mandandy. Coraz mniej czasu do końca.

• Pogubiła się defensywa Marsylii, ale niestety dla Lille również Frey, który stracił piłkę w groźnym kontrataku swojej drużyny.

• Cztery minuty doliczone do tego spotkania.

• Dja Djedje i Rodelin ucierpieli w starciach boiskowych. Kolejna przerwa w grze.

• Origi złapany na spalonym.

• W Lille z kolei Rodelin zmienia Mendesa.

• Schodzi z boiska Thauvin, a w jego miejsce wchodzi Morel.

• Marsylia spokojnie utrzymuje korzystny wynik, nie dopuszczając, żeby piłka zbliżyła się do pola karnego gospodarzy.

• Długa piłka z rzutu wolnego autorstwa Sidibe pada łupem Mandandy. Dziesięć minut do końca tego spotkania.

• Sidibe chciał teraz wymusić rzut karny w starciu z Romao, ale sędzia nie dał się na to nabrać.

• Gueye opatrywany przez klubowych masażystów po tym bardzo brutalnym wejściu.

• I już Romao ukarany żółtą kartką za bardzo brzydki faul na Gueye. Na dobrą sprawę to mogła być czerwona kartka ledwie kilka sekund po wejściu na boisko!

• Zmiana również w Marsylii. Romao za Leminę.

• Teraz z kolei na wiwat zza pola karnego uderzył Michael Frey.

• Płaski strzał z dystansu Origiego dość wyraźnie mija bramkę Mandandy.

• Druga zmiana w Lille. Schodzi Balmont, wchodzi Meite.

• OM znów na prowadzeniu! Gignac świetnie rozegrał z piłkę z Thauvinem, ten drugi dograł piłkę z lewego skrzydła w pole karne do Batshuayiego, a młody Belg najpierw świetnie się zastawił, a następnie huknął z 15 metrów w okienko bramki Enyeamy! 2:1!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Michy Batshuayi!!!

• Składna akcja Marsylii. Piłka trafia w pole karne do Dja Djedje, który jednak uderza wysoko ponad bramką!

• Potężny strzał z dystansu Souare poszybował wysoko ponad poprzeczką.

• Bardzo słabo prezentuje się po przerwie Marsylia. Jeśli nic się nie zmieni, to podopiecznym Bielsy może być ciężko nie tylko o trzy punkty, ale i o jeden.

• Kontratak gości. Mendes z prawego skrzydła zagrał do wbiegającego w pole karne Gueye, ale ten stracił piłkę.

• Żółta kartka dla Michaela Freya.

• Mamy remis po godzinie gry na Velodrome! Po kontrataku gości Frey świetnie dograł piłkę ze skrzydła do Sidibe, ten jeszcze lepiej zagrał ją na lewą stronę pola karnego do rozpędzonego Gueye, który mocnym płaskim strzałem w długi róg bramki pokonał Mandandę! 1:1!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Idrissa Gueye!

• Druga połowa nie jest już tak dobra jak pierwsza. Obie drużyny grają już zdecydowanie bardziej zachowawczo i mamy zdecydowanie więcej gry w środku pola.

• Zmiana w Lille. Schodzi z boiska Roux, a w jego miejsce wchodzi Frey.

• Mandanda przy okazji swojego udanego piąstkowania zdemolował Kjaera. Potrzebna krótka przerwa w grze.

• W odpowiedzi szarża lewym skrzydłem Origiego zakończyła się dośrodkowaniem w ręce Mandandy.

• Batshuayi zakręcił rywalem przy linii końcowej i dośrodkował piłkę w pole karne, gdzie Thauvin nie potrafił z trudnej pozycji oddać groźnego strzału na bramkę Enyeamy.

• Gana Gueye teraz bardzo nieprzyjemnie łokciem potraktował rywala. Rzut wolny dla Marsylii z okolic narożnika boiska.

• Uderzenie z dalekiego dystansu Nolana Roux poszybowało wysoko ponad bramką Mandandy.

• Teraz z kolei podobny los spotkał Batshuayiego.

• Gignac złapany na pozycji spalonej. Rzut wolny dla Lille.

• Kjaer faulował teraz taktycznie Gignaca, ale jeszcze obędzie się bez żółtej kartki.

• Mavuba ucierpiał w starciu z Batshuayim, ale nie będzie potrzebna pomoc medyczna dla kapitana Lille.

• Wznawiamy grę na Velodrome!

• Koniec pierwszej połowy! Bardzo dobry mecz w Marsylii i na razie dość szczęśliwe prowadzenie gospodarzy, bowiem zdobyte dzięki bramce samobójczej Nolana Roux. Miejmy nadzieję, że po przerwie będziemy oglądać równie dobre widowisko.

• Szybka kontra Marsylii kończy się zupełnie nieudanym dośrodkowaniem z lewego skrzydła Mendy'ego. Piłka poza boiskiem.

• Trzy minuty doliczone do pierwszej części gry.

• Mendes doznał chyba jakiegoś urazu, bowiem jest opatrywany przez służby medyczne Lille.

• Enyeama świetnie uprzedził piąstkowaniem w ostatniej chwili Nkoulou. W przeciwnym razie mogło być 2:0.

• Dja Djedje w walce z Mendesem zdobywa korner dla gospodarzy.

• Płaski strzał z dystansu Imbuli pewnie łapie Enyeama.

• Marsylia stara się jeszcze dołożyć drugiego gola przed przerwą, ale nie da się ukryć, że jest to najspokojniejszy fragment tego meczu dotychczas.

• Enyeama pewnie chwyta piłkę po centrze Thauvina.

• Po dośrodkowaniu z prawej strony boiska Basa musiał wybić piłkę na rzut rożny dla gospodarzy.

• Do dośrodkowania Balmonta ze stojącej piłki zdołał dojść Marko Basa, ale strzał głową Czarnogórca zdołał złapać Mandanda!

• Sidibe faulowany około 30 metrów od bramki Marsylii. Szansal dla Lille i Balmonta.

• Thauvin zdecydował się z rzutu rożnego wkręcać piłkę do bramki rywala, ale wbił ją jeszcze stojący na drodze piłki i fatalnie interweniujący Roux, czym zupełnie zaskoczył Enyeamę! 1:0 dla gospodarzy!

• GOL SAMOBÓJCZY!!! NOLAN ROUX!

• Dja Djedje zdobywa rzut rożny dla Marsylii.

• Po dośrodkowaniu z prawego skrzydła Dja Djedje Thauvin główkował wysoko ponad poprzeczką!

• Pojedynek Gignaca z Kjaerem w polu karnym Lille rozstrzygnął na swoją korzyść gracz gości. W odpowiedzi ostre dośrodkowanie z prawej strony boiska Origiego łapie Mandanda.

• Po akcji indywidualnej Batshuayi uderza z 15 metrów nieznacznie obok bramki Enyeamy!

• Mavuba z dystansu uderzył wysoko w trybuny Stade Velodrome, a Mendy już wraca na plac gry.

• Mendy potężnie oberwał piłką w twarzy. Potrzebna interwencja medyczna, bo chyba pojawił się krwotok z nosa.

• Szybka kontra przyjezdnych kończy się zablokowanym dośrodkowaniem Sidibe przez Nkoulou.

• Enyeama skutecznie piąstkuje po centrze Thauvina.

• Kolejna akcja Marsylii przynosi z kolei rzut rożny dla gospodarzy. Oglądamy naprawdę dobre widowisko!

• Kolejna szansa dla gości! Piłka w pole karne do Mendesa, który miał sporo miejsca, ale uderzył bardzo niecelnie!

• Dwa rzuty rożne wykonywane przez Thauvina nie zakończyły się strzałem na bramkę Enyeamy.

• Spore nieporozumienie w obronie Lille i po strzale z bliska Ayew piłka zmierzała do bramki gości, jednak zdołał wybić ją Kjaer!

• Mandanda!!! Bramkarz Marsylii odważnym wyjściem z bramki wygrywa pojedynek z wychodzącym sam na sam Origim!

• Po dośrodkowanie z prawego skrzydła Dja Djedje Ayew dwukrotnie domagał się odgwizdania rzutu karnego, jednak sędzia był nieugięty.

• Korner dla Lille nie przyniósł zagrożenia dla bramki Mandandy.

• Rzut rożny dla gości po dobrej interwencji we własnej szesnastce Gignaca.

• I kolejny stały fragment gry dla gości. Nkoulou fauluje Origiego na prawym skrzydle.

• Lepszy okres gry Lille. Teraz Souare był faulowany w okolicach pola karnego Marsylii. Balmont z rzutu wolnego centrował lepiej niż ostatnio, ale i tak lepiej ustawieniu byli marsylczycy.

• Posiadanie piłki w pierwszym kwadransie gry: 70%- 30%

• Dośrodkowanie Balmonta nie znalazło jednak drogi do żadnego z zawodników gości ustawionych w polu karnym rywala.

• Roux był faulowany w narożniku boiska przez Nkoulou. Szansa dla Lille z rzutu wolnego.

• Po centrze z prawej flanki Sidibe piłki w polu karnym nie zdołał opanować Mendes. Lille straciło niezłą okazję do zagrożenia bramce Mandandy.

• Gignac!!! Po dośrodkowaniu z prawej strony boiska bezpańska piłka spadła pod nogi ustawionego na 15. metrze Gignaca, ale ten uderzył z powietrza bardzo niecelnie!

• Jakiś problem ze zdrowiem ma Sidibe, który potrzebuje pomocy medycznej. Przerwa w grze.

• Indywidualna szarża środkiem Thauvina kończy się bardzo niecelnym strzałem z dystansu młodego Francuza.

• Spory kocioł we własnej szesnastce skutecznym piąstkowaniem wyjaśnia Enyeama.

• Po dośrodkowaniu Mendy'ego Kjaer musiał wybić piłkę na kolejny rzut rożny.

• Ten mecz to na razie bezdyskusyjna dominacja Marsylii. Lille na razie nie jest w stanie się przeciwstawić drużynie Bielsy, ale na tablicy świetlnej wciąż 0:0.

• Kolejne dwa rzuty rożne dla Marsylii niezbyt dobrze rozegrane. Drugi kończy się bardzo niecelnym strzałem głowa Gignaca i piłka dla gości.

• Znowu bliska była Marsylia! W zamieszaniu w polu karnym rywala Batshuayi skiksował przy próbie oddania strzału, ale piłki tuż przed bramką omal nie sięgnął Thauvin!

• Rzut rożny dla OM nie przyniósł zagrożenia pod bramką Enyeamy.

• Kombinacyjna akcja Marsylii kończy się płaskim strzałem zza pola karnego Batshuayiego. Po rykoszecie piłka mija bramkę Lille.

• N'koulou wygrywa przy linii koncowej pojedynek z Balmontem. Nie ma nawet rzutu rożnego dla Lille.

• Pierwsza szybka akcja Marsylii, jednak w decydującym momencie Batshuayi nie przedarł się przez defensywę gości.

• Pierwszy gwizdek arbitra i zaczynamy!!!

• Sędzią tego spotkania będzie pan Alexandre Castro, a kapitanami obu drużyn są Steve Mandanda (OM) i Rio Mavuba (Lille).

• Piłkarze i sędziowie już wychodzą na murawę Stade Velodrome!

• Obok prezentujemy składy wyjściowe obu drużyn, a poniżej ławki rezerwowych:

• Marsylia: Samba (BR), Bangoura, Boutobba, Aloe, Morel, Omrani, Romao.

• Lille: Elana (BR), Rodelin, Corchia, Meite, Rozehnal, Frey, Traore.
  • Marsylia z kolei nadal przewodzi stawce, jednak przez bardzo nierówną grę na boiskach rywali zespół Marcelo Bielsy ma obecnie tyle samo punktów (38), co drugie PSG i dwa punkty przewagi nad Lyonem, który dzisiaj zmierzy się z Bordeaux. Walka o mistrzostwo Francji jest więc niezwykle zacięta i w chwili obecnej ciężko wskazać jednego faworyta.

• Choć obie drużyny to znane marki Ligue 1, to jednak ciężko ten mecz dzisiaj nazwać hitem kolejki. Wszystko za sprawą Lille, które w tym sezonie rozczarowuje i po odpadnięciu w eliminacjach Ligi Mistrzów, a następnie słabym występie w Lidze Europy, ekipa Rene Girarda jest dopiero na 13 miejscu w tabeli Ligue 1.

• Witamy serdecznie na relacji na żywo z meczu ligi francuskiej, w którym Marsylia zmierzy się z Lille!