Weber

Logowanie

Rejestracja Przypomnij hasło

glowna ekstraklasa

Ostatnia kolejka Ekstraklasy Herb klubu Ostatnia kolejka Ekstraklasy Multirelacja Herb klubu Multirelacja 14:2

• 5:2 45′

06.05.2012, godz. 17:00

Gole

• 18′ Rui Fonte
  • 20′ Rui Fonte
  • 23′ Rui Fonte
  • 35′ Juanfran
  • 39′ Juanfran
  • 52′ Rui Fonte
  • 57′ Rui Fonte
  • 64′ Rui Fonte
  • 70′ Juanfran
  • 72′ Juanfran
  • 75′ Rui Fonte
  • 85′ Rui Fonte
  • 87′ Juanfran
  • 90′ Rui Fonte
  • 12′ Gol Bramka
  • 15′ Gol Bramka

• 53′ Rui Fonte
  • 82′ Rui Fonte

1. Rui Fonte
  1. Gol Bramka

Trwa relacja live - aktualizacja za 20s

93′ Zakończenie meczu

WKS ŚLĄSK WROCŁAW MISTRZEM POLSKI!!!!

90′ Czerwona kartka

Kolejny popis jednego z gwiazdorów ekstraklasy. Miroslav Radović najpierw symulował, a później kopnął jeszcze bez piłki swojego rywala i Paweł Gil wyrzucił go z boiska. Fatalny koniec sezonu dla Serba.

90′ Gol

Druga bramka Dawida Nowaka w Bełchatowie. Cracovia prowadziła 2:0, a teraz już tylko remisuje z GKS.

87′ Gol

Tymczasem w Chorzowie rozluźnienie Ruchu. Lechia wykorzystuje słabszę grę Niebieskich po przerwie i strzela bramkę kontaktową.

86′ Zwykły wpis

W Bielsku-Białej czerwona kartka dla reprezentanta Polski Tomasza Jodłowca. Jest rzut karny dla Podbeskidzia, którego na gola zamienił Sylwester Patejuk. Remis w Bielsku.

85′ Gol

Odblokowanie Darvydasa Sernasa. Zagłębie znów prowadzi z Górnikiem.

82′ Czerwona kartka

Czerwona kartka dla Krzysztofa Wołczka! To będzie bardzo trudne 10 minut dla Śląska Wrocław. Drużyna Oresta Lenczyka jest teraz mistrzem Polski, ale musi wybronić ten wynik grając z Wisłą w osłabieniu.

Kolejny doświadczony naastnik mocno się dziś zapędził. Marek Saganowski zasymulował faul w polu karnym, za co dostał drugą żółtą kartkę. Siły w Białymstoku wyrównane.

80′ Zwykły wpis

Kibice Zagłębia też chcą zwrócić na siebie uwagę. Wrzucili racę na murawę. Sędzia musiał na chwilę przerwać mecz.

Kibice Legii, którzy przerwali dziś mecz z Koroną na 5 minut, wyszli z Żylety manifestując swoje niezadowolenie z postawy drużyny.

75′ Gol

Jagiellonia znów wychodzi na prowadzenie w meczu z ŁKS. Gola z rzutu karnego strzela szczęśliwie Tomasz Kupisz.

72′ Gol

Błażej Telichowski strzela bramkę dla Górnika, który remisuje z Zagłębiem 1:1.

70′ Gol

Wyrównanie w Białymstoku. ŁKS strzela na 1:1.

64′ Gol

Bramka dla Legii. Piękne trafienie zalicza Rafał Wolski, jeden z nielicznych legionistów, którzy starają się dziś na Łazienkowskiej.

60′ Komentarz

W Krakowie cały stadion świętuje mistrzostwo dla Śląska, tymczasem w Chorzowie trybuny zamarły, po ty jak spiker podał informacje o golu dla Śląska.

57′ Gol

Jagiellonia obejmuje prowadzenie, grając w dziesiątkę z ŁKS! Z najbliższej odległości piłkę do siatki łodzian pakuje Dawid Plizga.

55′ Rzut karny

Radek Mynar miał idealną sytuację na podwyższenie wyniku w Bielsku. Czech ni strzelił jednak karnego.

52′ Gol

GOOOOOOOOOOOLLL! Śląsk Wrocław mistrzem Polski. Chyba nikogo nie zdziwi to, w jaki sposób wrocławianie zdobyli gola. Z rzutu wolnego dośrodkował Sebastian Mila, a bramkę główką zdobył Rok Elsner.

53′ Czerwona kartka

Fatalnie kończy tez sezon Tomasz Frankowski. Zamiast dwóch goli, Franek zalicza w meczu z ŁKS dwie żółte kartki i w konsekwencji wylatuje z boiska.

49′ Zwykły wpis

Kibice GKS Bełchatów pozazdrościli legionistom i... wrzucili na murawę race. Mecz na chwilę został przerwany.

46′ Zwykły wpis

Zaczynamy drugą połowę w Krakowie, Chorzowie, Łodzi i Warszawie!

46′ Rozpoczęcie II połowy

Ze sporym opóźnieniem, które zawdzięczamy kibicom Legii Warszawa, zaczynamy drugą połowę na 4 stadionach, gdzie nie toczy się walka o mistrzostwo Polski. Tam sędziowie zagwiżdżą dopiero za kilka chwil.

18:07 Cytat

- Staramy się strzelać gole i żeby z tyłu było na zero. Nie zapominajmy, że Lechia jest groźnym rywalem. Koncentrowaliśmy się przed tym meczem, bo to jeden z najważniejszych meczów w sezonie. Trzeba dorzucić trochę sił na drugą połowę. Nie koncentrujemy się na innych wynikach - powiedział w przerwie Arkadiusz Piech, który mocno się uśmiechnął, kiedy reporterka Canal+ zdradziła mu wynik meczu z Krakowa.

18:02 Zdjęcie

Tak to się robi w Chorzowie: ruch

45′ Zwykły wpis

Do przerwy mistrzem Polski Ruch Chorzów! Śląsk wicemistrzem, a na najniższym stopniu podium Lech Poznań.

Koniec pierwszej połowy w Warszawie. Przerwa na Łazienkowskiej potrwa troszkę krócej niż na innych stadionach. Wszystkie mecze muszą zacząć się po przerwie o jednakowej porze.

Legioniści, których grę kibice komentują dziś w niewybrednych słowach, mieli nawet okazję na strzelenie bramki. Kucharczyk był sam na sam z Małkowskim, piłka odbiła się od bramkarza, doturlała do słupka, a interweniujący obrońca Korony jeszcze raz trafił w słupek! Legioniści stali w polu karnym jak słupy soli. "Pajace" - skomentowali ich wyczyny kibice.

45′ Zakończenie I połowy

Zakończyła się pierwsza połowa na siedmiu stadionach ekstraklasy. Gra toczy się jeszcze tylko w Warszawie, gdzie była długa przerwa ze względu na zachowanie kibiców.

W Krakowie na czerwoną kartkę zasłużył Patrik Mraz. Słowak bardzo ostro potraktował Meliksona. Skończyło się tylko na "żółtku".

44′ Zwykły wpis

Meldunek z Warszawy. Kibice Legii mają już dość Danijela Ljuboji, który stracił piłkę po kolejnym nieudanym dryblingu. Serb nie daje też kolegom piłki wykonując rzuty wolne. Dwa z nich, bardzo groźnie zapowiadające, zwyczaje schrzanił. Najpierw strzelił tam gdzie Sergio Ramos w półfinale Ligi Mistrzów, a kolejny raz prosto w mur.

42′ Komentarz

W Białymstoku gola strzela Tomasz Frankowski, ale sędzia Tomasz Wajda tego gola nie uznaje. W Białymstoku trwa wyrównany mecz. Zdegradowany już ŁKS jest równorzędnym przeciwnikiem dla Jagi. Jesteśmy ciekawi, kto wyjdzie zwycięsko z pojedynku Hajto - Świerczewski.

39′ Gol

Kontaktowy gola dla GKS w Bełchatowie. Strzelcem bramki Dawid Nowak. No cóż, tu miało być dziś najnudniej, a tymczasem oglądamy całkiem fajny mecz.

35′ Gol

Drugi gol dla "Pasów" w Bełchatowie! GKS atakował, a gola strzeliła Cracovia. Fantastyczna bramka Sebastiana Stebleckiego, który jest dziś najlepszy na boisku. Będą mieli pociechę z tego młodego piłkarza w Krakowie.

27′ Zwykły wpis

Niesamowity jest mecz w Krakowie. Co chwila pod jedną lub drugą bramkę dochodzi do spięcia. Najpierw bliski gola był Melikson, chwilę później gola prawie strzelił Diaz. Gra jest otwarta, tu na pewno padną gole!

23′ Gol

Euforia w Chorzowie. Niebiescy miażdżą rywala. Drugiego, fantastycznego gola strzela Gabor Straka, który zza linii pola karnego uderza w samo okienko. Kibice Ruchu już wiedzą, że są bliscy mistrzowskiej patery.

21′ Zwykły wpis

Ciekawą taktykę przyjął Orest Lenczyk na mecz z Wisłą. Goście czekają na Wiślaków na własnej połowie i raz po raz wyprowadzają groźne kontry. Właśnie po jednej z takich akcji bliski gola był Cristian DIaz.

20′ Gol

Gol dla Zagłębia Lubin. Miedziowi prowadzą z Górnikiem 1:0 i są coraz bliżej... mistrzostwa wiosny.

18′ Gol

RUCH mistrzem Polski na tę chwilę! Kapitalna akcja Niebieskich i wykończenie Arkadiusza Piecha. Chorzowianie prowadzą z Lechią i są liderem, bo Śląsk na razie tylko remisuje w Krakowie.

15′ Gol

Kolejny gol dla gości. Pierwszoligowiec strzela bramkę w Bełchatowie. Pierwszą bramkę w sezonie zdobył Bartłomiej Dudzic, po efektownej akcji młodziutkiego Sebastiana Stebleckiego. Cracovia prowadzi z GKS 1:0.

12′ Gol

Pierwszy gol w ostatniej kolejce. Paweł Wszołek strzela bramkę dla... Polonii Warszawa. Zatem sprawdziły się nasze przypuszczenia, że "Czarne Koszule" będą starać się dobrze zaprezentować w Bielsku, by zmazać plamę po kompromitacji z Zagłębiem.

10′ Zwykły wpis

Udało się wreszcie naprawić siatkę w Warszawie. Można powiedzieć, że mecz zaczyna się dopiero teraz.

7′ Zwykły wpis

Tymczasem kuriozalna sytuacja w Warszawie. Po pokazie fajerwerków okazało się, że ucierpiała siatka w bramce Kuciaka, w której jest dziura. Nie zostanie wznowiony mecz, dopóki ta dziura nie zostanie załatana.

5′ Komentarz

Trzeba przyznać, że na razie Śląsk Wrocław dość ostrożnie podszedł do meczu z Krakowie. Wisła przeważa, rozgrywa piłkę, miała nawet sytuacje, ale strzał Meliksona zablokował ofiarnie Celeban.

2′ Zwykły wpis

Kibice Legii nie mogą pogodzić się z tym co się stało. Na płycie boiska, tuż obok Dusana Kuciaka lądują race. Sędzia przerwał spotkanie. Sytuacja podobna, jak podczas finału Pucharu Polski w Kielcach, tyle, że wtedy Legia prowadziła z Ruchem już 2:0. Dziś działanie kibiców to manifestacja ich niezadowolenia. No cóż, prymitywna...

1′ Rozpoczęcie meczu (oraz I połowy)

Ruszamy! Zaczynamy mecze ostatniej kolejki T-Mobile Ekstraklasy.

16:58 Zwykły wpis

Już tylko kilka minut dzieli nas od pierwszych gwizdków na wszystkich ośmiu stadionach ekstraklasy. Kto będzie mistrzem? W grze są Śląsk Wrocław, Ruch Chorzów, Lech Poznań i Legia Warszawa. Za dwie godziny wszystko będzie jasne!

16:48 Zwykły wpis

Na stadionie w Krakowie jest dziś około pięciu tysięcy kibiców z Wrocławia. Właśnie tyle biletów rozeszło się w stolicy Dolnego Śląska w kilka dni. Będą świętować mistrzostwo razem z przyjaciółmi z "Grodu Kraka"?

16:45 Zwykły wpis

Znamy już zwycięzcę plebiscytu Canal+ na "Turbokozaka". Został nim Paweł Sobolewski, piłkarz Korony Kielce.

16:30 Cytat

Dziwną decyzję podjął Mariusz Rumak, który posadził dziś na ławce rezerwowych Artjoma Rudniewa. - Taka jest strategia na dzisiejsze spotkanie - stwierdził szkoleniowiec, który zapewnia, że Lech gra o "majstra". - Powiedziałem piłkarzom, że kto nie wierzy w mistrzostwo, nie wsiada do autobusu. Przyjechali wszyscy - dodał trener.

16:18 Cytat

- Mecz przy publiczości życzliwej dla obu drużyn to wielka sprawa. Dwa bieguny - my musimy tu wygrać, aby osiągnąć sukces po 35 latach dla klubu. Wisła ma rozegrać dobry mecz - mówi przed spotkaniem Orest Lenczyk, szkoleniowiec Śląska.

16:09 Zwykły wpis

Największa niewiadoma przed dzisiejszymi spotkaniami rozwikłana. Czyli zestawienie formacji defensywnej Wisły Kraków: Od prawej strony: Jirsak, Czekaj, Sobolewski, Nunez.

16:00 Zwykły wpis

Trofeum już czeka na mistrza... tylko gdzie? Ponoć w samochodzie gdzieś między Krakowem, Chorzowem, Łodzią i Warszawą... Patrząc tylko na mapę powinno być gdzieś w okolicy Piotrkowa Trybunalskiego, ale uwzględniając rachunek prawdopodobieństwa to pewnie gdzieś na autostradzie A4 w połowie drogi między Krakowem, a Chorzowem. Trofeum Ekstraklasy

15:31 Zwykły wpis

News z ostatniej chwili jest taki, że Dragan Paljić został przywrócony do składu Wisły Kraków na mecz ze Śląskiem. Michał Probierz robi wszystko, żeby sklecić linię obrony na ostatni mecz sezonu.

15:22 Zwykły wpis

Śląsk Wrocław, który jest najbliżej mistrzostwa, jeśli je zdobędzie będzie to zawdzięczał formie z jesieni. Zobacz tabelę meczów rozegranych wiosną (12 kolejek):

14:05 Zwykły wpis

Z czterech drużyn, które wciąż mają szansę na mistrzostwo Polski najdłużej na tytuł czekają we Wrocławiu. Bo Śląsk ostatni raz cieszył się z takiego sukcesu w sezonie 1976/77. W Chorzowie na złoty medal czekają natomiast od sezonu 1988/89. Legia do tej pory wspomina ostatnie mistrzostwo Polski, wywalczone w sezonie 2005/06. Całkiem niedawno, bo w sezonie 2009/10 wielka feta z okazji wygrania ligi była w Poznaniu. Kto będzie cieszyć się dzisiaj?

13:59 Zwykły wpis

W XXI wieku nie mieliśmy sytuacji, aby o mistrzostwo Polski walczyły aż cztery drużyny. Tak zaciętej rywalizacji nie było nawet w sezonie 2000/01, gdy liga została podzielona na grupę mistrzowską i spadkową. Tak więc jesteśmy świadkami naprawdę niesamowitej historii.

13:34 Zwykły wpis

Które mecze warto dziś śledzić? Czytajcie w naszej zapowiedzi!

13:33 Zwykły wpis

Witamy w MULTIRELACJI z ostatniej kolejki ekstraklasy sezonu 2011/2012. Dziś poznamy odpowiedź na najważniejsze pytanie - kto zostanie mistrzem Polski.