Ostatnia kolejka Ekstraklasy 14 - 2 Multirelacja

5 1 połowa

Multirelacja

2

• WKS ŚLĄSK WROCŁAW MISTRZEM POLSKI!!!!

• Kolejny popis jednego z gwiazdorów ekstraklasy. Miroslav Radović najpierw symulował, a później kopnął jeszcze bez piłki swojego rywala i Paweł Gil wyrzucił go z boiska. Fatalny koniec sezonu dla Serba.

• Druga bramka Dawida Nowaka w Bełchatowie. Cracovia prowadziła 2:0, a teraz już tylko remisuje z GKS.

• Tymczasem w Chorzowie rozluźnienie Ruchu. Lechia wykorzystuje słabszę grę Niebieskich po przerwie i strzela bramkę kontaktową.

• W Bielsku-Białej czerwona kartka dla reprezentanta Polski Tomasza Jodłowca. Jest rzut karny dla Podbeskidzia, którego na gola zamienił Sylwester Patejuk. Remis w Bielsku.

• Odblokowanie Darvydasa Sernasa. Zagłębie znów prowadzi z Górnikiem.

• Czerwona kartka dla Krzysztofa Wołczka! To będzie bardzo trudne 10 minut dla Śląska Wrocław. Drużyna Oresta Lenczyka jest teraz mistrzem Polski, ale musi wybronić ten wynik grając z Wisłą w osłabieniu.

• Kolejny doświadczony naastnik mocno się dziś zapędził. Marek Saganowski zasymulował faul w polu karnym, za co dostał drugą żółtą kartkę. Siły w Białymstoku wyrównane.

• Kibice Zagłębia też chcą zwrócić na siebie uwagę. Wrzucili racę na murawę. Sędzia musiał na chwilę przerwać mecz.

• Kibice Legii, którzy przerwali dziś mecz z Koroną na 5 minut, wyszli z Żylety manifestując swoje niezadowolenie z postawy drużyny.

• Jagiellonia znów wychodzi na prowadzenie w meczu z ŁKS. Gola z rzutu karnego strzela szczęśliwie Tomasz Kupisz.

• Błażej Telichowski strzela bramkę dla Górnika, który remisuje z Zagłębiem 1:1.

• Wyrównanie w Białymstoku. ŁKS strzela na 1:1.

• Bramka dla Legii. Piękne trafienie zalicza Rafał Wolski, jeden z nielicznych legionistów, którzy starają się dziś na Łazienkowskiej.

• W Krakowie cały stadion świętuje mistrzostwo dla Śląska, tymczasem w Chorzowie trybuny zamarły, po ty jak spiker podał informacje o golu dla Śląska.

• Jagiellonia obejmuje prowadzenie, grając w dziesiątkę z ŁKS! Z najbliższej odległości piłkę do siatki łodzian pakuje Dawid Plizga.

• Radek Mynar miał idealną sytuację na podwyższenie wyniku w Bielsku. Czech ni strzelił jednak karnego.

• GOOOOOOOOOOOLLL! Śląsk Wrocław mistrzem Polski. Chyba nikogo nie zdziwi to, w jaki sposób wrocławianie zdobyli gola. Z rzutu wolnego dośrodkował Sebastian Mila, a bramkę główką zdobył Rok Elsner.

• Fatalnie kończy tez sezon Tomasz Frankowski. Zamiast dwóch goli, Franek zalicza w meczu z ŁKS dwie żółte kartki i w konsekwencji wylatuje z boiska.

• Kibice GKS Bełchatów pozazdrościli legionistom i... wrzucili na murawę race. Mecz na chwilę został przerwany.

• Zaczynamy drugą połowę w Krakowie, Chorzowie, Łodzi i Warszawie!

• Ze sporym opóźnieniem, które zawdzięczamy kibicom Legii Warszawa, zaczynamy drugą połowę na 4 stadionach, gdzie nie toczy się walka o mistrzostwo Polski. Tam sędziowie zagwiżdżą dopiero za kilka chwil.

• - Staramy się strzelać gole i żeby z tyłu było na zero. Nie zapominajmy, że Lechia jest groźnym rywalem. Koncentrowaliśmy się przed tym meczem, bo to jeden z najważniejszych meczów w sezonie. Trzeba dorzucić trochę sił na drugą połowę. Nie koncentrujemy się na innych wynikach - powiedział w przerwie Arkadiusz Piech, który mocno się uśmiechnął, kiedy reporterka Canal+ zdradziła mu wynik meczu z Krakowa.

• Tak to się robi w Chorzowie: ruch

• Do przerwy mistrzem Polski Ruch Chorzów! Śląsk wicemistrzem, a na najniższym stopniu podium Lech Poznań.

• Koniec pierwszej połowy w Warszawie. Przerwa na Łazienkowskiej potrwa troszkę krócej niż na innych stadionach. Wszystkie mecze muszą zacząć się po przerwie o jednakowej porze.

• Legioniści, których grę kibice komentują dziś w niewybrednych słowach, mieli nawet okazję na strzelenie bramki. Kucharczyk był sam na sam z Małkowskim, piłka odbiła się od bramkarza, doturlała do słupka, a interweniujący obrońca Korony jeszcze raz trafił w słupek! Legioniści stali w polu karnym jak słupy soli. "Pajace" - skomentowali ich wyczyny kibice.

• Zakończyła się pierwsza połowa na siedmiu stadionach ekstraklasy. Gra toczy się jeszcze tylko w Warszawie, gdzie była długa przerwa ze względu na zachowanie kibiców.

• W Krakowie na czerwoną kartkę zasłużył Patrik Mraz. Słowak bardzo ostro potraktował Meliksona. Skończyło się tylko na "żółtku".

• Meldunek z Warszawy. Kibice Legii mają już dość Danijela Ljuboji, który stracił piłkę po kolejnym nieudanym dryblingu. Serb nie daje też kolegom piłki wykonując rzuty wolne. Dwa z nich, bardzo groźnie zapowiadające, zwyczaje schrzanił. Najpierw strzelił tam gdzie Sergio Ramos w półfinale Ligi Mistrzów, a kolejny raz prosto w mur.

• W Białymstoku gola strzela Tomasz Frankowski, ale sędzia Tomasz Wajda tego gola nie uznaje. W Białymstoku trwa wyrównany mecz. Zdegradowany już ŁKS jest równorzędnym przeciwnikiem dla Jagi. Jesteśmy ciekawi, kto wyjdzie zwycięsko z pojedynku Hajto - Świerczewski.

• Kontaktowy gola dla GKS w Bełchatowie. Strzelcem bramki Dawid Nowak. No cóż, tu miało być dziś najnudniej, a tymczasem oglądamy całkiem fajny mecz.

• Drugi gol dla "Pasów" w Bełchatowie! GKS atakował, a gola strzeliła Cracovia. Fantastyczna bramka Sebastiana Stebleckiego, który jest dziś najlepszy na boisku. Będą mieli pociechę z tego młodego piłkarza w Krakowie.

• Niesamowity jest mecz w Krakowie. Co chwila pod jedną lub drugą bramkę dochodzi do spięcia. Najpierw bliski gola był Melikson, chwilę później gola prawie strzelił Diaz. Gra jest otwarta, tu na pewno padną gole!

• Euforia w Chorzowie. Niebiescy miażdżą rywala. Drugiego, fantastycznego gola strzela Gabor Straka, który zza linii pola karnego uderza w samo okienko. Kibice Ruchu już wiedzą, że są bliscy mistrzowskiej patery.

• Ciekawą taktykę przyjął Orest Lenczyk na mecz z Wisłą. Goście czekają na Wiślaków na własnej połowie i raz po raz wyprowadzają groźne kontry. Właśnie po jednej z takich akcji bliski gola był Cristian DIaz.

• Gol dla Zagłębia Lubin. Miedziowi prowadzą z Górnikiem 1:0 i są coraz bliżej... mistrzostwa wiosny.

• RUCH mistrzem Polski na tę chwilę! Kapitalna akcja Niebieskich i wykończenie Arkadiusza Piecha. Chorzowianie prowadzą z Lechią i są liderem, bo Śląsk na razie tylko remisuje w Krakowie.

• Kolejny gol dla gości. Pierwszoligowiec strzela bramkę w Bełchatowie. Pierwszą bramkę w sezonie zdobył Bartłomiej Dudzic, po efektownej akcji młodziutkiego Sebastiana Stebleckiego. Cracovia prowadzi z GKS 1:0.

• Pierwszy gol w ostatniej kolejce. Paweł Wszołek strzela bramkę dla... Polonii Warszawa. Zatem sprawdziły się nasze przypuszczenia, że "Czarne Koszule" będą starać się dobrze zaprezentować w Bielsku, by zmazać plamę po kompromitacji z Zagłębiem.

• Udało się wreszcie naprawić siatkę w Warszawie. Można powiedzieć, że mecz zaczyna się dopiero teraz.

• Tymczasem kuriozalna sytuacja w Warszawie. Po pokazie fajerwerków okazało się, że ucierpiała siatka w bramce Kuciaka, w której jest dziura. Nie zostanie wznowiony mecz, dopóki ta dziura nie zostanie załatana.

• Trzeba przyznać, że na razie Śląsk Wrocław dość ostrożnie podszedł do meczu z Krakowie. Wisła przeważa, rozgrywa piłkę, miała nawet sytuacje, ale strzał Meliksona zablokował ofiarnie Celeban.

• Kibice Legii nie mogą pogodzić się z tym co się stało. Na płycie boiska, tuż obok Dusana Kuciaka lądują race. Sędzia przerwał spotkanie. Sytuacja podobna, jak podczas finału Pucharu Polski w Kielcach, tyle, że wtedy Legia prowadziła z Ruchem już 2:0. Dziś działanie kibiców to manifestacja ich niezadowolenia. No cóż, prymitywna...

• Ruszamy! Zaczynamy mecze ostatniej kolejki T-Mobile Ekstraklasy.

• Już tylko kilka minut dzieli nas od pierwszych gwizdków na wszystkich ośmiu stadionach ekstraklasy. Kto będzie mistrzem? W grze są Śląsk Wrocław, Ruch Chorzów, Lech Poznań i Legia Warszawa. Za dwie godziny wszystko będzie jasne!

• Na stadionie w Krakowie jest dziś około pięciu tysięcy kibiców z Wrocławia. Właśnie tyle biletów rozeszło się w stolicy Dolnego Śląska w kilka dni. Będą świętować mistrzostwo razem z przyjaciółmi z "Grodu Kraka"?

• Znamy już zwycięzcę plebiscytu Canal+ na "Turbokozaka". Został nim Paweł Sobolewski, piłkarz Korony Kielce.

• Dziwną decyzję podjął Mariusz Rumak, który posadził dziś na ławce rezerwowych Artjoma Rudniewa. - Taka jest strategia na dzisiejsze spotkanie - stwierdził szkoleniowiec, który zapewnia, że Lech gra o "majstra". - Powiedziałem piłkarzom, że kto nie wierzy w mistrzostwo, nie wsiada do autobusu. Przyjechali wszyscy - dodał trener.

• - Mecz przy publiczości życzliwej dla obu drużyn to wielka sprawa. Dwa bieguny - my musimy tu wygrać, aby osiągnąć sukces po 35 latach dla klubu. Wisła ma rozegrać dobry mecz - mówi przed spotkaniem Orest Lenczyk, szkoleniowiec Śląska.

• Największa niewiadoma przed dzisiejszymi spotkaniami rozwikłana. Czyli zestawienie formacji defensywnej Wisły Kraków: Od prawej strony: Jirsak, Czekaj, Sobolewski, Nunez.

• Trofeum już czeka na mistrza... tylko gdzie? Ponoć w samochodzie gdzieś między Krakowem, Chorzowem, Łodzią i Warszawą... Patrząc tylko na mapę powinno być gdzieś w okolicy Piotrkowa Trybunalskiego, ale uwzględniając rachunek prawdopodobieństwa to pewnie gdzieś na autostradzie A4 w połowie drogi między Krakowem, a Chorzowem. Trofeum Ekstraklasy

• News z ostatniej chwili jest taki, że Dragan Paljić został przywrócony do składu Wisły Kraków na mecz ze Śląskiem. Michał Probierz robi wszystko, żeby sklecić linię obrony na ostatni mecz sezonu.

• Śląsk Wrocław, który jest najbliżej mistrzostwa, jeśli je zdobędzie będzie to zawdzięczał formie z jesieni. Zobacz tabelę meczów rozegranych wiosną (12 kolejek):