Paris Saint-Germain 3 - 1 Ajax Amsterdam

Paris Saint-Germain

3

Ajax Amsterdam

1

• Na naszej stronie pojawi się wkrótce podsumowanie meczu na Parc des Princes oraz wszystkich pozostałych spotkań Ligi Mistrzów. Zamykamy już naszą relację LIVE, za wspólnie spędzony czas dziękuje Przemysław Drewniak. Dobrej nocy!

• KONIEC MECZU. Paris-Saint Germain pokonuje u siebie Ajax Amsterdam 3-1 i pozostaje na pierwszym miejscu w tabeli grupy F.

• W pole karne przedarł się Digne, ale w ostatniej chwili powstrzymali go obrońcy Ajaksu.

• Gospodarze spokojnie utrzymują się przy piłce, a sędzia dolicza dwie minuty.

• Bliski hat-tricka był Cavani. Urugwajczyk tym razem próbował zaskoczyć Cillessena strzałem głową, ale posłał piłkę obok bramki.

• Strzelał Viergever, piłka odbiła się od jednego z obrońców, a na skraju pola karnego wyłapał ją Sirigu. Goście domagają się rzutu wolnego, ale sędzia nie użył gwizdka.

• Murawę opuszcza chyba główny bohater tego spotkania, Zlatan Ibrahimović. Zastępuje go obrońca Lucas Digne.

• Kolejny błąd defensywy Ajaksu wykorzystują gospodarze. Zimling fatalnie, zbyt krótko zagrywał do własnego bramkarza, piłkę przejął Cavani i z łatwością wygrał pojedynek jeden na jeden z Cillessenem. Chyba mamy po meczu!

• GOL, 3:1! CAVANI PO RAZ DRUGI!

• W stolicy Francji pogorszyły się warunki atmosferyczne. Rzęsisty deszcz utrudnia w końcówce grę piłkarzom.

• Co mogło wyrwać z letargu PSG lepiej niż przebłysk geniuszu Zlatana Ibrahimovicia? Javier Pastore miękko podał górną do znajdującego się na linii pola karnego Szweda, który znakomicie przyjął sobie piłkę i uderzył wolejem w długi róg bramki Ajaksu. Cillessen nie sięgnął futbolówki, a gospodarze znów cieszą się z prowadzenia!

• GOL! ZLATAN IBRAHIMOVIĆ!

• Kontrataków, albo... rzutów wolnych! Shoene strzelał z ok. 25 metrów, ale piłka nieznacznie minęła spojenie słupka z poprzeczką.

• Jak na razie gra w ataku pozycyjnym nie wychodzi paryżanom, którzy muszą strzec się groźnych kontrataków Ajaksu.

• Druga zmiana w PSG. Za Adriena Rabiota wchodzi Clement Chantome.

• Milik świetnie zastawił się przed Rabiotem, który ratował się faulem na 20-letnim napastniku.

• Van Rhijn próbował z dystansu, ale piłka przeleciała około dwa metry nad poprzeczką.

• I na ten moment PSG znów spada w tabeli za plecy Barcelony, która prowadzi na Cyprze 3:0. Zobaczymy, czy podopieczni Laurenta Blanca zmobilizują się teraz do szybszej gry.

• A jak padł wyrównujący gol? Aktywny w drugiej połowie Kishna popisał się precyzyjną centrą przed bramkę, zaspali w obronie piłkarze PSG, a do piłki jako pierwszy doszedł Davy Klaassen, który "szczupakiem" umieścił ją w prawym rogu bramki Sirigu. PSG od początku drugiej połowy gra zbyt spokojnie i goście potrafili to wykorzystać.

• Na zmianę decyduje się także Frank de Boer. Thulaniego Serero zmienia Niki Zimling.

• Reaguje Laurent Blanc. Lucas Moura zastępuje Lavezziego.

• GOL DLA AJAKSU! DAVY KLAASSEN!

• Kontrę PSG zakończyli dwójkową akcją Ibrahimović i Lavezzi. Ten drugi podawał jednak niedokładnie i obrońcy Ajaksu zażegnali niebezpieczeństwo.

• Kishna dośrodkował w pole karne, ale piłka spadła akurat tam, gdzie stał Maxwell. Lewy obrońca PSG z łatwością zgrał ją głową do Sirigu, którego nazwisko wymieniamy dziś w relacji po raz pierwszy. To nie przypadek - bramkarz gospodarzy nie miał jak dotąd wiele pracy.

• Schoene wykonał stały fragment gry bardzo niedokładnie i piłkę przejęli gospodarze.

• Kishna założył siatkę Matuidiemu, a ten w rewanżu go sfaulował. Ajax będzie miał rzut wolny.

• Ładna akcja PSG. Gospodarze rozklepali Ajax na lewej stronie boiska, Matuidi dośrodkował do Ibrahimivicia, ale ten nie dość że nie sięgnął piłki, to znów był na spalonym.

• Niebezpiecznie w polu karnym PSG. Kishna zagrał na jedenasty metr do Milika, ale zrobił to nieco niedokładnie i Maxwell powstrzymał polskiego napastnika.

• Po zmianie stron początek wygląda podobnie jak pierwsze minuty meczu - to Ajax stara się narzucić inicjatywę. Zobaczymy, czy tym razem goście znajdą sposób na defensywę paryżan.

• Zaczynamy drugą połowę! W obu składach nie ma żadnych zmian.

• W pierwszej połowie dłużej przy piłce utrzymywał się Ajax, którego akcje mogły się momentami podobać, ale tylko do 20 metra od bramki rywali. Mistrzowie Holandii ani razu nie potrafili zagrozić bramce gospodarzy, którzy nie grają porywającego futbolu, ale kilka razy przyspieszyli i stworzyli sobie dwie stuprocentowe okazje do objęcia prowadzenia. Zdołali wykorzystać jedną z nich, gdy po zagraniach Ibrahimovicia i Lavezziego Cavani wpakował piłkę do pustej bramki. Za chwilę wracamy na drugą połowę!

• KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. PSG prowadzi z Ajaksem 1:0.

• Piłkę przed polem karnym otrzymał Milik, ale ta mu odskoczyła i padła łupem obrońców PSG. Pierwsza połowa potrwa jeszcze dwie minuty.

• Wreszcie ładną akcję w szesnastce PSG rozegrali goście, ale oddający strzał z narożnika pola karnego Van Rhijn fatalnie złożył się do strzału i skiksował.

• Groźne wejście lewą stroną Matuidiego, piłkę przejął w polu karnym Denswil, a ostrym wślizgiem powstrzymał go Ibrahimović. Szwed słusznie ukarany żółtą kartką.

• Ajax jest przy piłce przez 56% dotychczasowego czasu gry, ale znacznie konkretniejsi są zawodnicy PSG. To oni oddali więcej strzałów (5-1) i mieli już dwie stuprocentowe sytuacje, z czego jedną wykorzystali.

• Piłkarze Ajaksu stracili piłkę w środku pola, co błyskawicznie wykorzystali gospodarze. Ibrahimović idealnie zagrał za linię obrony do Lavezziego, ten wyłożył futbolówkę Cavaniemu, który miał już przed sobą tylko pustą bramkę.

• GOL DLA PSG! CAVANI!

• Tymczasem na Cyprze Barcelona prowadzi po golu Luisa Suareza. To oznacza, że na tę chwilę w wirtualnej tabeli grupy F "Duma Katalonii" wyprzedza mistrzów Francji o jeden punkt.

• Rzut wolny dla PSG, Lavezzi na głowę Ibrahimovicia, ale Szwed był na minimalnym spalonym.

• Kishna próbował prostopadłego podania do wychodzącego na pozycję Milika, ale zrobił to zbyt mocno i Polak nie sięgnął piłki. Niebezpieczeństwo zażegnał van der Wiel.

• Skrytykowaliśmy paryżan w złym momencie... Szybka akcja Ibrahimovicia, prostopadłe podanie do wchodzącego w pole karne Lavezziego, ale pojedynek a Argentyńczykiem wygrywa Jasper Cillessen. To była doskonała szansa dla PSG!

• Nawet po błędzie gości i przejęciu piłki paryżanie mają teraz problem z dłuższym utrzymaniem się w posiadaniu.

• Piłkarze Ajaksu swobodnie teraz rozgrywają piłkę na połowie PSG. Na Parc des Princes rozlegają się pierwsze gwizdy.

• Groźny atak gości. Z lewego skrzydła dośrodkowywał Kishna, ale nabiegający na piłkę w polu karnym jego kolega z drużyny był minimalnie spóźniony.

• Niezły strzał z dystansu Denswila. Środkowy obrońca Ajaksu uderzył bardzo mocno, ale mało precyzyjnie.

• Klaassen ostro potraktował Maxwella. Młody piłkarz Ajaksu ukarany żółtą kartką.

• Widowisko chciał nam rozgrzać Zlatan Ibrahimović, który zdecydował się na strzał z dystansu lewą nogą, ale zrobił to bardzo niecelnie.

• Przycisnęli na moment piłkarze PSG, którzy wykonywali dwa rzuty rożne, ale nie potrafili oddać celnego strzału na bramkę Cillessena.

• Dosyć senny początek spotkania w Paryżu. Na razie nie oglądaliśmy żadnej ciekawszej akcji ze strony którejś z drużyn.

• Powtórki pokazują, że wślizg Van der Wiela w nogi Boilesena był brutalny. Dziwne, że sędzia nie pokazał byłemu piłkarzowi Ajaksu nawet żółtej kartki. Duńczyk jednak nie jest w stanie wrócić na boisko i zastępuje go Nick Viergever.

• Piłkę otrzymał Milik, ale podał do Kishny niecelnie i przejęli ją gospodarze.

• Na murawie leży po starciu z rywalem Boilesen, ale lewy obrońca Ajaksu powinien być w stanie kontynuować grę.

• Teraz z kolei dłuższą akcję skonstruowało PSG, ale po długim podaniu Davida Luiza Ibrahimović był na spalonym.

• Dosyć odważny początek Ajaksu. Goście starają się utrzymywać przy piłce i w pierwszych minutach to PSG jest bardziej nastawione na kontrataki.

• Pierwsza akcja paryżan. W polu karnym uderzał Rabiot, ale jego próbę zablokował Andersen.

• GRAMY! Od środka rozpoczęli gospodarze.

• Piłkarze obu drużyn są już na murawie. Wysłuchaliśmy hymn Ligi Mistrzów i za moment sędzia da znak do rozpoczęcia spotkania!

• Laurent Blanc z szacunkiem wypowiadał się o słynnym szkoleniu piłkarzy w Amsterdamie:

Ajax wychowuje znakomitych piłkarzy, oni mają to w swoim DNA. Dla mnie to legendarny klub - nigdy nie zmienili swojej filozofii i od dziesiątek lat szkolą bardzo dobrych zawodników. Dzięki temu zawsze są wymagającym rywalem.
  • Co miał do powiedzenia przed dzisiejszym starciem Frank de Boer?

- Nie chcę, by moi zawodnicy wyszli na boisko ze strachem w swoich sercach. Może się wydawać, że PSG jest osłabione, ale to wygląda tak tylko na papierze.
  • Piłkarze już za kilka minut pojawią się na murawie stadionu Parc des Princes, a tymczasem zapraszamy do przeczytania naszej zapowiedzi tego meczu.

• Nas cieszy najbardziej oczywiście obecność w wyjściowym składzie Arkadiusza Milika, który także w dwóch ostatnich meczach ligowych rozpoczynał spotkania kosztem Islandczyka Kolbeinna Sigthorssona. Frank de Boer nie mógł sobie pozwolić na trzymanie na ławce zawodnika, który w każdym z czterech ostatnich spotkań trafiał do siatki. Liczymy na to, że doskonałą passę wychowanek Rozwoju Katowice podtrzyma w Paryżu.

• Warto zauważyć, że w składzie gospodarzy jest aż trzech zawodników, którzy futbolowego rzemiosła uczyli się m.in. w Ajaksie. Byłymi piłkarzami tego klubu są Gregory van der Wiel (wychowanek), Maxwell oraz Zlatan Ibrahimović.

• Znacznie mniejsze problemy kadrowe miał przed przylotem do Paryża trener Frank de Boer. Najpoważniejszym z nich jest brak pauzującego Joela Veltmana, którego na środku obrony zastąpi Stefano Denswil.

• Jak na swoje możliwości, paryżanie wcale nie dysponują dziś silną ławką rezerwowych. Wszystko przez plagę kontuzji, jaka ostatnio dotknęła mistrzów Francji. Z Ajaksem nie zagrają Yohan Cabaye, Marco Veratti, Thiago Motta i Thiago Silva.

• W grupie F przesądzony jest już awans do fazy pucharowej PSG i FC Barcelony, co nie oznacza, że dziś w Paryżu piłkarze nie mają o co grać. Podopieczni Laurenta Blanca walczą o rozstawienie w losowaniu 1/8 finału (w tabeli mają jeden punkt przewagi nad Blaugraną), zaś celem Ajaksu jest zajęcie trzeciego miejsca i możliwość gry w Lidze Europy. Mistrzowie Holandii mają na swoim koncie dwa "oczka" i o jedno wyprzedzają zamykający stawkę APOEL.

• Rezerwowi Ajaksu: Diederik De Boer (GK), Niklas Moisander, Jairo Riedewald, Nick Viergever, Niki Zimling, Anwar El-Ghazi, Kolbeinn Sigthorsson.

• Rezerwowi PSG: Mike Maignan (GK), Zoumana Camara, Serge Aurier, Lucas Digne, Lucas Moura, Clement Chantome, Jean-Kevin Augustin.

• Witamy serdecznie i zapraszamy do śledzenia relacji LIVE z meczu grupy F, w którym Paris-Saint Germain zmierzy się u siebie z Ajaksem Amsterdam. Jak widać w zamieszczonych już obok wyjściowych składach, spotkanie na Parc des Princes od pierwszej minuty rozpocznie Arkadiusz Milik! To chyba najlepsza zachęta do tego, by spędzić z nami najbliższe półtorej godziny.