Paris Saint-Germain 2 - 0 Szachtar Donieck

2

Szachtar Donieck

0

• Dziękujemy Państwu, że byliście z nami i zapraszamy na kolejne relacje, oczywiście z Ekstraklasa.net!

• Zwycięstwo nie zmienia położenia Francuzów w grupie. Szachtar dzięki porażce Malmoe będzie grał w Lidze Europy.

• Kończy się dzisiejsze spotkanie, Paryżanie wygrywają 2:0!

• O 3 minuty dłużej potrwa dzisiejsze spotkanie.

• Szachtar próbuje z całych sił zdobyć chociaż jedną bramkę, lecz obrona PSG jest dla nich dziś nie do przejścia.

• Laurent Blanc także decyduje się na ostatnią zmianę. Ściąga z boiska Lucasa, w miejsce którego wpuszcza Nkunku.

• Szwed zachował zimną krew w sytuacji niemalże sam na sam z bramkarzem i posłał piłkę tuż obok niego.

• Zlatan Ibrahimović! PSG prowadzi już 2:0!

• Rakicki ogląda żółtą kartkę za faul na Lucasie przed polem karnym Szachtaru.

• Dentinho na spalonym.

• Ismaily ukarany żółtą kartką.

• Ostatnia zmiana w szeregach ukraińskiego zespołu. Schodzi Eduardo, na murawie pojawia się za niego Dentihno.

• Rzut rożny dla Szachtaru.

• Ibrahimović marnuje świetną szansę! Di Maria popędził sam z piłką przez kilkanaście metrów, podał przed polem karym do Szweda, jednak ten źle przyjął futbolówkę, przez co zaprzepaścił szansę na strzelenie bramki!

• Druga zmiana w szeregach Szachtaru. Schodzi Marlos, w jego miejsce wchodzi Kovalenko.

• Trapp łapie piłkę, Szachtar bliski strzelenia bramki!

• Potężne uderzenie Ibrahimovicia z dalekiej odległości, piłka wysoko ponad poprzeczką.

• Natychmiastowa odpowiedź Szachtaru. Szkoleniowiec Ukraińców także decyduje się na zmianę. Schodzi Taison, w miejsce którego wchodzi Bernard.

• Schodzi także Lavezzi, a w jego miejsce na boisku melduje się Cavani.

• Podwójna zmiana w francuskiej ekipie. Za Matiudi'ego wchodzi Di Maria.

• Lavezzi bliski podwyższenia wyniku! Świetnie zbiegł ze skrzydła w środek boiska, lecz piłka po jego strzale mija się minimalnie z bramką. Rzut rożny dla Paryżan.

• PSG po raz kolejny, w krótkim odstępie czasu, w opałach. Ukraińcy tworzą bardzo groźne akcje pod bramką przeciwnika.

• Eduardo bliski wyrównania, lecz nie dopada do piłki po niecelnym strzale Srny.

• Cavani oraz Di Maria intensywnie się rozgrzewają.

• Kapitan Szachtaru ukarany żółtą kartką.

• Bramka Lucasa.

• Kanibolotsky ponownie zmuszony do interwencji, paruje piłkę na rzut rożny.

• Przepiękny gol! Lucas dostał futbolówkę przed polem karnym i bez zastanowienia oddał strzał w kierunku dalszego słupka. Piłka przeleciała między nogami defensora Szachtaru, a Kanibolotsky nawet nie zareagował.

• Bramka Lucasa, PSG prowadzi 1:0!

• Srna gubi piłkę w narożniku przy bramce rywala.

• Stambouli bliski strzelenia bramki po błędzie golkipera gości, który wykopywał piłkę wprost w niego!

• Srna ostro sfaulował jednego z graczy PSG, sędzia nie pokazał mu kartki.

• Eduardo został złapany na spalonym.

• Ezequiel Lavezzi zagrywał piłkę z rzutu rożnego, jednak bez problemów wybili ją zawodnicy Szachtara.

• Kurzawa próbował dośrodkowywać w pole karne, ale jeden z rywali przejął futbolówkę.

• Druga połowa rozpoczęta!

• Piłkarze wracają na murawę po przerwie.

• Koniec pierwszej połowy, piłkarze udają się do szatni na 15-minutową przerwę!

• Arbiter dolicza jedną minutę.

• Mocne zagranie z prawej strony kapitana Szachtaru w głąb pola karnego, piłka odbija się od Luiza i wychodzi na rzut rożny.

• Kolejny raz defensywa Szachtaru radzi sobie z atakiem francuskiej ekipy.

• Fatalne zachowanie Lucasa na prawym skrzydle, minął obrońców ukraińskiej ekipy, lecz źle wycofywał piłkę i wróciła ona do piłkarzy Szachtaru.

• Zdaniem arbitra Lavezzi faulował na połowie rywala.

• Rzut wolny dla PSG z okolic koła środkowego.

• Ibrahimović twierdzi, że był odpychany w polu karnym, lecz gwizdek arbitra milczy.

• Ciekawe wykonanie rzutu wolnego przez zawodników Szachtara.

• Lucas przejmuje piłkę na połowie rywala, lecz źle dośrodkowuje.

• Faul na Fredzie, Szachtar ma rzut wolny z niebezpiecznej odległości.

• Ibrahimović snuje się po boisku, najprawdopodobniej odniósł kontuzję. Nie ma na tę chwilę oficjalnego potwierdzenia.

• Lavezzi źle zagrywa w polu karnym i Kanibolotsky przechwytuje piłkę.

• Gospodarze konstruują atak zaczynając od obrońców.

• Dos Santos wybija piłkę na rzut rożny.

• Srna daje sygnał do ataku, przerywa akcję Ibrahimovicia, lecz kapitan Szachtaru zagrywa niecelnie do partnera z drużyny.

• PSG traci piłkę, Ukraińcy ruszają z kontratakiem, jednak w porę sytuację ratuje Luiz.

• Zbyt mocne zagranie Van der Wiela w pole karne, piłkę wybijają ukraińscy defensorzy.

• Okazję dla Szachtaru marnuje Eduardo.

• Role się odwróciły, teraz inicjatywa należy do podopiecznych Laurenta Blanca, którzy nie opuszczają połowy przeciwnika.

• Pressing zawodników Szachtaru na połowie rywala, PSG zepchnięte do defensywy.

• Trapp wychodzi z bramki i ratuje zespół przed utratą bramki!

• Niefrasobliwe zachowanie bramkarz Szachtara, który we własnym polu karnym podał wprost pod nogi Ibrahimovicia! Szwed próbował przelobować Ukraińca, jednak zbyt mocno podciął piłkę.

• Niecelne dośrodkowanie Kurzawy, golkiper gości wznawia grę od bramki.

• Szachtar wycofuje piłkę, wymiana podań w linii defensywy.

• Zbyt mocne dośrodkowanie Ibrahimovicia z lewej strony pola karnego i Lucas nie dopada do piłki.

• Szachtar marnuje kontratak, od bramki wznawia Trapp.

• Strzał Lucasa sprzed szesnastki, Kanibolotsky chwyta piłkę bez większych problemów.

• Francuzi zmieniają flankę, przerzucają piłkę na lewą stronę, jednak Kurzawa traci futbolówkę.

• Atak PSG prawym skrzydłem, defensywa Szachtaru w porę się połapała.

• Eduardo na spalonym, PSG wznawia grę spod własnego pola karnego.

• Od środka zawodnicy PSG, zaczynamy mecz!

• Zawodnicy już powoli wyłaniają się z tunelu! Za chwilę pierwszy gwizdek.

• Szachtar jest na trzeciej pozycji i zgromadził do tej pory jedynie 3 punkty. Muszą się utrzymać na tej pozycji, jeżeli chcą grać w dalszym ciągu w europejskich pucharach. Trzecie miejsce daje im możliwość gry w Lidze Europy.

• Podopieczni Lauretna Blanca są na drugiej pozycji grupy A i mają na swoim koncie 10 punktów. Tracą do prowadzącego Realu Madryt 3 punkty.

• PSG ma już zapewnione wyjście z grupy. W ich przypadku nic od dzisiejszego meczu nie zależy.

• Serdecznie witamy Państwa na relacji z meczu PSG - Szachtar! Już za niecałe pół godziny początek spotkania.

• PSG - Szachtar LIVE!

ZAPOWIEDŹ: Paryżanie grają o pietruszkę, Szachtar walczy o Ligę Europy

W meczu ostatniej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów PSG podejmie na własnym stadionie ekipę Szachtara Donieck. Dla mistrzów Francji będzie to mecz o przysłowiową pietruszkę, z kolei wicemistrzowie Ukrainy będą walczyć o przepustkę do Ligi Europy.