Paweł Jaroszyński po meczu z Izraelem: Byliśmy lepsi przez całe 90 minut [WYWIAD]

Kaja Krasnodębska
Paweł Jaroszyński (z prawej)
Paweł Jaroszyński (z prawej) Polskapresse
W meczu towarzyskim reprezentacja Polski U-21 pokonała Izrael 3:1. - To my byliśmy lepsi przez całe 90 minut. Zarówno strzelone bramki jak i zwycięstwo nie były przypadkowe - powiedział po spotkaniu Paweł Jaroszyński.

O zwycięstwie zadecydowała druga połowa. Czy wyszliście na nią inaczej zmotywowani?
Pomimo tego, że gole z naszej strony wpadły dopiero po przerwie, nie uważam abyśmy rozegrali ją wyraźnie lepiej niż pierwszą część gry. Cały czas praktycznie prowadziliśmy mecz. Tak naprawdę przez całe spotkanie Izrael zdołał sobie stworzyć tylko dwie groźniejsze sytuacje. Po jednej z nich, rozpoczętej zresztą stałym fragmencie gry, zdobyli bramkę. Stracony gol dodatkowo nas jedynie zmotywował i na drugą połowę rzeczywiście wyszliśmy na 150%. To my byliśmy lepsi przez całe 90 minut. Zarówno strzelone bramki jak i zwycięstwo nie były przypadkowe.

Za Tobą debiut w reprezentacji u-21. Jak uważasz, czy pomoże ci on utrzymać miejsce w pierwszej jedenastce Cracovii?
Oczywiście, że tak. Gra w reprezentacji to przede wszystkim ogromne wyróżnienie, ale także szansa na dalszy rozwój. Muszę ją wykorzystać, aby dalej móc grać zarówno tutaj jak i w klubie. Wiadomo, że występy w kadrze i Cracovii pociągają siebie nawzajem.

Czy spodziewałeś się, że dobry występ w pucharowym starciu w Katowicach zapewni Ci miejsce w wyjściowym składzie Cracovii i dzisiejszy debiut w reprezentacji?
Po pierwsze nie spodziewałem się gry w Katowicach. Zaskoczyło mnie to, ale zagrałem dobry mecz. Pozwolił mi on na dwa kolejne spotkania rozegrane w lidze. Teraz przyjechałem tutaj, można powiedzieć że do siebie. Gra tutaj to ogromna przyjemność.

Zaskoczyły was roszady w składzie na to spotkanie? Spodziewaliście się Twojego debiutu? W pierwszej jedenastce wyszedł również Damian Podleśny...
Wszyscy jesteśmy jedną drużyną. Podczas tego zgrupowania są dwa mecze. Dzisiejszy i wtorkowy. Trzeba więc podzielić nasz skład na te oba spotkania. Dzisiaj wyszła taka jedenastka jak wyszła, a w Białymstoku może wyjść już zupełnie inna.

Czy fakt iż gracie jedynie mecze towarzyskie nie wpływa negatywnie na wasze motywacje?
W reprezentacji wszystkie mecze są ważne. Tak samo te. Mimo iż faktycznie nie są to spotkania o punkty mają spore znaczenie jeśli chodzi o zdobywanie doświadczenia, zgrywanie się drużyny i przygotowywanie do rozgrywanego w Polsce Euro 2017.