Pep po meczu z Almerią

Przemysław Jakubowski
Josep Guardiola był zadowolony z drużyny po zwycięskim meczu z Almeríą (5-0), ale podkreślił, że należy podejść do rewanżowego starcia z andaluzyjską ekipą z pełnym szacunkiem po tym, co się wydarzyło w rewanżu z Betisem.

Barça, dzięki pewnemu zwycięstwu we wczorajszym spotkaniu z Almeríą, jest o jeden krok od finału w rozgrywkach Pucharu Króla. Mimo iż Guardiola przyznał, że „jest to świetny wynik”, ostrzegł przed rewanżem. - W meczu z Betisem po 14 minutach gry, mogliśmy przegrywać już 3-0. Trener nie chce także jeszcze słyszeć o ewentualnym finale z Realem Madryt. - Musimy podejść do drugiego spotkania z maksymalną koncentracją. Jeśli wpadniemy w pułapkę, oznaczać będzie, że nie wyciągnęliśmy wniosków z tamtej porażki.

Szacunek

- Nie można powiedzieć, że jesteśmy w finale. Oczywiście 5-0 to okazały wynik, ale z szacunku dla naszych przeciwników i dla nas samych, musimy tam pojechać i wygrać. Trzeba podejść do tego spotkania z maksymalną powagą i z myślą, iż waga tego meczu jest ogromna – powiedział Pep.

Kluczowa taktyka

Podopieczni Guardioli opracowali we wczorajszym meczu świetną taktykę, strzelając cztery bramki w pierwszej połowie, natomiast dokładając jedynie jedną w drugiej. Guardiola skomentował taktykę, jaką opracowali sobie jego piłkarze. - Piłka nożna to gra, która zależy w dużym stopniu od gry przeciwników. W dobry sposób przemieszczaliśmy się z obrony do ataku i dzięki temu stworzyliśmy sobie dużo sytuacji bramkowych.

Lillo i Oltra

Almería w ostatnim czasie zmieniła szkoleniowców. Oltra przejął drużynę od Lillo, a Guardiola pozwolił sobie na skomentowanie całej sytuacji. - Wydaje się, że oboje pasują do tego zespołu, mimo iż się różnili. Lillo wolał grać strefą, a Oltra stawia na indywidualności.

Poprawa murawy

Guardiola wyraził także nadzieję, że kilka dni bez gry w domu, murawa Camp Nou będzie miała szansę na poprawę. - Mamy nadzieję, że po dłuższej przerwie, stan murawy się poprawi. Może wynik, który wczoraj osiągnęliśmy, zasługuje na jeszcze większe uznanie, patrząc na obecny stan murawy.