Peru - Urugwaj LIVE! Tym razem remisu już być nie może

Atanazy Wojdak
Już dziś w nocy pierwszy półfinał Copa America. Na stadionie w La Placie Peru zmierzy się z Urugwajem. Relacja NA ŻYWO w Ekstraklasa.net

Peru - Urugwaj. relacja z półfinału Copa America NA ŻYWO w Ekstraklasa.net od 2.45

Spotkanie będzie powtórką starcia z fazy grupowej. Wówczas w San Juan bramki zdobywali Paolo Guerrero dla Peru i Luis Suarez dla Urugwaju, a mecz zakończył się wynikiem 1:1

Peruwiańczycy na drodze do półfinału odnieśli tylko... dwa zwycięstwa. W grupie C zajęli 3. miejsce z 4 punktami. Poza wspomnianym remisem z Urugwajem, wygrali z młodą kadrą Meksyku 1:0 (84′ Paolo Guerrero) i przegrali z Chile 0:1 (bramka Waldo Ponce w ostatniej minucie).

W ćwierćfinale Peruwiańczycy pokonali faworyzowaną Kolumbię. Podopieczni Sergio Markariana zaczęli strzelać jednak dopiero w dogrywce. Bramki zdobywali Carlos Lobatón w 102. i Juan Vargas w 112. minucie.

Na drodze do półfinału, Urugwaj ma tylko nieznacznie lepszy bilans od Peru. W tej samej grupie zdobyli 5 punktów, odnosząc dwa remisy po 1:1 (Peru, Chile) i zwyciężając Meksykiem również 1:0. W ćwierćfinale po dramatycznym boju i rzutach karnych wyeliminowali Argentynę (1:1, k. 5:4).

Urugwaj zdaje się być faworytem starcia półfinałowego. Jednak mając świadomość, jak to z tymi faworytami w tegorocznym Copa America jest, wypadałoby wstrzymać się z wydawaniem przesądzających opinii.