Pewne zwycięstwo Napoli z Parmą (ZDJĘCIA)

mgs
W meczu 16. kolejki włoskiej ekstraklasy Napoli pewnie pokonało u siebie Parmę 2:0. Gole dla gospodarzy zdobyli Duvana Zapata i Dries Mertens.

Napoli zgodnie z planem pokonało Parmę w meczu 16. kolejki Serie A. Gospodarze spotkania objęli prowadzenie już w 19. minucie, kiedy Duvan Zapata przyjął piłkę po dośrodkowaniu Christiana Maggio i mimo usilnych prób obrońców Parmy, którzy starali się go zatrzymać, zdołał pokonać golkipera rywali.

Neapolitańczycy prowadzenie podwyższyli w 30. minucie. Wówczas drugą bramkę zdobył Dries Mertens, który pewnie zamienił rzut karny na gola po ty, jak Massimo Gobbi sfaulował Jose Callejona.

Napoli - Parma 2:0

Bramki: 19. Zapata, 30. Mertens

Kartki: 49. Britos – 30. Gobbi, 35. Galloppa, 46. Santacroce, 82. Pedro Mendes

Napoli: Rafael – Maggio, Henrique, Britos, Ghoulam – Gargano, David Lopez, Mertens (65. de Guzman), Hamsik, Callejon (78. Jorginho) – Zapata (70. Higuain)

Parma: Mirante – Lucarelli, Santacroce (76. Pedro Mendes), Paletta, Gobbi – Mauri, Acquah, Galloppa (58. Lodi), De Ceglie (46. Rispoli) – Cassano, Palladino