2

Górnik Łęczna

3

• Dziękujemy za uwagę i zapraszamy do śledzenia kolejnych relacji LIVE!

• Mieliśmy w tym meczu wszystko, czego potrzeba do szczęścia. Strzały, bramki, zwroty akcji. Przełamał się dzisiaj Fedor Cernych, najlepszy strzelec Górnika, który nota bene nie zanotował jeszcze gola wiosną. Odblokował się Hasani, który po raz ostatni trafił w sierpniu zeszłego roku w meczu z Pogonią Szczecin (4:2). Górnik Łęczna wygrywa po raz trzeci w sezonie na wyjeździe. Spośród 3 meczy rozgrywanych w Gliwicach, łęcznianie wygrali dwa z nich, remisując z trzecim.

• Po tej sytuacji arbiter gwiżdze po raz ostatni!

• Jeszcze strzał głową po rzucie rożnym i piłkę sprzed linii bramkowej wybija Bonin! Było piekielnie groźnie.

• Groźna akcja Piasta, Vassiljev ogrywa Bielaka i wychodzi niepilnowany lewą flanką przy końcowej linii, lecz powstrzymuje go Prusak, który świetnie wyszedł na przedpole i wygarnął piłkę Estończykowi.

• Czas płynie, a przy piłce przez większość czasu utrzymuje się Górnik

• Cernych bardzo dobrze opanował piłkę od Pruchnika i wywalczył rzut rożny.

• Sędzia dolicza 4 minuty do regulaminowych 90.

• Ostatnia zmiana w ekipie gości. Pruchnik w miejsce strzelca drugiego gola, Miroslava Bożoka.

• Mądrze piłką operują teraz zawodnicy Górnika, nie dając dojść do głosu gospodarzom.

• Na 5 minut przed końcem siły zebrał Bonin, który pokonał całą połowę z piłką przy nodze i strzelił z ostrego kąta w boczną siatkę bramki Szmatuły.

• Badia ukarany kartonikiem za faul na grającym na czas Prusaku, który dodał dużo od siebie do wyniku tego delikatnego starcia.

• Kędziora w miejsce Mokwy

• Nikitović w miejsce Mierzejewskiego.

• Górnik we wszystkich meczach wiosennych strzelił najmniej goli z całej ligowej stawki - 7. Póki co podwyższył ten wynik do 10 trafień. Co więcej, pierwsze trafienie od sierpnia notuje Shpetim Hasani, dla którego jest to 3. bramka w sezonie.

• Świetnie rozegrana akcja Górnika, Cernych podał prosto pod nogi Hasaniego, który przyjął piłkę i lekkim strzałem na dalszy słupek pokonuje Szmatułę! Wielki come back piłkarzy z Lubelszczyzny!

• GOOOOOOOOL!!!! GÓRNIK ŁĘCZNA NA PROWADZENIU!!

• Na uraz mięśniowy narzeka Łukasz Mierzejewski, jednak póki co pozostaje na placu gry.

• Wspominałem, że mecz zaczął się rozkręcać, ale równocześnie w poczynania zawodników wkrada się coraz większymi krokami zmęczenie, co fragmentami wpływa niekorzystnie na jakość meczu.

• Kolejne mierzone dośrodkowanie Bożoka na głowę Cernycha, który myli się nieznacznie, zamykając akcję na długim słupku.

• Z kontrą wyszedł Vassiljev, podał prostopadle do Wilczka, ten spoglądał w kierunku Estończyka z zamiarem odegrania, ale zdecydował się zakończyć akcję strzałem. Silnym, ale niecelnym. Mecz rozkręcił się na dobre.

• Ależ nieprawdopodobna sytuacja pod bramką gospodarzy! Mraz z lewej sttrony dośrodkowuje po ziemii do Bonina, ten czubkiem buta posyła piłkę na długi słupek, ta odbija się od niego, tym samym mijając nogi wchodzącego wślizgiem z próbą dobitki Cernycha! Finalnie, piłkę kręcącą się po linii bramkowej wyłapuje Szmatuła.

• Pierwsza zmiana w ekipie Górnika. Hasani za Sasina. Ta zmiana jest impulsem z ławki rezerwowych w kierunku zawodników.

• Po trwającej kilka minut euforii zielono-czarnych, Piast zaczyna ponownie osiągać przewagę z początkowych minut drugiej odsłony.

• Wcześniej Badia zajął miejsce Podgórskiego

• Na taki obrót sprawy reaguje ławka Piasta. Vassiljev zmienia Jurado

• Ten który asystował przy golu Cernycha, czyli Miroslav Bożok, świetnie przymierzył z szesnastu metrów, nie dając szans Szmatule na skuteczną interwencję! Cóż za obrót sprawy na stadionie w Gliwicach!

• GOOOL!! JUŻ MAMY REMIS!

• Bożok dośrodkował z lewej strony na 5. metr, a osamotniony Cernych strzałem głową pokonuje Szmatułę! Górnik szybko łapie kontakt z przeciwnikiem.

• GOOOOOOOL!!!! FEDOR CERNYCH!!!

• Sam poszkodowany egzekwuje karnego i się nie myli! 17. gol Wilczka w rozgrywkach, wymarzony początek drugiej odsłony w wykonaniu gospodarzy!

• Pierwsza akcja Piasta i rzut karny po faulu Prusaka na Wilczku!

• Drugą połowę od środka rozpoczynają goście!

• Statystyki po pierwszej połowie:

• Posiadanie piłki 41%-59% na korzyść Górnika
    • Strzały ogółem 8-11 na korzyść Górnika
    • Strzały celne 2-2
  • Rzut wolny wykonali jeszcze goście, ale nie przedostali się pod pole karne Piasta i arbiter zakończył pierwszą połowę.

• Kartkę ogląda także Osyra za faul na Boninie

• Żółtko dla Bożoka za wślizg w nogi Wilczka i w tym wypadku również mamy sporo obiekcji co do decyzji sędziego Musiała.

• Akcja Sasina, który najpierw dobrze ograł Murawskiego, by potem zaplątać się jeszcze w dryblingu i zakończyć akcję niesygnalizowanym, lecz bardzo niecelnym strzałem.

• Powinno być 2:0! Jurado z prawej strony do pozostawionego bez krycia Podgórskiego, który mając przed sobą całą bramkę źle dostawił stopę i zaprzepaścił stuprocentową okazję!

• Czwarta próba Nowaka, druga lewą nogą i jak do tej pory najgroźniejsza! Piłka po strzale rozgrywającego Łęcznej zahaczyła o górną siatkę bramki Szmatuły!

• Csaba Horvath po raz kolejny po dośrodkowaniu z prawej strony, jednak tym razem się pomylił!

• Po raz pierwszy w meczu swoich sił spróbował Cernych. Lekki strzał Litwina po ziemi na dalszy słupek przechodzi metr obok słupka.

• GOOOOOOOOL!! Csaba Horvath głową po rzucie wolnym bitym przez Hanzela!

• Bożok lewą nogą z dystansu, ale nie mogą wstrzelić się zawodnicy Górnika, mimo że zanotowali już na prawdę sporo prób.

• Żółta kartka dla Mraza za delikatny kontakt z nogami Podgórskiego w środkowej części boiska.

• Bonin sprzed szesnastki w kierunku krótszego słupka i poza linię końcową futbolówkę paruje Szmatuła.

• I w końcu celnie udało się gospodarzom! Sprzed pola karnego huknął Murawski, lecz piłka zmierzała w okolice środka bramki i nie przełamała rąk golkipera Górnika.

• Piast dobrze wyszedł spod pressingu, przeprowadził szybką akcję prawą stroną i wywalczył kolejny korner.

• Podgórski dośrodkowuje z rzutu wolnego, lecz skutecznie na przedpolu interweniuje Prusak.

• Strzałem z dystansu odpowiedział Hanzel, piłka groźnie zmierzała w prawy górny róg bramki Prusaka, ale nieznacznie minęła słupek.

• Horvath niezainteresowany piłką fauluje Bonina, lecz obeszło się jeszcze bez kartonika.

• I kolejna próba Nowaka, tym razem z 30 metrów i nad poprzeczką. Widać, że zawodnik Górnika bardzo chce szybko zdobyć gola i pozwolić swojemu zespołowi na większą swobodę.

• Kolejny strzał Nowaka, z tego samego miejsca, tym razem lewą nogą i z problemami na rzut rożny wybija Szmatuła.

• Nowak strzela z dystansu sprzed pola karnego, piłka nabiera obiecującego toru lotu, lecz po chwili zatrzymuje się na twarzy Heberta.

• Podgórski i Jurado dobrze wymienili kilka podań po prawej stronie, ten drugi płasko podawał w kierunku wbiegającego w pole karne Wilczka, ale napastnik Piasta był zbyt spóźniony, by przejąć to zagranie.

• Mierzejewski faulowany na prawej flance. Do rzutu wolnego podszedł Nowak, dośrodkował, lecz futbolówkę wybija Hebert.

• Sasin dobrze do Bożoka, ten sprzed linii końcowej podał do środka w kierunku Cernycha, ale napastnik Górnika w asyście środkowych obrońców Piasta nie zdołał oddać dobrego strzału. Od bramki Szmatuła

• Hanzel z prawej flanki nad głową Szmatiuka w kierunku Jurado, lecz temu zabrakło kilku centymetrów, by sięgnąć piłkę w polu karnym.

• Po kornerze z kontrą mogli wyjść goście, lecz nieporozumienie skutkowało stratą i strzałem z dystansu Murawskiego, który jednak znacznie się pomylił.

• Podgórski prostopadle do Jurado, a ten blokowany przez Bielaka wywalczył rzut rożny.

• I rozpoczęli! Pierwszy gwizdek sędziego za nami.

• Gliwiczanie z pewnością liczą na powtórzenie wyniku sprzed dwóch tygodni. Apetyt na kolejne bramki będzie miał z pewnością Kamil Wilczek, który po trafieniach w Łęcznej wywindował się na pierwsze miejsce wśród najlepszych strzelców obecnego sezonu. W przypadku, gdy gospodarze odniosą dziś zwycięstwo, zostaną liderami grupy spadkowej z 2 punktami przewagi nad Podbeskidziem. Sytuacja nabierze rumieńców w przypadku zwycięstwa Górnika. Aż 5 zespołów zrówna się wówczas punktami, a o kolejności, przynajmniej do następnej kolejki, decydować będą mecze bezpośrednie. Co więcej, różnica między ostatnim Zawiszą, a pierwszym Podbeskidziem będzie nadal wynosiła 5 punktów. W przypadku remisu zielono-czarni pozostaną na ostatnim bezpiecznym miejscu w tabeli z przewagą jednego oczka nad bełchatowianami, z kolei piastunki zrównają się z bielszczanami.

• Przed nami siedem „finałów” i musimy zrobić wszystko żeby utrzymać w Łęcznej Ekstraklasę. Żaden z zawodników nie chce mieć w swoim CV zapisanego spadku z ligi. Wierzę, że wystarczy nam jeden wygrany mecz na dobrym poziomie piłkarskim żeby wrócić do gry, za którą chwaliła nas cała Polska. - powiedział na konferencji podsumowującej rundę zasadniczą kapitan Górnika, dziś tylko rezerwowy, Veljko Nikitović
  • Traf chciał, że miałem okazje oglądać na żywo oba spotkania między Piastem i Górnikiem w rundzie zasadniczej. Paradoksalnie, obie drużyny lepiej radziły sobie na wyjeździe. Jesienią w Gliwicach padł bezbramkowy remis, chociaż to łęcznianie stworzyli więcej podbramkowych sytuacji. Przed dwoma tygodniami w Łęcznej lepiej zaprezentowali się podopieczni Radoslava Latala, którzy wygrali 2:1 po golach Wilczka. Idąc tym tropem, dzisiaj powinna przyjść kolej na lepszą formę Górnika, lecz w naszej Ekstraklasie ciężko mówić o jakichkolwiek regułach.