3

Górnik Zabrze

2

• Dziękujemy za dzisiejszą relacje.

• Koniec meczu!!! Piast wygrywa 3:2. Niezwykle emocjonujące derby i 3 punkty w Gliwicach!

• Szmatuła ratuje gospodarzy. Instynktowna obrona po strzale głową Iwana

• Dośrodkowanie Grendela z rzutu wolnego, ale piłkę wyłapuje Szmatuła. Sędzia doliczył 3 minuty.

• Górnik idzie na całość. Wchodzi Skrzypczak, a boisko opuścił Magiera

• Żółtą kartką upomniany Kurzawa.

• Gospodarze bardzo dobrze utrzymują się przy piłce. Po wywalczonym przez Mokwę rzucie rożnym, niecelną główką popisał się Hebert

• Dośrodkowanie Kosznika z narożnika boiska. Łapie piłkę Szmatuła

• Indywidualna akcja Szeligi, zakończona nieudanym dośrodkowaniem

• W międzyczasie kibice gospodarzy odśpiewali hymn narodowy.

• Zmiana w drużynie Piasta. Wchodzi Szeliga, boisko opuścił Badia

• Gooool!!! Kolejna szybka odpowiedź Górnika. Magiera skutecznie wykorzystał jedenastkę podyktowaną zabrzanom za faul Zivca na Kurzawie!

• Goooool!!! Nespor po raz drugi wpisuje się na listę strzelców. Asystującym Mraz

• Zmiana w drużynie gospodarzy. Za Klepczyńskiego wchodzi Mokwa

• Goooooool! Natychmiastowa odpowiedź zabrzan. Po dośrodkowaniu Magiery z lewej strony, piłkę głową do bramki kieruje Danch!

• Gooooool!!! Po rzucie wolnym wykonywanym przez Mraza do bezpańskiej piłki dopadł Nespor i uderzył nie do obrony! 2:0!

• Strzał Grendela z dystansu. Bez problemów łapie Szmatuła

• Żółta kartka dla Osyry

• Zaczynamy drugą połowę. Od środka gospodarze.

• Sędzia Krzysztof Jakubik kończy pierwszą część spotkania. Piast Gliwice prowadzi z Górnikiem Zabrze po golu Sasy Zivca.

• Sędzia doliczył 2 minuty do pierwszej połowy.

• Tym razem w pole karne zacentrował Mraz, ale akcja zakończyła się niepowodzeniem, bo zagrożenie od bramki oddalili obrońcy Górnika.

• Badia wpadł z futbolówką w pole karne i uderzył, jednak prosto w interweniującego Przyrowskiego.

• Ależ było blisko! Magiera dośrodkował w pole karne, a głową uderzył Urynowicz. Szmatułą obronił to uderzenie, ale piłka trafiła w spojenie!

• Strzał Sobolewskiego lewą nogą z 25 metrów. Daleko obok słupka bramki Piasta

• Gospodarze próbowali wyjść z szybką kontrą. Vacek za mocno zagrał na prawo i z dobrej akcji nici

• Poprzeczka!! Po uderzeniu piłki głową przez Kopaczowi zabrakło naprawdę niewiele!

• Uderzenie Madeja z prawej strony, tuż zza pola karnego. Szmatuła wybił na korner

• Fantastyczne zagranie Vacka. Barisc wyszedł sam na sam z bramkarzem, ale zamiast uderzał odegrał niedokładnie

• Rzut rożny wykonywany przez Magierę. Dobrze piąstkował Szmatuła

• Rzut wolny wykonywali goście. Do wybitej przez gospodarzy futbolówki dopadł Grendel, ale uderzył daleko obok bramki

• Goool!!! Piast prowadzi 1:0. Strzał Ziveca zza pola karnego po podaniu Vacka

• Sobolewski zdecydowal się na indywidualną akcje. Przedarł się i zagrał na pole karne gdzie na piłkę czekał Urynowicz, jego strzał z trudem broni Szmatuła

• Vacek uderzył bezpośrednio z rzutu wolnego, ale pomylił się o dobre kilka metrów.

• Na indywidualną akcje zdecydował się Mraz. Został zatrzymany faulem. Rzut wolny z 25 metrów.

• Dośrodkowanie Kurzawy z lewej strony. Gergel skutecznie zatrzymany prze obronę

• Seria długich zagrań z obu stron, bez powodzenia.

• Po zagraniu Urynowicza w świetnej sytuacji znalazł się Gergel, ale w ostatniej chwili dobrze interweniował Hebert

• Świetny strzał Madeja z 20 metrów. Szmatuła z trudem na rzut rożny

• Nieudane dośrodkowanie Klepczyńskiego z prawej strony po zagraniu Vacka

• Początek dla drużyny gości, która składniej operuje piłką, gospodarze odgryzają się szybkimi, nieskutecznymi kontrami

• Pierwszy gwizdek sędziego! Derby pomiędzy Piastem Gliwice a Górnikiem Zabrze czas zacząć!

• Piłkarze wychodzą na murawę. Już za chwilę Krzysztof Jakubik rozpocznie spotkanie.

• - Oczywiście, derby to święto futbolu. Kiedy grałem w Niemczech, to takim derbowym spotkaniem były mecze Schalke -Borussia Dortmund. Wiem, czego można się spodziewać po takich meczach. Bardzo liczę na kibiców, którzy - mam nadzieję - pomogą nam swoim dopingiem i zapełnią stadion. To słowa trenera Latala przed dzisiejszym spotkaniem

• Trener gospodarzy Radoslav Latal dokonał 3 zmian w porównaniu do poprzedniego meczu z Ruchem Chorzów. Do składu wracają Hebert i Badia, a do pierwszego składu wskoczył pozyskany przed tym sezonem z Zawiszy Bydgoszcz Josip Barisić. Drużynę gości będzie dziś wspierać dość liczna grupa sympatyków. Z Zabrza przyjechało ich 981.

• W drużynie gości na prawej obronie zagra dziś kapitan Adam Danch, który na tej pozycji zastąpi kontuzjowanego Mateusza Słodowego. Po raz pierwszy w wyjściowym składzie zagra 19-letni Marcin Urynowicz.

• Obie drużyny przegrały swoje ostatnie spotkania. Górnik przegrał z imienniczką z Łęcznej 1:2. Piast z kolei ,przegrał w ubiegły piątek derbowe spotkanie z Ruchem Chorzów 0:2. Zarówno jedni jak i drudzy z pewnością będą chcieli zrehabilitować za zeszłotygodniowe niepowodzenia.

• Witamy serdecznie na dzisiejszym derbowym spotkaniu! Już za około 30 minut rozpocznie się mecz pomiędzy Piastem Gliwice a Górnikiem Zabrze. Pogoda w Gliwicach dopisuje, zatem mamy nadzieję, że piłkarze stworzą ciekawe i emocjonujące widowisko.

• Dla kibiców pojedynki obu tych drużyn to coś więcej, niż tylko gra o 3 punkty.

• ZAPOWIEDŹ SPOTKANIA PIAST GLIWICE - GÓRNIK ZABRZE

3. kolejkę Ekstraklasy zainaugurują "małe derby" Górnego Śląska, w których Piast zmierzy się z Górnikiem Zabrze. Gliwiczanie mogą uznać początek sezonu za bardziej udany niż ich piątkowi rywale. Na początek rozgrywek wygrali z beniaminkiem z Niecieczy 1:0, jednak przed tygodniem przegrali z Ruchem 0:2. Podopieczni Radoslava Latala mają na koncie trzy punkty.

Dorobek punktowy zawodników Roberta Warzychy równy jest zeru. "Trójkolorowi" rozpoczęli rozgrywki z jednym ujemnym punktem, zatem remis z Wisłą w 1. kolejce oraz porażka z Górnikiem Łęczna w miniony poniedziałek,nie dała zabrzanom jeszcze żadnych punktów.